Zdravie a wellness

7 rozdielov medzi olejom z ryžových odrôd a olivovým olejom

7 rozdielov medzi olejom z ryžových odrôd a olivovým olejom

Ryžový olej alebo olivový olej, ktorý z nich je lepší? Ak ste premýšľal o to isté, potom je potrebné čítať tento príspevok. Tu budeme porovnávať tieto dva oleje a pokúsiť sa zistiť, ako ryžový olej nevyrovná olivovým olejom.

Ryžový olej Vs. Olivový olej:

Ryžový olej má mnoho zdravotných výhod, vďaka ktorým je lepšie a zdravšie varenie olej ako olivový olej. Niektoré z bodov, získa cez olivový olej patrí:

1. Viac živín:

Olej z ryžových otrúb obsahuje vyššie percento vitamínu E ako olivový olej. Tiež, olej z ryžových otrúb obsahuje tokoferol a tokotrienoly, dve formy vitamínu E, zatiaľ čo olivový olej obsahuje len formu tokoferol. To je opäť podstatne nižšie ako hladiny tokoferolu olej z ryžových otrúb (1).

load...

Okrem toho, olej z ryžových otrúb, je bohatý na oryzanol, ktorý nie je prítomný v olivovom oleji. Olivový olej je však zdravšie pre srdce a chváli zlepšujúce zdravie antioxidanty, ako je DHPEA-EDA, ktoré sú známe pre svoje kapacity srdce chráničmi (2).

Zvláštne zlúčeniny 2. Ryžový olej je:

Olej z ryžových otrúb obsahuje dve neobvyklé a vzácne zlúčeniny v Oryzanolu a tokotrienolov, ktoré nie sú prítomné v olivovom oleji.

  • Oryzanol:

Tieto zlúčeniny blokujú absorpciu cholesterolu a pomôcť znížiť hladinu LDL cholesterolu v krvi. Oryzanol tiež obsahujú steroly, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v sóji (3).

load...
  • Tokotrienolov:

Tie sú rozpustné v tukoch zlúčeniny, ktoré boli prevedené do vitamín E. Vitamín E má mnoho výhod vzhľadom k svojej silné antioxidačné vlastnosti. Vitamín E pomáha eliminovať voľné radikály poškodenia vyvolávajúce z tela a zabraňuje kožné problémy ako je pigmentácia a akné. To tiež bojuje proces starnutia (4).

3. Dlhšiu trvanlivosť:

Ryžový olej má dlhšiu životnosť v porovnaní s inými olejmi (5). Olivový olej je obzvlášť citlivá a dostane kazia pomerne ľahko. Možno budete musieť pred chladom olivového oleja predĺžiť jeho trvanlivosť.

4. Znižuje hladinu cholesterolu:

"Food and Chemical toxicita" publikoval štúdiu o zvieratách, so sídlom v roku 2005, kde sa dospelo k záveru, že spotreba oleja z ryžových otrúb môže znižovať hladinu cholesterolu výrazne, ktoré zahŕňajú zníženie o 62 percent LDL čiže "zlého" cholesterolu (6).

Aj keď, na druhú stranu, olivový olej obsahuje viac mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré tiež pomáhajú znižovať krvný tlak a tým znižujú riziko kardiovaskulárnych problémov (7). Olivový olej má potenciál pri znižovaní rizika rakoviny prsníka.

5. Kalórií Upozornenie:

Aj keď sa jedná o jeden bod, kde obaja oleje sú veľmi podobné navzájom, mali by ste si uvedomiť používať tieto oleje v moderovanie. Ryžové otruby je nižšia u nenasýteného alebo dobré tuku ako olivový olej.

6. Zariadenie pre invalidov Body:

Ryžový olej je lepšou voľbou pre varenie. Má fajčenie topenia 490 stupňov (8), v porovnaní s 360 ° olivového oleja (9). Čo sa to v podstate uvádza, že olivový olej bude ťažké rýchlo rozkladajú živiny, a potom nebude môcť udržať jeho nutričnú hodnotu.

7. Studena lisovaný:

Ryžový olej proti Olivový olej - To je jeden bod, kde olivový olej skóre cez olej z ryžových otrúb. Ako olivový olej lisovaný za studena, zachováva oveľa viac živín a vitamínov, ako olej z ryžových otrúb, čo je zdravšie a prirodzenejšie ako olej z ryžových otrúb.

Záver:

Aj keď sa zdá byť účinnejšie ako olivový olej olej z ryžových otrúb, odporúčame použiť ryžový olej na vyprážanie a sautéing jedlo a olivový olej striekajúcej cez varenej zeleniny a šalátov.

Týmto spôsobom budete môcť užívať plody oboch olejov a udržiavať srdce zdravej výživy. Takže, olej z ryžových otrúb vs Olivový olej nie je ideálny zápas, pretože obaja sú úplne odlišné oleje s vlastnými sadami nehnuteľností.

Povedzte nám, že olej z nich si myslíte, je lepšia voľba, a prečo. Naši čitatelia by čítam vaše návrhy. Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami. Zanechať komentár nižšie.

load...