Zdravie a wellness

7 jednoduchých meditačných techník pre deti

7 jednoduchých meditačných techník pre deti

Deti, ktoré nezačali hovoriť vedieť prevádzkovať kartu. Je to niečo, pre rodičov byť hrdý? Vôbec nie!

Ako dospelí, vieme, že harm gadgets môže spôsobiť a snažia sa im vyhnúť, kedykoľvek je to možné. Ale čo deti? Ako môžeme odviesť ich pozornosť od kúzlo virtuálneho sveta a urobiť je tráviť čas v realite?

To je výzva. Ale nebojte sa, my sme vyriešili spôsob, ako pre vás.

Meditácia, áno, pre deti. Či to bude fungovať? Pre istotu, keď urobíte to zábava.

Teraz, nie rack váš mozog, aby zistili, ako. Už sme urobili za vás. Pozrite sa na nasledujúce 7 meditačné techniky pre deti.

Meditácia pre deti

 Meditácia má blahodarný účinok na nikoho, a to bez ohľadu na ich vek. Pre deti je potreba je nižšia, pretože majú tendenciu byť viac v danom okamihu, a nie overthink.

load...

Ale ste si všimli rastúci počet detí s príznakmi stresu, nepokoja a úzkosti? Niečo, čomu nerozumieme, pretože sme sotva niektorý z týchto problémov, ako deti.

Vzhľadom k záplave gadgets a drastickému poklesu vonkajších aktivít, deti trpia týmito podmienkami. A to je niečo, čo musíme hneď v zárodku, než rastie a ničí život dieťaťa.

Získanie deti meditovať, je ťažké. Je zrejmé, že nie? Dokonca aj pre nás dospelých, je to náročné stráviť nejaký čas meditácie každý deň, tak ako môžeme očakávať, že deti, ako to urobiť?

load...

Ale musí. Štúdie a prieskumy dokazujú výhody. Národná Terapia Research Unit v Royal Hospital pre ženy v Sydney, Austrália vykonala štúdiu o deti, ktoré meditovať. Výsledky ukázali zvýšenú pozornosť rozpätie a zníženie hyperaktivity.

Triky, ktoré vám pomôžu dostať svoje dieťa meditovať, sú uvedené nižšie. Vyskúšajte ich.

Meditačné techniky pre deti

Deti nemôžu byť ľahko oklamať. Takže, ak sa im podvádzať, aby robili niečo, váš akčný plán musí byť šikovný. Tu je niekoľko pre vás.

 1. Keep It Simple
 2. Let Them Be
 3. Vizualizovať skúsenostiach
 4. Skandovanie Power
 5. Pozerám Time
 6. Nech je to rutinná
 7. Nature Watch

1. Keep It Simple

Áno, to je všetko, čo má. Neber si to komplikovať. Deti nepotrebujú poznať filozofiu a fungovanie meditácie. Nech zvedavý. Porozprávajte sa s nimi o tom, ako vzduch a nemôžete vidieť, ale môže cítiť len ju.

Potom sa spýtajte sa ich, aby zistil, či sa im to môže cítiť. Fascinovať deti s koncept vzduchu ísť dovnútra a von z tela. Pomôžte im to cítiť. Opýtajte sa ich všímať ich hrudníka ísť hore a dole, zatiaľ čo oni dýchať. Povedz im, aby svoje ruky na hrudi alebo bruchu a pocit, že stúpa aj klesá.

Späť na obsah

2. Let Them Be

Áno, nie bombardovať ich s pravidlami. Nemôžeme vždy robiť je sedieť vo zvláštnym spôsobom, zavrieť oči a meditovať. Že sa nedeje. Namiesto toho je potrebné prijať fakt, že deti nemajú vždy reagovať tak, ako chceme, aby. To je krása detí. Človek nikdy nevie, kedy sa budú hodiť prekvapenie.

Použite, že k svojmu prospechu. Poukazujú na maľovanie alebo akékoľvek artefaktu u vás doma, a spýtajte sa ich počtu farieb na ňom. Povedz im, že nie ste schopní na to prísť sami a potrebujú pomoc. Deti sa rady pomáhajú dospelým a cítiť staršie. Cvičenie im pomôže sústrediť na jednu činnosť po určitú dobu.

