Zdravie a wellness

6 úžasných výhod banánovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

6 úžasných výhod banánovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

Premýšľali ste niekedy, ako dobre sú banány pre vás a koľko rôznych a nezvyčajných použitia môžu mať? Z slúži ako skvelé jedlo ľahkého jedla pre predčasné bodavá bolesť z hladu na ošetrenie suchej kože a vlasy bez lesku, banán to všetko robí. Jedná sa o jeden z najvšestrannejších ovocia, ktorá je plná živín, ktoré sú nevyhnutné pre naše telo. Okrem toho, pridanie banány do vašej každodennej stravy môže poskytnúť množstvo výhod pre svoje telo.

Vpredu sú 10 banán šťava zdravotné prínosy pre lepšie zdravie a zlepšiť spôsob, akým budete vyzerať a cítiť. Aj môže určite povedať, že budete na banáne nikdy vyzerať rovnakým spôsobom znovu po objavení mnoho zdravotných výhod a dôvody pre ich pridanie do svojho jedálnička.

  • Vitamíny:

Banány sú bohaté na vitamíny, ako B3, B5, B6 a vitamínu C. Vzhľadom k prítomnosti týchto vitamínov, pitie banánovej šťavy zvyšuje imunitu v tele. Tieto vitamíny tiež pomôcť rôzne výhody pre nervový systém.

load...
  • Vysoký obsah vlákniny:

Banány sú bohaté na vlákninu, ktorá zvyšuje trávenie potravinárskych častíc vo tráviaceho traktu tela. Jediný banán sa hovorí, že obsahuje 10% vlákniny v ňom.

  • Bohaté na horčíka a draslíka:

Banány sú tiež bohaté na minerály, ako horčíka a draslíka. Horčík zvyšuje proces absorpcie vápnika v tele a tiež zvyšuje produkciu inzulínu. Predkladaný draselného v banáne znižuje hypertenziu a srdcové choroby.

Banana Juice Výhody:

1. Lepšie trávenie:

Ako banány obsahujú vysoký obsah vlákniny, ktoré pomáhajú v pohybe potravy v tráviacom trati, čo prispieva k lepšiemu tráveniu. Vlákna majú tiež schopnosť absorbovať vodu tento zmäkčuje stolicu a zabraňuje zápche.

load...

2. Najlepšie doplnky stravy:

Banán šťava je považovaný za vynikajúci diéta doplnok, pretože je bohaté na vlákninu, draslík, mangán a rôzne vitamíny. Banánový džús hrá dôležitú úlohu v strave programu, možno ho použiť pre chudnutie a priberanie na váhe u rôznych spôsobov prípravy. To môže byť tiež nazývaný ako "dokonalý doplnok vlákniny" kvôli jeho bohatý obsah vlákniny.

3. Stres Regulator:

Banán šťava je bohatá na tryptofán, ktorý stimuluje telo k produkcii serotonínu čo zodpovedá upokojiť náladu človeka. Pitie banánovej šťavy pravidelne môže upokojiť nervy systém stresu osoba, ktorá prechádza.

4. Energizer:

Banán obsahuje tri prírodné cukry, ako je glukóza, fruktóza a glukóza. Tieto cukry môžu poskytnúť okamžité zvýšenie hladiny energie. Konzumovať dve plné banány vám môže poskytnúť dostatok energie, než len 90 minút zacvičiť to je dôvod, prečo športovci prednosť tomu, aby banán pred svojimi atletickými postupov alebo pred spustením závod.

5. Brain Power:

Vedci dokázali, že náročné banán na raňajky by mláďatá môžu zvýšiť svoju pamäť moc. Dôvodom pre to je prítomný draselného v záznamoch banánových žiaka, ktorý sa vzťahuje na uchopenie výkonu mozgu.

6. Bohatá na antioxidanty:

Banánovej šťavy je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré pomáha predchádzať chronické ochorenie tým, že produkuje viac voľných radikálov v tele. Tiež je bohatá na draslík, že napomáha zdravie srdca.

Iné výhody banánovej šťavy:

Náročné banán džús pravidelne môže pomôcť rôznym zdravie srdca, ako vytvrdzovanie žalúdočného vredu a zníženie vedľajších účinkov fajčenia ako banán má väčšiu liečivú silu. Výskumníci tiež ukázali, že pitie banánový džús môže zabrániť a vyliečiť rakovinu obličiek.

Zo všetkých týchto dôvodov banánovej šťavy možno nazvať ako ideálny nápoj s rôznymi prírodnými prostriedkami k vyliečeniu choroby.

Tu sú jednoduché kroky, ako pripraviť lahodný banánový džús:

Zloženie: 2 nakrájané banány, 120 ml mlieka, 2 lyžičky medu

  • Pridajte 120 ml mlieka, 2 nakrájané banány a 2 lyžičky medu do mixéra
  • Zmiešať tieto zložky po dobu 45 až 60 sekúnd.
  • Pridajte kvapku vanilkovej esencie alebo kardamonu k tejto zmesi, zatiaľ čo miešanie pre lepšiu chuť.

Tento banán džús môže byť podávaná vo forme bufetu alebo energetický nápoj pred tréningom.

Teraz už viete, prečo sa opice sú tak šťastní. Ako by ste chceli jesť svoje banány? Samotné alebo v zmesi v smoothie? Bude zaujímavé počuť nejaké nápady či pripomienky môžete mať za výhodnejšiu spôsoby, ako si užiť banány. Tak na čo ešte čakáte? Chytiť banán!

load...