Zdravie a wellness

6 prekvapujúcich vedľajších účinkov uhoľného dechtu

6 prekvapujúcich vedľajších účinkov uhoľného dechtu

Viete, že tmavo čierne uhlie použité pre dechtu cestách sa používa aj v starostlivosti o pleť? Používa sa v kožných mastí získať úľavu od svrbenia pokožky, škálovanie a zahustenie buniek a podobnými príznakmi psoriázy. Ale počkajte, to veľmi uhoľný decht má nežiaduce účinky rovnako. A nie sú triviálne.

Chceli by ste vedieť, aké vedľajšie účinky uhoľného dechtu sú? Tento príspevok vám pomôže von. Pokračuj v čítaní.

1. Podráždenie pokožky:

Ak použijete akýkoľvek z uhoľného dechtu, výrobok, ako je šampón alebo pleťová voda, tam je vždy možnosť podráždenia kože. Niektorí ľudia dokonca dôjsť k bodanie alebo pocitu pálenia, opuch, začervenanie alebo citlivosť. Ak trpíte sa tieto príznaky, je nutné okamžite zastaviť používanie uhoľného dechtu produktu a obráťte sa na svojho dermatológa. Predĺžené použitie môže tiež spôsobiť opuch, pichanie alebo pálenie na koži.

2. Alergia:

Vzhľadom k tomu, uhoľný decht je zmes rôznych zlúčenín, je tu vždy možnosť, že uhoľný decht masti alebo šampón môže spôsobiť alergické reakcie. Ak je vaša pokožka vykazuje alergické príznaky ako žihľavka, vyrážky, opuchy úst alebo tváre, ťažkosti s dýchaním alebo zvieranie na hrudníku, potom to môže byť možno kvôli uhoľného dechtu kozmetiky, ktorú používate. Niekedy alergickej reakcie sú tak závažné, že môžu vyžadovať okamžitú lekársku konzultáciu a liečbu. V závažných prípadoch sa alergická reakcia stimulovaná uhoľného dechtu výrobku môže viesť k fatálne anafylaxie.

load...

3. Zvýšenie citlivosti na slnku:

Dechtové uhlie kozmetika má tendenciu zvyšovať citlivosť pokožky alebo skalp na slnku. Táto podmienka je známa ako fotosenzitivita, čo zvyšuje riziko získania vážne popáleniny, ak sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Z tohto dôvodu, lekári radia vyhýbať sa priamemu vystaveniu slnku najmenej po dobu 24 hodín pri použití uhlia dechtové výrobky. Okrem toho osoba, ktorá používa z uhoľného dechtu, kozmetiku by sa mali vyhýbať expozícii lampou, pretože môže spôsobiť podráždenie alebo pálenie. Tak, využitie dechtových produktov obmedzujú vaše pohyby.

4. Nie je dobré pre tehotné ženy:

Uhoľný decht je aplikovaná priamo na kožu a je ľahko absorbované kožných buniek. Je tu vždy možnosť, že aktívne zložky v tejto zmesi môžu byť prevedené do materského mlieka. Z tohto dôvodu, dojčiace ženy by sa mali vyvarovať používaniu takéhoto výrobku v priebehu tehotenstva a dojčenia obdobie.

5. Coal Tar môže byť karcinogénne:

Bolo zistené, uhoľnodechtová, že spôsobujú rakovinu u zvierat. Aj keď žiadne takéto dôkazy sa vynorili o ľudí, stať Kalifornia radí konzervatívny prístup pri používaní produktov nesúcich uhoľný decht, ako jednej zo zložiek. US Food and Drug Administration obmedzili používanie uhoľného dechtu na 0,5 až 5 percent na všetkých lokálnych prípravkov, aby sa zabránilo možnému nebezpečenstvu vzniku rakoviny. Ľudia, ktorí používajú uhoľný decht produkty by mali byť opatrní pri používaní ju a mal by zabrániť domáce zvieratá a deti pred požitím to cez lízanie alebo dojemné.

load...

6. Farbenie nechtov a kože:

Uhoľný decht má zvláštny zápach, ktorý ľudia nájdu nepríjemné. Okrem toho využitie dechtových produktov viesť k dočasnému zafarbeniu nechtov a kože a môže spôsobiť trvalé škvrny tkaniny. Ak používate uhoľného dechtu šampón, musíte sa pripraviť na dočasné zafarbenie vášho farbu vlasov, ktorá môže začať s vyhľadávaním sivá na nejakú dobu. Avšak, farbenie vlasov môžu byť vymyté pomocou iného šampón.

Takže až sa nabudúce budete používate uhoľného dechtu produkt, uistite sa, že to vyskúšať najprv na kožu s cieľom overiť jeho citlivosť a tiež nosiť rukavice, aby sa zabránilo farbenie. Zatiaľ čo väčšina ľudí nevyvinú citlivosť na uhoľného dechtu, vždy množiť, že prevencia je lepšia ako liečba! Z tohto dôvodu je vždy vhodné, aby pozor na tieto dechtové vedľajších účinkov.

A ak viete o akýchkoľvek ďalších nežiaducich účinkov uhoľného dechtu, zdieľať s nami! K dispozícii je komentár box nižšie!

load...