Zdravie a wellness

6 závažných vedľajších účinkov extraktu z hroznových semien

6 závažných vedľajších účinkov extraktu z hroznových semien

Všetci milujeme hrozno, nie? A oni majú mnoho výhod. Ale už ste niekedy vedieť, že extrakt z hroznových semienok nie je tak prínosná, ako ovocie? Verte tomu alebo nie, extrakt z hroznových jadier má množstvo vedľajších účinkov.

Zaujíma vás, čo sú zač? Pokračuj v čítaní!

Extrakt z hroznových jadier - stručný:

Tak, ako je zrejmé z jeho názvu, extrakt zo semien hrozna pochádza z hrozna a má vysokú koncentráciu vitamínu E, kyseliny linolovej, flavonoidov a fenolových prokyanidíny. Extrakt z hroznových jadier je odvodený z hroznových jadier, ktoré sú extrahované, suší sa a čistí sa na výrobe polyfenolických látok bohatých extrakt, ktorý má tiež dobre zdokumentovaný antioxidant, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti (1).

load...

Používa sa najmä na priemyselné účely, zatiaľ čo ústna extrakt zo semien hrozna sa používa v kapsliach alebo tabletkách. Extrakt z hroznových semienok je veril mať potenciálny prínos pre zdravie. Je bohatým zdrojom antioxidantov a oligomérnych proanthokyanidinov, ktoré majú niekoľko zdravotných výhod.

Hoci tam je nedostatok vedeckých dôkazov o možných zdravotných výhod extrakt z hroznových jadier, to predsa má niektoré nežiaduce účinky s ním spojené. Okrem toho je nedostatok informácií o odporúčanej dávky extraktu z hroznových semienok, čo ďalej zvyšuje riziko. Dávky medzi 100 až 300 miligramov / deň, boli použité v štúdiách a sú predpísané v niektorých európskych krajinách (2).

Nižšie sú uvedené niektoré z hroznových jadierok vedľajších účinkov, ktoré môže ukázať byť závažné:

1. Krvácanie:

Jedným z najvýznamnejších vedľajšie účinky extraktu z hroznových jadier je krvácanie, vnútorné i vonkajšie. To môže spomaliť zrážanlivosť krvi, čo vedie k predĺžené krvácanie do rezov a modriny. Extrakt z hroznových jadier môže spôsobiť vnútorné krvácanie, ktorý zahŕňa príznaky krvácania do gastrointestinálneho traktu, ako je krv vo zvratkoch, jasne červenej krvi v stolici, a dechtu stoličky.

load...

Vzhľadom k tomu, extrakt zo semien hrozna spomaľuje zrážanie krvi, že nie je vhodný pre tých, ktoré majú podstúpiť operáciu, pretože by mohol spôsobiť ďalšie krvácanie. Z tohto dôvodu je použitie extraktu z hroznových semienok sa má vysadiť minimálne dva týždne pred plánovanou operáciou.

2. Hemoragickej mŕtvice:

Jedným z najvážnejších vedľajšie účinky extraktu z hroznových jadier je hemoragickej mŕtvice, čo je tiež forma vnútorné krvácanie. To sa vyznačuje tým, prasknutie ciev vnútri mozgu. Krvná zrazenina vo vnútri mozgu dráždi mozgového tkaniva a spôsobuje opuch.

Príznaky hemoragickej mŕtvice patrí bezvedomí, bezvedomie, bolesti hlavy, nevoľnosť, ťažkosti pri prehĺtaní, zraku či reči obličiek, slabosť alebo necitlivosť v rukách alebo nohách, strata koordinácie, atď

3. Alergické reakcie:

Extrakt z hroznových semienok môže tiež spôsobiť alergické vedľajšie účinky, ako je vyrážka, svrbenie, opuch pier, úst, jazyka alebo hrdla, žihľavka, ťažkosti s dýchaním alebo sipot, atď Je vhodné, aby ihneď vyhľadali lekársku pomoc, ak niektorý z týchto alergických reakcií je pozorovaný ,

4. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy:

Tehotné ženy a tí sa snažia otehotnieť mali vyhnúť používaniu doplnkov, ktoré majú extrakt z hroznových jadier ako prísada, ako tieto doplnky nemajú lekárske odporúčania. Okrem toho, dojčiace ženy musia poradiť so svojím gynekológom pred použitím extrakt z hroznových jadier. Dôvodom je, že extrakt z hroznových semienok je považovaný za bylinný liek a bylinné lieky nie sú štandardizované.

5. Liekové interakcie:

Vzhľadom ich potenciálneho účinku na riedenie krvi, extrakt z hroznových semienok môže reagovať s niektorými liekmi, ktoré obsahujú lieky proti zrážanlivosti krvi. To tiež môže reagovať s protidoštičkové lieky, ako aj proti bolesti lieky, ako je aspirín a ibuprofén. Zníženie hladiny cholesterolu lieky a lieky na predpis, ako je metotrexát môže tiež reagovať s ním. Preto, extrakt z hroznových jadier by nemal byť používaný so žiadnym z týchto liekov bez lekárskeho odporúčania.

6. Ďalšie menej významné vedľajšie účinky:

Extrakt z hroznových jadier môže spôsobiť vedľajšie účinky, ako sú suché alebo svrbenie pokožky hlavy, závraty a nevoľnosť (3). Príjem extrakt hroznových semienok môže viesť k iným minimálnymi vedľajšími účinkami, ako je sucho v ústach, bolesť hrdla, kašeľ, infekcia, bolesť brucha, žalúdočná nevoľnosť, poruchy trávenia a svalové problémy.

Z toho dôvodu, že extrakt z hroznových jadier nežiaduce účinky uvedené vyššie, vyžaduje potrebu vykonávať preventívne opatrenia pri používaní tohto extraktu. Je potrebné poznamenať, že aj bylinné lieky môžu byť škodlivé, ak sú užívané v nevhodných dávok a bez riadneho lekársku pomoc. Preto je vhodné použiť tento doplnok iba pod vedením a smery svojho lekára.

Tiež, povedz nám, ako to po vás pomohlo. Prosím komentár do poľa nižšie!

load...