Zdravie a wellness

7 posedenie jóga predstavuje, že bude robiť zázraky na vaše zdravie

7 posedenie jóga predstavuje, že bude robiť zázraky na vaše zdravie

Čo ťa udrie, keď si myslíte o cvičenie? Beh, skákanie, skákanie a čokoľvek, čo vás udrží hore a pohybuje. Čo keby som povedal, že ste mohol uplatniť aj pri sedení? Cvičenie, ktorá je účinná a je vynikajúci pre vaše zdravie. Premýšľal, čo by to mohlo byť? Nebudeme držať vás už čakajú. Pozrite sa na týchto 7 sediaci Jóga, ktorá bude pracovať zázraky na vaše zdravie. Budete vedieť, čo hovorím.

Pred tým, poďme sa dozvedieť o sediaci jogy.

Čo je Sediaci Jóga?

Jóga asanas sú kombináciou posediačky, postojačky a poležiačky pózy. Každá sada má vplyv na určité časti tela a má svoje jedinečné výhody. Sediaci jóga ásany sú variácie ásan, ktoré musia byť vykonané tým, že sedí na zem. Sú ideálne pre flexibilitu a najlepšie pre tých, ktorí len začínajú učiť jogu, pretože sú ľahko prispôsobiť akejkoľvek úrovni vytrvalosti.

Poďme sa pozrieť na niektoré z nich nižšie.

Zdravie Zlepšenie Sediaci Jóga

  1. Sukhasana (Easy Pose)
  2. Padmasana (lotosu predstavujú)
  3. Baddha Konasana (motýľ Pose)
  4. Vajrasana (Diamond Pose)
  5. Bharadvajasana (Seer Pose)
  6. Ardha matsyendrasana (Half Spinal Twist)
  7. Paschimottanasana (Sediaci predklone)

1. Sukhasana (Easy Pose)

Sukhasana alebo Easy Pose je ideálny pre začiatočníkov. Je to jednoduché a ľahké, ako už názov napovedá. Je tiež póza sedieť v meditácii. Preto, cvičiť ráno to funguje najlepšie. Urob to na lačný žalúdok, ak máte v pláne sledovať ho s ostatnými ásan. Sukhasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Sedieť v ňom tak dlho, ako je to pohodlné.

load...

Zdravie Výhody Sukhasana

Sukhasana predlžuje chrbát a rozširuje svoje kľúčnej kosti. Upokojuje myseľ a lieči duševnú únavu. To tiež zlepšuje držanie tela a masáže vašich lýtkových svalov. Póza pomáha cítiť sa uzemnená a menej stresu a dáva pocit pokoja a mieru.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Sukhasana

Späť na obsah

2. Padmasana (lotosu predstavujú)

Padmasana alebo Lotus Pose je Asano pomenoval lotosu, čo je sľubný symbolom. V mnohých kultúrach, lotos značí pozitívne aspekty, a to je určite to, čo Asano je založený na. Praktizovať Padmasana ráno alebo večer, nie nevyhnutne na lačný žalúdok. Je medzistupňom Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 1 až 5 minút.

load...

Zdravie Výhody Padmasana

Padmasana ťahá vaše členky a kolená. To zvyšuje schopnosť sústredenia a udržuje vaše chrbticu rovno. To uľahčuje mimo menštruačné ťažkosti a obnovuje energetické hladiny. Sukhasana stimuluje vaša panva a močového mechúra a udržuje vaše kĺby a väzy pružné.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Padmasana

Späť na obsah

3. Baddha Konasana (motýľ Pose)

Baddha Konasana alebo Butterfly Pose je Asano, ktorá vyzerá ako motýľ krídlami hádzanie. To tiež vyzerá podobne ako obuvník pri práci. Z tohto dôvodu je tiež nazývaný ševci Pose. Praktizovať baddha Konasana ráno alebo večer na lačný žalúdok. Klapka preč a držať pózu po dobu 1 až 5 minút.

