Zdravie a wellness

7 Dôležité meditujúce tipy pre začiatočníkov

7 Dôležité meditujúce tipy pre začiatočníkov

Všetci vieme, že meditácia dokáže divy. Ale pre začiatočníkov zažiť transcendentálnej kvalita meditácie, niektoré tipy je potrebné dodržiavať.

Praktizovanie meditácie v pravom spôsobom, je veľmi dôležité poznať svoje výhody úplne. Doba prax, spôsob sedí, pred a po režimom a tak mať významný vplyv na vaše meditačné proces.

Takže pre zdravú meditačné praxe, tam sú niektoré požiadavky, ktoré nasledujú. Jednoduchých tipov, ktoré môžu spôsobiť významný rozdiel na vašej praxe. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich, nie?

load...

Áno! Ale pred tým, poďme sa dozvedieť o meditácii.

Čo je to meditácia?

Meditácia je obyčajný termín, ale koľko z nás vie, čo presne znamená. Dovoľte mi jasné, že pre vás. Meditácia je povedomie; jedná sa o stav, kedy vaša myseľ je pokojná a tichá predsa v strehu.

Udržať svoju myseľ bez rušivých vplyvov je kľúčom k aktívnemu meditácii. Ide o spôsob tréningu svoju myseľ, aby sa stal pri vedomí a je si vedomý svojich myšlienok, bez toho aby na ne reagovať, alebo ich nechali ovplyvniť.

load...

Slovo, meditácie 'je odvodený z dvoch latinských slov-'meditari', čo znamená myslieť a,mederi ', čo znamená, že hojenie. K dispozícii je tiež sanskrte odvodenia s názvom, Medha ', čo znamená múdrosť.

Meditácia zahŕňa množstvo techník, ktoré vám pomôžu relaxovať, vytvoriť energiu a rozvíjať prívetivá vlastnosti, ako je láska, súcit, trpezlivosť, odpustenie, štedrosť a koncentráciu. To vás udrží v stave neustáleho pohody.

Pravidelná prax meditácie je známe, že oslobodiť človeka a rozširovať svoje vedomie. Vedci študujú meditačné javy, čisto skúsenostné proces, a mapovať jeho blahodárne účinky vo forme empirických dát.

Výsledkom je, že dlhoročná duchovné tradície meditácie sa teraz stala predmetom záujmu vo vede svete. Kým vedci experimentujú v ich laboratóriách, poďme sa dozvedieť sa o rôzne druhy meditácie, ktoré sú najlepšie pre začiatočníkov.

Rôzne typy meditácie

 1. Zen Meditácia
 2. OM Meditácia
 3. Komentovaná Meditácia
 4. Meditácie
 5. Meditácia Rádža jogy

1. Zen meditácie

Zen Meditácia je starobylá meditačnej praxe, ktorá vznikla v Číne pred 1500 rokmi. Kráľ zavolal Bodhidharma z južnej Indie do Číny šíriť budhizmus a vymyslel metódu nazvanú Zen meditáciu, ktorá pomáha osoba, ktorá má sedieť a oddeliť od svojich myšlienok a nápadov pokojne.

Ak chcete vedieť viac o zenovej meditácie a jej spôsob praxe, kliknite sem-Zen meditáciu.

2. OM Meditácia

OM Meditácia je prax, ktorá zahŕňa ospevovanie slovo, OM 'sústrediť svoju myseľ. Zvuk, OM 'ozýva skrz svoje telo plniť to s razanciou a energiou. V tejto meditácii použiť dych a zvuk sa uvoľniť a upokojiť svoju myseľ.

Ak chcete vedieť viac o OM meditáciu a spôsobu jeho praxe, kliknite sem-OM meditácie.

3. Meditáciu

Meditácii je relatívne novšie spôsob meditácie, ktorá sa vykonáva pomocou vodiace sily, ktoré vám pomôžu prostredníctvom meditácie. Vedúcou silou môže byť buď pre učiteľov hlas, upokojujúcu hudbu, predstavoval šťastné chvíle alebo miesto.

4. Meditácie

Meditácia je o uvedomenie si toho, čo ste a prítomný okamih. Je uznať realitu a prijatie myšlienky, ako k nim dôjde. Meditácia vytvára priestor medzi vaše myšlienky a vaše reakcie na neho.

5. Meditácia Rádža jogy

Raja Yoga meditácie získal popularitu vďaka Vivekananda a jeho technika zahŕňa sústrediť sa na pozitívne myšlienky a šírenie jeho účinky v celom tele. Funguje to dobre pre duševnú stabilitu a zdravý rozum.

Ak chcete vedieť viac o meditácie Rádža jogy a spôsobu jeho praxe, kliknite sem-Meditácia Rádža jogy.

Teraz sa poďme naučiť tipy na prax meditácie je uvedené vyššie dobre.

