Zdravie a wellness

7 Jóga predstavuje posilnenie imunitného systému

7 Jóga predstavuje posilnenie imunitného systému

Časté útoky z prechladnutia a horúčke sú znepokojujúce. Krehký telo, nízky odpor a slabý obranný mechanizmus vás tlačiť nadol a ďaleko od aktívneho životného štýlu. Trčať celý deň v posteli a od práce je miešanie, a všetko, čo si prajete, je prejsť niekoľkých dňoch bez akýchkoľvek zdravotných problémov. V takomto scenári prirodzená imunita booster je najlepšou voľbou, a tieto 7 Jóga sa dostanete späť na trať. Prečítajte si o to zistiť, ako na to.

Čo imunitný systém robiť?

Imunitný systém je obrovská a organizovaná sieť buniek, tkanív a orgánov, ktoré bránia telo od baktérií, vírusov a mikroorganizmov. To zohráva dôležitú úlohu v udržiavaní svoje telo zdravé tým, že bráni infekcii. Takýto obrovský systém potrebuje prepracovaný a dobre pripojený mechanizmus funguje, a to je presne to, ako sa imunitný systém v tele funguje. Najprv sa detekuje a reaguje na prítomnosť nepriateľského prvku v tele, a pracuje prostredníctvom súboru systematických krokov pre potieranie. Niekedy, imunitný systém má tendenciu k poruche v dôsledku rôznych dôvodov, ako je stres, neaktívny životný štýl a zlé stravovacie návyky. A keď sa to stane, to nie je dobré znamenie. Je potrebné okamžite obnoviť jeho predchádzajúce slávu tým, že cvičí jogu regeneračné.

Zaujíma vás, ako to urobiť? Čítajte ďalej sa dozvedieť viac.

Jóga Pre posilnenie imunitného systému

Tu je, ako jóga a imunitný systém sú vzájomne prepojené. U niečo dobre fungovať, rovnováha a stabilita sú zásadné. To isté platí aj pre imunitný systém, a keď sa nerovnováha nastáva, imunitný systém dostane pevné. Jóga poskytuje komplexné pozdvihnutie vášho tela a skvele funguje pri znižovaní hladiny stresu, primárny dôvod pre slabým imunitným systémom. Existujú určité jóga pózy, ktoré posilňujú a podporujú imunitný systém a pravidelne cvičiť im bude držať choroby na uzde.

load...

Jóga pre imunitný systém - 7 Najlepšie Poses

  1. Tadasana (Mountain Pose)
  2. Vrikshasana (Tree Pose)
  3. Padangusthasana (Big Toe pózu)
  4. Trikonasana (trojuholník Pose)
  5. Utkatasana (predseda Pose)
  6. Bhujangasana (Cobra Pose)
  7. Matsyasana (Rybie Pose)

1. Tadasana (Mountain Pose)

Tadasana, tiež volal Mountain Pose, je báza predstavujú od ktorej sú všetky ostatné ásany objaviť. Preto je právom nazývaný "matka všetkých Jóga. Táto základná úroveň Hatha joga predstavovať možno vykonať kedykoľvek v deň a musí byť držané aspoň po dobu 10 - 20 sekúnd. Ak sa v nadväznosti na Tadasana s ďalšími pozíciami, uistite sa, že váš žalúdok je prázdny.

Výhody: Tadasana pomáha obnoviť rovnováhu a reguluje tráviaci systém. To lunety svoj dych, zvyšuje informovanosť, uvoľňuje napätie a zlepšuje krvný obeh. Tadasana vypudzuje tuposti a vás udrží svieži. To zvyšuje vašu energiu a harmonizuje telo i myseľ.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Vrikshasana (Tree Pose)

Vrikshasana sa tiež nazýva strom Pose pretože predstavuje stabilný a vyvážený postoj stromu. To Asano vyžaduje, aby sa vaše oči otvorené, zatiaľ čo v póze, na rozdiel od ostatných pozíciách, ktoré vyžadujú nutné zavretými očami. To je najlepšie urobiť začiatočník úrovne Hatha joga predstavujú ráno na lačný žalúdok a sviežu myseľ. Vyvážiť seba po dobu jednej minúty každého na oboch nohách.

load...

Výhody: Vrikshasana posilní chrbticu a napomáha koordináciu nervy svalov. Zlepšuje vaše duševné schopnosti a prináša vám stabilný. To posilňuje celé vaše telo tým, že natiahne to, zvyšuje odolnosť, a prináša vám zameral. Posilňuje sebavedomie a uvoľňuje nervový systém.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Vrikshasana

Späť na obsah

3. Padangusthasana (Big Toe pózu)

Padangusthasana, tiež volal palca Pose, je jedným z jednoduchšie jóga predstavuje robiť. Pomáha pretiahnuť svaly od hlavy až k päte. Urobte to základná úroveň Hatha joga predstavujú najmenej 30 sekúnd skoro ráno na lačný žalúdok. V prípade, že ste si ho ujsť robiť v dopoludňajších hodinách, skúste si to vo večerných hodinách po 4 - 6 hodín po poslednom jedle.

