Zdravie a wellness

7 Jóga predstavuje kontrolu diabetu

7 Jóga predstavuje kontrolu diabetu

Diabetes vás môže udrieť kedykoľvek. A keď sa to stane, ste na jazdu. Nadmerné močenie, nedostatok koncentrácie, a vysoký krvný tlak, sú problémy, ktoré ju sprevádzajú, a všetko, čo chcete urobiť, je riadiť stav. Tu je 7 Jóga, ktoré vám pomôžu urobiť. Pozri sa.

Ako Joga pomáha kontrolovať cukrovku

Cvičí jogu každý deň môže pomôcť kontrolovať hladinu cukru v tele a udržať svoju váhu pod kontrolou. Cvičenie robí vaše telo reagovať na inzulín lepšie, uvoľňuje glukózu do svojich buniek a premenou na energiu. Jogy tiež znižuje produkciu glukagónu, čo je hormón, ktorý zvyšuje hladiny glukózy v krvi v tele. Okrem toho, že pomáha znižovať stres úrovne, jeden z hlavných príčin diabetu. Majú Jóga nižšie uvedené na kontrolu diabetu.

Diabetes Ovládanie Jóga

  1. Setu Bandhasana (Bridge Pose)
  2. Balasana (Child Pose)
  3. Vajrasana (Diamond Pose)
  4. Sarvangasana (rameno stojan Pose)
  5. Halasana (Plough Pose)
  6. Dhanurasana (Bow Pose)
  7. Chakrasana (kolo Pose)

1. Setu Bandhasana (Bridge Pose)

Setu Bandhasana je tiež známy ako most Pose a je pomenovaná tak, póza podobá most. Jedná sa o základnej úrovni jóga Asano, ktoré musia byť vykonané v dopoludňajších hodinách na lačno po dobu aspoň 30 - 60 sekúnd. Môžete si tiež urobiť pózu vo večerných hodinách, ale uistite sa, že tam je medzera 4 - 6 hodín po poslednom jedle.

load...

Výhody: Setu Bandhasana pomáha zmierniť napätie v chrbte a zlepšuje krvný obeh. Táto ásana upokojuje myseľ a znižuje depresie a úzkosti.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

2. Balasana (Child Pose)

Balasana, tiež volal Child Pose, sa podobá fetálny pozíciu dieťaťa. Je to základná úroveň jóga, ktorá musí byť vykonaná po dobu najmenej 1 - 3 minúty. To funguje najlepšie, keď sa vykonáva v ranných hodinách s čerstvým a de-zdôraznil mysle. Môžete to urobiť vo večerných hodinách tiež, ale uistite sa, že ste mali svoj posledný jedlo 4 - 6 hodín späť.

load...

Výhody: Balasana je najlepšie pre upokojenie svojej mysle a de-zdôraznil telo. To vám pomôže dýchať vpravo a podporuje krvný obeh v celom tele. To tiež zmierňuje stres a znižuje frekvenciu srdca, čo vedie ku pokojnejšie myseľ.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

3. Vajrasana (Diamond Pose)

Vajrasana alebo Diamond Pose umožňuje vaše telo, aby sa stal rovnako silný ako diamant. Je to kľačí póza začiatočník úroveň, ktorá pracuje dobre po jedle, na rozdiel od iných Jóga. Robiť cvičenia po dobu najmenej 5 - 10 minút kedykoľvek počas dňa. Zvyčajne, dychové cvičenia sa vykonáva sedí v Vajrasana.

Výhody: Vajrasana je najlepšie póza ísť do meditatívny stavu. Rieši všetky svoje žalúdočné problémy a zlepšuje jej celkovú funkciu a trávenie. Vajrasana stimuluje bunky pankreasu a zvyšuje prietok krvi k nej.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Vajrasana

Späť na obsah

4. Sarvangasana (rameno stojan Pose)

Sarvangasana alebo Ramenné Pose je nazývaná, matkou 'všetkých pozíciách. Jedná sa o veľmi silný póza a masteringové to je veľmi prospešné pre vaše zdravie. Je veľmi dôležité, že si túto pózu na lačný žalúdok, s poslednom jedle spotrebovanej najmenej 4 - 6 hodín, než robíte cvičenia. Jedná sa o strednú úroveň Asano, ktoré je potrebné urobiť po dobu aspoň 30 - 60 sekúnd.