Meditácia Tipy pre začiatočníkov

 1. Prax sa Účel
 2. Vyberte si ideálny čas
 3. Miesto meditácie veciach
 4. The Right Oblečenie
 5. Warm Up Pred praxe
 6. Vyberte si pohodlnú meditatívne držanie tela
 7. Príjmu potravy Pred meditácie

1. Practice With A Účel

Zistiť, prečo chcete meditovať. Tak to sa stáva pre vás jednoduchšie zamerať sa na cieľ a usilovať o dosiahnutie tohto cieľa namiesto náhodne uvažuje.

Vám môže trvať až meditácii upokojiť svoju myseľ, aby lepšie dýchať, zlepšiť svoje zdravie, kontrolovať úzkosť alebo spojiť so svojim vnútorným ja. Nech je to čokoľvek, má jasný cieľ, než začnete cvičiť.

2. Vyberte si ideálny čas

Áno, ideálny čas je rozhodujúci. Uistite sa, že vybrať si čas, ktorý vám umožní sedieť pokojne bez rozptyľovania alebo zvuky, ktoré vám môžu rušiť.

A cvičiť v rovnaký čas každý deň, takže tvoria vzor a naladiť sa na neho. Dôslednosť a disciplína sú tu kľúčové.

Porucha bez meditácie vám umožní vychutnať si proces lepšie a najviac ťažiť z nej. Svitanie a súmraku je ideálna doba pre meditáciu pre vyrovnanie energetickej praxi.

3. Miesto meditácie veciach

Pokojný a pokojný miesto prispieva k ideálnym miestom na meditáciu. Mierny vánok, sladké zvuky cvrlikání vtákov a swooshing listov len robiť to lepšie.

Vyberte si miesto vo svojom dome s výhodou je balkón, ktorý čelí stromy a vedie preč všetky predmety z vášho meditačného priestoru. Alebo sedieť v parku v skorých ranných hodinách a meditovať prostý akýchkoľvek rušivých zásahov.

Vonné sviečky, tlmené svetlá a meditačná hudba môže robiť meditačnej praxe viac upokojujúce a príjemné.

4. Right Oblečenie

Uvoľnené a pohodlné bavlnené šaty sú najlepšou voľbou, pretože sú priedušné, čím sa vaše hladiny pot nadol a tiež vám umožní pohodlne sadnúť.

A čo je najdôležitejšie, nemajú odvrátiť vás počas meditácie. Nenosia žiadnu obuv as, ktoré by mohli spôsobiť nepríjemnosti pri sedení nadol.

5. Zahriať pred praxe

Ak chcete pripraviť svoje telo psychicky aj fyzicky pre meditáciu, cvičí sériu zahriatie cvičenia je nevyhnutné. Zahriatie Povoľte svoje telo, aby bolo ľahšie, upokojiť a zlepšujú krvný obeh.

Pretiahnuť a posilniť tak, aby sa stal stabilný, flexibilný a dostatočne trpezlivý, aby sa posadil po určitú dobu a meditovať bez pocitu nepohodlia.

6. Vyberte si pohodlnú meditatívne držanie tela

Kým Lotus alebo Half-Lotus alebo Vajrasana polohy sú odporúčané pre meditáciu, musíte sa uistiť, že sú pohodlné na ne. V opačnom prípade je najlepšie zvoliť jednoduchšie alternatívy.

Vaša pozícia počas meditácie hrá kľúčovú úlohu pri rozhodovaní o tom, vaše meditačné zážitok. Uistite sa, že budete sedieť alebo stáť rovno a pohodlne. Udržujte svoj krk a ramená uvoľnené a so zavretými očami alebo polouzavreté alebo pohľadom smerom nadol.

7. Príjmu potravy Pred meditácie

Majte na pamäti, že musíte byť v strehu a zameral, zatiaľ čo vy meditovať. Z tohto dôvodu sa uistite, že uspokojiť svoj hlad, než meditáciu rezanie to ako rozptýlenie.

V ideálnom prípade, jesť dve hodiny pred meditáciu, aby sa tráviaci proces nemá počas svojej praxi spôsobiť žiadnu prekážku a tiež cvičiť hneď po ňom môže vyvolať pocit ospalosti. Alkohol, fajčenie alebo akékoľvek nepredpísané lieky alebo lieky sú veľké ne-ne.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa meditácii.

Ako často môžem meditovať v jeden deň?

Raz denne je dobrý, ale ak by ste chceli meditovať viac než to potom meditovať raz ráno a večer.

Ako je meditácia líši od pravidelnej relaxácie?

Meditácia je hlboká, hlboká a dlhá životnosť. Na rozdiel od relaxácie, ktorá pracuje pre časové bytia, meditačné vás udrží energický, pokojný, pokojný, zameraný a pozor na dlhšiu dobu.

V živote, existuje mnoho aspektov, ktoré nemožno ovládať. Avšak vaša myseľ by nemala byť jedným z nich. Prevziať zodpovednosť za svoj stav mysle a zmeniť ho k lepšiemu s pomocou meditačných tipov uvedených vyššie. Pokračuj, implementovať ich a využívať výhody.

load...