Zdravie a wellness

7 Kostné posilňovanie jogy predstavuje, ktoré pomôžu vyliečiť osteoporózu

7 Kostné posilňovanie jogy predstavuje, ktoré pomôžu vyliečiť osteoporózu

Jednou z najväčších obáv ľudia začínajú mať, ako starnú, je osteoporóza. Len pomyslenie na zlomenín v dôsledku dokonca šťuchanec je bolestivé, predstavte si ísť cez to! Je jogy dobré pre osteoporózu? Výskum uvádza, že jóga môže pomôcť zmierniť príznaky osteoporózy, alebo dokonca znížiť podmienku. Poďme kopať trochu hlbšie a zistiť spojenie medzi jogou a osteoporózy.

Čo je osteoporóza?

Osteoporóza je degeneratívne ochorenie. V tomto stave sú kosti oslabené, a ste na konštantnej riziko zlomenín. Ľudia majú najvyššiu hustotu kostí u raných 20s. Ako ste veku, kostnej hmoty sa znižuje v dôsledku rôznych dôvodov. Keď tam je príliš veľa zrútenie kosti a príliš málo je postavený späť, kosti majú tendenciu byť krehké, čo vedie k zlomeninám. Nízke hladiny estrogénu u žien, nízka hladina testosterónu u mužov, nedostatok vápnika a vitamínu D, sedavý spôsob života - to všetko z nich môžu byť príčinou osteoporózy.

Ako sa joga pomôcť s osteoporózou?

Jóga je druh silový tréning, ktorý vám pomôže vyrovnať a zladiť svoje telo správnym spôsobom. Ak je vaše telo správne vyrovnaný, a vy môžete byť v rovnováhe, ste automaticky znížiť pravdepodobný zranenia. Stále pózy posilní vaše boky, ktoré sú často najviac postihnuté osteoporózou. Mierne späť ohyby budovať silu v oblasti chrbtice a dekompresiu stavce. Jogy tiež zlepšuje krvný obeh v tele, čo znamená lepšie vstrebávanie živín. Ale ťažiť z jogy osteoporózy, musíte ju praktizovať po dobu 30 dní pri teplote najmenej päť dní v týždni. Po tomto by ste nemali preháňať praxi jeden. Začať pomaly s jednoduchými ásan a zvýšiť dobu a úroveň obtiažnosti, ako budete postupovať. Môžete si všimnúť, významné zmeny nakoniec.

load...

Ale pozor na nejaké jogy predstavuje, aby sa zabránilo s osteoporózou! Ste pred začatím jogy je nutné sa poradiť s lekárom. Tiež by ste mali porozprávať so svojím inštruktorom jogy o svojom stave, než začnete cvičiť.

7 Výkonné Ásany jogy osteoporózy

  1. Uttanasana
  2. Virabhadrasana II
  3. Ardha chandrasana
  4. Utthita Parsvakonasana
  5. Ardha pinch Mayurasana
  6. Setu Bandhasana
  7. Urdhva Dhanurasana

1. Uttanasana

Tiež známy ako - Padahastasana, Hasta Padasana, Stály predklone

Výhody - Tento Asan ťahá, tóny a posilňuje kosti v dolnej časti chrbtice, ramien a bokov. Zabezpečuje tiež, že každá časť tela sa okysličuje a vyvážené. Pracuje na reprodukčný systém a zlepšuje hormonálna nerovnováha. Len pokoj do ásany. Netlačte sa príliš veľa, keď začnete, inak budete odišiel s zranenia. S praxou, môžete postupovať.

load...

Ako na to - Postavte sa rovno a pritom vyvíjať svoje dlane na boky. Nadýchnite sa a ohnite boky, ako si vydýchnuť. Položte dlane vedľa svojej nohy na podlahe. Umiestnite nohy paralelne k sebe navzájom. Tlačiť trup dopredu a rozšíriť chrbticu a súčasne nadvihnite kostrč. Držte predstavujú pre niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

2. Virabhadrasana II

Tiež známy ako - bojovník Pose II

Výhody - Tento Asano je úžasné, pretože to funguje na svojich pažiach, chrbtice a nôh. Posilňuje svaly i kosti. To Asano pomáha tiež zlepšiť rovnováhu v tele. Pomáha s lepšiu cirkuláciu a hormonálna nerovnováha príliš.

Ako na to - Rozšírte svoje nohy a položil im hip-šírka od seba. Twist pravú pätu a ukázal prsty von. Pivot s ľavou nohou. Uistite sa, že arch vašej ľavej nohy, je v súlade s pravou nohou. Znížte svoje boky a vyžarujú všetku svoju energiu tak, ako by ste natiahnuť ruky. Paže musia byť v súlade s ramenami. Premeňte svoj pohľad na prednej strane, a trvať dlho, zhlboka dýchala. Držať pózu. Uvoľnite a opakujte na druhej strane.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: virabhadrasana II

Späť na obsah

3. Ardha chandrasana

Tiež známy ako - bojovník Pose II

Výhody - Tento Asano je vyrovnávacia predstavovať. To nielen zlepší vašu schopnosť vyrovnať so slabými kosťami, ale tiež posilňuje kosti v nohách, chrbtice a ramien. To Asano zlepšuje vstrebávanie živín cez krvný obeh.

