Zdravie a wellness

7 ľahké cvičenia, ktoré treba urobiť, než sa dostanete do postele

7 ľahké cvičenia, ktoré treba urobiť, než sa dostanete do postele

Aký je váš denný režim pred spaním? Ak nejde o cvičenie, potom je na čase zmeniť rutinu. Nepokojná myseľ, gadgets, a zlý deň pokaziť svoje šance na dobrý spánok, a všetko, čo je potrebné na vyriešenie problému sú 7 ľahké cvičenia tu uvedené. Skúste ich pred problém ide z ruky.

Pred tým, poďme zistiť, či cvičenie pred spaním je dobrý nápad.

 Cvičenie pred spaním

Tam je mylná predstava, že cvičenie pred spaním nie je dobré. Áno, energické cvičenie, ktoré bude v pneumatikách vás von sú zlé, pretože zvyšujú srdcovú frekvenciu, aktivovať svoj mozog, a zvýšiť svoju telesnú teplotu, takže je pre vás ťažké ísť spať. Ale budú niektoré menej energické cvičenie, ktoré vám pomôžu uvoľniť. O nízkej intenzite joga je jedným z takýchto cvičení, a to je ideálny pre prax pred spaním. Niektoré jóga predstavuje bojové nepokoj a nespavosť a pomôže vám lepšie spať. Poďme sa pozrieť na ne teraz.

load...

Spánok vyvolávajúce Yoga Pose 

  1. Balasana
  2. Janu Sirsasana
  3. Upavistha Konasana
  4. Viparita karhanie
  5. Prasarita Padottanasana
  6. SUPT matsyendrasana
  7. Shavasana

1. Balasana (Child Pose)

 Ako to pomáha: Balasana uvoľňuje krk, rameno, zadné a námahu bedra a uľahčuje vaše telo. To znižuje stres a úzkosť. Póza lunety dýchanie a upokojuje myseľ a telo k spánku.

O póze: Balasana je regeneračný pózu z jogy a je tiež známy ako dieťaťa Pose, ako je praktizoval v polohe plodu. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ásany ráno na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 1 až 3 minúty.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

2. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)

 Ako to pomáha: Jánovi Sirsasana je ideálna na liečbu bolesti hlavy a zaspať v pokoji. Je strava pre nespavosť a vysoký krvný tlak. Póza zmierňuje menštruačné problémy a pomôže vám lepšie spať.

load...

O póze: Janu Sirsasana alebo vedúceho na koleno Pose je predklon realizovaná v polohe posediačky. Je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Praktizovanie tohto ásany ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Janu Sirsasana

Späť na obsah

3. Upavistha Konasana (Sediaci uhol Pose)

Ako to pomáha: Upavistha Konasana upokojí váš mozog a DE-napätie a uvoľňuje myseľ. Póza znižuje stuhnutosť kĺbov a zmierňuje bolesti sedacieho. Detoxikuje obličky a pomáha pri hladké fungovanie tela, ktorá je potrebná pre dobre spí.

O póze: Upavistha Konasana je široká nohami sedí predklon. Je dobrým zvykom u iných sediacich ohýbať a točiť jogy ásan. Póza je medzistupňom Hatha joga Asano. Cvičiť ráno alebo večer na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Upavistha Konasana

Späť na obsah

4. Viparita Karan (Legs Up The Wall póza)

Ako to pomáha: Viparita Karan reguluje krvný obeh a zmierňuje mierne bolesti chrbta. Slúži ako balzam na unavené nohy a chodidlá. Udržuje príznaky miernej depresie a nespavosť v šachu. Póza tiež zmierňuje migrénu a pomôže vám spať ako bábätko.

O póze: Viparita Karan je mierne inverzie a je spomenutý v starých hindských bibliou pre svoju schopnosť udržať starobe na uzde. Je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 5 až 15 minút.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Viparita karhanie

Späť na obsah

5. Prasarita Padottanasana (široký noha intenzívny Stretch Pose)

 Ako to pomáha: Prasarita Padottanasana poskytuje úľavu od krku a ramien napätia. To vám pomôže zbaviť sa stresu, úzkosti a miernou depresiou. Póza zmierňuje fyzickú námahu a uvoľní vaše telo k spánku pomôcť.

O póze: Prasarita Padottanasana je stojaca predklon zvyčajne praktizovaný na konci cvičenia zasadnutí. Ásana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok a večer po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Prasarita Padottanasana

Späť na obsah

6. SUPT matsyendrasana (Ležiaci Ryby Pose)

 Ako to pomáha: SUPT matsyendrasana masáže chrbát a boky. Uvoľňuje chrbticu a odstraňuje toxíny z tela. Odstraňuje stuhnutosť v dolnej časti chrbta a pripraví vás na spánok.

O póze: SUPT matsyendrasana je regeneračná póza, ktorá vyžaduje, aby ste sa točiť svoje telo v naklonenej pozícii. Je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok a večer po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: SUPT matsyendrasana

Späť na obsah

7. Shavasana (mŕtvola Pose)

Ako to pomáha: Shavasana uvoľní celé vaše telo a svaly. Póza dáva do hĺbky a meditatívnej odpočinok pre telo. Znižuje nespavosť a úzkosť a napomáha tak vám zdravý spánok.

O póze: Shavasana je tiež nazývaný Corpse Pose, ako to vyžaduje, aby ste si ľahnúť na chrbát a bolo ticho a kľud. Je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Môžete cvičiť pózu kedykoľvek počas dňa, ale uistite sa, že nechcete zaspať v nej. Ľahnite si na ňom po dobu 10 až 15 minút.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

 Teraz sa poďme odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa cvičenie pred spaním.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Aké opatrenia môžem vziať pri cvičení neskoro v noci?

Uistite sa, že to nevyjde príliš tvrdý. Konzumovať malé občerstvenie po tréningu a osprchovať, než konečne dostať do postele.

Je cvičenie v dopoludňajších hodinách lepšie ako večer?

Záleží na tom, čo chcete od nej. Cvičiť omladzujúci a energie čerpacie cvičenie v dopoludňajších hodinách a relaxačné a regeneračné tie vo večerných hodinách.

Spí dobre, je dôležité. To môže urobiť alebo rozbiť svoj deň. Nedostatočný spánok je začarovaný kruh. Ak nechcete spať dobre, budete starať o tom druhý deň. Výsledkom je, že úzkosť a stres rozvíjať, čo vedie k nedostatočnému spánku aj nasledujúci deň. Čoskoro, povedie to k nespavosti a zdravotných problémov. Dovtedy sa môže stať, dostať ostražití a vyskúšať cvičenie uvedené vyššie.

load...