Zdravie a wellness

7 Jóga predstavuje ochladenie

7 Jóga predstavuje ochladenie

Leto je tu! Preč sú dni, kedy leto bolo o príjemné slnko a upokojujúce teplo. Teraz ide o to extrémne vysokým teplotám, ktorý stavia nepokoj a podráždenosť v našom tele. Kontinuálne potenie, pálenie očí a vyprahnuté hrdlo stanú vašimi stálymi spoločníkmi v tejto sezóne, a všetko, čo chcete urobiť, je skok do bazéna a osviežiť. Tu ponúkame alternatívu a trvalejšie riešenie - 7 jóga predstavuje vychladnúť túto letnú sezónu. Pozri sa.

Pred tým, poďme sa dozvedieť, ako jóga môže ochladiť vašu telesnú teplotu.

Jóga na zníženie telesného tepla

Jóga znižuje telesnú teplotu v prírodným spôsobom. Tepelná energia z metabolickej aktivity v tele spôsobí, že telesné teplo. Niekedy, v dôsledku nadmerného tepla vonku a menšie príjem vody, vaše telo ohreje na nepohodlných úrovniach, ktoré potrebuje zameriavajúca. Určité Jóga majú schopnosť znižovať teplotu vášho tela a ochladenie. Upraviť svoj denný jogy začlenením týchto póz tento rok v lete.

load...

Telesná teplota Zníženie Jóga

  1. Tadasana (Mountain Pose)
  2. Baddha Konasana (motýľ Pose)
  3. Anjaneyasana (Crescent Pose)
  4. Simhasana (Lion Pose)
  5. Ustrasana (Camel Pose)
  6. Bhujangasana (Cobra Pose)
  7. Savasana (Corpse Pose)

1. Tadasana (Mountain Pose)

Tadasana, známa tiež ako Mountain Pose, je stálym póza a základom všetkých ostatných pozíciách. To môže byť realizovaná v priebehu ktorejkoľvek časti dňa a nie nutne na lačný žalúdok, najmä keď robíte iba tento ásany. Tadasana je základný stupeň jogy, a budete musieť zostať v póze po dobu aspoň 10 - 12 sekúnd. Trvanie drží na tejto póze závisí na vaše pohodlie.

Výhody: Tadasana harmonizuje telo aj myseľ a znižuje tuposti a depresie. To dodáva energiu a osviežuje vás, zlepšuje krvný obeh a dýchanie lunety.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, skontrolujte túto kompletný a ucelený návod: Tadasana

Späť na obsah

2. Baddha Konasana (motýľ Pose)

Baddha Konasana, tiež známy ako motýľ Pose, je pomenovaná tak, že pohyby v ásany predstavujú motýľ mávanie krídlami. Jedná sa o pomerne jednoduchý póza a má nepreberné množstvo rôznych výhod pre rôzne časti tela a mozgu. Do tohto ásany buď ráno alebo večer po dobu 10 - 12 minút. Uistite sa, že je medzera štyri až šesť hodín po poslednom jedle pred robiť ásany.

load...

Výhody: baddha Konasana stimuluje srdce a robí to pumpovať viac krvi. To tiež zmierňuje úzkosť a únavu. Je to dobrý uvoľňuje stres a odstraňuje únavu z dlhej hodiny telesnej aktivity.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, skontrolujte tento ucelený a komplexný sprievodca: baddha Konasana

Späť na obsah

3. Anjaneyasana (Crescent Pose)

Anjaneyasana, tiež volal Crescent Pose, je póza, že Hanuman z Ramayana je známy predpokladať. To je tiež známy ako Half Moon Pose vďaka svojmu tvaru. Praktizovanie tohto ásany ráno na lačno pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Držať pózu po dobu 10 - 15 sekúnd na každú nohu.

Výhody: Anjaneyasana stavia svoju mentálne sústredenie. To otvára svoje pľúca, hrudník a ramená, vyvažuje vaše telo a zvyšuje koncentráciu a uvedomenia. Je to nielen oživia váš tráviaci systém, ale tiež napája celý systém.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, skontrolujte túto kompletný a ucelený návod: Anjaneyasana

Späť na obsah

4. Simhasana (Lion Pose)

Simhasana alebo Lion Pose, je známy ako ničiteľ všetkých chorôb. Ásana predstavuje revúci lev. Je pomerne jednoduché a pohodlné predstavovať a trvá asi 30 sekúnd, aby robiť. Odporúča sa, aby sa uskutočnilo ráno na lačný žalúdok.