Ako na to - Umiestnite nohy hip-šírka od seba. Teraz zdvihnite pravú nohu na zem a ohýbať svoje telo doľava, čím svoju ľavú ruku na zem pre podporu. Akonáhle budete spokojní, umiestnite pravú nohu rovnobežne so zemou, alebo zdvihnite ju, rovnako ako pohodlne možné. Zdvihnite pravú ruku hore a zase váš pohľad smerom k nej. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Uvoľnite a opakujte na druhej strane.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: ardha chandrasana

Späť na obsah

4. Utthita Parsvakonasana

Tiež známy ako - Rozšírená Side Angle Pose

Výhody - Tento Asan tiahne a posilňuje nohy. Funguje tiež na pažiach a chrbte. Tento Asan masáže brušných orgánov a reprodukčný systém, a preto, hormonálna nerovnováha tiež opravené. K dispozícii je tiež zvýšenie vstrebávania vitamínu D a vápnika v kostiach v dôsledku zvýšenej cirkulácie krvi.

Ako na to - Umiestnite nohy hip-šírka od seba a otočte pravú nohu tak, že prstami smerovať von. Uzemnenie ľavú pätu. Uistite sa, že hárok ľavej päte je v súlade s pravou nohou. Nižší boky a natiahnuť ruky. Teraz sa pomaly ohnúť svoje telo tak, že pravá ruka dotkne pravú nohu. Rozšíriť pomocou ľavé rameno smerom nahor. Pozrite sa na svoju ľavú ruku a dýchať. Uvoľní počas niekoľkých sekúnd a opakujte na druhej strane.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Utthita Parsvakonasana

Späť na obsah

5. Ardha pinch Mayurasana

Tiež známy ako - Dolphin Pose

Výhody - Tento Asano robí divy v posilnení chrbticu. To predlžuje chrbtice, odstránenie všetok stres v ňom zachytených. Dáva kosti a hamstringy dobrý úsek, ktorý posilňuje nohy. Krvný obeh sa zlepší, a hormonálna nerovnováha opravené.

Ako na to - Príďte na svojich štyroch, a jemne zdvihnite kolená z podlahy, čím je rovnanie. V ideálnom prípade by ste mali umiestniť chodidlá na zemi, ale v prípade, že nemôžete, to je v poriadku, aby zdvihnúť na päty. Dva kroky dozadu, a akonáhle budete spokojní, pracujú na pažiach. Zložiť ruky v lakťoch a položte predlaktia na zem zovrel dlane. Znížte hlavu k zemi, montáž korunu vo svojej zopäté dlane. Ramená by mala priblížiť k vašim ušiam. V tomto bode, vaše telo by mal vyzerať obrátený, V. ' Držať pózu a dýchať dlhá a hlboká po dobu niekoľkých sekúnd pred uvoľnením.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: ardha Pinch Mayurasana

Späť na obsah

6. Setu Bandhasana

Tiež známy ako - Most Pose

Výhody Toto Asano pracuje predovšetkým na zlepšenie krvného obehu a posilnenie chrbta. Je to skvelý Asano pre ženy, ako to funguje na ich reprodukčný systém a pomáha napraviť hladinu estrogénu v tele.

Ako na to - Ľahnite si na chrbát, a zložiť nohy v kolenách. Zdvihnite chrbát a boky z podlahy. Tiež sa uistite, že ste napriamiť ramená. Položte ruky na zem a pretiahnuť von tak, že sa dostanú do nohy. Trvať tri dlhé nadýchol, a potom uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

7. Urdhva Dhanurasana

Tiež známy ako - Chakrasana, bicykel Pose, Hore Tvárou Bow Pose

Výhody - Musíte sa uistiť, budete cvičiť tento ásany až potom, čo boli cvičí jogu pre osteoporózu na chvíľu, a ste videli pokrok. Jedná sa o pokročilý Asano na osteoporózu, a môže pracovať ako Pozrite sa, koľko ste pokročil. To Asano zlepšuje okysličenie a vstrebávanie živín po celom tele, vďaka lepšiemu prekrveniu. To tiež pomáha posilňovať paže a nohy. Vzhľadom k tomu, že reprodukčné orgány získať dobrú masáž, táto Asano tiež pomáha regulovať hormónov v tele.

Ako na to - Ľahnite si na chrbát. Teraz, umiestniť svoje dlane na oboch stranách hlavy, s prstami smerujúce ramená. Pokrčte kolená a dajte si nohy na zem. Kedykoľvek sa budete cítiť pripravení, tlačiť svoje dlane a chodidlá zvýšiť zvyšok svojho tela nad zem. Musíte byť veľmi opatrní, keď robí. Zavesiť hlavou sa pozerajte dozadu a pridržte. Jemne znížiť svoje telo a položil si hlavu na zem ako prvý, a potom si chrbát. Odpočívajte.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: urdhva Dhanurasana

Späť na obsah

Už ste niekedy skúšali niektorú z týchto jogy predstavuje pre liečbu osteoporózy? Rozhodne Berieme naše kosti za samozrejmosť. Nečakajte, až bude príliš neskoro! Pravidelné cvičenie jogy bude zabrániť problém z rozvíjajúcich sa úplne. Ale Boh chráň, ak to urobíte zmluvu osteoporózu, teraz už viete, čo robiť.

load...