Zdravie a wellness

6 účinných domácich prostriedkov na vyliečenie bielych škvŕn na perách

6 účinných domácich prostriedkov na vyliečenie bielych škvŕn na perách

Či už budete jesť, hovoriť, pískať, alebo bozk - budete potrebovať vaše pery. Sú dôležitým prostriedkom pre vás komunikovať s každým a všetko okolo vás. Ale keď nepríjemnú bielou škvrnou formy na pere, ste povinní do rozpakov. Najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s touto situáciou je okamžite liečiť biele škvrny a zase váš sebavedomý seba.

Biele škvrny na perách môžu spôsobiť úzkosť u väčšiny ľudí. Neustále starať o svoje veci, ako ste počuli príliš veľa zvesti o tom, ako sexuálne prenosné choroby spôsobujú rany na perách. Niet sa čoho báť. Tieto biele škvrny sú bežné a neškodné a môže byť zbavili ľahko doma.

Máme najlepšie domáce opravné prostriedky pre vás v tomto článku. Avšak, poďme sa najprv pochopiť, čo tieto biele škvrny sú a ako sú spôsobené.

Aké sú biele škvrny na perách?

Tie takmer nepriehľadný k semi-transparentné, žltkasto bielymi škvrnami sa môže vyvinúť buď na perách alebo v oboch z nich. Hrbole alebo škvrny môže tiež tvoriť okolo pery linku. Tie sú neškodné a neškodné a sú nazývané fordyceovy škvrny (1).

load...

Bez ohľadu na vek a pohlavie, fordyceovy škvrny sa najčastejšie vyskytujú na pery. Ale možno sa objavia aj na genitáliách.

Čo spôsobuje biele škvrny na perách?

Tieto škvrny sú spôsobené abnormálne sekrécie mazu (oleje) v mazových žliaz prítomných v koži. Kumulovaný mazu pôsobí ako živná pôda pre baktérie, a táto infekcia spôsobuje zápal okolitého tkaniva. Je dôležité poznamenať, že sa nejedná o sexuálne prenosné infekcie (1).

Existuje niekoľko domáce opravné prostriedky, ktoré môžu účinne liečiť fordyceovy škvrny na perách. Ale predtým, ako zaobchádzať s nimi doma, je potrebné poradiť sa s odborníkom, aby odstránila možnosť týchto miestach bytia príznakom pohlavne prenosné choroby. To je len, aby sa ubezpečil, že sa biele škvrny na perách sú skutočne fordyceovy škvrny.

load...

Ako sa zbaviť bielych škvŕn na perách

Ak sú biele škvrny na perách sú uznávané ako fordyceovy škvrny, môžete použiť domáce opravné prostriedky uvedené nižšie, aby s nimi zaobchádzať.

 1. Cesnak
 2. Jablčného octu
 3. Kokosový olej
 4. Jojobového oleja a Argan Oil
 5. Esenciálne oleje
 6. Cmar

Vyliečiť biele škvrny na Lips Ľahko s týmito prírodnými Solutions

1. Cesnak

Budete potrebovať
 • 2 strúčiky cesnaku
 • 200 ml vody
 • 1 - 2 lyžice citrónovej šťavy (voliteľne)
Čo musíte urobiť,
 1. Rozdrviť strúčiky cesnaku a zmes s vodou.
 2. Pridajte citrónovú šťavu pre chuť.
 3. Vypijem to pred alebo po jedle.
Ako často by ste mali robiť to

Majú 2 - 3 pohárov za deň.

Prečo to funguje

Cesnak je známe, že znižujú baktérie v krvnom riečisku. Tak, zvýšenie spotreby cesnaku určite pomôže pri znižovaní Fordyceova biele škvrny. Cesnak má veľa liečivých vlastností, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní týchto škvŕn a udržanie ústnu hygienu (2).

