Zdravie a wellness

7 Baba Ramdev joga Asanas pre tehotenstvo

7 Baba Ramdev joga Asanas pre tehotenstvo

Tehotenstvo je krásny proces. A určite drvivá. Predstavte si, nesúci iný život vo svojom tele! To vás bude mať vplyv na fyzické, emocionálne a psychickej stránke. Hormonálne zmeny ťa znervózniť k žiadnemu koncu. Zmierniť vykonávanie postupu a urobiť z neho bez problémov, skúste nasledujúce 7 ásany do Baba Ramdev Jóga pre tehotenstvo.

Pred tým, poďme sa učiť pozitívne účinky jogy v priebehu tehotenstva.

Jóga - Boon počas tehotenstva

Tehotenstvo mení svoje telo dramaticky a tiež pripravuje sa na pôrod a ranej starostlivosti o deti. Je to rozhodujúca fáza, ktorá určuje zdravie matky a dieťaťa. Najvyššia pozornosť a dôležitosť je potrebné venovať matce'pohody a zvyky. Niektoré z jogových ásan a pránájáma dobeh telo, pričom jej poskytne odpruženie pre bezproblémové doručenie.

load...

Robia vaše telo pružné a otvoriť svoj panvovú oblasť, ktorá príde vhod pri pôrode. Hormonálne zmeny môžu matka výstredné, takže ju zošalie emocionálny stres a depresie. Jóga ju spomaľuje a upokojuje nervy, pomáha jej dohodu s podmienkou rozumne. Jóga lieči problémy, ku ktorým dochádza v priebehu tehotenstva, ako je ranná nevoľnosť, kŕče, zápcha a opuchy členkov. Stručne povedané, to robí váš život jednoduchší v priebehu tehotenstva a lepšie pre život vo vnútri vás.

Ale predtým, než budete pokračovať s ním, uistite sa, že budete mať radu a vlak svojho lekára pod certifikovaným učiteľom jogy. Tiež, každý stupeň tehotenstvo bude vyžadovať rôzne riešenia, a ásany, musí sa zodpovedajúcim spôsobom zmeniť. A čo je najdôležitejšie, počúvať svoje telo a to podľa toho. Nezabudnite, že pri pokročilom štádiu tehotenstva, vyvarovať sa ásany, že dôraz na brucho a byť veľmi opatrní pri tréningu od 14. Týždňa tehotenstva.

Nižšie sú uvedené niektoré ásany, ktoré môžete vyskúšať zo svojho druhého trimestra roka.

Baba Ramdev Jóga pre tehotenstvo - 7 Najlepšie Asanas

Baba Ramdev, populárne joga guru z Indie, popularizoval poňatie jogy a šíri ju cez rozľahlé jogy táborov a televíznych relácií. On podporoval posolstvo jogy na medzinárodnej scéne a pracoval na lepšiť zdravie ľudí cez jeho osobitne navrhnuté jogy ásan. Niektoré z nich znamenalo špeciálne pre tehotné ženy, sú uvedené nižšie. Pozrieť sa.

load...
  1. Tadasana (Mountain Pose)
  2. Sukhasana (Easy Pose)
  3. Baddha Konasana (motýľ Pose)
  4. Dandasana (Stick Pose)
  5. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)
  6. Marjariasana (kat Pose)
  7. Shavasana (Corpse Pose)

1. Tadasana (Mountain Pose)

 Tadasana alebo Mountain Pose je považovaná za základ všetkých ásan, z ktorých sa predpokladá ďalšie ásany. To možno vykonávať kedykoľvek počas dňa a nie nutne na lačný žalúdok. Ale ak ste predchádzajúcu alebo nasledujúcu to s ostatnými ásan, uistite sa, že žalúdok je prázdny. Tadasana je základná úroveň Hatha joga Asano. Držte ho po dobu 10 až 20 sekúnd.

