Zdravie a wellness

6 závažných vedľajších účinkov sliviek

6 závažných vedľajších účinkov sliviek

Myslite na slivky a prvá vec, ktorá príde na myseľ, je zápcha! Prerezávať šťava je často používaný na liečbu zápchy u dojčiat a malých detí, ale to môže byť používaný dospelými tiež.

Slivky patrí do čeľade slivkovou a sú predávané predovšetkým ako sušené ovocie. Okrem toho, že používa ako preháňadlo, slivky sú tiež používané v rôznych sladkých i slaných pokrmov, ako je dusené sliviek, kompótu tzimmes, severoafrických tagines, pudingy (Nordic prerezávať Kisel), polievok tort a cukru sliviek a plnkou.

Nežiaduce účinky sliviek:

Slivky robiť, aby vaše stolica hladšia a ponúkajú niektoré ďalšie výhody príliš. Ale rovnako ako všetko ostatné v prírode, slivky taky môže spôsobiť niekoľko vedľajších účinkov. Tu je niekoľko vedľajšie účinky konzumácie slivky:

load...

1. Akrylamid:

Sušené slivky obsahujú vysokú koncentráciu akrylamidu, ktorý je považovaný za karcinogén a neurotoxínu. Akrylamid nie je prirodzene nachádza v normálnej stravy. Ale keď je jedlo varí pri teplotách nad 100 ° C, je tvorený v potravinách. Kým sušiace zariadenie z slivka nie sú všeobecne vytvárať teploty viac ako 100 ° C, slivky sú ešte vidieť, že obsahujú vysoké množstvo akrylamidu.

Podľa Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo, množstvo akrylamidu musí spôsobiť neuropatickej škôd je asi 500 krát väčšia ako denný príjem. Takže jesť slivky je relatívne bezpečný. Avšak, karcinogenita je dôvodom na znepokojenie, ako sa nachádzajú slivky je vysoko karcinogénny pre testované na zvieratách laboratóriách.

2. Hnačka:

Intolerancie diétne fruktózy sa vyskytuje v mnohých jednotlivcov. Tento stav vedie k bolestivé kŕče v bruchu a hnačka. Slivky obsahujú vysoké množstvo cukru, ktoré môžu vyvolať taký problém. Dokonca aj ľudia, ktorí nemajú v potrave intolerancii fruktózy môže dostať hnačku na jesť sušené slivky. Sušené slivky sú prírodné laxatíva a obsahujú laxatívne zlúčeninu zvanú sorbitol. Takže neregulovaným dávky alebo jesť príliš veľa z týchto plodov môže ľahko viesť k hnačke.

load...

3. Vysoká kalórií:

Ako je zrejmé z hodnoty grafu nutričné ​​vyššie, 100 g sušených sliviek obsahuje 240 kcal energie. Jedná sa o vysoko kalorická hodnota ovocie. Jeme kalorické potraviny s celou dobu, ale očakávame, že to najmenšie v ovocí. Takže znovu, je nepravdepodobné, že tieto dodatočné kalórií bude preliata za jeden deň práce. Tieto kalorický obsah dostane premenený na tuk. Ak sledujete svoju váhu, môžu malé porcie pomôže udržať denný príjem kalórií pod cieľ.

4. Črevnej plynatosti a nadúvanie:

Slivky obsahujú komplexné sacharidy a cukry, ktoré nie sú úplne rozkladajú v tráviacom trakte. Takže, keď cukry dosiahne hrubého čreva, baktérie začatí podávania týchto nestrávených sacharidov.

Tieto baktérie sú zodpovedné za črevnej plynatosti a nadúvanie. Môžete si vziať alfa D galaktozidázu pred jedlom slivky, pretože znižuje črevné plyn by sa pokazí komplexných sacharidov, než sa dostanú do čreva.

5. Krvný cukor:

Sušené slivky majú vysokú koncentráciu prírodného cukru a prejedanie môže viesť k cukru v krvi špice. Avšak, to obsahuje oveľa menej cukru v porovnaní s sladkého ovocia, ako sú banány, melóny, jablká, atď

Sušené slivky tiež obsahujú mnoho rozpustnej vlákniny, čo znamená, že nemá veľmi vysoký vplyv na hladinu cukru v krvi. Má nízky glykemický index a môže byť spárovaná s potravinami, ktoré majú vysoký glykemický index pre menej dramatickú zmenu hladiny cukru v krvi.

6. Laxatívne Závislosť:

Sušené slivky sú väčšinou používané ako dráždivá preháňadlá. Avšak tí, ktorí trpia častou zápchou by nemala úplne spoliehať na sliviek vyčistiť ich tráviaci systém. To môže viesť k závislosti preháňadlo a po určitej dobe používania sa môžu abstinenčné príznaky skúsení. Jeden môže dôjsť:

  • Zápcha
  • Nabrať váhu
  • Zadržiavanie tekutín

Slivky majú svoje vlastné sadu vedľajších účinkov, ale stále môžete konzumovať ich s mierou. Prerezávať alebo dve denne nebude naozaj ublížiť, a udrží vás energický po celý deň!

Dúfam, že sa teraz ste si vedomí vedľajších účinkov sušených sliviek! Zdieľajú s nami, ak viete, akékoľvek iné prerezávať vedľajšie účinky v sekcii Komentáre nižšie.

load...