Zdravie a wellness

7 jogy predstavuje, ktoré vám pomôžu bojovať proti depresii

7 jogy predstavuje, ktoré vám pomôžu bojovať proti depresii

Niektoré dni ste desí dostať až do rána a čelí svet. Beznádej prevezme, a máte pocit, prázdny. Ak sa to opakuje často, ste v průšvih, môj kamarát, ako depresia klope na dvere. Čím skôr sa nájsť riešenie, tým lepšie. Robí joga pomôcť s depresiou? Jóga je vraj zmierniť depresie prirodzene a tu je zoznam 7 Jóga, ktoré vám pomôžu urobiť. Pozri sa.

Pred tým, dajme sa do poznať pár faktov o depresii.

Čo je depresia?

Depresia je choroba, ktorá postihuje mozog. Je to vaša reakcia na niečo smutné, strata niekoho, alebo skľúčenosti. Keď tieto pocity zhoršiť a stať sa intenzívne, to vedie k zdravotnému stavu zvaného klinická depresia.

load...

Viete, že ste v depresii, keď sa zobrazí nasledujúce príznaky konzistentne po dobu dvoch týždňov.

Príznaky depresie

 • Cítite sa bezcenná a vínny na dennej báze
 • Vaša koncentrácia klesá a nerozhodnosť preberá
 • Všetky koníčky a aktivity, ktoré predtým užíval teraz nezdá lákavá vôbec
 • Myslíte si, že o smrti a úvahám o samovražde
 • Cítite nestabilné a neposedný alebo neuveriteľne nudný a pomalý
 • Tam bude významná zmena vo vašej hmotnosti - buď získať alebo sa vzdaj

Čo spôsobuje depresie?

Keď sa dostanete citovo viazaní k niečomu, v priebehu, a to už neexistuje, ale ponecháva medzeru, a depresie preberá vyrovnať sa so stratou. Genetics, kolísanie hladiny hormónov, niektoré zdravotné stavy, pooperačné reakcie a vysokej hladiny stresu tiež spôsobiť depresie. To je obyčajný doposiaľ vážnym problémom, ktorý treba vyriešiť, než sa vymkne z rúk. Pozrime sa teraz zistiť, ako jóga a depresie sú spojené.

Joga ako liek na depresie

Jóga je jedným z najlepších spôsobov, ako odľahčiť náladu a udržať na uzde depresie. Jóga zvyšuje prekrvenie mozgu a umožňujú produkciu hormónov rozveselující.

load...

Prax jogy nemá žiadne nežiaduce vedľajšie účinky, čo je lepšia voľba v porovnaní s inými liekmi na depresiu robia. Niektoré jóga predstavuje v boji proti depresii, sú uvedené nižšie. Skúste im aspoň po dobu 12 týždňov všímať výrazných zmien.

Jóga pre depresiu - 7 Effcetive Poses

 1. Balasana (Child Pose)
 2. Sethi Bandhasana (Bridge Pose)
 3. Urdhva Mukha Svanasana (smerujúcich nahor pes Pose)
 4. Adho Mukha Svanasana (pes tvárou dole Pose)
 5. Halasana (Plough Pose)
 6. Uttanasana (Postavením Forward Zložiť Pose)
 7. Savasana (Corpse Pose)

1. Balasana (Child Pose)

Balasana pomáha upokojiť svoj mozog a zmierňuje stres a úzkosť. Šetrne sa tiahne dolnej časti chrbta a boky, čo vaše telo sa uvoľniť. Mier a pokoj prevažujú nad celou svojou bytosťou, ktorý vám pomôže vysporiadať sa s depresiou lepší.

Balasana je považovaný za jeden z najpohodlnejších Jóga. Jediné, čo musíte urobiť, je pokľaknúť a sedieť na pätách. Uistite sa, že vaše veľké prsty navzájom dotýkajú. Držte ruky na kolená a rozšíri kolená hip-šírka od seba. Potom ohnite trup vpred, medzi svojimi rozdelenými stehnami, s tvoju tvár dotýkať zeme. Prineste si ruky dopredu a umiestniť ich na oboch stranách hlavy, pričom dlane smerujú nadol. Byť v tejto pozícii po dobu niekoľkých minút.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

2. Seth Bandhasana (Bridge Pose)

Seth Bandhasana posilňuje chrbtové svalstvo a zmierňuje unavený chrbát. To vám pomôže relaxovať a robí divy pre ľudí trpiacich stresom, úzkosť a depresia.

Seth Bandhasana otvára svoje srdce, takže sa cítite svetlo a v pohode. Robiť pózu, ľahnúť si na zem na chrbát. Držte ruky na podlahe na oboch stranách s dlaňami nadol. Zdvihnite nohy skladaním je na kolenách. Uistite sa, že členky a kolená sú v priamke, a nohy sú len pár palcov od seba. Potom jemne zdvihnite kompletnú zálohované z podlahy a zostať tam po dobu niekoľkých sekúnd. Pri tomto procese sa vaše stehná by mali byť vzájomne rovnobežné, a hrudníka by sa mali dotýkať bradu. Uistite sa, že nemusíte ohýbať bradu.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Seth Bandhasana

Späť na obsah

3. Urdhva Mukha Svanasana (smerujúcich nahor pes Pose)

Urdhva Mukha Svanasana dá ľahko vyliečiť miernu únavu a depresie. Má celkovo omladzujúci účinok na vaše telo, a všetok stres zachytený v chrbte zmizne.

