Zdravie a wellness

7 denný diétny chudnutie na vegetariánov

7 denný diétny chudnutie na vegetariánov

Vegetariánska strava je jedným z najzdravších prístupov k chudnutiu. Potraviny rastlinného pôvodu, ako je zelenina, ovocie a celozrnných výrobkov sú plné vlákniny, ktorá vás bude nasýtený s menej kalórií a zabrániť priberanie na váhe. Navyše, vegetariánska strava na chudnutie tiež znižuje riziko vzniku srdcových chorôb.

Nižšie sú uvedené niektoré návrhy na raňajky, obed, večerné občerstvenie a večeru o vegetariánsku stravu plán chudnutia.

Čo je vegetariánska strava

Vyvážená vegetariánska strava je vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórií. Či už ide o deti, staršie osoby, tehotné ženy, dojčiace matky, konkurenčné športovci, alebo dokonca zotavujúcich sa pacientov, vegetariánska strava obsahuje všetky živiny, minerálne látky, bielkoviny, vápnik, vitamíny, žehličky, a zinok potrebuje telo pre jeho správne fungovanie.

load...

Mnohí lekári predpisujú vegetariánska strava plán pre prevenciu a liečbu rôznych druhov ochorení. Kardiovaskulárne ochorenia, cukrovky, krvný tlak, rakovina, renálne ochorenia, osteoporóza, cukrovka, demencia, žlčové kamene, artritída, atď. Môže byť zabránené s dobre vyváženou vegetariánskou diétny plán.

Po zdravá vegetariánska strava plán je oveľa jednoduchšie, než prijatie akékoľvek iné diétny plán. Postupná zmena vegetariánskej stravy môže byť dlhodobý pohyb a zmena životného štýlu. Postupné zvyšovanie ovocia a zeleniny vo vašej každodennej stravy môže pomôcť znížiť váš príjem mäsa. Potom môžete prejsť na úplne vegetariánskej stravy.

Typy vegetariánskej stravy

Vegetariánska strava plán možno rozdeliť do štyroch typov:

1. Lacto-vegetariáni

Lakto-vegetariáni konzumujú mliečne výrobky, ale nie jesť vajcia. Oni tiež konzumujú med.

2. Ovo-vegetariáni

Na ovo-vegetariáni sú ľudia, ktorí konzumujú vajcia, ale žiadne mliečne výrobky. Oni tiež konzumujú med.

3. Lakto-ovovegetarians

Lakto-ovovegetarians sú ľudia, ktorí konzumujú vajcia, mliečne výrobky, a med.

4. Vegan

Tieto vegáni sú tí, ktorí nejedia akékoľvek mliečne výrobky zo zvierat, alebo vajcia alebo med. Oni len konzumovať potraviny rastlinnej báze.

load...

7 dní vegetariánska diéta plán na chudnutie

Deň 1

Skoro ráno - (6 hod)

Začnite svoj deň zavčas s citrónovou vodou alebo citrónovej vody zmiešanej s medom. To pomôže telu zbaviť sa škodlivých kyselín, ktoré telo produkuje.

1. Raňajky - (8 hodín)

1 volské oko, 3 plátky tmavého chleba toast, 1 banán, 1 šálka zeleného čaju.

2. Obed - (1 PM)

1 časť hnedá ryža s tofu a grilovanými paradajkami

3. Večerné občerstvenie - (šestnásť hodín)

Vajcia a Mayo sendvič: 2 plátky tmavého chleba naplnené plátky vareným vajcom, paradajkami a nízkym obsahom tuku majonézy.

4. Večera - (dvadsať hodín)

1 časť cizrnové karí podávané s 2 chapattis, čerstvý zelený šalát s jogurtovou zálievkou.

2. Deň

1. Raňajky - (8 hodín)

1 miska kukuričné ​​vločky alebo pšeničné vločky preliate hrsť hrozienok a 125 ml odstredeného mlieka a 1 jablko.

2. Obed - (1 PM)

1 porcia hrachu a tekvice karí, 1 šálka hnedej ryže a šalát 3. Večerné občerstvenie - (šestnásť hodín) 2 plátky toastu celého zrna s fazule a s nízkym obsahom tuku strúhaným syrom.

