Zdravie a wellness

7 Jóga predstavuje pre bolesť dolnej časti chrbta

7 Jóga predstavuje pre bolesť dolnej časti chrbta

Dolnej časti chrbta je vážny nálada tlmič a môže znížiť svoju produktivitu. Ako to opraviť a potom bez akýchkoľvek vedľajších účinkov?

Dolnej časti chrbta alebo bedrovej chrbtice je dobre navrhnutý s prepojením kostí, nervov, kĺbov, šliach a svalov. Všetci pracujú spoločne, aby vám silu a pružnosť.

Ale v dolnej časti chrbta môže tiež rýchlo vás náchylné k zraneniu. Dokonca státie alebo sedenie príliš dlho bolesť spôsobuje. Takže, poďme opraviť s týmito 7 jóga predstavuje pre dolnej časti chrbta.

load...

Pred tým, poďme zistiť príčiny bolesti spodnej časti chrbta.

Prečo dolnej časti chrbta vyskytnúť?

Svaly v dolnej časti chrbta flex a otáčať boky pri chôdzi a podporovať vaše chrbticu.

Dolnej časti chrbta pomáha v každodenných pohybov, ako je ohýbanie a krútenie. To tiež podporuje váhu hornej časti tela.

Dolnej časti chrbta dochádza, ak dôjde k poraneniu svalov, kĺbov alebo diskov. Telo lieči zo zranenia, spôsobené zápalom, ktorý cítite ako bolesť.

Bolesť dochádza v dôsledku svalovej trhliny, čo je problém, disk alebo vymkol väzov. Ostatné podmienky, ako je fibromyalgia, osteoporóza, osteoartritída, spinálnej stenóza a ankylozujúcou spondylitídou tiež spôsobiť ochorenie spodnej časti chrbta. Tehotenstvo je ďalšou príčinou, pretože navyše telesnej hmotnosti a stlačenie miechových nervov. Obézni ľudia tiež trpia nižšia bolesti chrbta, pretože extra váhu v ich tele spôsobí, že napätie na disku a svaly na chrbte.

load...

Poďme zistiť, ako jóga je užitočné pri zmiernenie bolesti chrbta.

Jóga pre dolnej časti chrbta

Zlá strava a nedostatok pohybu zvyšuje riziko bolesti spodnej časti chrbta zo dňa na deň. Pred tým, než bude príliš zlý, treba opraviť, a jóga je najlepšia možnosť tak urobiť.

Chrbát a brušné svaly sú základnou súčasťou svalové siete chrbtice je. Keď cvičíte jogu predstavuje tú výchovu tieto svaly, vaša bolesť chrbta je postarané.

Strečing je dôležité pre tých, ktorí trpia bolesti spodnej časti chrbta. Keď sa pretiahnuť svoje ochromiť svaly, pomáha rozvíjať pohyb v panve, ktoré nakoniec klesá napätie v dolnej časti chrbta.

Tiež preťahovanie zvyšuje prietok krvi do dolnej časti chrbta a vyživuje svaly a tkanivá. Pomáha toxíny prúdiť von a živiny prúdiť.

Negatívne myšlienky, aby si myslíte, že vaše dolnej časti chrbta je oveľa závažnejšie, než je a spôsobuje zvýšený tlak, ktorý tiež ovplyvňuje vašu myseľ. Meditovať prekonať to a rýchlo vyriešiť váš dolnej časti chrbta s Jóga.

Poďme sa pozrieť na tie, jóga predstavuje teraz.

Jóga pre bolesti chrbta

Nasledujúce Jóga zmierni bolesť spodnej časti chrbta, ako aj zabrániť jej výskytu v budúcnosti. Ale ak ste trpí ťažkou bolesti chrbta, poraďte so svojím lekárom, skôr ako prikročí s týmito pozíciami.

  1. Bharadvajasana (Seer Pose)
  2. Bitilasana (krava Pose)
  3. Marjariasana (kat Pose)
  4. Sethi Bandhu Sarvangasana (Bridge Pose)
  5. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce psa Pose)
  6. Padangusthasana (Big Toe pózu)
  7. Trikonasana (trojuholník Pose)

1. Bharadvajasana (Seer Pose)

O póze: Bharadvajasana alebo vidiaci Pose je usadený spinálnej krútenie. To je pomenované po veštec zvanej Bharadvaj, ktorý je jedným z Saptarishis alebo Siedmich veštcov. Bharadvajasana je medzistupňom Hatha joga Asano. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok a držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Bharadvajasana naťahuje chrbticu a bedra, masáže vaše brušné orgány, a zmierňuje nižšia bolesti chrbta. Funguje to dobre pre tých, ktorí vo svojom druhom trimestri tehotenstva posilnením chrbát.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Bharadvajasana

Späť na obsah

2. Bitilasana (krava Pose)

O póze: Bitilasana alebo krava Pose je ásany, ktoré sa podobá postoj kravy. , Bitila 'je sanskrtské slovo, ktoré znamená kravu. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a črevá čisté po dobu 10 až 15 sekúnd.

