Zdravie a wellness

7 jogu cvičenia pre koncentráciu, ktorá práca divy

7 jogu cvičenia pre koncentráciu, ktorá práca divy

Keď bol v poslednej dobe si niečo dal svoju plnú pozornosť? Ak nemôžete myslieť na niečo okamžite, potom to nie je dobré znamenie. Rýchla myseľ ostré zameranie a ľahko spomienka na udalosti odrážajú zvukové stav mysle. A vyladiť svoj rozbitý pamäti, že spôsob, skúste tieto 7 cvičenie jogy.

Pred tým, poďme zistiť, ako zvýšiť koncentráciu moci v joge.

Ako sa joga prispieť k zlepšeniu koncentrácie?

Cvičenie jogy upokojuje myseľ a udržiava rušivé myšlienky na uzde. Patanjali, mudrc, ktorý zostavil joga sútry povedal:, jóga Chitty vritti nirodha ', čo znamená, že jóga znižuje výkyvy vašej mysle. To vyplavuje emocionálne neporiadok vo vašej hlave a pomôže vám lepšie sústrediť.

load...

Starí jogíni verili v magické sily jogy a jej potenciál na zlepšenie koncentrácie. Neskôr sa pridal výskum pravosť ich tvrdenia s vedou a logiku. V nedávnom experimente na univerzite v Illinois, bol robený skupina ľudí cvičiť jogu každý deň po dobu 20 minút. A viola! Výsledky ukázali, že funkcia mozgu sa zlepšila. Myslím, že je dosť, aby preukázal nárok, a teraz je čas začať skutočné praxi. Nižšie sú uvedené niektoré ásany jogy k zlepšeniu koncentrácie. Pozrite sa na ne.

Jóga pre sústredenie - 7 Asanas ktoré jednoducho Wonders

  1. Tadasana (Mountain Pose)
  2. Vrikshasana (Tree Pose)
  3. Garudasana (Eagle Pose)
  4. Natarajasana (tanečnice Pose)
  5. Bakasana (žeriav Pose)
  6. Ustrasana (Camel Pose)
  7. Paschimottanasana (Sediaci predklone)

1. Tadasana (Mountain Pose)

Tadasana alebo Mountain Pose je matkou všetkých ásan. All jóga predstavuje, ktoré predpokladajú, vetviť od Tadasana, čo je základ. Tadasana možno vykonávať kedykoľvek počas dňa, ale ak sa predchádzajúca alebo nasledujúca to s ostatnými ásan, uistite sa, že máte prázdny žalúdok, alebo tam je medzera dvoch až troch hodín od posledného jedla. Tadasana je základná úroveň Hatha joga ásany. Držať pózu po dobu 10 - 20 sekúnd.

Výhody: Tadasana zlepšuje držanie tela a posilňuje nohy. Vyrovnáva svoj dych a zvyšuje povedomie. Zmierňuje ischias a znižuje ploché nohy. Tadasana firmy vaše brucho a zadok a posilňuje a zvyšuje pružnosť chrbtice. Póza zmierňuje napätie a bolesti v tele. To vylúči tuposti a osviežuje vás.

load...

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Vrikshasana (Tree Pose)

Vrikshasana alebo Tree Pose je pomenovaný tak, póza vám pripomenie stromu. Má milosť, stabilitu a pokoru zdravým stromom, ktorý popíjať pri nácviku ho. Na rozdiel od mnohých iných ásany, Vrikshasana nevyžaduje zavrieť oči pri tréningu ju. Majte oči otvorené počas predstavujú pre udržanie rovnováhy. Praktizovať Vrikshasana skoro ráno na lačný žalúdok a držať ho aspoň po dobu jednej minúty. Tento Asano je začiatočník úroveň Hatha joga predstavovať.

Výhody: Vrikshasana zlepšuje rovnováhu a stabilitu v nohách. Buduje sebadôveru a sebaúctu a pomáha riešiť problémy života v zloženej spôsobom. To zvyšuje vašu vytrvalosť a preťahuje celé telo. Upokojuje nervový systém a lieči znecitlivenie.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Vrikshasana

Späť na obsah

3. Garudasana (Eagle Pose)

Garudasana alebo Eagle Pose je Asano pomenoval Garuda, kráľ všetkých vtákov a vozidlo Lorda Vishnu. Garuda má nezastupiteľné miesto v indickej mytológie, objaviť sa v Ramayana ako tvrdý vtáka, ktorý sa snaží zachrániť Sita z Ravana. To je najlepšie, keď budete cvičiť tento ásany ráno na lačný žalúdok. Garudasana je základná úroveň Vinyasa Yoga Asan. Držať pózu po dobu 10 - 30 sekúnd.

