Zdravie a wellness

7 jednoduchých krokov k praxi Jyoti meditácie

7 jednoduchých krokov k praxi Jyoti meditácie

Meditácia je jedným z najlepších spôsobov, ako nájsť úľavu od ťažkostí každodenného života. Žiadne množstvo peňazí alebo materialistickej majetky dá vám šťastie, kým sa nájsť vnútorný pokoj. Je to len skrze meditáciu, že raz nájdu ozajstné šťastie, radosť, pokoj, kľud a spokojnosť.

Ale mediácie nie je len o sedieť a spievať mantru! Existuje celý rad rôznych meditačných techník, ktoré si môžete vyskúšať. Zo všetkých rôznych druhov meditácie, ten, ktorý je jedinečný a potešiteľné je Jyoti meditácie. Táto metóda je často používaný nájsť vnútorný pokoj a spokojnosť. Ak chcete začať Meditujúci, neexistuje lepší spôsob, ako začať, než s Jyoti meditáciu.

Ako cvičiť Jyoti meditácie:

Prax Jyoti meditácie zahŕňa niekoľko základných krokov. Postupujte podľa nasledujúcich krokov opatrne, aby plne využiť výhody tejto život meniace praxe:

load...
 1. Za účelom meditovať, je dôležité mať pevnú čas každý deň, takže sa môžete sústrediť výhradne na svoje vnútorné ja.
 2. Uistite sa, že vybrať si pokoj a pokojnej polohe. Do tohto meditáciu skoro ráno vo svojom vlastnom izbe.
 3. Zapáliť sviečku a udržiavať ju priamo pred vami. Teraz si sadnúť na čistú podložku v dokonalom meditovať pozícii. Chrbát musí byť rovná. Lotos póza je ideálny pre začiatočníkov. Avšak, ak budete čeliť akejkoľvek ťažkosti sedieť v pohodlnej pozícii. Dýchajte zhlboka.
 4. Teraz sa pozrite na plameň pred sebou a sústrediť sa na to.
 5. Zavri oči po tomto. Majú pocit, že sviečky sa vytvára jemné pálenie medzi vašimi očami. Týmto spôsobom, nebudete vidieť žiadny druh temnoty, aj keď sú vaše oči zatvorené! Svetlo sa pred vami objaví jasnejšie a prestupujú končatiny rovnako. Opatrne sa svetlo dosahovať až k ústam a zistíte, že horkosť a nenávisť zmizne. Keď príde do očí, budú zničení všetky zlé túžby. Vaša myseľ sa potom oslobodené od všetkých druhov hriešnych myšlienok. To vám pomôže, aby sa na radosť a šťastie do seba a šíri ju ostatným okolo vás.

Šrí Satja Sai má Jyoti Meditation:

Sri satya sai baba meditácia je iný spôsob, ako cvičiť Jyoti meditácie:

Prvých pár krokov sú rovnaké v oboch techník.

 1. Sedieť na rohoži, zavrite oči a jemne spievať Om.
 2. Dýchajte zhlboka a zostať v pokoji. Teraz hovoria "Takže Hum". Ako ste inhalovať, pokračovať hovoriť OM psychicky a pri výdychu povedať Hum.
 3. Ako ste sa zameriavajú na sviečku, nájdete požiar v stredu svojho srdca. Pocity súcitu a lásky bude pretekať vaše telo. Nech plameň aj naďalej prúdiť do všetkých častí tela, až máte pocit, že sa v žiadnom prípade pripojiť k ľubovoľnému sebeckými alebo zlými túžbami. Vo svojej mysli, že by mal byť len dobré myšlienky.
 4. Otvorené oči a pozerať sa na plameň.
 5. Myslieť na špeciálne božstvo a opakovať mantru.
 6. Zavrieť oči a meditovať.
 7. Jemne ukončiť reláciu.

Ak budete cvičiť tieto techniky každý deň, budete si uvedomiť, ako drasticky vaše telo zmenil vnútorne. Tie budú viac zaujímať o zlých činov, alebo dať do zlých túžob. Budete sa cítiť, že je potrebné vykonať čokoľvek, čo je zlé a škodlivé. To vám pomôže priblížiť sa k Bohu. Pokúsila vykresliť obraz Boha vo svojej mysli a nechať ju rozžiariť. Opakovať jeho meno toľkokrát, koľkokrát budete chcieť. Chant, Om 'prosím.

load...

Mier, šťastie, radosť, to nie sú len slová. To sú dôvody, prečo žijeme. Ale skutočná radosť prichádza zvnútra. A možno využiť iba do tohto nekonečného zdroja šťastie skrze meditáciu.

Skúste Jyoti meditácie naplniť svoj život s ohľadom na Boha!

Myslíte si, meditovať? Už ste vyskúšali Jyoti meditáciu? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...