Výhody: Bitilasana zlepšuje držanie tela a rovnováhu. To posilňuje a preťahuje chrbticu. To tiež pomáha vytvárať emocionálnu rovnováhu a zmierňuje stres a upokojenie mysle.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Bitilasana

Späť na obsah

3. Marjariasana (kat Pose)

O póze: Marjariasana alebo Cat Pose je neuveriteľný úsek, ktorý vyzerá ako mačka strečing. Mačka Pose je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a držte ho po dobu 10 až 15 sekúnd.

Výhody: Marjariasana zvyšuje pružnosť chrbtice. To tóny vaše brucho a zlepšuje trávenie a krvný obeh v tele.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Marjariasana

Späť na obsah

4. Seth Bandhu Sarvangasana (Bridge Pose)

O póze: Seth Bandhu Sarvangasana alebo Bridge Pose je Asano, ktorá vyzerá ako most, odtiaľ názov. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a večer po odstupom 4 až 6 hodín od posledného jedla. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Seth Bandhu Sarvangasana posilňuje svoje hamstring a upokojuje centrálny nervový systém. Je terapeutické osteoporózy a hypertenzie. Póza tiež zmierňuje kŕče v bruchu.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, kliknite sem: Seth Bandhu Sarvangasana

Späť na obsah

5. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce pes Pose)

O póze: Adho Mukha Svanasana alebo dole smerujúce Dog Pose je Asano, ktorá vyzerá ako pes predklone. Je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Cvičiť ráno alebo večer na lačný žalúdok a držte ho po dobu 1 až 3 minúty.

Výhody: Adho Mukha Svanasana omladzuje a nabudí vás a zmierňuje stres a mierne depresie. Póza predlžuje a narovná chrbtice, zmierňuje bolesti v chrbte.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

6. Padangusthasana (Big Toe pózu)

O póze: Padangusthasana alebo palca Pose je jedným z najjednoduchších jogy ásan a je súčasťou prvého súboru ásan vyučovaných na začiatočníka. Jedná sa o Hatha joga Asano. Cvičiť ráno alebo večer na lačný žalúdok a držte ho aspoň 30 sekúnd.

Výhody: Padangusthasana zlepšuje pružnosť tela. Riadi nervozitu a ťahá dolnej časti chrbta. Póza vyrovnáva vaše telo i myseľ a lieči vysoký krvný tlak.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Padangusthasana

Späť na obsah

7. Trikonasana (trojuholník Pose)

O póze: Trikonasana alebo trojuholník Pose tvoria tvar trojuholníka a je od tejto doby pomenovaný tak. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ráno alebo večer na lačný žalúdok a čistých čriev. Držať pózu po dobu 30 sekúnd.

Výhody: Póza posilňuje a preťahuje chrbát a boky. Znižuje krvný tlak, stres a úzkosť. To zvyšuje flexibilitu svojich hamstringy a boky. Póza tiež znižuje tuku v páse a stehien.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Trikonasana

Späť na obsah

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa jogy pre bolesti spodnej časti chrbta.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako často môžem cvičiť jogy ásany pre bolesti spodnej časti chrbta?

Praktizujú ásany každý deň po dobu najmenej 10 minút.

Je joga najlepšie liečiť bolesti spodnej časti chrbta?

Mohlo by to byť preto, že vás lieči psychicky a fyzicky takým spôsobom, že nebude znovu nastať, ak budete pravidelne cvičiť. A nemá žiadne vedľajšie účinky.

Dolnej časti chrbta je niečo, čo sme všetci trpia v určitom okamihu v našom živote. Mohlo by to byť z rôznych dôvodov a to tým skôr, pretože, ako sme viesť naše životy teraz s menšou fyzickou aktivitou. Tak, to je dôležité, aby si precvičiť vyššie ásany, aby bolesť na uzde a žiť šťastne.

load...