3. Dinner- (dvadsať hodín)

Zelenina hýbať smažiť s ryžou a šalátom

3. Deň

1. Raňajky - (8 hodín)

1 Miska nesladeného müsli s odstredeného mlieka, plátok chleba viaczrnný a 1 pomaranča

2. Obed - (1 PM)

1 miska zeleninové polievky, 1 opekané bagel s hummus a šalát.

3. Večerné občerstvenie - (šestnásť hodín)

Zeleninové crudités s nízkym obsahom tuku syr

4. Večera - (dvadsať hodín)

1 malá miska zeleniny Dalia a 1 šálka zeleninové karí s 1 chapatti

4. Deň

1. Raňajky - (8 hodín)

2 plátky celozrnný chlieb, 2 praženicu, grilované paradajky a 1 šálku čaju.

2. Obed - (1 PM)

1 šálka dal s 1 šálka hnedej ryže, 1 chapatti a 1 tanier zelený šalát

3. Večerné občerstvenie - (šestnásť hodín)

1 misa ovocný šalát a 1 šálka nízkotučného jogurtu

4. Večera - (dvadsať hodín)

Plnené papriky (papriky plnené hnedej ryže a zeleniny) s 1 doštičku upma.

Deň 5

1. Raňajky - (8 hodín)

1 hladké alebo masala dosa s chutney a dvoma idlis

2. Obed - (1 PM)

2 chapattis sa s celozrnný, spolu s miešanú zeleninou a 1 misku zeleninový šalát.

3. Večerné občerstvenie - (šestnásť hodín)

1 malá plechovka pečených fazule, grilovanými šampiňónmi a 3 plátky tmavého chleba.

4. Večera - (dvadsať hodín)

2 chapattis s 1 šálka zeleniny a 1 misku Dal

6. Deň

1. Raňajky - (8 hodín)

1 miska instantnej kaše sypané sekanými čerstvým ovocím a 1 varené vajce.

2. Obed - (1 PM)

1 miska zmesového rastlinného Pula, 1 šálku sójovej karí a hlávkový šalát

3. Večerné občerstvenie - (šestnásť hodín)

Burizóny s čajom alebo kávou

4. Večera - (dvadsať hodín)

2 chapatti, 1 šálka Dal a 1 šálka Paneer SABZ

7. Deň

1. Raňajky - (8 hodín)

Müsli palacinky s pohári grapefruity alebo Satsuma šťavy.

2. Obed - (1 PM)

Čerstvá mrkva a koriandra polievka s 2 plátky viaczrnného chleba a 1 šálka netučného jogurtu.

3. Večerné občerstvenie - (šestnásť hodín)

1 šálka klíčkov s granátového jablka arils a čaj

4. Večera - (dvadsať hodín)

Tekvica, baklažán a cícer karí s 2 chapattis.

Pestrá strava

Vegetariánska strava plán môže byť veľmi rozmanité. Tisíce potravín rastlinného pôvodu, aby vegetariánska strava plán zaujímavé. Môžete robiť to tak zaujímavé ako vaše chuťové bunky a kalórií dovoliť. Rôzne kombinácie a koreniny zabezpečiť, že nemusíte nudiť vegetariánske diétny plán. Vegetariánske jedlá plní taky. Môžete si zvoliť diétny plán na základe vašich požiadaviek. S nízkym obsahom kalórií diétny plán, ako schudnúť, diétny plán zotaviť z ochorenia alebo choroby, alebo vyvážené diétny plán pre zdravý a fit telo - vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám.

Správne plánovanie Meal

Je dôležité mať správne plánovanie jedlo, keď na vegetariánsku stravu. Až potom môžete mať nutrične vyváženej stravy. Mnohí sa sťažujú, že jednotlivci chýba vitamín B12, ktorý pochádza zo stravy mäso báze. K dispozícii sú doplnky, ktoré môžu pomôcť posilniť svoju potrebu vitamínu B12.

