Zdravie a wellness

7 úžasné zdravotné prínosy banánových kvetov

7 úžasné zdravotné prínosy banánových kvetov

Banánovník je ideálny vzhliadať, pokiaľ ide o, nie plytvanie 'politiky! možno použiť takmer všetky časti stromu s banánmi. Najviditeľnejšie je ovocie-banány, ktoré jeme takmer denne. Ale iné časti stromu ponúka aj mnoho zdravotných výhod!

Obaja južnej Ázie a juhovýchodnej Ázie používať banánovej kvety ako zelenina. Využívajú ju buď surové alebo dusené s poklesmi. Oni tiež používajú tie v polievkach, karí a vyprážané jedlá. Chuť sa podobá tomu artičokov. Rovnako ako artičoky, ako mäsitá časť listeňov a srdce sú jedlé.

Výživnú hodnotu Banana Flower:

Ako na africkom Journal of Biotechnology, 100g banánov kvet ponúka nižšie uvedeného výživu:

 • 51 kcal
 • 1,6 g Proteín
 • 0,6 g tukov
 • 9,9 g Carb
 • 5.7fgof Fiber
 • 56 mg vápnika
 • 73.3mg fosforu
 • 56.4mg železa
 • 13 mg medi
 • 553,3 mg draslíka
 • 48.7mg horčíka
 • 1.07mg vitamínu E

Výhody banánu Kvety:

Banánové kvety sú nazývané banánovej srdce z nejakého dôvodu! Tieto kvety sú pekné, ale nemali by ste prepustiť len ako dekoratívne prvky. Tey má celý rad priaznivých účinkov na zdravie taky!

load...

Niektoré zo zdravotných výhod banánovej kvety sú:

1. Wards infekciami:

Banán kvety liečbu infekcií, a to vďaka ich extraktov na báze etanolu. Banana kvetina potláča rast patogénnych baktérií. Niektoré z nich sú bacil subtalis, Bacillus cereus, a Escherichia coli. Banana flower tiež pomáha hojiť rany. Podľa štúdie, banán kvet extrakty môžu tiež inhibovať rast malarického parazita Plasmodium falciparum in vitro. Tieto tvrdenia je potrebné ešte preukázať.

2. Znižuje s voľnými radikálmi aktivita:

Prítomnosť voľných radikálov v tele môže spôsobiť vážne problémy. Našťastie extrakty metanolu prítomného vo banánov kvetu, majú antioxidačné vlastnosti. Tieto kvety dokonale zvládnuť voľné radikály, ktoré spôsobujú škody na tele. Zachádza mnoho zdravotných problémov, ako je predčasné starnutie a rakoviny. Ak chcete plne využívať antioxidačné vlastnosti týchto kvetov, zahŕňajú zdravotné doplnky.

load...

3. Znižuje menštruačné krvácanie:

Menštruácia prináša bolesť INMAN žien. Niektorí trpia vážnymi príznakmi PMS, zatiaľ čo iní krvácať prílišne. Šálka ​​varené banánových kvetín môže pomôcť vysporiadať sa s týmito problémami. Varené banán kvety spolu s tvarohom alebo jogurt zvyšuje progesterónu hormón v tele a znižuje krvácanie.

4. Spravuje Diabetes a anémia:

Počíta príjem banánov kvetín znižuje hladinu cukru v krvi. To tiež zvyšuje celkovú hladinu hemoglobínu v tele. Avšak, ako s antimikrobiálne aktivitou, hypoglykemického účinky banánov kvetín nepreukázali klinicky.

5. Bohatým zdrojom vitamínov a minerálnych látok:

Banana kvety obsahujú rôzne vitamíny, ako je vitamín A, C a E. Ďalej obsahujú draslík a vlákna. To z nich robí vynikajúci zdravej výživy a zdroj zdravých živín.

6. Posilňuje Mood a znižuje úzkosť:

Nesiahajte pre antidepresívum, ak máte pocit, dole a von! Skúste banánovej kvety miesto! Vzhľadom k tomu, že obsahujú horčík, banán kvety znížiť úzkosť a zvyšuje náladu. Sú to prírodné proti tlmiacich bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

7. Pomáha dojčiacich matiek:

Nové matky čelí mnohým problémom, pokiaľ ide o dojčení. Jedným z hlavných problémov, ktorým čelia sa zmenšuje tvorbu mlieka. Banán kvety zvýšenie dodávok mlieka, ktorá pomáha nové mamičky kŕmenia ich mladý lepšie.

To sú len niektoré z výhod banánových kvetín. V kombinácii s banánmi, môžete žať všetky nádherné zdravotné výhody, ktoré majú ponúknuť.

Myslíte si, patrí banán kvety vo vašej strave? Ako sa užíva? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

load...