 Výhody Tadasana počas tehotenstva

Tadasana zvyšuje sústredenie, ktoré môžu ísť nakrivo ako výsledok tehotenského stresu. To zlepšuje držanie tela a posilňuje stehná, nohy a členky, udržať si silný a fit cez deväť mesiacov. IT firmy brucha a lunety dýchanie, ktorý vám pomôže udržať pokojný a vyrovnaný. Zmierňuje bolesti a bolesti po celom tele, ktoré môžu byť často s dieťaťom vnútri. Póza zlepšuje krvný obeh a robí chrbticu flexibilné, udržať si zdravý a omladená.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Sukhasana (Easy Pose)

 Sukhasana alebo Easy Pose, ako už názov napovedá, je jedným z najpohodlnejších jogy ásan. Je ideálny pre začiatočníkov a tých, ktorí majú to brať s nadhľadom. Vo východných kultúrach, to je obvyklé sed. Sukhasana funguje najlepšie, keď ho praktizovať v dopoludňajších hodinách, pretože to je meditatívne póza. Váš žalúdok nemusí nutne byť prázdny praktizovať túto pózu. Sukhasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Sedieť v ňom tak dlho, ako to pôjde.

Výhody Sukhasana počas tehotenstva

 Sukhasana naťahuje chrbticu, ktorá vám dáva toľko potrebnú späť úsek. Rozširuje váš hrudník a upokojuje myseľ, udržať si šikovný a sebavedomie počas tehotenstva. To otvára svoje boky, znižuje únavu a pozdvihne náladu. Póza vás nabudí a zvyšuje svoju vôľu, aby bol produktívny. Zlepšuje trávenie a stávkara dýchanie, aby vaše dieťa vnútri Hale a zdravé. To vás udrží v stave pokoja, ktorá je toľko potrebné v stave tehotenstva.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Sukhasana

Späť na obsah

3. Baddha Konasana (motýľ Pose)

 Baddha Konasana alebo Butterfly Pose vyzerá ako motýľ krídlami hádzanie. To je tiež podobný postoju obuvník pri práci. Cvičiť baddha Konasana na lačný žalúdok a črevá čisté, najlepšie ráno. Vo večerných hodinách, skontrolujte, či je medzera 4 až 6 hodín medzi posledným jedlom a praxou. Baddha Konasana je joga Asano začiatočník úroveň. Klapka preč po dobu jedného až piatich minút.

Výhody Baddha Konasana počas tehotenstva

 Baddha Konasana posilňuje a ťahá svoje vnútorné strany stehien, triesla a kolená, ktorá príde vhod pri pôrode. Zmierňuje sa zažívacie ťažkosti pozor, aby ste bruško neporiadok-free. Zlepšuje zdravotný stav vaječníkov a prostaty. Póza stimuluje srdce a lieči mierne depresie, ktorý vám pomôže vyrovnať sa so zmenou. Pracuje na vysoký krvný tlak a otvára svoju dolnej časti chrbta, ktorá vás uvoľňuje.

 Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

4. Dandasana (Stick Pose)

 Dandasana alebo Stick Pose vyzerá relatívne jednoduché, ale je pomerne náročná. Pripravuje telo na náročnejšie ásan. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Ak nechcete mať čas v dopoludňajších hodinách, to vo večerných hodinách po medzere 4 až 6 hodín od posledného jedla. Dandasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držať pózu za 20 až 30 sekúnd.

Výhody Dandasana počas tehotenstva

 Dandasana posilňuje chrbtové svaly a napína hrudník, takže budete fyzicky agilný. To zmierňuje komplikácie v reprodukčných orgánoch a udržuje je dobre fungujúci. Upokojuje svoje mozgové bunky a prináša vám na mieru. Póza chráni vaše telo od chrbta a bedra zranenia, ktoré sú náchylnejšie k priebehu tehotenstva.

 Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Dandasana

Späť na obsah

5. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)

 Janu Sirsasana alebo vedúci na koleno Pose vyžaduje, aby ste sa dotýkať koleno s hlavou. To dáva vaše telo dobré pretiahnuť. Cvičiť ráno, keď sú čerstvé a plné energie. Uistite sa, že máte prázdny žalúdok a črevá čisté. V prípade, že ste ju praktizovať vo večerných hodinách, urob to po 4 až 6 hodinách od posledného jedla. Janu Sirsasana je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody Janu Sirsasana počas tehotenstva

 Janu Sirsasana ťahá vaše hamstring a triesla, čo zvyšuje ich pružnosť zmierniť pôrod. Stimuluje pečeň a obličky, pomáha im lepšie fungovať, aby vyrovnať so zvýšenými telesnými požiadavkami. Je to dobré pre tehotné ženy trpiace nespavosťou, ku ktorému často dochádza v priebehu tehotenstva. Janu Sirsasana posilňuje vaše brušné svaly, pripraviť ju na kontrakcií.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Janu Sirsasana

Späť na obsah

6. Marjariasana (kat Pose)

 Marjariasana alebo Cat Pose je podobný mačku naťahovanie. Preto je póza je pomenovaný po ňom. Mačacie úsek bol chytro prispôsobený jogy ásan. Rodina mačka je považovaný za najviac flexibilné v živočíšnej ríši, čo nám dáva väčší dôvod k praxi tento ásany. Cvičiť pózu ráno alebo večer na lačný žalúdok. Ide o základnú úroveň ashtanga jóga Asano. Držte ho po dobu 10 sekúnd.

Výhody Marjariasana počas tehotenstva

 Mačka Pose posilňuje zápästia a ramena, pomáha telu vyrovnať s extra váhu počas tehotenstva. Je to dobré pre tých, ktorí trpia spondylitídy a zasunul kotúč, ktoré tehotné ženy sú ľahko náchylné k. Marjariasana fixuje ho podporovať a upevňovať chrbát.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Marjariasana

Späť na obsah

7. Shavasana (mŕtvola Pose)

 Shavasana alebo Corpse Pose pripomína pokoj mŕtveho tela. To sa zvyčajne vykonáva na konci cvičenia jogy alebo po náročnom jogy Asano. To môže byť docela náročné, pretože vyžaduje, aby zostali úplne pokojne a uvoľnene. Uistite sa, že nechcete zaspať počas predstavovať. Shavasana je základná úroveň ashtanga jóga Asano. Oddýchnite si v póze po dobu 10 až 12 minút.

Výhody Shavasana počas tehotenstva

 Shavasana pomáha cvičenie umývadlo lepšie do svojho bytia, pomáha celé telo ťažiť z neho. To vám dáva hlboký a meditatívny stavu odpočinku, ktorý je toľko potrebný počas tehotenstva, stres a úzkosť sú ľahko aktivovaný počas tejto fázy. Opravy Pose poškodené tkanivá a bunky, pripravoval telo k udržaniu života v ňom.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Môžem si vyskúšať jogu prvýkrát počas tehotenstva?

Áno, jóga je jemný a bezpečný a úplne v poriadku začať prvýkrát v priebehu tehotenstva.

Kedy by som mal začať prenatálnej jógy?

Je vhodné začať od druhého trimestra roka ako v prvom trimestri tehotenstva, vaše telo prechádza mnohými zmenami, a jeho energia nie je v celej svojej kráse.

Čo nosím na tehotenstvo cvičenie jogy?

Nosiť voľné a pohodlné oblečenie, ktoré neprekážali svojej praxi

Takže, je to všetko o Baba Ramdev jogy pre tehotné ženy. Okrem zlepšenie svojej celkovej zdravie a pomôže vám pribúdajú na váhe zdravo, jóga vás ochráni pred gestačný diabetes a cisárskym rezom. A oveľa viac, čo sa dozviete, akonáhle začnete cvičiť. Urob to v záujme svojho zdravia a dieťaťom.

load...