Zdravie a wellness

6 úžasných zdravotných výhod chilliho oleja

6 úžasných zdravotných výhod chilliho oleja

Už ste niekedy počuli o jednej oleja, ktorý možno používať ako omáčka na riad a ako základ variť niečo dobré? No, to je chili olej hovoríme.

Tento olej tiež prichádza s radom výhod a použitia. Chceli by ste vedieť, aké sú? Pokračuj v čítaní!

1. Zdroj bielkovín:

Každých 100 gramov čili obsahuje jeden gram proteínu. Keď budete jesť viac bielkovín, automaticky chráni vaše telo pred stratou svalovej hmoty, znížená imunita, zlé dýchacích orgánov alebo dokonca smrť (1). Proteín tiež pomáha pri plnení kyslíka do krvi. Buduje svaly, chrupavku a reguluje nervový systém.

load...

2. Vitamín D Výhody:

Chili olej je plná živín, vitamínov a minerálov. Obsahuje vitamín D, ktorý vás chráni proti Alzheimerovej chorobe, kostí oslabenie a útokov s rakovinou. (2) Ostatné bohatým zdrojom vitamínu D sú mlieko, sója, ryby, žĺtky, atď.

3. Vitamíny A, E a K:

Chili olej obsahuje tiež vitamíny A, E a K, ktoré poskytujú svoje telo s veľkým množstvom výhod. Pomáha pri zachovaní dobrého zdravia kostí. Obsahujú antioxidanty, ktoré hrajú dôležitú úlohu vo vývoji zubov, imunitného systému, delenie buniek a reprodukciu (3). Vitamín K pomáha pri znižovaní krvného zrážania rovnako.

4. Železné Výhody:

Chilli olej obsahuje železo príliš. Konzumácia železnej plnené potraviny bráni niekoľko ochorení, ako je glositída (4). To vám tiež pomôže cítiť uvoľnene. Železo je jedným z hlavných živín, ktoré vám bránia cítiť unavený a vyčerpaný. V skutočnosti, nedostatok železa vedie k anémii, kašeľ a dialýzu.

load...

5. Dobré pre srdce:

Ďalším prínosom chilli olej je jeho schopnosť dávať veľký pozor kardiovaskulárneho systému. Obsahuje prospešné látky, ako je Kapsantín v malých množstvách, ktoré zvyšujú hladinu HDL cholesterolu a udržať svoje srdce zdravé.

6. Vitamín C Výhody:

Chili olej tiež obsahuje vitamín C, ktorý vás chráni pred mŕtvice, ischemickej choroby srdca a ďalších kardiovaskulárnych chorôb (5). Vitamín C môže tiež skrátiť dobu trvania prechladnutie alebo účinok nedávnej studeného spracovanie. Iné zdroje vitamínu C sú pomaranče, citrónu a grapefruitu.

Ako si vyrobiť Chili Olej doma?

Postup na prípravu domácej chili olej je veľmi jednoduchá. Nižšie je to, čo by ste mali urobiť:

 1. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať si svoje základné olej. Teraz to je úplne závislá na vás. Môžete skúsiť arašidový olej, mandľový olej, alebo dokonca sezamový olej. Vezmite základný olej a opatrne nalejeme do panvice.
 2. Plátok chilli podľa dĺžky. Odstráňte semienka príliš.
 3. Smažiť chilli papričky v oleji ďalšej po dobu 8 minút. Potom naliať im priamo do oleja.
 4. Nechajte olej vychladnúť.
 5. Zakryte nádobu pomocou veka.

Rezance Použitie Sesame Chili olej:

Niekedy jedlo nie je len o vkuse, ale aj o nádhernú vôňu prepožičiava. Je tiež o liečivých a nutričných výhod, ktoré prichádzajú spolu s ním. Omáčky, ktoré obsahujú sezamový pasty sú skvelým zdrojom mastných kyselín a využívať vaše zdravie nesmierne. Arašidy väčšinou nachádzajú v Číne vám energiu pre celý deň a dodávať svoje telo základných živín. Tento recept môže byť varené pomocou sušené pšenice rezance. Pridajte vajíčka, pohánka a ryže pre väčšiu chuť.

Zloženie:

 • 300 g sušených pšeničných rezancov
 • 1 lyžička sezamového oleja
 • 1 lyžička uzemnených arašidov
 • 2 jarné cibuľky nasekanej

Omáčka Zloženie:

 • 3 čajové lyžičky čerstvého sezamové pasty
 • 165 ml vody
 • 3 čajové lyžičky čierneho sójovej omáčky
 • Jedna lyžička cukru
 • Jedna lyžička octu
 • 2 čajové lyžičky červené čili oleja
 • Pol lyžičky S'pepře prášku

Kroky:

 1. Za účelom prípravy omáčku zmiešame sezamový pasty do misy v prvej a potom naliať vodu v ňom. Metla pomaly. Pridať nejaký sójovú omáčku, cukor a Sichuan korenia prášok. Zmes dobre pomocou octu.
 2. Priniesť ďalšie hrniec s vodou a necháme variť po dobu jednej minúty. Pridajte sušené rezance a varíme podľa pokynov uvedených.
 3. Drain rezance vedľa, opláchnite v studenej vode, scedíme a umiestniť ho do veľkej misy. Pridať ďalšie lyžicu sezamového oleja a v miešaní sa pokračuje.
 4. Ďalej budete musieť pridať omáčku na cestoviny a posypeme mletými orechmi a nakrájanou jarnou cibuľkou.
 5. Slúžiť jedlo pri stole a distribuovať rovnomerne do misy.

Teraz, že všetky informácie o výhodách chilli oleja, čo ešte čakáte? Už ste využili chili olej predtým? Dajte nám vedieť o svoje zážitky prostredníctvom komentárov v poli nižšie.

load...