Zdravie a wellness

7 Jednoduché jogy predstavuje, ktoré pomôže rýchlo vyliečiť bolesť hipu

7 Jednoduché jogy predstavuje, ktoré pomôže rýchlo vyliečiť bolesť hipu

Zlé držanie tela pri práci, žiadny pohyb, sedavý spôsob života, nezdravé jedlo - existuje veľa príčin bolesti bedrového kĺbu. Bolesť bedra môže byť obzvlášť nepríjemné. Môžete si ani sedieť alebo stáť, ani spánok. V takejto situácii, budete ochotní prijať čokoľvek, aby vám komfort. Jóga bude nielen zmierniť bolesť, ale bude možné zabrániť tomu, aby taky.

Prehľad hip Pain

Bedrový kĺb je jedným z našich najpoužívanejších spojov. Hovorí sa, aby vydržali značné množstvo opotrebenie a opakované pohybu. Je to Guľový kĺb, ktorý je v skutočnosti tiež najväčší kĺb v tele. To do seba zapadá tak dobre, že poskytuje príspevok pre pohyb tekutiny.

Bedrový kĺb je trvanlivý, ale nie nezničiteľné. A s použitím a veku, môže dôjsť k jeho poškodeniu. Svaly a šľachy v oblasti bokov môže dostať nadmerne. Dokonca aj kosti v bedrách môže rozbiť a spôsobiť ischias alebo zlomeninu, alebo oboje.

load...

Bolesť bedra môže spôsobiť bolesť na stehne, slabinách, vnútri alebo mimo bedrového kĺbu, a zadku. Niekedy bolesť zo zadnej alebo slabinách môže vyžarovať do bokov.

Aktivita môže zhoršiť bolesť, a to najmä v prípade, že je spôsobený artritídou. Bolesť môže dokonca znížiť rozsah pohybu, čo vám umožní vyvinúť krívať.

Ako môže joga pomôcť liečiť Hip Pain?

Pravidelné cvičenie jogy bráni stuhnutosti kĺbov a svalov bokov. To tiež zlepšuje krvný obeh v tejto oblasti. Tieto ásany zacieliť na viac ako jednu oblasť. Z tohto dôvodu, oni relaxovať nielen boky, ale aj ďalšie oblasti, ktoré by mohli vyžarujú bolesť.

load...

7 Ásany jogy pre Hip úľavu od bolesti

  1. Ananda Balasana
  2. Anjaneyasana
  3. Ardha matsyendrasana
  4. Baddha Konasana
  5. Gomukhasana
  6. Malasaña
  7. Rajakapotasana

1. Ananda Balasana

Ananda Balasana alebo Happy Baby Pose je ásany, ktoré vás vezme späť ku svojim koreňom, takmer napodobňovať Šťastné dieťa hrá v jeho kolíske. To Asano dáva ruky a nohy dobrý stretch as it masáže chrbta taky. Vaše boky otvárajú, a tam je prívod čerstvej krvi po celý čas svojich rúk a nôh. Vaše bedrové kĺby sú masáže a uvoľnene, a preto sa bolesť zmiernila.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Ananda Balasana

Späť na obsah

2. Anjaneyasana

Anjaneyasana je nízka výpad, ktoré špecificky pôsobia na bedrového kĺbu a svalov. Táto oblasť sa pretiahla a tónovaný. Krvný obeh sa zvyšuje, a svaly sú uvoľnené. Vaša bolesť bedra zmizne v žiadnom momente. Stačí začať pomaly a počúvať svoje telo, tlačiť len tak ďaleko, ako vaše telo vám umožní.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Anjaneyasana

Späť na obsah

3. Ardha matsyendrasana

Twist je vždy považovaná za vynikajúcu detox. Tento Asan masáže vnútorných orgánov, odstraňuje toxíny a zvyšuje prietok krvi v systéme. Vaše boky sú natiahnuté. Preto sa napätia v bedrových svaloch sa uvoľní. Je to odporúča Asano bolesti bedrového kĺbu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: ardha matsyendrasana

Späť na obsah

4. Baddha Konasana

Tento Asano je hip otvárač. V skutočnosti je to všetko o boky. To umožňuje vaše bedrový kĺb a svaly plný rozsah pohybu, a tým ju uvoľniť a vytvoriť kanál pre voľné prúdenie tekutín. Všetky tieto blokády uvoľnené. Postupom času, bude vaša bolesť zmizne a vaše boky budú flexibilné.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

5. Gomukhasana

Gomukhasana alebo krava tváre Pose je známe, že uvoľnenie svalov a šíri pocit pokoja. Ak sú vaše nohy naskladané nad sebou, je napätie vytvorené vo svalových-šliach kĺbov, a to dostane stupňovala. Miecha, v reakcii na tento stres, signalizuje uvoľnenie svalov. Úsek, že táto póza vytvára výsledky uvoľňovanie endorfínov, ktoré indukujú pocit relaxácie vo vašom tele a mysli, čím dôjde k zmierneniu bolesti bedrového kĺbu taky.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Gomukhasana

Späť na obsah

6. Malasaña

Malasaña je v podstate squat. Je to neuveriteľný Asano praktizovať, keď máte bolesti bedrového kĺbu preto, že otvára svoje boky a uvoľňuje svaly. To je vaša bedrové kĺby silné a tóny oblasť taky. Krvný obeh sa zlepšuje, a akákoľvek bolesť a zvieranie sa bojovať s ľahkosťou.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Malasaña

Späť na obsah

7. Rajakapotasana

Pigeon Pose divy k úľave od bolesti, pretože sa tiahne bedrové sval, čím sa uvoľní zastavaný napätie. Zaisťuje správne prúdenie tekutín a úspešne rozbíja energetických blokov v oblasti bokov. Slúži tiež ako hip toner.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Rajakapotasana

Späť na obsah

Už ste niekedy skúšali jogu pre úľavu od bolesti bedrového kĺbu? Hovorí sa, že prevencia je lepšia ako liečba, takže je to dobrý nápad začať cvičiť jogu teraz, aby sa zabránilo bolesti a nepohodlie v bokoch. Ale ak už máte bolesti bedrového kĺbu, budete vedieť, čo robiť! Len uistite sa, že ju pod dohľadom skúseného lekára jogy.

load...