Zdravie a wellness

7 Jednoduché a účinné jogy Asanas, ktoré môžete robiť v kancelárii

7 Jednoduché a účinné jogy Asanas, ktoré môžete robiť v kancelárii

Naša spôsoby práce a života drasticky zmenila v priebehu rokov. Sedavý spôsob života prevzal, čím sa určí úroveň fyzickej aktivity. Nedostatok času, nabitý rozvrh, a dlhé hodiny v práci, nie sú výhovorkou, že nebude vykonávať. Ak nie ste schopní vykonávať doma, to v kancelárii. Tu sme zostavili 7 jednoduché a non-invazívnych jogy ásany pre vás vyskúšať na vašom pracovisku. Pozrite sa a vykonávať preč.

Yoga At The Office

Moderná doba mantra je všetko o vyrovnanie, tak prečo nie brať cvičenie do práce? V kancelárii, zatiaľ čo vy ísť o prácu non-stop, pričom okamih a investovať ten čas urobiť niekoľko jednoduchých jogy ásany ako tie nižšie uvedených bude robiť zázraky pre vás.

7 jednoduchých Office Jóga

  1. Konasana (uhol Pose)
  2. Katichakrasana (Standing Spinal Twist)
  3. Utkatasana (predseda Pose)
  4. Hastapadasana (Stály predklone)
  5. Vrikshasana (Tree Pose)
  6. Baddhakonasana (motýľ Pose)
  7. Vajrasana (Diamond Pose)

1. Konasana (uhol Pose)

load...

Výhody: Jedná sa o ideálny póza pre ľudí s stolných pracovných miest, pretože sa veľmi pomáha zmierniť bolesti chrbta. Okrem toho, že pomáha pri preťahovaní a tónovanie končatín.

Postup: Tento Asano vyžaduje, aby štát vzpriamene a umiestniť svoje nohy hip-šírka od seba. Položte ruky nad hlavu s dlaňami prichádza spolu tvoriť modlitebné MUDr. Bend bokom. Vydýchnuť zatiaľ čo robí tak, a uistite sa, že vaše kolená sú rovné. Otočiť hlavu vidieť navrch, kým v polohe. Držať na póze po dobu 5 až 10 sekúnd a potom sa vrátiť do pôvodnej polohy. Opakujte to isté na druhej strane.

Späť na obsah

2. Katichakrasana (Standing Spinal Twist Pose)

load...

Výhody: Táto rotácia Asano dáva pekný úsek v páse a tiež zmierňuje stres na krku a ramien. Je to ideálny liek na zápchu, ak pravidelne vykonáva.

Postup: Tento Asano zaberie najmenej času na to a dáva vám maximálny úžitok. Jediné, čo musíte urobiť, je stať rovno s nohami pri sebe a dostať svoje ruky hore v prednej časti trupu, s dlaňami proti sebe. Udržujte ramená vzdialenosť medzi oboma dlaňami. Teraz, aby vaša noha stacionárne, krútenie doprava. Otočiť hlavu na pravej strane, s výhľadom na pravú ruku. Urobiť to isté na ľavej strane. Opakujte rutinu. Majte na pamäti, že máte dýchať, keď budete točiť a dýchať, keď ste sa vrátil do svojej pôvodnej polohy.

Späť na obsah

3. Utkatasana (predseda Pose)

Výhody: Tento Asano je dobré vyváženie tela mechanizmus. To rieši vaše dolnej časti chrbta a chrbtice, rovnako ako pomáha odhodlanie zvyšovať.

Postup: Predseda Pose je najideálnejšie robiť v kancelárii. Všetko, čo musíte urobiť, je preskočiť sedí na stoličke a skutočné predstaviť jeden na svojom mieste. Za týmto účelom budete musieť postaviť rovno s nohami na šírku ramien. Natiahnuť ruky v prednej časti s dlaňami nadol. Udržujte ruky rovno a rovnobežne so zemou a skloniť v sede. Uistite sa, že vaše kolená nejdú príliš dopredu. Maximálna kolená môže ísť, je hneď za prsty. Zaistite, aby vaše chrbát rovno. Zostaňte v pozícii po dobu 30 - 60 sekúnd, s úsmevom na tvári, aby vás ďalej.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Utkatasana

Späť na obsah

4. Hastapadasana (Stály predklone)

Výhody: Tento Asano tiahne chrbtové svalstvo a nabudí váš nervový systém, aby vás deje.

