Zdravie a wellness

7 účinných Asáni na liečbu kŕčových žíl

7 účinných Asáni na liečbu kŕčových žíl

Tam môže prísť doba, kedy si všimnete opuchnuté, pavúčie, nevzhľadné žilky na dolných končatinách. Môžu prestať zmiznúť, a ktoré by mohli spôsobiť obavy, pretože môže byť trpí kŕčovými žilami. Bercový žily môžu spôsobiť dlhodobé zdravotné komplikácie v dôsledku nepravidelného prekrvenia srdca. Ale neboj sa! Jóga môže pomôcť zmierniť túto podmienku.

Čo sú kŕčové žily?

Ak máte sedieť dlhé hodiny, alebo častejšie chodiť na vysokých podpätkoch, alebo ak ste obézny alebo s využitím hormonálne výkyvy, potom ste náchylní k kŕčové žily. Postihnuté žily sú veľké, opuchnuté a jasne viditeľné pod zmenenú farbu pleti. Oni zvyčajne vyzerajú ako modrasté podliatiny a môžu byť bolestivé taky. Kŕčové žily sú na dennom poriadku u žien a sú bežným javom v priebehu tehotenstva.

Obvykle steny našich ciev sa skladajú z hladkých svalov a spojivových tkanív. Cievy pumpovať krv a živiny do každej časti nášho tela, vrátane končatín. V našich nôh silnej žily pracovať proti gravitácii, aby sa zasadila krv späť k nášmu srdcu. Toto je známe ako žilovej čerpadlo. Keď žily sú nekompetentné, nie sú schopní poslať krv späť. Prebytok krvi bazény vo vreckách vnútri žily a príčin napúčanie, čo vedie k kŕčové žily. Zrážanie krvi, to predstavuje veľké riziko. Zrazenina mohla cestovať z ciev do srdca alebo mozgu, čo spôsobuje okamžité mŕtvicu.

load...

Jóga kŕčových žíl - Ako to pomôže

Môže jóga liek kŕčové žily? Pre začiatok, jóga môže zmierniť bolesti spôsobené tlakom. Keď trpíte kŕčovými žilami, odporúčané pózy sú zvyčajne noha elevácie pózy. To pomáha nahromadený lymfu a krv vytekať do srdca. Tiež sa tlak uvoľnil. Relaxačné že jogy prepožičiava zabraňuje zhoršeniu stavu. Celkovo možno povedať, váš stav sa zlepšil a pohybu končatín je zvýšená.

7 Jóga, ktorá pomáhajú pri kŕčových žíl

  1. Tadasana
  2. Uttanasana
  3. Navasana
  4. Viparita karhanie
  5. Sarvangasana
  6. Matsyasana
  7. Pawanmuktasana

1. Tadasana

Tiež známy ako - Mountain Pose

Výhody - To je jeden z najzákladnejších jogy ásan, a to vám pomôže dosiahnuť správne vyrovnanie tela. Ako ste ju praktizovať, udržuje vaše nohy tónovaný. To tiež posilňuje kolená a stehná a členky. Kým všetky vaše svaly pracujú dôsledne udržiavať držanie tela, napätie v končatinách sa uvoľní, a tým zmierniť tlak.

load...

Ako na to - Postavte vztýčené, umiestnenie nohy mierne od seba. Aby vaše ruky visieť pozdĺž tela. Spevniť vaše stehenné svaly, ale nie stvrdnúť spodnú časť brucha. Posilňovať vnútorné oblúky členky, a cítiť energia pas zo svojich nôh, prichádza celú cestu až do vašej hlavy. Pozrite sa hore a dýchať. Pocit, že napätie v tele, ako budete držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd a potom ich uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Uttanasana

Tiež známy ako - Padahastasana, Hasta Padasana, Stály predklone

Výhody - To Asano zlepšuje krvný obeh v celom tele. To dáva svoje nohy dobrý úsek, najmä stehná a lýtka, ktoré sú pravdepodobné škvrny kŕčových žíl. Pravidelné cvičenie tohto ásany znižuje bolesť v nohách.