Výhody: Garudasana posilňuje svaly nôh a rovnováhu tela. To robí vaše boky a nohy pružnejšie a obnovuje nervosvalovej koordinácie. Koriguje posturálne poruchy a zvyšuje pružnosť tela. Póza zbaví močových problémov, bráni astmy a upokojuje vás.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Garudasana

Späť na obsah

4. Natarajasana (tanečnice Pose)

Natarajasana alebo tanečnice Pose je pomenovaná po Nataraja, tanečné avatar Šivu. Je to náročné, póza, ktorý trvá nejakú dobu perfektné. Cvičiť Natarajasana každý deň ráno na lačný žalúdok. To funguje najlepšie, keď praktizuje na úsvite. Natarajasana je medzistupňom Vinyasa jogy Asano. Držať pózu minimálne 15 - 30 sekúnd.

Výhody: Natarajasana vám pomôže znížiť hmotnosť a zlepšuje trávenie a látkovú výmenu. To posilňuje stehná, členky a hrudník a zlepšuje pružnosť tela. Póze firmám svaly a robí silný. Natarajasana vyčistí hlavu depresie a stres. To zlepšuje krvný obeh a vytrvalosť.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Natarajasana

Späť na obsah

5. Bakasana (žeriav Pose)

Bakasana alebo Crane Pose sa volá tak, ako to je podobné pozíciu žeriavu, čo predstavuje šťastie a dlhovekosť v mnohých kultúrach. Spočiatku to môže byť docela náročné predpokladať Bakasana a len každodennej praxe vám pomôže získať. Cvičiť ráno alebo večer na lačný žalúdok. Ak cvičíte vo večerných hodinách, skontrolujte, či je medzera štyri až šesť hodín po poslednom jedle. Bakasana je medzistupňom Hathajoga Asano. Držať pózu po dobu 30 - 60 sekúnd.

Výhody: Bakasana zvyšuje psychickú silu a vytrvalosť a posilňuje predlaktia. To tóny vaše brušné svaly a zvyšuje pružnosť chrbtice. Bakasana zlepšuje koordináciu myseľ-telo a odstraňuje napätie a úzkosť. Rozvíja pozitívne myslenie, zvyšuje uvedomenie si svojho tela a znižuje kyslosť.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Bakasana

Späť na obsah

6. Ustrasana (Camel Pose)

Ustrasana alebo Camel Pose je záklon, ktorý sa podobá pozíciu ťavy, keď to sedí. Prax Ustrasana najlepšie ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. A ak to nie je možné, cvičenie vo večerných hodinách Aj to je v poriadku, ale uistite sa, že máte jedlo štyri až šesť hodín pred praxe. Ustrasana je základná úroveň Vinyasa Yoga Asan. Potom, čo predpokladáme, že Ustrasana predstavovať, držte ho aspoň 30 - 60 sekúnd.

Výhody: Ustrasana posilňuje a preťahuje chrbát a ramená a zlepšuje držanie tela. Zmierňuje bolesti chrbta a zlepšuje dýchanie, trávenie a vylučovanie. Lieči a vyrovnáva svoje čakry a stimuluje endokrinné žľazy. Póza sa stará o vaše celkové zdravie. Znižuje menštruačné problémy, aktivuje nervy a znižuje tuk v tele.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Ustrasana

Späť na obsah

7. Paschimottanasana (Sediaci predklone)

Paschimottanasana alebo Sediaci predklone je ľahko predklon, ktorý sa zameriava na zadnej strane tela. Cvičiť ásany na lačný žalúdok a črevá čisté, alebo vo večerných hodinách po odstupom štyroch až šiestich hodín od svojho posledného jedla. Rozštiepi potravín uvoľňuje energiu, ktorá môže byť použitá k praxi pózu. Paschimottanasana je základným Hatha joga predstavovať. Držať po dobu 30 - 60 sekúnd.

Výhody: Paschimottanasana je stres odľahčovacia. Znižuje hnev a podráždenosť a upokojuje myseľ. To znižuje zápchu a stimuluje vaše črevá a žlčníka. Lieči bolesti žalúdka, bolesti hlavy a hromady. Posilňuje svoje bedrové kosti a ťahá ramená. Aktivuje vaše miechové nervy a nabudí svoje telo. Póza zvyšuje chuť do jedla a znižuje obezitu.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Paschimottanasana

Späť na obsah

Teraz, keď viete, čo robiť, aby zvýšiť vašu koncentráciu, poďme odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa jogy.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Existuje veková hranica cvičiť jogu?

To je najlepšie začať jogy od 12 rokov veku a pokračovať, kým vaše telo dovolí, aby tak urobili.

Musíme byť náboženské cvičiť jogu?

Nemusíte byť náboženské cvičiť jogu. Mali by ste mať vieru v praxi, a to je všetko, čo potrebujete.

Hlboké sústredenie bude trvať miesta. Keď viete, sada jogy ásan môže zlepšiť svoje zameranie, tak prečo to neskúsiť a zlepšiť kvalitu vášho života? Nájdite si svoj jogu a vyraziť. Uvažovali ste niekedy o jogu pre koncentráciu? Ak áno, ako sa to pomoct. Povedz nám, komentovanie nižšie.

load...