Zdravie Výhody Baddha Konasana

Baddha Konasana stimuluje prostatu a obličky. To zlepšuje krvný obeh, sa tiahne kolená, a zmierňuje mierne depresie. Póza upokojuje ischias a zmierňuje príznaky menopauzy. Je strava pre astmu a pomáha zmierniť pôrod.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

4. Vajrasana (Diamond Pose)

, Vajra 'v sanskrte znamená diamant. Z tohto dôvodu, iný názov pre Vajrasana je Diamond Pose. Praktizovanie Vajrasana pomôže stať sa tak silný ako diamant. Póza funguje najlepšie potom, čo jedlo, na rozdiel od mnohých iných ásan. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 5 až 10 minút.

Zdravie Výhody Vajrasana

Vajrasana podporuje trávenie a znižuje tuk v bedrách. Uvoľňuje vaše telo a pomáha bojovať proti žalúdočné ťažkosti. Lieči problémy s močovým ústrojenstvom a pomáha dolnej časti tela, aby sa stala flexibilné. Póza tóny stehná a lieči bolesti kĺbov. Slúži tiež ako liek proti bolesti u pacientov s artritídou.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Vajrasana

Späť na obsah

5. Bharadvajasana (Seer Pose)

Bharadvaj je názov jedného zo siedmich najväčších prorokov Indie. Ásana dostane jeho meno od neho. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a večer zaistiť medzeru 4 až 6 hodín od posledného jedla. Bharadvajasana je medzistupňom Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Zdravie Výhody Bharadvajasana

Bharadvajasana ťahá trup a stimuluje brušné orgány. Reguluje metabolizmus a detoxikuje orgánmi. To tiež zmierňuje bolesti chrbta a bolesti krčnej chrbtice. Póza drží čo najďalej od negativity a pomôže vám prejsť svoj deň v elegantným spôsobom.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Bharadvajasana

Späť na obsah

6. Ardha matsyendrasana (Half Spinal Twist)

Ardha matsyendrasana je tiež nazývaný Polčas pán ryby predstavujú, ako to znamená, že v sanskrte. To sedí spinálnej krútenie funguje najlepšie, keď praktizuje ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Ardha matsyendrasana je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Zdravie Výhody Ardha matsyendrasana

Ardha matsyendrasana tóny svoje abs, nabudí vaša chrbtica a otvára svoj krk a ramená. Vyčistí vaše vnútorné orgány a eliminuje odpad. Póza tiež stimuluje pečeň a pľúca. Uvoľňuje navyše teplo z orgánov a zvyšuje prívod kyslíka do pľúc.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: ardha matsyendrasana

Späť na obsah

7. Paschimottanasana (Sediaci predklone)

Paschimottanasana alebo Sediaci predklone je Asano, ktorá vyzerá zdanlivo pohodlné, ale je náročné udržať. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a črevá čisté alebo vo večerných hodinách po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Paschimottanasana je základná úroveň Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Zdravie Výhody Paschimottanasana

Paschimottanasana je stres odľahčovacia. To znižuje brušný tuk a odstraňuje podráždenosť a hnev. Póza zlepšuje pružnosť chrbtice a vyrovnáva menštruačný cyklus. Lieči bolesti žalúdka a telesnej slabosti a chráni pred cukrovkou.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Paschimottanasana

Späť na obsah

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré najčastejšie otázky týkajúce sa jogy.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Musím sa obrátiť vegetariánske cvičiť jogu?

Jóga verí v koncept ahimsa, ale výber je ponechaný na lekára.

Čo potrebujem, aby som mohol začať jogy?

Váš kompletný sústredenie a koncentráciu a možno aj fľašu s vodou a jogu je všetko, čo je potrebné začať praxi.

Namiesto namáhavej činnosti, ak chcete sedieť v kúte a pokojne vykonávať, potom sedí jóga ásany sú tou najlepšou voľbou pre vás. Tieto ásany nie sú tak jednoduché, ako vyzerajú, a majú zásadný vplyv na rôzne telesné funkcie. Takže, skúste uvedených skutočností a povedzte nám, ako bola skúsenosť.

load...