Urdhva Mukha Svanasana posilňuje a prebúdza vaše hornej časti tela. Robiť ásany, ležať na zemi s tvárou dole a nôh po to isté s prstami smerom dolu a pár palcov od seba. Položte dlane pri hrudníku po oboch stranách smerom nadol. Udržujte svoje dlane v blízkosti rebrami. Zdvihnite trup a narovnať horných a dolných končatinách niekoľko palcov od podlahy. Stlačte hornú časť nohy pevne na zemi. Držte hlavu rovno alebo smerom nahor a ramená od uší a nechať svoj vzostup na hrudi.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: urdhva Mukha Svanasana

Späť na obsah

4. Adho Mukha Svanasana (pes tvárou dole Pose)

Adho Mukha Svanasana umožňuje čerstvú krv prúdi do vášho tela. To sa tiahne krk a krčnej chrbtice, uvoľňuje napätie v nich, čím sa znižuje úzkosť a upokojuje vašu bytosť.

Adho Mukha Svanasana posilňuje vaše brušné svaly a zlepšuje trávenie. Robiť pózy, aby si pozíciu tabuľky so svojím telom. Použite svoje ruky a nohy, aby sa nohy stola a chrbát ako stola. Teraz, narovnať lakte a kolená, tlačí vaše boky hore a zviera obráteného písmena V tvar vášho tela. Ruky by mali byť na šírku ramien, nohy boky-šírka oddelený a prsty smerujú rovno. Pritlačte ruky k zemi a narovnajte krk. Ucha by sa mali dotýkať svoje vnútorné ramena. Sleduj pohľad na pupku.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

5. Halasana (Plow Pose)

Halasana znižuje tlak na chrbát a zlepšuje držanie tela. Upokojuje váš mozog, dáva mu dobrú úsek, a znižuje stres. Udržuje bolesti hlavy a nespavosť v šachu.

Halasana je jedným z najlepších upokojujúce predstavuje pre váš nervový systém. Robiť pózu, ležať vo vodorovnej polohe na chrbte, s paže sú vedľa vášho tela. Zdvihnite nohy nad zem pod uhlom 90 stupňov k zemi. Potom položte ruky v bok a ich využitie ako podpora, zdvihnite boky smerom k hrudníku. Pomaly znížiť vaše nohy a vziať je cez hlavu, sa dotýka zeme nad hlavou a ich uvedenie prsty pevne na zemi. Uistite sa, že vaše stehná sú rovné, aby sa im vyhnúť dotýkať hlavu. Odstrániť ruky z bokov, narovnať ruky dopredu a umiestniť na zem s dlaňami nadol.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Halasana

Späť na obsah

6. Uttanasana (Postavením Forward Zložiť Pose)

Uttanasana uvoľňuje napätie v chrbte, ramien a šije a zlepšuje fungovanie vášho nervového systému. To vás upokojuje a znižuje úzkosť.

Uttanasana tiež zlepšuje krvný obeh. Robiť ásany, stojí rovno s rukami pozdĺž tela a nôh na dĺžku paží. Teraz, umiestniť svoje ruky v bok a predkláňať v bokoch. Urob si svoj hlava a hrudník dotýkať stehná. Priniesť ruky dole a dať ich vedľa nohy či držať svoje členky zozadu. Majte stehná rovno.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

7. Savasana (mŕtvola Pose)

Savasana vás omladia a pomáha telu odpočinúť. Znižuje krvný tlak a umožňuje účinky predchádzajúcich pozíciách prepadať lepšie.

Nakoniec, po tom všetkom myslia a telom osviežujúci pózach, Savasana vám dá všetko ostatné a rozsah liečiť. Robiť Savasana, ležať na zemi na chrbte. Udržujte svoje nohy o niekoľko palcov od seba a nechal ich spadnúť do strán. Nechajte svoje paže leží pozdĺž tela s dlaňami smerom nahor. Teraz opatrne zatvorte oči a nechajte celé vaše telo uvoľniť, pomaly a opatrne. Zhlboka dýchať a zostať v prítomnom okamihu.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Savasana

Späť na obsah

Všetky vyššie uvedené predstavuje v joge depresie pomôže zmierniť emocionálne jazvy a traumy hlboko zakorenených vo svojom fyzickom a psychickom tela. Ešte to skúsiť.

Teraz sa pozrime na niektoré bežné otázky týkajúce sa depresie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je depresie častejšia u žien ako u mužov?

Áno, depresia je častejšia u žien ako u mužov. Biologické a hormonálne zmeny, ktoré ženy prechádzajú vo svojom živote môžu byť faktory zodpovedné za to.

Čo je to popôrodnej depresie (PDD)?

Popôrodná depresia sa vyskytuje u žien po pôrode na dieťa. PDD dochádza v dôsledku fyzickej a hormonálne zmeny v ich tele a ohromujúci pocit starostlivosti o novorodenca.

Je miera depresie zvyšuje?

Podľa správ, miera depresie sa zvyšuje. Mohlo by to byť v dôsledku stresu, ktorý je dodávaný s moderným spôsobom života.

Ako sa ľudia reagujú, keď sú diagnostikované s depresiou?

Tieto reakcie sa líšia od osoby k osobe. Obvykle sú buď utešoval myšlienkou, že ich problém bol uznaný alebo prejsť šoku, smútku alebo sa hanbia, že trpí duševnou chorobou.

Ako častá je depresia?

Depresia je veľmi rozšírená a je prevládajúce v asi 121 miliónov ľudí po celom svete.

Keď robíte jogu, budete dávať pozor, aby vaše telo. To vám dáva pocit celé a pripojený. Jóga ponúka podporu a útechu a schopnosť žiť v prítomnom okamihu. Unikátny myseľ-telo prístup jogy je viac a viac stáva voľba v boji proti depresii. Je to komplexný a dlhotrvajúci bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Takže, prečo nie?

load...