Zdravie a wellness

7 účinných domácich liekov na liečbu intersticiálnej cystitídy

7 účinných domácich liekov na liečbu intersticiálnej cystitídy

Cítite potrebu močiť častejšie? Trpíte bodavá bolesť v panvici? Intersticiálna cystitída je chronické autoimunitné ochorenie, ktoré môže viesť k ťažkým nepohodlie a bolesti. V závažných prípadoch sa kvalita života pacienta znížená na niekoho, kto trpí reumatoidnou artritídou, bolesti spôsobené rakovinou alebo dialýzu.

Znie to desivé, že? Čo je príčinou intersticiálnej cystitídy a ako možno liečiť alebo zabrániť? Existujú nejaké jednoduché ingrediencie, ktoré vám môžu pomôcť, aby bol tento hrozivý problém na uzde? Prečítajte si dopredu zistiť!

Čo je intersticiálna cystitída?

Intersticiálna zápal močového mechúra alebo IC je chronické zápalové ochorenie močového mechúra. Močový mechúr je balón ako orgánu, ktorý zbiera moč z obličiek a uloží ju pre vyhostenie. Steny močového mechúra sú vyrobené zo svalov, ktoré relaxáciu ako močový mechúr naplní, a zmluva ako močový mechúr sa vyprázdni. Tieto steny sú obložené tisíce buniek, ktoré chránia sval prichádzajú do priameho styku s močom.

load...

V podmienkach, ako je intersticiálna cystitídy, zápal spôsobuje, že sliznice močového mechúra, aby stuhla, a tým rozšírenie močového mechúra nie je tak efektívne, alebo ako normálne. To je to, čo spôsobuje ostrú bodavú bolesť v močovom mechúre a zapálenú pocit pri močení (1).

IC je často mylne považované za UTI. Avšak, to nie je bakteriálne stav a prípadné antibiotiká, ktoré užívate sú neúčinné. Počiatočné symptómy IC sú často dôsledkom hormonálnej a imunitný systém podmienok, ako je endometrióza alebo nádorových podmienok, ako je maternicových myómov (2).

Príčiny intersticiálnej cystitídy:

Intersticiálna cystitída nemá žiadne známe príčiny. Bolo zistené, že príčiny IC sú rôzne pre každého jednotlivca, ale vedci boli schopní identifikovať niektoré prekurzory, vrátane:

load...
 1. Chyby v sliznici močového mechúra, ktoré umožňujú toxické moč prísť do priameho styku so stenou močového mechúra.
 2. Nadprodukcia potenciálne škodlivých chemických látok, ako je histamín u špeciálnych typov buniek zvaných žírne bunky. Žírne bunky sú obvykle vytvorený na pomoc chráni telo pred alergickými reakciami.
 3. Poškodenie nervov v močovom mechúre.
 4. Autoimunitné reakcie, ktoré blázni telo k útoku na jeho orgánov a tkanív, v procese poškodenia tich (3).

Symptómy intersticiálnej cystitídy:

Panvová bolesť a príliš časté močenie sú niektoré z neklamné známky intersticiálnej cystitídy. K ďalším príznakom zvyčajne zahŕňajú:

 1. Panvovej diskomfort; špecifická bolesť medzi konečníka a pošvy.
 2. Závažná bodavá bolesť v oblasti panvy.
 3. Častým nutkanie na močenie, a to aj v prípade, že výboj je málo.
 4. Prebudenie v polovici spánku s ostrým nutkanie na močenie; Obvykle pacienti IC močiť tak často, až 50 krát za deň.
 5. Bolestivý pohlavný styk.
 6. Závažné ťažkosti pri napĺňa močový mechúr, a náhla úľava pri močení.

Ako sme sa príznaky sa líšia pre každého jednotlivca. Tieto príznaky sú tiež pomerne sporadické a môže dôjsť časy kompletný reliéfu (4).

Domáce lieky na liečbu intersticiálnej cystitídy:

Teraz, keď vieme, čo intersticiálna zápal močového mechúra, ako to príde, a známky príznakov to, poďme ďalej k niektorým inšpirovaným domáce opravné prostriedky pre intersticiálnej cystitídy.

