Zdravie a wellness

7 Jóga cvičenie pre strečing vaše telo

7 Jóga cvičenie pre strečing vaše telo

Všetci vieme, že preťahovanie je dobrá. Ale čo presne to robí?

Zmierňuje svoje stuhnuté svaly, uvoľňuje napätie v celom tele, a pomôže vám cvičenie, bez toho aby došlo k poškodeniu organizmu.

Znie to ako najlepšia vec, že ​​jo? Potom všetko, čo musíte urobiť, je pokúsiť týchto 7 najlepšie cvičenie jogy pre pretiahnutie tela. Sú si istí, aby váš život jednoduchší.

load...

Pred tým, poďme zistiť, že je dôležité jogy pre pretiahnutie.

Jóga pre Preťahovanie

Tuhosť je zlá, či už v tele alebo mysli. A prečo je joga najlepší spôsob, ako pretiahnuť? Je to preto, že uľahčuje tuhosť ako v mysli a tela.

Preťahovanie v joge zahŕňa pohybom tela, rovnako ako zhlboka dýchala. Dýchanie pomôže dostať hlbšie do svalov, vďaka čomu si vedomí toho, čo vaše telo potrebuje.

load...

Že s vhodným strečing, bude len vaše tréningy lepšie, bez toho by to vyvolalo nejaké zranenia. Spolu s tvorbou vaše svaly pružné, joga udržuje ich aktívny a zdravý.

Takže pre celostnej strečing, jóga je tou pravou voľbou. Tam sú niektoré jóga úseky uvedené nižšie. Skúste im pochopiť dobrotu preťahovanie skrze jogu.

Jóga Úseky

  1. Baddha Konasana (motýľ Pose)
  2. Bharadvajasana (Seer Pose)
  3. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)
  4. Vasisthasana (Side Plank Pose)
  5. Chakrasana (kolo Pose)
  6. Anjaneyasana (Crescent Pose)
  7. Prasarita Padottanasana (Wide-Legged predklone Pose)

1. Baddha Konasana (motýľ Pose)

O póze: Baddha Konasana alebo Butterfly Pose je sedieť Asano, ktorý vyzerá ako motýľ hádzanie svoje krídla, keď v pohybe. Statický baddha Konasana podobá koláč pri práci. Tento Asano je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť na lačný žalúdok ráno. Držať pózu za 1 až 5 minút.

Čo znamená baddha Konasana Stretch?

Baddha Konasana ťahá svoje vnútorné strany stehien, triesla a kolená.

Výhody Of The Stretch

Póza stimuluje vaše vaječníky a obličky. Znižuje menštruačné ťažkosti a strava pre neplodnosť. Póza uľahčuje pôrod a zbaví únavy.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: baddha Konasana

Späť na obsah

2. Bharadvajasana (Seer Pose)

O póze: Bharadvajasana alebo Seer Pose je pomenovaná po Bharadvaj, jedným z legendárnych siedmich veštcov. Ide o jednoduchý sediaci twist a medzistupňom hathajógy Asano. Cvičiť ásany ráno na lačný žalúdok a črevá čisté pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Čo znamená Bharadvajasana Stretch?

Bharadvajasana ťahá vaše ramená, boky a chrbát.

Výhody Of The Stretch

Bharadvajasana zlepšuje trávenie a vylučovanie. Stabilizuje nervový systém a zmierňuje bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Twist upokojuje myseľ a strava pre syndróm karpálneho tunela.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Bharadvajasana

Späť na obsah

3. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)

O póze: Janu Sirsasana alebo vedúceho na koleno Pose je usadená Asano, ktorý vyžaduje vašu hlavu dotknúť koleno. Je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Cvičiť ásany ráno na lačný žalúdok a večer po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Čo znamená Janu Sirsasana Stretch?

Janu Sirsasana ťahá chrbticu, hamstringy a brucho.