Späť na obsah

2. Jablčný ocot

Budete potrebovať
 • Niekoľko kvapiek jablčného octu
 • Niekoľko kvapiek vody
 • Vatovou tyčinkou
Čo musíte urobiť,
 1. Zmiešajú sa rovnaké množstvo ACV a vody.
 2. Túto zmes aplikovať na postihnutú oblasť s vatovým tampónom.
 3. Opláchnite vlažnou vodou po niekoľkých minútach.

Môžete tiež pridať lyžičku ACV na pohár studenej vody a dvakrát vypiť to denne.

Ako často by ste mali robiť to

Opakujte tento nie viac ako dvakrát týždenne.

Prečo to funguje

Jablčný ocot sa ukázalo byť účinné pri minimalizácii biele škvrny na perách. Jeho adstringentné a antibakteriálne vlastnosti odstráni baktérie a tiež dosiahnuť rovnováhu v sekrécie mazu (3).

pozor

Ak narazíte na akékoľvek pálenie alebo podráždenie, okamžite ho opláchnite a naneste kocku ľadu na priestor pre jednu alebo dve minúty.

Späť na obsah

3. Kokosový olej

Budete potrebovať
 • 2 - 3 lyžice kokosový olej
 • Niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja
Čo musíte urobiť,
 1. Pridajte esenciálny olej kokosový olej a dobre premiešajte.
 2.  Použitím čistých prstov, platí tento olej na postihnutú oblasť a nechať ho sedieť na pár hodín.

Môžete uložiť zvyšný olej mix v malej nádobe.

Ako často by ste mali robiť to

Znovu dvakrát denne.

Prečo to funguje

Najčastejšie sa tento prebytok sekrécia kožného mazu, ktorý spôsobuje biele škvrny je vďaka dehydrované a suchej pokožky. Kokosový olej hydratuje pokožku a robí to zdravé a hladké (4). Má tiež antimikrobiálne vlastnosti (5). Esenciálny olej z levandule používa v tomto liek sa upokojiť zápal kože (6).

Späť na obsah

4. Jojobový olej a Argan Oil

Budete potrebovať
 • 1 - 2 kvapky arganovým olejom
 • 1-2 kvapky jojobový olej
Čo musíte urobiť,
 1. Zmiešajte oleja a aplikovať kombináciu celého vašich pier s čistým prstom.
 2. Nechajte pobyt oleja po dobu 8 - 10 minút. Potom opláchnite vodou.
Ako často by ste mali robiť to

Aplikovať tento dvakrát alebo trikrát denne.

Prečo to funguje

Jojobový olej je bohatý na vitamín E a zlúčeniny pórov utiahnutie, ktoré vyživujú pokožku na pery a okolo nej, a tiež zmenšiť póry, ktoré produkujú nadmernú tvorbu mazu (7, 8). Arganový olej je ľahko vstrebáva olej, ktorý pomáha pri vyrovnaní produkcie oleja na kožu (9).

Späť na obsah

5. Aromatické oleje

Budete potrebovať
 • 2-3 kvapky benzoin olej
 • 2-3 kvapky tea tree olej
 • 2-3 kvapky oleja Cabreuva
 • 1 lyžica olivového oleja
 • 1 lyžica borovica lesná éterický olej
Čo musíte urobiť,
 1. Blend všetky oleja.
 2. Túto zmes použiť na biele škvrny na perách. Vysuší sa za pár minút.
 3. A konečne, čistou vlažnou vodou a jemným antibakteriálnym čistiacim mydlom.
Ako často by ste mali robiť to

Opakovať raz alebo dvakrát denne, kým sa biele škvrny zmiznú.

Prečo to funguje

Benzoin olej zmierňuje suchosť a bolestivosť pier (10). Tea tree oil je širokospektrálny antimikrobiálne činidlo, ktoré sa zabiť všetky mikróby, ktoré môžu mať usadil v bielych škvŕn (11). Aj keď sa tieto oleje zmiernenie príznakov a sterilizovať oblasť, Cabreuva olej podporuje hojenie a bráni vzniku akejkoľvek jazvy tkaniva (12).

pozor

Preskočiť benzoin olej z mixu, ak máte citlivú pokožku. Tiež, ak ste predtým použili niektorý z éterických olejov uvedených urobte kožný test pred ich použitím ako liek na biele škvrny na perách.