1. Soda:

Jedlá sóda je populárny domáci liek na intersticiálnej cystitídy. Je alkalickej povahy, ktorá pomáha znižovať hladinu kyseliny v tele, znižuje pocit pálenia a poskytuje úľavu od iných komplikácií IC. Jednoducho pridajte 2 lyžice jedlej sódy na pohár vody a vypiť zmes asi 4-5 krát za deň (5).

2. Probiotiká:

Probiotiká sú preukázateľne pomáha zmierniť príznaky väčšiny zápalových stavov. Môžete konzumovať probiotiká pomôcť v boji proti zápalu a opuchu v močovom mechúre. Probiotiká tiež obsahovať Quercetin, antioxidant skupiny flavonoly, známy protizápalové činidlo. Quercetin pomáha respondentov pokles systémové alergické reakcie. Doplnky a látky, ktoré sa obvykle vybavené Quercetin prispieť k zlepšeniu symptómov IC podstatne (6).

3. Identifikovať Jedlo Triggers:

Intersticiálna zápal močového mechúra môžu byť zmiernené, a zápal môže byť znížená zmapovanie zoznamy kyslých potravín a ich nahradenie alkalické alebo neutrálne potraviny, ktoré spôsobujú zápal. Zatiaľ čo niektoré potraviny môžu vyvolať reakcie špecifické pre vaše telo typu, známe spúšťacie potraviny patria:

 • Citrusové ovocie; citróny, pomaranče, grenadíny a vápno
 • Šumivé nápoje, najmä diétne odrody
 • Komerčne vyrábaných paradajky
 • Kečup a paradajkový cestoviny omáčka
 • Koncentrovaný / Spracované ovocné šťavy
 • Alkohol
 • Káva, ktorá je veľmi kyslý
 • Brusnice
 • Čokolády
 • Jogurt
 • Syr
 • Cibuľa
 • Spracované mäso

Až budete identifikovať potravinovej triggery, plánovať svoj jedálniček podľa toho a nezabudnite riadiť z týchto kyslých potravín (7) jasné.

4. Špenát:

Jeden z najbohatších zdrojov železa, kyseliny listovej, fosforu a vitamínu E, špenát je tiež nabitý phytonutrients, ktoré poskytujú energiu priamo do buniek a sú na odolnosť boostery. Špenát je nabitý antioxidačné vlastnosti a pomáha odstraňovať voľné radikály a znižuje zápal. To je tiež zásaditej povahy, a je tak jedným z najlepších možností pre potraviny majú zároveň trpia IC.

5. Melatonín:

Melatonín je antioxidant, ktorý je k dispozícii v podobe doplnenie. To pomáha eliminovať voľné radikály zo systému. V štúdii na potkanoch 2003, melatonín pomáha chrániť sliznicu močového mechúra od dráždidlá. Na tomto základe štúdie vedci zdôraznili, že melatonín má dobrý potenciál stať alternatívny liek na intersticiálnej cystitídy (8).

6. Koloidné striebro:

Koloidné striebro je antioxidant a protizápalová látka, ktorá pomáha odstrániť Mycoplasma Candida a ďalšie anonymné infekcie, ktoré sa zvyčajne podieľajú na intersticiálnej cystitídy.

7. Serrapeptase:

Serrapeptase je ďalší protizápalové činidlo, ktoré bolo zistené, účinne znižuje zápal spôsobený IC. Bolo zistené, účinný pri znižovaní zápalu močového mechúra. Serrapeptase tiež pomáha prelomiť nestrávené a poškodený proteín, ktorý prispieva k komplikáciám ochorenia.

Alternatívne lieky používané na intersticiálnej cystitídy:

V tomto bode, tam nie je moc výskum alternatívnych spôsobov liečby alebo liečby intersticiálnej cystitídy. Tak, to je celkom možné odporučiť nejaké alternatívne terapie. Avšak, ak ste trpia IC, treba hovoriť s lekárom skôr, než sa rozhodli pre alternatívnu liečbu. Alternatívna liečba je zvyčajne doplnené súhlasom lekára a nemôže byť nahradená bežnú lekársku starostlivosť.

Takže, čo ešte čakáte? Zdieľať tieto dôležité informácie so svojimi priateľmi a rodinou dodnes. Ak chcete pridať do nášho zoznamu intersticiálnej cystitídy nápravných opatrení alebo sa podeliť o svoje vlastné skúsenosti s intersticiálnou cystitídou, zanechať komentár nižšie.

load...