Výhody: Sarvangasana upokojuje myseľ a je dobré pre miernu depresiou. Robí vám dobre spať v noci a udržiava vyčerpania na uzde. Funguje to dobre na štítnu žľazu, aby bola stále zdravý a produkovať potrebné hormóny, ktoré účinne pomáhajú telu fungovať.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Sarvangasana

Späť na obsah

5. Halasana (Plow Pose)

Halasana alebo Plough Pose sa volá tak, ako to predstavuje pluh používaného pre poľnohospodárske praktiky v Indii a niekoľkých ďalších ázijských krajinách. Pluh sa používa na odhalenie skrytých živín v úrodnú pôdu, a to póza robí to isté, aby vaše telo, a vyzdvihuje jeho skrytý potenciál. Halasana funguje najlepšie, keď sa vykonáva ráno na lačný žalúdok. To možno urobiť vo večerných hodinách tiež, ale uistite sa, že tam je 4-6 hodín medzera medzi posledným jedlom a cvičenie. Tento prechodný stupeň jogy Asano musí byť vykonané najmenej po dobu 30 - 60 sekúnd.

Výhody: Halasana je dobré pre chudnutie. Uvoľňuje napätie v chrbte a zlepšuje držanie tela. To normalizuje hladinu cukru v krvi, znižuje stres a únavu, a upokojuje mozog. To revitalizuje slezina a pankreasu, ktoré sú zodpovedné za produkciu inzulínu.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Halasana

Späť na obsah

6. Dhanurasana (Bow Pose)

Dhanurasana alebo Bow Pose je jedným z 12 Hatha joga pózy a je to skvelý späť naťahovacie cvičenia. Jedná sa o základnej úrovni jóga Asano, ktoré musia byť vykonané minimálne 15 - 20 sekúnd. Nech je to miesto, aby robiť ásany v dopoludňajších hodinách, ako váš žalúdok je prázdny a je pod napätím robiť ásany, keďže všetky potraviny sú úplne stráviteľné.

Výhody: Dhanurasana je dobrý stres buster. Pravidelné cvičenie Dhanurasana zopne pankreas a je dobré pre srdce. To otvára krk, ramená a hrudník, zmiernenie pasce stres.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Dhanurasana

Späť na obsah

7. Chakrasana (kolo Pose)

Chakrasana alebo bicykel Pose je backbend cvičenie, ktoré vytvára tvar kola, keď sa predpokladá. Je súčasťou jogy režimu Aštanga a musí byť vykonaná po dobu najmenej 1 - 5 minút. Táto póza môže byť vykonané v dopoludňajších hodinách alebo večer, ale uistite sa, že máte prázdny žalúdok, takže sa cítite svetlo a napätím na cvičenie.

Výhody: Chakrasana zopne svoje telo a napĺňa vás s pozitívnymi. Udržuje stres a depresie v šachu. To tiež obnovuje pankreasu buniek a je vynikajúci pre srdce. To sa tiahne vaša chrbtica a zvyšuje príjem kyslíka.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Chakrasana

Späť na obsah

Skúste tieto jednoduché-to-do predstavuje doma a zabrániť diabetu z deje cez palubu. Teraz sa poďme odpovedať na niektoré otázky týkajúce sa jogy na cukrovku.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môže byť diabetes úplne vyliečiť s jogou?

Jóga môže určite kontrolovať diabetes. Avšak, vytvrdzovanie úplne je možné a závisí na stupni a stavu človeka cukrovky a ich typ tela.

Aký je najlepší joga Asano na cukrovku?

Halasana je jedným z najlepších jogy ásan diabetu.

Aký je ideálny strava pre diabetes?

Cukrovky strava by mala byť s vysokým obsahom živín a nízkym obsahom tuku a sacharidov. Ovocie, zelenina a celozrnné výrobky sú ideálne pre diabetickej osobu.

Diabetes postihuje 380 miliónov ľudí po celom svete, a keď jóga môže pomôcť kontrolovať stav, prečo to neskúsiť? Takže, čo ešte čakáte? Nájsť jogu rohože a môžete začať!

load...