Zdravie a wellness

6 varovných príznakov, ktoré naznačujú, že musíte okamžite prestať hladovať

6 varovných príznakov, ktoré naznačujú, že musíte okamžite prestať hladovať

Podľa Ayurveda, pôst je účinný spôsob, ako podpaľovanie zažívacie oheň a vypaľovanie akumulované toxíny z tela i mysle. Zlepšuje duševné jasnosť, odstraňuje plyn, a podporuje zdravé telo. Napriek má mnoho zdravotných výhod, Ayurveda vždy preferuje pravidelné a krátkodobý pôst cez nepravidelné alebo časté a dlhodobé pôstu.

Avšak, schopnosť rýchlo závisí od typu tela osoby.

Napríklad ľudia s Vata typ tela nemali rýchlo po dobu dlhšiu ako tri dni. Vzhľadom k tomu, Vata je svetlo v majetku a pôst spôsobuje aj ľahkosť, dlhodobé hladovanie môže spôsobiť Narušenie Vata v tele, a môže viesť k slabosti, úzkosti, strachu a nervozity.

load...

Rovnaké pravidlo platí aj pre ľudí s Pitta typ tela ako pôst po dobu dlhšiu ako štyri dni zvyšuje protipožiarne prvok v tele, čo vedie k nenávisti, hnev a závraty.

Avšak, ľudia s Kapha typ tela majú schopnosť rýchlo dlhšiu dobu. So zvýšeným ľahkosťou v tele, sa cítia príjemne a ich zameranie je tiež zlepšila.

Kedy prestať pôst?

Vzhľadom k tomu, náš tráviaci systém sa počas rýchleho odpočinku, je veľmi dôležité, aby zaťažuje tráviaci oheň. Ak si všimnete niektorého z nižšie uvedených príznakov, mali by ste ukončiť váš pôst práve tam.

load...

1. Pálenie v žalúdku

Ak máte ťažkú ​​pálenie v žalúdku alebo problém gastritídu, nesmiete rýchlo. Dokonca aj keď sa rýchlo, uistite sa, že prijať vhodné opatrenia.

2. Zvracanie

Zvracanie pocit označuje podráždenie žalúdka a rovnováhy elektrolytov v tele. Z tohto dôvodu nie je vhodné pokračovať v rýchlo.

3. Bezvedomie

Ak máte pocit, že ste na omdletie kedykoľvek, alebo ak sa cítite veľmi závraty, je to nepriamy náznak, že váš mozog je zbavená glukózy, pretože sa nejedná o dodanie potravín, ktoré jej. Ak spadnete do bezvedomia, je potrebné ukončiť svoj pôst ihneď, alebo aspoň mať trochu ovocnej šťavy získať nejakú energiu.

4. Bolesť v žalúdku prsia a brušnej oblasti

Bolesť v niektorej z vyššie uvedených oblastí je istý výstrel znamenie, že je potrebné okamžite zastaviť pôst. Aj keď robíte to pre svoje duchovné presvedčenie, nesmiete zabudnúť, že vaše zdravie je prioritou. Akákoľvek bolesť v týchto oblastiach môže viesť k vážnym zdravotným stavom. Z tohto dôvodu je nutné prerušiť pôst, ak spozorujete niektorý z týchto príznakov.

5. Hnačka

Hnačka nastane, keď budete konzumovať zlé ovocie alebo ovocný džús. Mohlo by dôjsť aj kvôli množstvu či kvalite ovocia alebo potraviny, ktoré ste spotrebované pri pôstu. Vzhľadom k tomu, plody sú chladné v prírode, ľudia trpiaci respiračnými otázkach sa musí vyhnúť jesť. Hnačka, ak sa nelieči včas, môže viesť k dehydratácii a elektrolytovej nerovnováhy, a to môže viesť k zhoršeniu chronických ochorení, ako je astma.

6. Menštruácia

Ak ste menštruovať, vaša fyzická sila má tendenciu znižovať pomerne. A ak pôst počas tohto obdobia, a to aj niečo navyše fyzická aktivita môže viesť k zvýšeniu Vata, čo nie je dobré pre telo. Preto je lepšie, keď sa nepostia počas svojho obdobia.

Správna cesta, ako zakončiť Fast

Vedieť, ako zastaviť pôst je kľúčovou súčasťou pôstu. Vzhľadom k tomu, vaše telo je v pokojovej fáze, počas pôstu, váš žalúdok sa zmršťuje a črevá tiež nečinná.

Začnite s častými a malých jedál a postupne postupovať k väčším jedle, kým sa nedostanete na normálne stravovacie rutiny. Je odporúčané mať malé porcie, pretože zavádzajú pevných potravín pomaly tráviaci systém bráni zlyhanie obličiek a ďalších porúch súvisiacich s trávenia.

Tiež, ak budete musieť cestovať naraz, to je lepšie, aby aj naďalej pôst ako nesprávne konzumácia jedla môže viesť k niekoľkým zdravotných problémov. Vždy pamätajte, že pôst v zdravom spôsobe zvyšuje vašu energiu a vytvára pocit ľahkosti vo vašom tele a jasnosť vo vašej mysli. To tiež pomáha zmierniť zápchy a reguláciu stolice.

Teraz, keď viete, kedy prestať pôst, čo ešte čakáte? Pôst je skvelé pre vaše telo. Ale treba mať na pamäti, že budete musieť počúvať svoje telo a dávať pozor na to, čo sa snaží komunikovať. Stretnete Ak sa niektorý z vyššie uvedených príznakov, okamžite zastavte pôst. Ak máte akékoľvek ďalšie ukazovatele, zdieľať ich v poznámkach nižšie.

load...