Zdravie a wellness

7 úžasné prínosy pre zdravie Natto

7 úžasné prínosy pre zdravie Natto

Prajete si, aby zahŕňala viac zdravé potraviny vo svojej každodennej strave? Potom musíte vyskúšať natto alebo nattokinase. Jedná sa o japonský superfood, ktorý má živín, ktoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi a pomáhajú udržať vaše srdce a kosti zdravé.

Okrem toho všetko, natto má mnoho ďalších výhod rovnako. Chceli by ste vedieť, aké sú? Len pokračujte v čítaní.

1. Poskytuje Vitamín K

Natto je bohatým zdrojom vitamínov K1 a K2. Prvý z nich je bežne vyskytujú v zelenej listovej zelenine, a druhá je produkovaný baktérií. Nie je veľa potraviny, ktoré obsahujú tento vitamín a natto je jedným z mála tých, ktoré majú oboje. S porciu 100 gramov, dostanete 23,1 mikrogramov vitamínu K, čo je 29% odporúčanej dennej dávky. Tento zásadný vitamín pomáha pri regulácii krvného zrážania, vápenateniu tepien a zabraňuje úbytku kostnej hmoty. Nedostatok vitamínu K môžu spôsobiť osteoporózu a zvýšenie krvácania.

2. Poskytuje Probiotiká

Natto je super-zdravá, pretože sója je vyrobený z kvasí. Spracované sójové bôby, ktoré nie sú fermentované môže spôsobiť zdravotné problémy, ako je hormón a dysfunkcia štítnej žľazy. Avšak, proces fermentácie pomáha pri odstránení týchto problémov. Fermentované sójové tiež obsahuje významné množstvo bakteriálnych kultúr, ktoré sú prospešné pre zdravie. Pomáhajú váš tráviaci systém a pôsobí ako prírodné preháňadlo, čo natto skvelý liek na zápchu.

load...

3. Posilňuje kosti a zuby

100 gramov natto, dostanete 217 miligramov vápnika, čo je 22% odporúčanej dennej dávky a 115 mg horčíka, čo je 29% odporúčanej dennej dávky. Je všeobecne známe, že je potrebný vápnik pre silné kosti a zuby, ale nie veľa ľudí vie, že horčík je nevyhnutný pre absorpciu vápnika. Natto má oba tieto minerály vo veľkých množstvách, čo je dôvod, prečo je ideálne krmivo pre kostnej budovy a chrániť vaše telo pred chorobami súvisiacich s kosťami, ako je dna, osteoporóza a artritída.

4. Obsahuje vitamín C

100 gramov natto, dostanete 13 miligramov vitamínu C, čo je 22% odporúčanej dennej dávky. Ako viete, tento základný vitamín je jedným z najsilnejších antioxidantov. To vás chráni pred poškodením voľnými radikálmi, ktoré inak môže spôsobiť rakovinu a degeneratívne ochorenia, ako je makulárna degenerácia a cystickou fibrózou. Okrem toho, že je tiež bohatá na vlastnosti, ktoré zvyšujú imunitný systém.

5. Poskytuje železa a bielkovín

Natto je populárny medzi vegánov a vegetariánov, pretože im umožňuje získať dôležité živiny, ktoré sú zvyčajne vyrobené z mäsa a mäsových výrobkov, ako je železo a bielkoviny. 100 g natto vám dáva 17,7 miligramov bielkovín, vrátane všetkých 8 esenciálnych aminokyselín s, čo je 35% odporúčanej dennej dávky. Získate 8,6 miligramov železa, čo je 48% odporúčanej dennej dávky. Proteín pomáha pri budovaní buniek a svalov, zatiaľ čo železo je nevyhnutné pre prepravu kyslíka do pľúc.

load...

6. Pomáha pri chudnutí

Dostanete len 212 kalórií a 5 g vlákniny s 100 g natto. To je dôvod, prečo to superfood je nádherný raňajky voľba, ak sa snažíte schudnúť. Kým 100 g natto má obsah tuku 11 gramov, nemusíte sa starať o priberanie na váhe, pretože tieto sú dobré tuky, ktoré vaše telo potrebuje zdroj energie.

7. Skrášľuje pleť a čistí krv

Natto obsahuje kyselinu lenoleic, lecitín, a vlákno, ktoré pomáhajú pri čistení krvi a zlepšenie trávenia. To je tiež bohatá na vitamín PQQ, ktorý nemusí mať počul o. Ide o vitamín, ktorý sa získava predovšetkým prostredníctvom stravy a je nevyhnutný pre udržanie krásnej a zdravej pleti. Čistenie krvi je nevyhnutná pre zdravú kožu, a natto, dostanete obaja.

Svetovo uznávaný lekárov a obhajcovia prirodzené zdravie odporúčame vrátane natto vo svojej každodennej strave. To je považované za ideálny pre ľudí, ktorí hľadajú pre vitalitu a dlhovekosť. Podľa týchto odborníkov, zdravotné výhody natto sú naozaj jedinečné. To môže bojovať proti rakovine, rakovina prsníka, najmä ak obsahuje flavonoidy a izoflavóny. To tiež zabraňuje Alzheimerovej choroby a poskytuje ochranu proti infarktu a srdcových ochorení, pretože má účinky znižujúce zrážanlivosť krvi a fytoestrogény.

Body na zapamätanie

Tu sú niektoré body je potrebné mať na pamäti, o natto:

  • Predtým, než budete jesť, bič do misky asi 50 krát, až sa stane foamier a ľahší.
  • Natto je najlepšie jesť za studena. By ste nemali ísť cez 150 stupňov Fahrenheita, keď ohrieva to, ako to môže spôsobiť, že enzýmy, aby sa stala menej účinné.
  • Ak sa vám nedarí získať na chuť tohto pokrmu, vždy môžete vziať doplnok miesto. Niektorí lekári tvrdia, že doplnky stravy neposkytujú rovnaké výhody ako skutočné natto, ale existujú správy, že mnohí ľudia získali významné výsledky a zlepšenie ich zdravie konzumáciou natto doplnky.
  • Natto môžu byť spotrebované veľké percento ľudí, ktorí majú citlivosť sójové. Dôvodom je, že proteíny, ktoré ľudia nájdu ťažko stráviteľné sú rozčlenené počas procesu fermentácie.

Ako môžete vidieť, natto je zložka, ktorá má veľa dobra, a to je rozhodne stojí za to pridať do svojho jedálnička. Moderná strava obsahuje veľa nezdravých zložiek, ktoré robia veľmi málo pre vaše telo. Jesť potraviny, ktoré sú úplne prírodné, je dôležité, ak chcete zvýšiť životnosť a získať zdravšie srdce, ostrejšie myseľ, zdravšie kosti a krajšie pleť. Natto je len jedlo, ktoré vám pomôžu. Ako už bolo spomenuté, obsahuje jedinečné vitamíny, enzýmy a aminokyseliny, že nie všetky potraviny môžu poskytnúť. Sú to práve tieto živiny, ktoré robia natto mocný bojovník črevné ochorenia, mŕtvice, infarkty, osteoporóza, rakovina, senilita, atď.

Zahrnúť natto vo svojej každodennej strave a nikdy nebudete ľutovať. Natto je naplnenie a tiež výživné! Skúste to ešte dnes!

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...