Zdravie a wellness

7 účinných Baba Ramdev jóga Asanas pre chudnutie

7 účinných Baba Ramdev jóga Asanas pre chudnutie

Čo trápi svet najviac? Nie je vojna, vodná kríza, alebo terorizmus. To je obezita. To naštve dôveru a zdravie z vás, takže vám v guli neporiadok. Čo robiť? Ako si vybrať ten správny režim medzi nepreberné množstvo, ktorá sa vyskytla v hotovosti na vašej slabosti? No, je to celkom jednoduché. Tam je Ramdev Baba pre každý problém. Tu sú 7 najlepších assnas jogy pre chudnutie tým, Baba Ramdev ktorý bude slim vám nadol. Vyskúšajte ich.

Pred tým, poďme sa dozvedieť o tohto muža s názvom Baba Ramdev a jeho jogy.

Čo je Baba Ramdev jogy?

Baba Ramdev je 51-ročný muž z Haryana, India. On popularizoval jogu v Indii aj v zahraničí ako žiadny iný. Okrem jogy sa fušuje v rôznych iných oblastiach, ako je Ayurveda, politike a poľnohospodárstvo. Má tiež spoločnosť s názvom Pataňdžali Ayurveda Limited, ktorá predáva bez použitia chemických produktov siahať od zdravotnej starostlivosti a kozmetiky, aby potravín.

load...

Narodený ako Ram Niwas Yadav na farmárskych rodičmi v dedine v Haryana, on začal cvičiť jogu vo veľmi mladom veku. On šiel do rôznych gurukuls a stal sa dobre vyznajú v sanskrte, indických písiem, Ayurveda a jóga. Neskôr nastúpil na askéze a začal učiť jogu ľuďom. Čoskoro bol v televízii, výučba jogy v rannej štrbine, ktorá mu získala obrovskú popularitu. Sa presunul do vedenia jogy táborov, ktoré sú obrovské stretnutie ľudí prichádzajúcich spoločne sa učiť jogu. Učeníci Ramdev patrí Amitabh Bachchan, Shilpa Shetty, a mnoho ďalších z rôznych krajín. On je považovaný za tvár jogy v Indii niektorí kvôli jeho silným jóga štýlu a popularity.

Baba Ramdev Jóga pre chudnutie - Najlepší 7 Asanas

  1. Bharadvajasana (Sediaci Twist)
  2. Rajakapotasana (King Pigeon Pose)
  3. Anantasana (Spacie Vishnu Pose)
  4. Malasaña (drep Pose)
  5. Paripurna navasana (Full Lodné Pose)
  6. Anjaneyasana (Half Moon Pose)
  7. Chaturanga Dandasana (Low Plank)

1. Bharadvajasana (Sediaci Twist)

Bharadvajasana alebo Sediaci Twist je pomenovaný po mudrca Bharadwaj, ktorý je jedným zo siedmich veštci Indii. Mnoho z kostolných piesní, ktoré on skladal boli zahrnuté do Ved. Bharadvajasana je jednoduché ásany, ktoré možno ľahko vykonať. Praktizovanie tohto ásany skoro ráno na lačný žalúdok. Bharadvajasana je medzistupňom Hathajoga Asano, a to trvá asi 30 až 60 sekúnd na to.

Výhody: Bharadvajasana ťahá chrbticu, ramená a boky. Zlepšuje trávenie, masáže brušných orgánov a robí vylučovanie jednoduchšie. Póza detoxikuje telo aj tóny a posilňuje hornej časti chrbta. To tiež zmierňuje bolesti krčnej chrbtice a ischias.

load...

Ak chcete vedieť viac o ásany, kliknite sem: Bharadvajasana

Späť na obsah

2. Rajakapotasana (King Pigeon Pose)

Rajakapotasana alebo King Pigeon Pose je usadená ohyb, ktorý nadúva svoj hrudník, pripomínajúce postoj holubia. Odtiaľ názov. Je to moderná póza a vyžaduje každodenné prax zvládnuť. Cvičiť ásany ráno alebo večer. Ale uistite sa, že máte prázdny žalúdok a črevá sú čisté. Rajakapotasana je Vinyasa Yoga Asan a trvá asi 30 až 60 sekúnd robiť.

Výhody: Rajakapotasana ťahá celú dolnú polovicu tela a robí vaše boky pružnejšie. Posilňuje svoje jadro, chrbát, krk a ramená a otvára hrudník.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Rajakapotasana

Späť na obsah

3. Anantasana (Spacie Vishnu Pose)

Anantasana alebo spiace Višnu Pose vyzerá polohu pri spánku Lorda Vishnu v hinduistickej mytológii. , Ananta 'znamená nekonečná, a je to tiež názov hada, ktorý tvorí strechu Lorda Vishnu, zatiaľ čo on spí. Praktizovať Anantasana ráno na lačný žalúdok. Ide o základnú úroveň Hatha joga Asano a trvá 15 až 30 sekúnd robiť.