Staples vegetariánskej stravy

Typický dobre vyvážená vegetariánska strava s vysokým obsahom vlákniny a komplexných sacharidov a nízkym obsahom nasýtených tukov. Vyvážená vegetariánska strava by mala obsahovať:

1. Ovocie a zelenina

Môžete mať všetky druhy ovocia a zeleniny v strave. Päť porcií ovocia a zeleniny je odporúčaná denná dávka pre jednotlivca na najlepšie vegetariánska strava plánu. Táto zelenina a ovocie majú všetky druhy minerálov a živín, ktoré telo potrebuje.

Môžete jesť surové, varené alebo ako šťavy, aby vyhovovali vaše chuťové bunky. Sú bohatým zdrojom vlákniny. Majú dobré množstvo antioxidantov. Jedná sa o efektívny pre chudnutie, pretože majú menej kalórií v nich. Pre väčšie chudnutie, to je najlepšie sa rozhodnúť pre ovocie a zeleninu bohaté na obsah vody.

Musíte jesť rôzne ovocie a zeleniny získať všetky potrebné živiny a minerály, ktoré telo. Dietológ by ti, k jedlu cez dúhu, teda musíte jesť zeleninu a ovocie vo všetkých farbách. Týmto spôsobom môžete získať optimálne živiny z týchto potravín rastlinného pôvodu.

2. Zrná a obilnín

Tie môžu zahŕňať celé zrná, obilniny, hnedá ryža, müsli, ovos, jačmeň, atď môžete jesť chlieb, cestoviny, a dostatok potravín vyrobených z týchto celozrnných výrobkov a obilnín. Sú veľmi výživné a majú dobré množstvo zinku a železa.

3. Strukoviny, orechy a semená

Existujú rôzne druhy strukovín, orechov a semien, ktoré môžete pridať do svojho jedálnička. Produkty, ako sú fazuľa, sójové bôby, šošovica, cícer, Hrach, mandle, vlašské orechy, ľanové semienka, sezamové semienka, oriešky a pod sú dobrým zdrojom železa, sacharidov, mastných kyselín a zdravých tukov. Pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu a udržiavať naše srdce zdravé. Obsahujú tiež dobré množstvo omega - 3 mastných kyselín.

4. Denník a výrobky zo sóje

Mlieko, syry, jogurty sú zdrojom minerálov a vitamínov, ktoré môžu byť zahrnuté vo vašej strave. Tie sú bohatým zdrojom vápnika a bielkovín pre telo. Sú k dispozícii na trhu rôzne možnosti bez tuku a so zníženým obsahom kalórií.

5. Fat

Tuk je dôležitou zložkou, ktoré telo potrebuje. Tuk pomáha kĺby, ktoré majú byť mazané a robí pohyby jednoduchšie. Musíte mať nenasýtené tuky, ktoré možno nájsť v orechy, avokádo, a niektoré ďalšie potraviny. To môže byť v skutočnosti veľmi prospešné pre dobré zdravie. Môžete sa vyhnúť nasýtených tukov, ktoré sú zvyčajne k dispozícii vo forme zvieracieho mäsa. Nasýtených mastných kyselín je zlé pre telo.

Výhody vegetariánske jedlo

1. Low na kalórie

Potraviny rastlinného pôvodu s nízkym obsahom kalórií v porovnaní s mäsom. Mäso tvorí väčšiu časť jedla. Vegetariánska porcie sú menšie, ako je žalúdok zaplní rýchlejšie vo vegetariánskej stravy. To zase vedie k menšej spotrebe potravy, čo znamená menšiu príjem kalórií.

2. Menšie Choroby

Ľudia na vegetariánsku stravu, majú nižší výskyt ochorení. Krvný tlak, diabetes, kardiovaskulárne ochorenia, rakoviny, mŕtvice, atď., Sú častejšie u ľudí, ktorí jedia mäso.

3. Menej Body Mass

Jednotlivci na vegetariánsku stravu majú nízku telesnú hmotnosť, a ako starnú, majú tendenciu dať na menšie telesnej hmotnosti v porovnaní s Pojedač mäsa.

4. Lepšie Cholesterol Level

To bolo poznamenal, že ľudia na vegetariánsku stravu majú lepšie hladinu cholesterolu. Ľudia, ktorí trpia srdcovými chorobami mali nižšiu hladinu LDL, keď prešiel na vegetariánsku stravu. LDL je hlavnou príčinou za upchatie tepien u ľudí.