Výhody: Simhasana uvoľňuje napätie v tele, najmä na tvári a na hrudi. Zlepšuje krvný obeh v tvári a udržuje vaše oči zdravé. To tiež vedie k bolesti v krku a zlý dych.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, skontrolujte túto kompletný a ucelený návod: Simhasana

Späť na obsah

5. Ustrasana (Camel Pose)

Ustrasana, tiež volal Camel Pose, je priemerná úroveň záklon a otvára srdcovú čakru. Držať pózu po dobu minimálne 30 - 60 sekúnd v tejto ásany. Odporúča sa vykonať túto pózu na lačný žalúdok a to buď ráno alebo večer pod vedením inštruktora.

Výhody: Ustrasana zlepšuje dýchanie a lieči čakry v tele. Zlepšuje trávenie a lieči zápchu. Je to dobré pre celkové zdravie a wellness tela. Tiež zlepšuje prekrvenie mozgu, detoxikuje telo a zlepšuje jej pružnosť.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, skontrolujte túto kompletný a ucelený návod: Ustrasana

Späť na obsah

6. Bhujangasana (Cobra Pose)

Bhujangasana, tiež volal Cobra Pose, je súčasťou Surya Namaskar cvičenia. To dostane jeho meno, pretože póza je podobný zdvihnuté kapote kobry. Je to hardcore záklon, ktoré je potrebné urobiť presne na lačný žalúdok. Prázdny žalúdok umožňuje viac expandovať v póze. Človek by mal v ideálnom prípade zostať v tejto póze po dobu 15 - 30 sekúnd.

Výhody: Bhujangasana otvára hrudník a pomáha pri čistení srdca a pľúc pasáže. Zlepšuje krvný obeh, znižuje únavu, pozdvihuje náladu a zmierňuje príznaky astmy.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, skontrolujte túto kompletný a ucelený návod: Bhujangasana

Späť na obsah

7. Savasana (mŕtvola Pose)

Savasana alebo Corpse Pose, pripomína mŕtve telo. Ásana vyzerá ako jednoduchá, ale môže ukázať, že je ťažké, pretože to znamená úplné zhasnutie mysle a tela. Ubytujte sa v Savasana po dobu 10 - 12 minút, ale dávajte pozor, aby zaspať, zatiaľ čo robí tak.

Výhody: Savasana uvoľňuje celé telo, úplne a komplexne. Je to osviežujúce a omladzujúce a je skvelé pre vaše zdravie a krvného obehu duševné. Stres, únava, depresia, a napätie všetko zmizne, keď vykonáte Savasana. To vám pomôže sústrediť sa lepšie a zlepšuje sebavedomie.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, skontrolujte túto kompletný a ucelený návod: Savasana

Späť na obsah

Týchto sedem pózy pomôcť pri znižovaní vaše telesné teplo a zároveň poskytujú plnú tréningovú režim s státie, sedenie, ohýbanie a poležiačky cvičenia.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré najčastejšie otázky týkajúce sa jogy v lete.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako často robím jogu?

Každý deň, ak je to možné. Nech je to súčasťou vašej každodennej cvičebný režim.

Môžem nosiť topánky, zatiaľ čo robí jogu?

Jóga je potrebné vykonať naboso. Musíme cítiť svoje nohy, ako sme robiť jogu, čo nám pomáha stabilizovať a rovnováhu.

Môžem cvičiť jogu, keď som chorá?

Robil, keď ste chorí, závisí na tom, akú chorobou trpíte. Poraďte sa so svojím inštruktorom jogy a podľa toho konať. Zvyčajne, jóga môže vyriešiť vaše chorobu.

Môžem robiť jogu, keď zranený?

Môžem robiť jogu, keď zranený? Odporúča sa robiť jogu ihneď potom, čo trpia zranenia. Akonáhle je opuch alebo zranenia usadí, vykonajte vhodné Jóga, ako to navrhuje inštruktor, na podporu jeho uzdravenie.

Aká je výhoda jogy v porovnaní s inými cvičenie?

Jóga zvyšuje nielen svoje fyzické schopnosti, ale má tiež vplyv na vašu myseľ a mnohými ďalšími liečivými vlastnosťami. To príde vhod v mnohých situáciách, ako v lete schladiť telo.

Leto je tu, aby zostali. Nedopustite, aby telesné teplo zabránil od žiť svoj život naplno. Tieto jednoduché jóga ásany s úžasnými liečebných dávok sú životné záchrancovia, a vašou jedinou snahou je poskytnúť dostatok času na precvičovanie. Začíname Pred teplo dostane k vám.

load...