Zdravie a wellness

7 účinných Baba Ramdev jóga Asanas pre bolesti kolena

7 účinných Baba Ramdev jóga Asanas pre bolesti kolena

Spomeňte si na čas, vaše kolená boli pohmožděný a otlčené od hrania na bahnitých dôvodov? Alebo doby ste boli požiadaní, aby si kľakol za to, že škodlivý? No, to utrpenie vyzerá ako vtip v porovnaní s neznesiteľnú bolesť kolena, ktorú teraz stretávajú. Je to tak? Ak ste zapadol bolesťou kolena a hľadajú úľavu, ste na správnom mieste. Máme 7 Baba Ramdev jogy ásany tu, že bude opraviť bolesti, a tak vám znovu usmievať. Pozrite sa nižšie.

Pred tým, poďme zistiť, prečo jóga je ideálna liečiť bolesť kolena.

 Baba Ramdev Jóga pre bolesť kolena

Bolesť kolena sa môže zdať ako menší problém, ale to môže dostať k vám. Nie? Opuch, začervenanie a bolesť vás obmedzí fyzicky aj znížiť morálku. Jedná sa o bežný problém, ktorý postihuje 19 percent svetovej populácie. Jej príčiny siahajú od drobných poranení na viacerých zdravotných problémov. Bolesť sa vyskytuje v určitej oblasti kolena, alebo v celom texte.

load...

Energické fyzické pohyby zhoršiť bolesť kolena. To, čo potrebujeme, je pomalý a kontrolovaný pohyb zmierniť bolesť. Jóga robí to s jemný strečing, udržať kolená zdravá a pružná. To tiež posilňuje svaly obklopujúce kolená. Takže, bez ďalších okolkov, skúste starostlivo navrhnuté Baba Ramdev jogy ásany pre bolesť v kolene uvedených nižšie.

Baba Ramdev Jóga Liečba Pre bolesť kolena

  1. Virasana
  2. Malasaña
  3. Makarasana
  4. Utthita Parsvakonasana
  5. Parsvottanasana
  6. Trikonasana
  7. Garudasana

1. Virasana (Hero Pose)

 Ako to pomáha: virasana zvyšuje krvný obeh v nohách a tiahne stehná a kolená. Póza zlepšuje držanie tela a odstraňuje únavu v nohách.

O póze: virasana alebo Hero Pose je symbolom vnútornej hrdina budete chcieť bojovať svoju myseľ a telo problémy. Praktizovať virasana v dopoludňajších hodinách, pretože je meditatívne predstavovať a nemusíte nutne musieť robiť to na lačný žalúdok. Virasana je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd.

load...

 Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: virasana

Späť na obsah

2. Malasaña (Garland Pose)

 Ako to pomáha: Malasaña robí vaše nohy silné a štíhle a posilňuje kolená, členky a stehná. To pomáha telu vylučovať efektívne, udržuje ju čistú a zdravú a znemožňujúce tlak vybudovať v tele v dôsledku nesprávneho vylučovania.

 O póze: Malasaña alebo Garland Pose je v podstate squat. To squat je prirodzený spôsob, ako sedieť vylučovať vo východných kultúrach. Praktizovať Malasaña ráno alebo večer na lačný žalúdok. Póza je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 60 sekúnd.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Malasaña

Späť na obsah

3. Makarasana (krokodílí Pose)

 Ako to pomáha: Makarasana tiahne vaše svaly na nohách, a preto pôsobí ako balzam na bolesť v kolene. Póza má upokojujúci a relaxačný účinok na vaše telo a myseľ. Tiež kontroluje hypertenziu.

O póze: Makarasana alebo Crocodile Pose vyzerá ako krokodíl relaxáciu vo vode nad hladinou, keď predpokladal. Póza je zvyčajne realizovaná na konci cvičenia jogy, a tak udržať váš žalúdok prázdny, ak ste ho predchádza s inými ásan. V opačnom prípade nie je nutné, aby váš žalúdok prázdny praktizovať Makarasana. Póza je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 2 až 5 minút.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Makarasana

Späť na obsah

4. Utthita Parsvakonasana (Extended Side Angle Pose)

 Ako to pomáha: Utthita Parsvakonasana zvýšiť vašu výdrž. Póza posilňuje a preťahuje nohy, kolená a členky. To okysličuje svaly v tele, ktoré sú často opomínané a podvyživených.

O póze: Utthita Parsvakonasana je postranný uhol úsek, ktorý pomáha vaše telo zvyknúť na preťahovanie. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok a večer po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Póza je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 15 až 30 sekúnd.

 Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Utthita Parsvakonasana

Späť na obsah

5. Parsvottanasana (pyramída Pose)

 Ako to pomáha: Parsvottanasana dáva zmysel pre rovnováhu vášho tela. Upokojuje mozog a posilňuje nohy. Póza je dobré pre kĺby v tele, vrátane kolenného kĺbu.

O póze: Parsvottanasana je tiež nazývaná pyramída Pose, pretože sa podobá pyramída, kedy predpokladal. Je to predklon, rovnako ako vyváženie predstavovať. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 30 sekúnd.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Parsvottanasana

Späť na obsah

6. Trikonasana (trojuholník Pose)

 Ako to pomáha: Trikonasana spaľuje tuk a pomáha obéznych ľudí znížiť tlak na kolenách spôsobené v dôsledku nadmernej hmotnosti. Póza nabudí organizmus a pomáha zvýšiť zaostrenie. Posilňuje stehenné svaly, pomáha od bolesti liek kolena.

O póze: Trikonasana, tiež volal trojuholník Pose, je pomenovaná tak, aby sa podobá trojuholník kedy predpokladal. Na rozdiel od mnohých iných jogových ásan, Trikonasana musí byť vykonávaný s otvorenými očami. Robiť pózy ráno na lačný žalúdok. Trikonasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 30 sekúnd.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Trikonasana

Späť na obsah

7. Garudasana (Eagle Pose)

 Ako to pomáha: Garudasana uvoľní nohy a zvyšuje ich pružnosť. Póza posilňuje lýtka a ťahá stehná. To tiež zlepšuje nervosvalovú koordináciu.

O póze: Garudasana je pomenovaný po kráľovi vtákov, Garuda, ktorý je tiež vozidlo Lorda Vishnu v hinduistickej mytológii. Praktizovať Garudasana ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 15 až 30 sekúnd.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Garudasana 

Späť na obsah

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa jogy a bolesť v kolene.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Aké opatrenia by mala brať, zatiaľ čo cvičí jogu s bolesťou kolien?

Poraďte sa s lekárom a inštruktorka jogy. Uistite sa, že nie je preťažovať a počúvať svoje telo

Je joga trvalé riešenie bolesti kolena?

Áno, jóga môže byť trvalá riešenie pre bolesť kolena v jej obmedzené a počiatočných fázach.

Jóga je ideálny liečba bolesti kolien. To zmierni sa bolesť a ušetrí od intenzívneho utrpenia. Baba Ramdev starostlivo navrhnuté vyššie pózy, ktoré systematicky pracujú na zníženie bolesti kolena. Vyskúšajte ich a vyhnúť sa zbytočnému utrpeniu.

load...