Výhody: Padangusthasana má upokojujúce účinky na mozog - zmierňuje stres a úzkosť. Tráviaci systém je stimulovaný, a trávenie je výrazne zlepšená. Vaša pečeň a obličky získať novú a vylepšenú energiu. Padangusthasana udržuje nespavosť v šachu, ktorý vám pomôže pokojne spať v noci.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Padangusthasana

Späť na obsah

4. Trikonasana (trojuholník Pose)

Trikonasana, tiež volal trojuholník Pose, je pomenovaný tak preto, že sa podobá trojuholník. To je jeden z najlepších Joga pre imunitný systém. To Asano vyžaduje, aby sa vaše oči otvorené, ale nerobí to k udržaniu rovnováhy. Tento začiatočník úroveň Vinyasa štýl jogy predstavujú vyžaduje, aby sa udržala po dobu 30 sekúnd. To je najlepšie robiť ásany v dopoludňajších hodinách, ako sú pod napätím a jedlo je strávený úplne.

Výhody: Trikonasana zlepšuje prietok krvi v tele. Lieči poruchy trávenia, znižuje krvný tlak a zvyšuje koncentráciu a rovnováhu. Upokojuje myseľ a má stres preč. Trikonasana spaľuje tuk a znižuje obezitu.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Trikonasana

Späť na obsah

5. Utkatasana (predseda Pose)

Utkatasana, tiež volal predseda Pose, je ako sedieť na stoličke, ale len ťažšie. To Asano vyžaduje sedieť na pomyselnej stoličke, a to môže byť celkom problém. Táto základná úroveň Vinyasa Yoga Asana vyžaduje, aby zostali v póze po dobu aspoň 30 - 60 sekúnd. To musí byť vykonané v dopoludňajších hodinách na lačno.

Výhody: Utkatasana zvyšuje odhodlanie a vyrovnáva telo. To stimuluje srdce a masáže brušných orgánov. Pravidelne cvičí Utkatasana znižuje váhu, zvyšuje kapacitu pľúc a napája celé telo.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Utkatasana

Späť na obsah

6. Bhujangasana (Cobra Pose)

Bhujangasana, nazývaný tiež ako Cobra Pose, podobá sa zdvihnutou kapotu kobry. Bhujangasana je súčasťou Suryanamaskar cvičebný režim. Táto základná úroveň Ashtanga Jóga pozície je potrebné urobiť po dobu minimálne 15 - 30 sekúnd, skoro ráno na lačný žalúdok. Cvičiť to vo večerných hodinách Aj to je v poriadku, ale uistite sa, že posledné jedlo bolo 4 - 6 hodiny.

Výhody: Bhujangasana stimuluje tráviaci systém a reguluje metabolizmus, a tým vám pomôže schudnúť. Je to pnutie cvičenie, ktoré otvára svoje srdce a pľúca. To zvyšuje flexibilitu, pozdvihuje náladu, pomáha funkciu obličiek, a udržuje únava na uzde.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Bhujangasana

Späť na obsah

7. Matsyasana (Rybie Pose)

Matsyasana, tiež volal Fish Pose, dáva nejaký zmysel do svojho tela, keď to inklinuje zblázniť, rovnako ako, ako Lord Vishnu vzal Matsya avatar odplaviť všetky zlé na zemi. Tento základný Hatha joga predstavovať treba konať najmenej po dobu 30 - 60 sekúnd. To je najlepšie urobiť Matsyasana v dopoludňajších hodinách, keď sú aktualizované od dobrého spánku a napätím sa trávené potravy.

Výhody: Matsyasana robí vaše telo vstrebávať živiny lepšie. Zmierňuje napätie v ramenách a krku. To vám pomôže dýchať vpravo a tóny vášho prištítnych teliesok. Matsyasana dáva vašim tráviaceho ústrojenstva dobrú masáž a udržuje úzkosť, zápcha a únava na uzde.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Matsyasana

Späť na obsah

Uvažovali ste niekedy niektorý z týchto pozíciách v joge pre imunitný systém? Tieto Jóga ponúkajú nepreberné množstvo výhod, ktoré majú vplyv na váš imunitný systém k lepšiemu, priamo alebo nepriamo. Teraz sa pozrime na niektoré často kladené otázky týkajúce sa imunitný systém ľudského tela.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako posilniť imunitný systém?

Cvičím jogu každý deň dodržiavať zdravý jedálniček, udržiavať optimálnu váhu, a drž sa ďalej od alkoholu a fajčenia, ktoré zvýši váš imunitný systém.

Ako dôležité je spánok na posilnenie imunity?

Adekvátne spánok je nevyhnutný, aby vás pred pádom zle. Ak ste spánku zbavený, je viac pravdepodobné, že nádchu, keď je vystavená vírusu.

Ako očkovanie funguje?

Očkovanie zaviesť oslabený bacil alebo toxín do svojho tela, aby bola pripravená na boj proti vírusu a vyvíjať bojové tela, ktorá pomôže vášmu telu bojovať s chorobou.

Zdravý imunitný systém udrží fit ako repa. Jóga bude mať všetky choroby na uzde tým, že váš imunitný systém silnejší. Takže by ste mali určite dať mu šancu.

load...