Späť na obsah

3. Vizualizácia skúsenostiach

Ach, áno! Deti sú skvelé s fantáziou, a musíte využiť ju. Tkať príbeh, požiadajte ich, aby si predstaviť, postavy, miesta a domy v ňom v najmenších detailov a informovať vás o tom. Alebo ešte lepšie, mať konkurenciu. Zavolajte svojim priateľom. Dajte im predpoklad a nechať svoje myšlienky toku.

Opýtajte sa ich, aby buď rozprávať vám ju alebo napísať to na papier. Toto cvičenie sa bude rozširovať idey decká, udržať je zameraná na jeden aspekt pre dobré množstvo času, a dá vám nahliadnuť do ich vnútornej myseľ a myšlienkový proces.

Späť na obsah

4. Chanting Power

Nech odriekať mantry. Áno, prečo nie. Sanskrtské mantry sú ťažké recitovať, a to je príležitosť pre vás, aby sa im veriť, že sú niektoré jazykolamy a povedzte im, aby im opakovať, kým si to pravé.

Cvičenie bude mať deti sústredenie, a výslovnosť mantier vymaže ich hrdla a prieduchy, ktoré im umožnia lepšie dýchať. Aby je závislý na tom, vysvetliť príbeh mantier, prečo boli zložené, ich význam, v Amar Chitra Kathy spôsobom s tým, dráma a dopady na neho.

Späť na obsah

5. Pozerám Time

Hrajú temnej miestnosti, s výnimkou tu umiestnite zapálenú sviečku a požiadajte dieťa, aby hľadieť na to, ako dlho, ako je to možné, a spočítať, koľkokrát sa plameň kina. Odmení dary zakaždým, keď sedieť dlhšie než predtým.

Alebo požiadajte ich, pozerať sa dole a chodiť, prísť na spôsob, akým s trochou videnie. Ten chalan potom má tendenciu sa viac sústrediť na svoje telo, myseľ a ďalších zmyslov, aby mu pomohli prechádzať mieste.

Späť na obsah

6. Make It A Bežná

Deti sa učia viac zo svojich činov, než vaše slová. Takže, čo je najlepší spôsob, ako ich prinútiť k meditácii? Áno, to urobiť sám každý deň. Prvý pohľad by mali vidieť po prebudení sa budete sedieť ticho a meditoval, a to isté, keď idete spať.

Čo sa stane potom? Kopírujú tí, vždy. Budú sedieť vedľa seba a premýšľať, čo robíte. Budú vás na to opýtať. Odpoveď im trpezlivo a povedať im, prečo ste meditovať takým spôsobom, že budú rozumieť. Čoskoro budú k vám pripojí.

Späť na obsah

7. Nature Watch

Krásy prírody môžu zaujať kohokoľvek. Vezmite svoje deti na scénické mieste. Porozprávajte sa s nimi o tom, hôr, stromov a vodných plôch tam. Povedzte im ich mená a všetky príbehy, ktoré s nimi súvisia.

Opýtajte sa ich na mieste, vtáky, ktorí sa dozvedia o tom v škole. Ísť pre zber plodov s nimi. Povedzte im, aby znovu scenérie maľovaním ho vo svojom ťažení knihe. Tráviť čas s prírodou a pozorovať ju na ne bude viac vedomí svoje okolie, dostať je čerstvý vzduch a upokojiť ich.

Späť na obsah

Výhody meditácie pre deti

 • Meditácia pomáha deťom lepšie spať a buduje dôveru
 • To zvyšuje ich sebavedomie a posilňuje svoje vzťahy s rodičmi
 • Pomáha im lepšie sa vyrovnať so stresom a rast do silných a zdravých jedincov
 • Meditácia pomáha zvýšiť dieťaťa pozornosť span a sebaovládania
 • To na nich bude empatický a pomôcť znížiť hyperaktívne správanie

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa meditácie pre deti.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aký je najlepší čas pre deti meditovať?

Ráno, pred odchodom do školy, a vo večerných hodinách, potom, čo sa vráti zo školy, alebo niekedy pred tým, než spať.

Ako často a ako dlho by deti meditovať?

Každý deň, ak je to možné, za pár minút začať, a potom pomaly zvyšovať dĺžku.

Som si istý, že veľa z vás začal meditáciu ako dospelí a sú veľmi prekvapení, ako sa zmenil váš život. Vari si prajete, to praktizuje oveľa skôr? Keby si meditoval od svojho detstva, predstaviť dopad by to malo na vás. Nezdá sa vám prajeme to isté pre vaše dieťa? Zoznámiť ich s čo najskôr meditácie. Tieto techniky sa bude hodiť.

load...