5. Nižšie riziko vzniku rakoviny

Štúdie preukázali, že jedinci na vegetariánsku stravu, majú nižšie riziko vzniku rakoviny v porovnaní s Pojedač mäsa.

6. Žijú dlhšie

Ľudia na vegetariánsku stravu majú tendenciu žiť dlhšie ako tí, na non-vegetariánskej stravy. Sú menej náchylné k chronickým ochorením a obezity.

7. Zosilňuje Metabolizmus

Vegetariánska strava plán s vysokým obsahom vlákniny a komplexných sacharidov, čo pomáha zvýšiť metabolizmus. To na oplátku vám pomôže spáliť viac kalórií. Týmto spôsobom ste schopní udržať si zdravú váhu.

8. Higher Energy

Ľudia na vegetariánsku stravu majú vyššiu hladinu energie v porovnaní s jedincami na diéte mäso-inclusive. Oni sú tiež všeobecne účinnejšie ako ostatné.

9. Healthy Skin

Orechy, vitamínov a ďalších živín z ovocia a zeleniny hrajú obrovskú úlohu pri dotovanie osoby so zdravou kožou. Môžete si všimnúť, že jedinci na vegetariánsku stravu zvyčajne majú dobrú žiariaca pleť s niekoľkými škvrny.

10. Znižuje telesný pach

Ľudia, ktorí jedia mäso, zvyčajne mávajú telesný pach. V horúcom a vlhkom počasí, ľudia by chceli postaviť vedľa vás. Jednotlivci na vegetariánsku stravu podarilo znížiť telesný pach.

11. Zdravé nechty

Ľudia, ktorí sú na vegetariánskej strave mať zdravé nechty. Ide o ukazovateľ všeobecného dobrého zdravia. Ich nechty sú oveľa silnejšie.

12. Bad Breath

Vegetariánske diétu majú nízky výskyt zlého dychu. Vďaka tejto diéte, budete mať žiadny problém, stojaci v blízkosti priateľovi a hovoriť.

13. Zdravšie vlasy

Ak chcete, dlhší, silnejšie a zdravšie vlasy, prejsť na vegetariánsku stravu. Mnohé štúdie preukázali, že vegetariánska strava je dobré pre zdravie vlasov.

14. Menšie Alergia

Ľudia, ktorí jedia mäso a iné živočíšne produkty vykazujú menej alergie a jej príznaky. Majú menšie šance na dopravné zápchy a výtok z nosa.

15. Menej Cataract Incidencia

Veľa z makulárnej degenerácie je vedená preč vegánskej strave. Šedý zákal môže byť zabránené prostredníctvom príjmu ovocia a zeleniny. Produkujú vysoký obsah antioxidantov sú tiež veril pomôcť predchádzať šedého zákalu. Tieto druhy ovocia a zeleniny sú bohaté na živiny a minerály, ktoré sú dobré pre zrak.

16. Osteoporóza

Zdravie kostí závisí na bilancii ani príliš veľa ani príliš málo. To si vyžaduje zodpovedajúce príjem vápnika, bielkovín, vysoké draslíka a nízkym obsahom sodíka. So zdravou vegánskej strave, môžu byť nastavená na dokonalej rovnováhe. To pomáha predchádzať osteoporóze, takže kosti silnejšie.

17. Artritída

Zníženie spotreby mlieka a mliečnych výrobkov je už dlho spojená s zmiernenie príznakov artritídy. Nová štúdia poukazuje na to, že zmes bezlepkové a vegánskej stravy je dobré pre zlepšenie fyzickej kondície tých, ktorí trpia reumatoidnou artritídou.

18. PMS

Ženy, ktoré prešli na vegetariánsku stravu zažili ich príznaky PMS čoraz menej závažné alebo mizne úplne. Odstránenie mliečnych výrobkov je považovaný za pomoci tým, ktorí trpia PMS. Žiadne kŕče alebo nadúvanie je skúsený takými ženami na vegánskej strave.

19. Diabetes Reduction

Došlo k zníženiu prípadov diabetu u jedincov na vegetariánsku stravu.

