Zdravie a wellness

7 Pohodlné jogy Asanas, ktoré vám pomôžu riešiť vertigo

7 Pohodlné jogy Asanas, ktoré vám pomôžu riešiť vertigo

Mohlo by to byť potešením byť závrat v láske, ale inak je to najhoršie pocit na svete. By ste mali byť schopní sa s tým vyrovnať, ak ste tehotná, alebo opitý, ale ak máte závraty - joga ušetríte!

Čo je Vertigo?

Závrat je porucha spojená s poruchou v zmysle rovnováhy a rovnováhy v mozgu, a to spôsobuje závraty. To zvyčajne postihuje oblasť, ktorá je zodpovedná za riadenie pohybu, čo je vnútorné ucho. Príčinou môže byť čokoľvek - od nedostatku alebo poklesu prietoku krvi do ucha, vápnik alebo hromadenie tekutín, alebo dokonca vstupu vírusu. No, aj jednoduchý vírus, ktorý spôsobuje prechladnutie alebo chrípka môže tiež zaútočiť na vnútorné ucho a nervové spojenia do mozgu, čo vedie k ťažkým závrat. Poškodenie lebky tiež spôsobuje stratu sluchu, nevoľnosť a závraty. Nádor, syfilis, alebo roztrúsená skleróza môže tiež ovplyvniť váš zmysel pre rovnováhu.

Ako sa Yoga ako pomoc pri liečbe Vertigo?

Niektoré Jóga pracovať na nervový systém a posilniť ju. Tieto pózy tiež pracovať na rovnováhe centier a vnútorného ucha, a pomáhať budovať spojenie a zamerať. Jóga pracuje na sympatického a parasympatického nervového systému a zvyšuje prekrvenie hlavy a zvyšok tela.

load...

7 Ásany, ktorý vám pomôže prekonať Vertigo útoku

 1. Balasana
 2. Paschimottanasana
 3. Viparita karhanie
 4. SUPT baddha Konasana
 5. Halasana
 6. Salamba Sirsasana
 7. Shavasana

1. Balasana

Tiež známy ako - Pose Detský

Výhody - Tento Asano je relaxačný póza. Je určený k upokojeniu mysle. Pri nástupe závrat infarkte, výplňový materiál predstavujú, ako to vám pomôže prekonať závrat. To Asano pomáha posilňovať nervový systém s bežnou praxou.

Ako na to - Príďte na svojich štyroch. Teraz priniesť nohy dohromady, ako si rozšíriť kolená. Oddýchnuť brucho na stehien a zadku na nohách. Položte čelo na zem. Prineste svoje paže okolo seba, vedľa nohy. Môžete držať nohy s dlaňami. Držte predstavujú pre niekoľko minút a uvoľnenie.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

2. Paschimottanasana

Tiež známy ako - Sediaci predklone, intenzívne dorsale Stretch

Výhody - Tento Asano je veľký stres odľahčovacia. Pomáha rovnováhu emócie a zmierňuje hnev, úzkosť a podráždenosť. To zvyšuje prietok krvi do hlavy a vyváženie centier, a tým pomáha so závratmi. Váš nervový systém je posilnený s týmto ásany.

Ako na to - Predpokladajme Dandasana. Potom, pretiahnuť paže nad hlavu, a jemne ohnúť vpred. V závislosti na tom, ako ste flexibilný, môžete buď dotknúť prstami alebo zachytiť vaše nohy. Znížiť svoju hlavu, rovnako ako môžete. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd a potom ich uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Paschimottanasana

Späť na obsah

3. Viparita karhanie

Tiež známy ako - Legs Up The Wall

Benefit - Tento Asano je v prvom rade prospech tých, ktorí majú závrat. Je upokojuje myseľ a zmierňuje bolesti hlavy spojené s týmto problémom. Zatváranie očí vám tiež pomôže získať späť svoj zmysel pre rovnováhu.

Ako na to - Posaďte cez stenu a zdvihnúť nohy hore pomocou podpory múru. Ľahnúť si jemne a natiahnuť ruky do strán, skladacie je v lakťoch tak, aby sa podobal kaktus. Položte dlane smerovali nahor. Akonáhle budete spokojní, zatvorte oči a trvať dlho, zhlboka dýchala. Uvoľniť po niekoľkých minútach.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Viparita karhanie

Späť na obsah

4. SUPT baddha Konasana

Tiež známy ako - Ležiaci Bound Angle Pose

Výhody - Tento Asano pracuje na centrami rovnováhy, a takmer okamžite redukuje závraty. Zlepšuje krvný obeh v celom tele, vrátane hlavy. Je tiež veľmi upokojujúce póza, ktorá upokojuje nervy a svoju myseľ.

