Zdravie a wellness

6 typov meditačných techník a ich prínosov

6 typov meditačných techník a ich prínosov

Všetci sme si vedomí o výhodách meditácie. Mnohí lekári dnes odporučiť meditácie svojim pacientom. Ale teraz vyvstáva otázka, ako by ste to urobiť ??

Existujú rôzne meditačné techniky pre začiatočníkov aj pokročilých praktizujúci a človek môže vybrať podľa vlastného vkusu a pohodlia.

Medicína techniky

1. Koncentrácia meditácie:

Mediácia koncentrácie, budete musieť sústrediť na jediný bod. Môžete buď opakovať jedno slovo alebo mantru po dlhú dobu, alebo sa zamerať na jeden plameň sviečky. Ticho počítať vo svojej mysli alebo spočítať korálky ruženca a zároveň sa sústrediť na vaše dýchanie. Pre začiatočníkov, sa zamerať svoju myseľ na jednom mieste alebo činnosť môže byť docela náročné. Takže spočiatku sa snaží sústrediť sa na niekoľko minút a postupne zvyšovať dobu trvania.

load...

Kedykoľvek máte pocit, že vaša myseľ je putovanie od miesta sústredenia, budete musieť zamerať svoju pozornosť na zvolenom predmetu vašej koncentrácie. Cez bežnou praxou, môžete meditovať na dlhšiu dobu, a tým zlepšiť úroveň koncentrácie. To je jeden z jednoduchých meditačných techník.

2. Meditácie:

Táto technika je pravý opak sprostredkovanie koncentrácie. Je potrebné regulovať myšlienky, ako prídu. To vám pomôže, aby unáhlené závery a rezervné úsudku.

Musíte sedieť s nohami prekríženými alebo ľahnúť pohodlne. Zavrieť oči a nechať myšlienky prejsť vašej mysle. Dýchajte pomaly a zamerajte svoju pozornosť na dýchanie.

load...

Táto technika mediácie je veľmi populárny, ak chcete dopriať introspekcie. Pomáha tiež analyzovať, akým smerom sa vaše myšlienky a pocity drift.

Mediácia 3. Chôdza:

Chôdza sprostredkovanie jednoducho znamená, chodiť, pričom sa berie ohľad na každom kroku, že budete mať a zároveň sa sústrediť na dýchanie. To možno vykonávať kdekoľvek, v parku, záhrade alebo v miestnosti a kedykoľvek počas dňa.

Ľudia sa všeobecne spojiť sprostredkovanie chôdzu a pri vedomí meditácie spoločne pre lepší zážitok. Za týmto účelom je potrebné zavrieť oči a spomaliť vaše kroky, zostať v pokoji a uvoľnene. Chôdza mediácia môže byť realizovaná samostatne alebo s inou osobou alebo so skupinou.

4. Duchovný sprostredkovanie:

Je to najstaršia forma sprostredkovania a je najpopulárnejší technikou po celom svete. Môžete zažiť pokoj, vedenie a vnútorné múdrosť, akonáhle je myseľ úplne. Mali by ste sedieť vo vzpriamenej polohe, sústrediť sa na dýchanie a pomaly spievať mantry alebo Božie meno. Mnohí ľudia praktizujú duchovnej meditáciu ako modlitebné obetovanie bohu, pretože verí, že môžu channelize svoje myšlienky v určitom smere.

5. Transcendentálne meditácie:

Toto je alternatívna metóda relaxácie, v ktorom sa sústrediť po dobu 20 minút na upokojenie svoje postrehy každý deň. Ďalej zvoľní myseľ, mantry môže byť rytmicky opakuje.

V tejto technike, myseľ by mala zostať pasívne namiesto toho sa zameriava na jediný objekt alebo myslenie. Tam by nemal byť žiadny vedomé úsilie z vašej strany a myseľ by mala byť osamote. Tie by mali byť neustále a nevedomky byť naplnený silou "self-bytia". Táto technika je známe, že zvyšuje inteligenciu, kreativitu a zníženie vysokého krvného tlaku.

6. Jednoduché meditácie:

Táto metóda je určená len pre začiatočníkov. Zaradila do svojho každodenného života, a nastaviť čas, po dobu 10 - každý deň 15 minút. Vykonávať sprostredkovanie skoro ráno pred raňajkami, pretože je považovaný za ideálnu dobu.

Vyberte si celkom miesto, kde nebudete rušení ostatnými a eliminuje prerušenia a rozptýlenie. Ticho sedieť, zavrieť oči, uvoľniť svaly a sústrediť sa na svoj dych. Pokračujte v tom po dobu 10 - 15 minút denne.

Ešte im vyskúšať a zvýšiť hladinu meditácie.

load...