20. Odolnosť

Vegetariánska strava zvyšuje imunitu jedinca. Sú menej pravdepodobné, že ochorie alebo zmluvná bakteriálnych infekcií.

Ak ste hardcore mäsa jedlík a chcete prejsť na vegetariánsku stravu, je to vždy lepšie požiadať o radu lekára prvý. Ten môže viesť vás, aby zmenu životného štýlu v vhodným spôsobom. Je to oveľa jednoduchšie prejsť na vegetariánsku stravu. Tam môže byť počiatočná čkanie zápchy alebo dráždivého čreva. Lekár vám môže viesť aj do tohto zdravšiu stravu. Nasledujúce vegetariánsku stravu pomáha človeku zostať montér a bez ochorenia na celý život. To tiež pomáha človeku žiť dlhší život. Strava na rastlinnej báze je nielen dobré pre vaše telo, ale je šetrný k životnému prostrediu príliš.

Tipy pre vegetariánskej Chudnutie Diéta plán

Vyvážená vegetariánska strava je pre zdravé chudnutie. Vyvážená vegetariánska strava je založená na pláne zdravý tanier. Plán zabezpečí, že dostanete ten správny pomer živín, bez konzumácia mäsa, rýb alebo ich deriváty. Tie by mali konzumovať päť porcií ovocia, zeleniny a vlákniny-bohatých potravín, ako sú zemiaky, celozrnných výrobkov, obilnín cestoviny, chlieb a ryžu. Tie by mali tiež zahŕňať mliečne výrobky, ako sú mlieko, tvaroh, Paneer, a syrom.

  • Najlepší spôsob, ako schudnúť, je tým, že zníži kalórií. Zvýšiť množstvo kalórií spálite cez cvičenie. Cvičenie po dobu 20 až 30 minút denne na zvýšenie metabolizmus a spaľovanie tukov. Môžete si vziať až vysokou intenzitou cvičenia ako aerobik, plávanie, a kardiovaskulárne cvičenie spáliť kalórie rýchlejšie.
  • Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Konzumujú bielkovín a vlákniny bohaté raňajky zostať plné po dlhšiu dobu.
  • Vypiť 2 litre vody denne. Voda pomáha pri trávení a vyplavuje škodlivé toxíny a kov z tela. Nahradiť studený nápoj a alkohol s čerstvou ovocnou šťavou, vodou, cmar a kokosová voda.
  • Znížte olej, cukor a spotreba soli. Dve polievkové lyžice rafinovaného alebo olivového oleja za deň sú dostatočné. Vyhnúť sa náročné maslo, margarín a ghí vo veľkom množstve.
  • Spracované a je potrebné sa vyhnúť nezdravé potraviny ako chipsy, sušienky, keksy a instantné rezance. Vysoko spracované potraviny majú nízky obsah živín, čo môže viesť k prejedaniu.
  • Fiber bohaté potraviny sú vynikajúce v oblasti riadenia chudnutia. Patrí vláknité potraviny bohaté, ako sú obilniny, celozrnné obilniny, ovos, ovocia a zeleniny vo vašej strave. Vláknina je potrebná na udržanie stolice a prevenciu zápchy. To bude tiež udržať si plnú po dlhšiu dobu.
  • Obsahovať antioxidačné potraviny bohaté vo vašej strave. Pestrofarebné zeleniny a ovocia, ako je mrkva, červená repa a špenát sú bohaté na biotín, silný antioxidant. Vysoké hladiny antioxidantov v tele zlepší imunitu, chráni pred mnohými chorôb.

Táto vegetariánska chudnutie diétny plán bude nielen vám energiu na prevádzkovanie s každodennej činnosti, ale bude tiež poskytovať odpor zdravotných problémov. Upozorňujeme, že sa jedná o všeobecný pojem. Poraďte sa s dietológom alebo odborník na výživu pre užívateľské plán chudnutie.

Znalecké Odpovede na otázky čitateľov

Ešte vegetariáni dostatok bielkovín?