Späť na obsah

6. Cmar

Budete potrebovať
 • Cmar
 • Vatový tampón
Čo musíte urobiť,
 1. Ponorte vatový tampón v cmar a aplikovať ju na pery.
 2. Nechaj to prirodzene uschnúť. Opláchnite vodou.
Ako často by ste mali robiť to

Môžete opakovať niekoľkokrát počas dňa.

Prečo to funguje

Cmar upokojuje zápal a podráždenie spôsobené fordyceovy škvrny na perách. To je tiež zvieravý (13).

Môžete použiť niektorý z vyššie uvedených domáce opravné prostriedky na liečbu biele škvrny na perách efektívne. Uistite sa, že nie ste alergickí na niektorú zo zložiek pred ich použitím. Na rozdiel od týchto nápravných opatrení, sú tu aj niekoľko ďalších tipov, môžete sledovať, aby sa rýchlejšie liečbe tohto ochorenia ,.

Späť na obsah

Niekoľko Návrhy vyliečiť biele škvrny na Lips

 • Pitná šťavy z kyslého ovocia ako citrón, pomaranč, atď pomôže pri znižovaní škvrny.
 • Ak si všimnete, biele škvrny na perách, ukončite používanie chemických prípravkov okamžite. Aj v prípade, že sa zistia, že sú neškodné fordyceovy škvrny, je to najlepšie, aby sa zabránilo používanie predmetov chemického pery, aby sa ubezpečil problém nezhoršuje.
 • Nedovoľte, aby vaše pery, aby sa stal suché a dehydrované. To bude rýchlo znižovať biele škvrny. Neustále olizuje pery im vysychať. Mikroorganizmy v ústach môže ďalej zosilniť problém. Preto, vyhnúť sa olizuje pery.
 • Použite kroviny, ako je cukor granule na perách raz alebo dvakrát týždenne. Tým sa zníži výskyt bielych škvŕn tým, že odstráni horná mŕtve bunky pery. Jemne drhnúť vaše pery, pretože pokožka na perách je neuveriteľne citlivý.
 • Konzumáciou viac doplnkov s kyselinou listovou so svojím jedlom, môžete znížiť výskyt biele škvrny na perách. Môžete získať produkty s kyselinou listovou v každej lekárni. Konzumovať je v pravidelných intervaloch, aby rýchlejšie znížiť škvrny na perách.
 • Obsahujúce vitamíny A, D, B komplex, C, K, A a E vo vašej pravidelnej strave urýchli odstránenie fordyceovy škvrny na perách. Niektoré príklady potraviny bohaté na vyššie uvedených živín a vitamínov sú zelená listová zelenina, jogurt a šošovka.
 • Tieto škvrny nie sú kvôli zlej ústnej hygieny. Aj napriek tomu, že sa budete riadiť správnu ústnu hygienu, môžete získať fordyceovy škvrny. Avšak, to je dôležité byť opatrný, pokiaľ ide ústnu hygienu ako akonáhle si všimnete, tieto škvrny. Vždy majte ústa v čistote.

Tento článok obsahuje zoznam najlepších domáce opravné prostriedky pre nakladanie s bielymi škvrnami na perách. Existujú tiež trvalé opravné prostriedky, ktoré sú úspešné, ako sa zbaviť bielych škvŕn na perách (iných ako fordyceovy škvrny) rovnako. Tieto úpravy zahŕňajú odparení laserovú terapiu a chemický peeling. Avšak, je potrebné poradiť sa s profesionálnym pred zvolilo pre tieto procedúry a sú príliš extrémne drahé.

Ak viete, že žiadne ďalšie opravné prostriedky, ako sa zbaviť bielych škvŕn na perách, nezabudnite sa o ne podeliť s nami.

load...