Ako na to - Postavte sa rovno a nedávajte ruky v bok. Inhalovať. Potom sa ohýbať bok pri výdychu. Vaše ruky musí byť umiestnená na podlahe vedľa nohy. Chodidlá musia byť vzájomne rovnobežné. Tlačiť trup dopredu, ako si predĺžiť úsek a zdvihnite kostrč. Vydržte niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

3. Navasana

Tiež známy ako - Naukasana, Lodné Pose

Výhody - Pri vykonávaní tohto ásany, vaše nohy sú zvýšené. Z tohto dôvodu, bazény krvi a lymfy prúdi smerom nahor. Tlak na žily je okamžite znížená. Tých niekoľko málo sekúnd pozastavenie stavia silu a umožňuje bojovať proti bolesti.

Ako na to - Sadnite do Dandasana. Potom zdvihnite nohy zo zeme. Keď sa vám podarí vyrovnať, zdvihnúť ruky z podlahy, a pretiahnuť von pred vami. Usilovať o vytvorenie, V 's hornej časti a spodnej časti tela. Dýchať dlhá a hlboká. Release.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: navasana

Späť na obsah

4. Viparita karhanie

Tiež známy ako - Legs Up The Wall

Benefit - Tento Asano je veľmi uvoľňujúce pre vaše nohy. Unavené nohy veľkým prínosom, z nej. To zlepšuje krvný obeh a vyplavuje toxíny a ďalšie produkty. Napätie v nohách sa uvoľní, a tlak sa zníži. Toto veľmi pomáha príčinu kŕčových žíl.

Ako na to - Posaďte cez stenu a zľahka zdvihnite nohy hore k stene. Ľahnúť a natiahnuť ruky do strán, takže sa, že vaše dlane smerovali nahor. Akonáhle budete spokojní, zatvorte oči a dýchať. Uvoľniť po niekoľkých minútach.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Viparita karhanie

Späť na obsah

5. Sarvangasana

Tiež známy ako - podporovaného rameno stojana

Výhody - ramenné Stand je celotelový inverzie, kde sa vaše telo funguje proti gravitácii. Krvný obeh v tele sa zvyšuje, a kaluže lymfy a krvného odtoku do srdca. Tento Asano je tiež veľmi relaxačné pre nohy. Celkovo vzaté, to funguje veľmi dobre v obrane proti kŕčových žíl.

Ako na to - Ľahnite si na Shavasana. Zdvihnite nohy hore, ako budete podporovať svoje boky so svojimi dlaňami. Posunúť telesnej hmotnosti na ramená a zdvihnite hornú časť tela príliš ako vaša hlava a horná časť chrbta zostane na podlahe. Vydržte niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Sarvangasana

Späť na obsah

6. Matsyasana

Tiež známy ako - Ryby Pose

Výhody - The Matsyasana je jedným z najlepších jogy predstavuje pre liečbu kŕčových žíl. Pracuje na mnohých systémoch kolektívne. Rozprestiera sa vaše nohy a nohy a zmierňuje stres a kŕče. Vaše nohy sú uvoľnené, a prietok krvi v tele je regulovaná.

Ako na to - Ľahnite si na chrbát, a cez nohy v Padmasana. Dalo by sa tiež, aby sa vaše nohy natiahnuté, zatiaľ čo cvičí túto pózu. Jemne krivka chrbát tak, aby vaša hlava spočíva na korunu. Pocit, že krivku v hornej časti chrbta a krku. Vydržte niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Matsyasana

Späť na obsah

7. Pawanmuktasana

Tiež známy ako - Vietor Uvoľnenie Pose

Výhody - Tento Asan sa pohybuje okolo stagnujúcej lymfy a žilnej krvi. To tiež zmierňuje kŕče a únavu z nôh. To pomáha uvoľniť svaly a kĺby v bedier a kolien. Tento Asano je povedal na prevenciu žilovej trombózy u tých, ktorí majú sedavý životný štýl.

Ako na to - Ľahnite si na podlahu chrbtom na zem. Zložiť kolená a objať ich. Zdvihnite hlavu z podlahy, a aby vaše nos medzi kolená. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd, ako si zhlboka dýchať, a potom uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Pawanmuktasana

Späť na obsah

Ak máte efektívnej praxe v ruke bojovať s problémami ako kŕčové žily, už nikdy nebudete musieť zvážiť niečo tak závažného ako surgery.Practice jogy s trpezlivosť a odhodlanie, a uvidíte úžasné výsledky. Skúste to veriť. Uvažovali ste niekedy o jogu pre liečbu kŕčových žíl? Ako to pomôcť? Podeľte sa o svoje skúsenosti sa s nami tým, že komentuje nižšie.

load...