Výhody Of The Stretch

Janu Sirsasana stimuluje obličky a pečeň. Póza znižuje bolesti hlavy a úzkosť a terapeutické pri nespavosti. To vám tiež pomôže stratiť brušný tuk.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Janu Sirsasana

Späť na obsah

4. Vasisthasana (bočné doska Pose)

O póze: Vasisthasana alebo Side Plank Pose je pomenovaná po slávnom proroka Vasiṣṭhou, ktorý vlastnil Kamadhenu, kravu, ktorý udelil akékoľvek prianie. Je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Cvičiť ásany ráno na lačný žalúdok. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd.

Čo znamená Vasisthasana Stretch?

Vasisthasana ťahá svoje paže, zápästia a nohy.

Výhody Of The Stretch

Vasisthasana zlepšuje rovnováhu a koordináciu a pomáha pri budovaní silnej jadro. Je to vynikajúci spôsob, ako zlepšiť svoju koncentráciu a zostať sústredený.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Vasisthasana

Späť na obsah

5. Chakrasana (kolo Pose)

O póze: Chakrasana alebo bicykel Pose je hlboko dozadu úsek. Vyzerá to, že koleso, keď predpokladal, a preto dostane jeho meno. Je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Praktizovať Chakrasana ráno na lačný žalúdok a večer po odstupom 4 až 6 hodín od posledného jedla. Držte ho po dobu 1 až 5 minút.

Čo znamená Chakrasana Stretch?

Chakrasana roztiahne ruky, hrudník, a zadok.

Výhody Of The Stretch

Chakrasana je dobré pre srdce a astmy. To stimuluje vaše štítnej žľazy a hypofýzy. Póza zvyšuje vaše energetickej hladiny a znižuje depresiu.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Chakrasana

Späť na obsah

6. Anjaneyasana (Crescent Pose)

O póze: Anjaneyasana alebo Crescent Pose vyzerá ako kosáčik mesiaca, kedy predpokladá, a je tiež postoj, v ktorom Lord Hanuman indickej mytológie je obvykle zobrazený v Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano.. Cvičiť ásany na lačný žalúdok. Držať pózu za 15 až 30 sekúnd.

Čo znamená Anjaneyasana Stretch?

Anjaneyasana ťahá svoje štvorhlavý sval, hip flexors a veľkého sedacieho svalu.

Výhody Of The Stretch

Anjaneyasana stimuluje vaše spodnej časti tela. Je strava pre tých, ktorí trpia ischias. Uvoľňuje napätie v bokoch, otvára ramená a tóny vaše telo.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Anjaneyasana

Späť na obsah

7. Prasarita Padottanasana (Wide jednonohý predklone Pose)

O póze: Prasarita Padottanasana alebo Wide-Legged predklone Pose je predklon, že je dobré praxe pre pokročilejších inverzie. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Praktizovať Prasarita Padottanasana ráno na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Čo znamená Prasarita Padottanasana Stretch?

Prasarita Padottanasana ťahá lýtka, boky a spodnej časti chrbta.

Výhody Of The Stretch

Prasarita Padottanasana zmierňuje úzkosti a napätia v oblasti krku a ramien. To tóny vaše brušné orgány a zmierňuje mierne bolesti chrbta. Póza otvorí boky a uvoľní vaše telo.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Prasarita Padottanasana

Späť na obsah

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Ako často môžem cvičiť jogu strečing pózy?

Cvičiť každý deň pozorovať pozoruhodnú zmenu v pohyblivosti tela.

Sú jogové ásany dosť, aby ma hodí?

No, spolu s ásany, prax meditácie vás udrží úplne fit a na vaše prsty.

Aký je život bez dobrého úsek? To vás udrží pripravená prijať čokoľvek. Dostať rýchlo v kroku a stať energický tým, že cvičí joga úseky uvedené vyššie. Budú vás vojde do mysle a tela. Takže, ako začať a stať sa super duper flexibilné.

load...