Výhody: Anantasana zvyšuje krvný obeh v mozgu a srdca. To sa tiahne celé vaše telo. To tiež lieči poruchy močového mechúra a maternice a rieši menštruačné ťažkosti. Posilňuje trup a zvyšuje pružnosť svalov nôh.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Anantasana

Späť na obsah

4. Malasaña (drep Pose)

Malasaña alebo Squat Pose je jednoduchý drepu. Niečo, čo deti a ľudia, ktorí robia fyzickú prácu ľahko urobiť. Tiež je prastarý pozícia vylučovanie. To vyrovnáva telo takým spôsobom, ktorý umožňuje vyprázdňovanie jednoduchšie. Tí, ktorí nie sú dostatočne aktívni nájsť Malasaña nepríjemné. Cvičiť každý deň ráno na lačný žalúdok ju zvládnuť. Ide o základnú úroveň Hatha joga ásany, ktoré trvá 60 sekúnd robiť.

Výhody: Malasaña ťahá chrbát, členky a krk. Posilňuje svoj metabolizmus a účinne pomáha telu vyhnať odpad. To tóny vaše brucho a boky a robí vaše kolená flexibilné. To otvára napäl uzly vo vašom tele a znižuje únavu, únava a fyzickú námahu.

Ak chcete vedieť viac o ásany, kliknite sem: Malasaña

Späť na obsah

5. Paripurna navasana (Full Lodné Pose)

Paripurna navasana alebo Full Lodné Pose robí vaše telo tvorí klinový tvar, pripomínajúci stabilný loď. Ásana predstavuje charakter loď, ktorá môže statočný hrubej mora a pomôže dosiahnuť svoj cieľ. Praktizovať Paripurna navasana ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Póza je medzistupňom ashtanga jogy Asan, ktorý potrebuje 10 až 60 sekúnd podniku.

Výhody: Paripurna navasana tóny vaše brušné svaly a posilňuje vaše hamstringy a hip flexors. Stimuluje štítnu žľazu, obličky a črevá. To zmierňuje stres a zvyšuje dôveru. Táto póza vyrovnáva vaše telo a dáva vám duševnú stabilitu.

Ak chcete vedieť viac o ásany, kliknite sem: Paripurna navasana

Späť na obsah

6. Anjaneyasana (Half Moon Pose)

Anjaneyasana alebo Half Moon Pose je pomenovaný po charakter v hinduistickej mytológii nazýva Hanuman. Postoj póze je podobný Hanuman je, a to je pomenované po jeho matka s názvom Anjana. Cvičiť ráno na lačný žalúdok, pokiaľ je to možné, alebo vo večerných hodinách po odstupom 4 až 6 hodín od posledného jedla. Anjaneyasana je základná úroveň Vinyasa Yoga Asan, ktorý potrebuje 15 až 30 sekúnd robiť.

Výhody: Anjaneyasana posilňuje kolená a stavia zameranie. Stavia svoje hlavné energiu a lieči ischias. Póza stimuluje vaše tráviace orgány a tonizuje celé vaše telo. Posilňuje svoje štvorhlavý sval a sedacie svaly. Tiež rozvíja svoju vytrvalosť a zvyšuje vytrvalosť úrovne.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Anjaneyasana

Späť na obsah

7. Chaturanga Dandasana (Low Plank)

Chaturanga Dandasana alebo Low Plank javí ako push-up, ale značne líši od toho. To podporuje celého tela na končatinách. Cvičiť s nimi veľmi opatrne, pretože môže ľahko viesť k zraneniu, ak nie vykonané správne. Robiť Chaturanga Dandasana ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Póza je základná úroveň Vinyasa Yoga Asan, ktorý trvá 30 až 60 sekúnd robiť.

Výhody: Chaturanga Dandasana posilňuje svoje bicepsy, tricepsy a zápästia. Je to dobré praxe pre paži bilancií. Póza takisto posilňuje prsty a vyrovnáva telo. Rozvíja základné stabilitu a tóny svaly nohy.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Chaturanga Dandasana

Späť na obsah

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa chudnutie a joga.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako efektívna je joga pre chudnutie?

Power Yoga a Hot Yoga dostatočne zvýšiť svoju tepovú frekvenciu a v kombinácii so zdravou stravou, znížiť svoju váhu a tón vášho tela.

Čo sa pozornosť tomu, kto vziať pred začatím jogy?

Uistite sa, že váš zdravotný stav umožňuje cvičiť jogu. Nepreťažujte sami. Urobte si čas s ásan a počúvať svoje telo, zatiaľ čo robí tak. Tiež vziať na radu svojho lekára a inštruktorka jogy.

Váhový úbytok je opakujúci sa problém, a to len pravidelná fyzická aktivita v kombinácii s výživné jedlá vám pomôžu ju odohnať. Jóga je prirodzená a je k dispozícii metóda bez vedľajších účinkov, a to bude slim vám nadol. Zober si to pre zapaľovač vás. Uvažovali ste niekedy o Baba Ramdev Jóga pre chudnutie? Ako to pomôcť? Podeľte sa o svoje skúsenosti sa s nami tým, že komentuje nižšie.

load...