Byť vegetariánom diel v prospech dobrého zdravia a metabolizmus. Hoci kurča a vajcia sú bohatým zdrojom bielkovín, ale nie sú jediní. Vegetariáni môžu pokryť svoju dennú dávku proteínu s rôznymi obilniny a strukoviny. Výskum hovorí, že celý denný jedlo nemusí byť proteinbased. Tak dlho, ako vaše telo dostane kvótu 55 gramov každý deň úplné bielkoviny, ste dobrí. Šošovica, cícer, čierne fazuľa, orechy, tofu a quinoa sú jedny z najbohatších zdrojov bielkovín vo vegetariánskej stravy. Sú ľahko stráviteľné a majú správnu rovnováhu aminokyselín, ktoré vaše telo potrebuje.

Je vegetariánska strava najzdravší spôsob, ako k jedlu?

Niet pochýb o tom, že wellbalanced vegetariánska strava je najzdravší spôsob, ako k jedlu. Dôvod je jednoduchý: je ľahko stráviteľné a zvyšuje váš metabolizmus. Veg strava obsahuje všetky potrebné súčasti, ako je vápnik, minerálne látky, bielkoviny a vitamín potrebné pre zdravé fungovanie vášho systému. Zdravá vegetariánska strava bude držať čo najďalej od chorôb a nedostatkov. Vyrovnáva hladinu cholesterolu v krvi, vás dostane vysoko na energiu a udržuje poruchy trávenia v šachu. Životnosť vegetarián je povedal, aby bol vyšší ako u mäsitých. Takže lekári často predpisujú vegetariánske životný štýl pre rôzne procedúry.

Čo je tak dobrý, o vegetariánsku stravu?

Všetko, čo je dobré o vegetariánskej stravy. Je to zdravé vyváženej stravy, ktorý sa ľahko stráviteľné a podporuje látkovú výmenu. Vegetariánska strava je často riešením handsdown chronických ochorení, obezity, alergií, krvný tlak, a kožných ochorení. Znižuje riziko vzniku rakoviny a pomáha ženám s hormonálnou nerovnováhou. Ľudia, ktorí sa rozhodnú pre vegetariánsku stravu majú vyššie energiu a sú menej náchylné na choroby, ktoré pochádzajú z nadváhou. Vegetariáni sú tiež pokojnejšie a žiť dlhší a zdravší život, keď v porovnaní s nevegetariány. Náročný výživné, vláknité a antioxidantsrich jedlo je najlepší spôsob, ako dosiahnuť dobrého zdravia.

Sú vegetariáni naozaj zdravší v dlhodobom horizonte?

Vegetariáni sú zdravší ako mäsitých v dlhodobom horizonte. Zdravá vegetariánska strava sa skladá zo všetkých potrebných komponentov potrebných pre zdravé telo a myseľ. Vegánska strava majú správnu rovnováhu vitamínov, minerálov, vápnika, zinku, bielkovín, sacharidov, a železo, z ktorých všetky zvýšenie metabolizmu a udržiava tráviaci systém v poriadku. Keď spotreba kalórií je menšie, obezita a iné chronické ochorenia sú postarané. Vegetariáni sú vysoko na energiu a menej náchylný k bežných ochorení, ako je cukrovka a vysoký krvný tlak. S fit, diseasefree a energetického tela, vegetariáni sú každý deň zdravšie a šťastnejšie.

Môže vegetariánska strava viesť k niektorej nutričné ​​nedostatky?

Ak je vegetariánska strava nie je vyvážená a neplní potrebné nutričné ​​požiadavky, mohlo by to viesť k rôznym nedostatkom. Štúdie ukázali, že mnoho vegetariáni skončiť s nedostatkami bielkovín a postrádajú dlhým reťazcom mastné kyseliny a vitamín A, D a B12. Nedostatočná výživa môže tiež viesť k nedostatku vápnika, železa a zinku. Ale to neznamená, že vegetariánska strava vinník. Je to zlé voľby potravín. Zdravá vegetariánska strava nikdy nemôže pokaziť. Vrátane vlákien bohaté a antioxidačné potraviny bohaté na jedle, ako sa vaše kompletnú dávku výživy a myslenie pred jedlom sú nedostatky v šachu.

Video na ovocie a Vegeatble stravy na chudnutie

load...