Postup: Stojte priamo pred sebou a paže umiestnená vedľa tela. Zhlboka sa nadýchnite a rozšíriť svoje paže nahor. Potom ohnite smerom nadol silou smerom nôh. Položte dlane vedľa nohy na oboch stranách a držať na póze po dobu niekoľkých sekúnd. Uistite sa, že vaše nohy sú stále rovno, zatiaľ čo robí tak. Opakujte to niekoľkokrát.

Späť na obsah

5. Vrikshasana (Tree Pose)

Výhody: Táto póza zlepšuje rovnováhu a koncentráciu. To omladzuje svoje telo a pomôže vám byť úplne v synchronizáciu s prácou.

Postup: Táto póza je všetko o rovnováhe. Postavte sa rovno s rukami na boku. Pokrčte pravú nohu v kolene a položte pravú nohu pevne na vnútornej strane ľavé stehno. Udržujte svoju ľavú nohu rovno. Teraz jemne pohybovať ruky nad hlavu a dostať dlane dohromady, aby vytvorili Namaste. Vyvážiť seba v tejto pozícii, zatiaľ čo zhlboka dýchala. Potom, čo držal na póze na chvíľu, jemne priviesť pravú nohu dole a pomaly privedie ramená dole. Opakujte postup s druhou nohou.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Vrikshasana

Späť na obsah

6. Baddhakonasana (motýľ Pose)

Výhody: Tento Asano robí divy pre vaše stehná a udržuje vaše nohy silné a fit. Udržuje únava na uzde a vám pomôže zostať aktívny av strehu pri práci na dlhšiu hodín.

Postup: Nájsť malý útulný kútik vo vašej kancelárii praktizovať Badhakonasana. Sadnite si s nohami natiahnutými vo fronte. Priblížiť im panvy ohnutím v kolene. Uistite sa, že chodidiel sa navzájom dotýkajú. Udržať chrbát rovno a snažia sa tlačiť vaše stehná a kolená dole. Pomaly prejsť na mávanie im pri zachovaní váš dych stabilný. Potom ohnite trochu dole, položte dlane na stehnách, a tlačiť smerom nadol, zatiaľ čo sedí v rovnakej pozícii, kým nepocítite úsek. Za to, že priviesť späť svoje nohy do východiskovej polohy a relaxovať.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Baddhakonasana

Späť na obsah

7. Vajrasana (Diamond Pose)

Výhody: Vajrasana upokojuje myseľ a znižuje obezitu. Je to ísť do Asan pre žalúdočné problémy, ako je trávenie, plynu a zápcha.

Postup: Dalo by sa pokračovať v Vajrasana v rovnakom komfortnom rohu, ktoré ste našli na Butterfly predstavovať. Vajrasana je jednoduché a bezproblémové a ľahko vojde do kancelárie ásan rutiny. Sadnite si s nohami ohnuté v kolene a zastrčené pod stehná. Päty by sa mali dotýkať zadok a prsty by mali byť držané pohromade. Ak sedí takhle príliš bolestivé, dostanete malý vankúš alebo silný zložený handričku a umiestniť ho pod nohami. Sedieť v Vajrasana najmenej po dobu dvoch minút.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Vajrasana

Späť na obsah

Skúste vyššie office jogy ásany, a cítiť pokoj a energiu, ktorá prichádza s nimi. Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa jogy.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Existujú nejaké vedľajšie účinky robil?

Jóga, keď urobil správne pod dohľadom certifikovaného jogy guru, budú mať žiadne vedľajšie účinky a dať iba pozitívne výsledky.

Môžem ísť do posilňovne a tiež cvičiť jogu?

Áno, môžete to urobiť. Stres vybudoval počas cvičenia v telocvični relácii budú zanikať s trochou cvičenia jogy. Telocvičňu a cvičenie jogy sa navzájom dopĺňajú, takže pokračovať s oboma.

Jóga je obrovská veda, a to má riešenie pre všetky druhy telesných chorôb. Dokonca aj v reštriktívnym priestor ako kancelária, môžete cvičiť tieto jednoduché ásany, bez toho aby ste rušili nikoho ani spôsobiť rozruch. Začnite s týmito najlepších pozíciách v joge pre kancelárske pracovníkov a cítiť sa obrodiť.

load...