Ako na to - Ľahnite si na chrbát. Pokrčte kolená a priniesť nohy dohromady, čím sa otvára svoje nohy na boku. Zdvihnite ruky nad hlavu. Odpočívajte. Uvoľniť, keď ste spokojní.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: SUPT baddha Konasana

Späť na obsah

5. Halasana

Tiež známy ako - Plough Pose

Výhody - To Asano posilňuje krk. Ako to robí, že to funguje na vyváženie systému, vnútorných uší a nervovej sústavy. Uvoľňuje napätie na nervový systém a upokojuje myseľ. Pomáha riešiť vedľajšie účinky závraty s ľahkosťou.

Ako na to - Ľahnite si na chrbát. Podporu svojho pasu s rukami a zdvihnite nohy a späť zo zeme, prichádza do Salamba Sarvangasana. Teraz jemne nižšia nohy tak, aby vaše nohy prišiel na zem, a vaše prsty sú v súlade s vašej hlave. Natiahnuť ruky v opačnom smere. Držať pózu, kým sú pohodlné. Vyjsť von, jemne zdvihnite nohy hore a uvoľnenie.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Halasana

Späť na obsah

6. Salamba Sirsasana

Tiež známy ako - podporovaného Head Stand

Výhody - Tento Asano pôsobí proti gravitácii a okamžite odošle nový veľa krvi prúdiacej do hlavy. Táto krv je kyslík a živiny bohaté, a to odstráni všetky hromadenie toxínov. To znižuje závraty a s bežnou praxou, že odstraňuje závrat. To Asano tiež upokojuje nervový systém.

Ako na to - Kľaknite si na zem. Položte ruky na zem pred seba a preplietať prsty. Lakte musí byť na šírku ramien. Teraz dal hlavu na podlahu, montáž korunu proti svojej zopäté dlane. Inhalovať, zdvihnite kolená mimo krajiny, a chodiť na lakte. Vydýchnite a zdvihnite nohy z podlahy. Položte nohy kolmo k podlahe. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Release.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Salamba Sirsasana

Späť na obsah

7. Shavasana

Tiež známy ako - Corpse Pose

Výhody - Tento Asano úplne uvoľňuje telo. Odstraňuje všetky napätie a stres a pomôže vám získať fokus. Je to ďalší póza, ktorá pomáha bojovať proti závraty takmer okamžite.

Ako na to - Ľahnite si rovno na chrbte, s dlaňami odpočíva vedľa teba, smerujúce nahor. Urobte si pohodlie a zaistí, že vaše telo je v priamej línii. Zavrieť oči a sústrediť sa na každej časti vášho tela. Zhlboka nadýchol, očista. Vkĺznuť do meditatívny stavu, ale snažte sa zaspať.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

Veci na pamäti, keď budete cvičiť jogu pre Vertigo

Jedná sa o niekoľko vecí, ktoré musíte mať na pamäti, ak sa cvičí jogu vertigo:

 1. Pred začatím jogy sa vždy poradiť so svojím lekárom. Akonáhle váš lekár schváli, pozrite sa na certifikovaný inštruktor jogy, ktoré vám pomôžu s vašej praxe.
 2. Konzultovať svoje problémy s inštruktorom tak, že on / ona by mohla navrhnúť zmeny základných Jóga, vďaka čomu sú bezpečné pre prax.
 3. Ak budete cvičiť jogu pravidelne, uistite sa, že tak sa stenou zavrie podporu v prípade, že stratí rovnováhu pri práci von.
 4. Ak prax vpred ohyby, vstať alebo si sadnúť veľmi pomaly.
 5. Vždy majte na pamäti, ako nabehnutí krk. Nepozerajte sa na ruky v pozícii, kedy je nutné urobiť.
 6. Späť ohýbanie pózy, ktoré vyžadujú, aby zavesiť hlavu môže spôsobiť závraty.
 7. Nenechajte zadržte dych v každom okamihu.
 8. Pri svojej praxi, ak máte pocit závratu v ktoromkoľvek bode, ihneď zastavte, a vstúpiť do Balasana.
 9. To je najlepšie, aby sa zabránilo vpred ohyby a dole smerujúce predstavuje, ak máte závraty.
 10. Uistite sa, že budete cvičiť jogu pomaly, ak máte závraty. To vám pomôže vyhnúť sa závraty.

Už ste niekedy skúšali niektorú z týchto jogy predstavuje pre liečbu závrat? Zastavenie navíjanie a začnete cítiť skvele. Kým vertigo môže byť ťažké žiť s, bude joga vám pomôže vysporiadať sa s utrpením bez rozruchu. Je viazaný do práce!

load...