Zdravie a wellness

6 potravín bohatých na arginín

6 potravín bohatých na arginín

Arginín je termín nemáme naraziť často. Arginín alebo L-arginín, je dôležitá aminokyselina, ktorá je nevyhnutne nutné pre rôzne telesné funkcie. Ale prehral v nespočetných vedeckých hatmatilka význam arginínu je nikdy pochopený. Od dávať podnet na váš imunitný systém na udržanie svojho srdca zdravé, strava bohatá na arginín je nevyhnutná pre vaše telo optimálne fungovať.

Prečo je arginín Essential?

Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi bielkovín. Aby mohla byť absorbovaná nášho tela, aminokyseliny sú čo proteíny sú rozdelené do. Arginín je semi-esenciálna aminokyselina. Aj keď vaše telo produkuje dosť to za normálnych okolností by mohlo potrebovať doplnenie za určitých situácií. Keď telo prechádza trauma, alebo trpí poranenia, popálenia alebo dokonca chirurgického zákroku, je potreba zvýšiť množstvo arginínu, než telo môže bežne syntetizujú (1). Najdôležitejšou funkciou arginínu je, že tvoria oxid dusný, čo je vazodilatátora; Rozširuje steny ciev. To pomáha k zlepšeniu prietoku krvi a udržuje vaše kardiovaskulárne zdravie (2).

Arginín je tiež zodpovedný za reguláciu rastových hormónov a inzulínu (3), (4). Pomáha tiež pri regenerácii tkanív, ktorá udržuje vaše telo v prevádzkyschopnom stave (5). Okrem toho je dôležité pre imunitný systém, pretože pomáha pri produkcii protilátok, rovnako ako ich syntézy stimuluje brzlík (6).

load...

Potraviny bohaté na arginín

  1. Morské plody
  2. Hydina
  3. Červené MeatLegumes
  4. Orechy a semená
  5. Zelenina

Výskum preukázal, že arginín bohatých strava môže mať mnoho zdravotných výhod. Mať dostatok arginín v našej potrave posilňuje náš imunitný systém, zlepšuje kardiovaskulárne zdravie, znižuje krvný tlak a pomáha s erektilnou dysfunkciou (7). Zvýšením príjem niektorých potravín, vaše každodenné stravy môže viac či menej vám poskytne požadované množstvo arginínu.

1. Seafood

Uškatec ponúka, že sú najbohatším zdrojom arginínu - 3400 mg na 100 g (8). Ale za to, že sú ohrozené druhy, možno budete chcieť, aby zvážila alternatívy. Krevety, kraby, homáre, tuniak a treska sú vynikajúce zdroje arginínu (9).

Späť na obsah

2. Hydina

Morčacie prsia majú najvyššiu koncentráciu arginínu, približne 2096 mg na 100 g (10). Kurča, prepelice a zverina sú niektoré ďalšie arginín bohatých potravín, ktoré môžu zahŕňať do svojho jedálnička.

load...

Späť na obsah

3. Red Meat

Podľa cnosti je jedným z najlepších zdrojov bielkovín, červené mäso majú veľké množstvo arginínu v nich. Najvyššia suma možno nájsť v bravčovej panenky (11). Chudé hovädzie prichádzajú v tesnom závese (12).

Späť na obsah

4. Strukoviny

Sójové bôby, šošovica a cícer majú najvyššiu koncentráciu arginínu medzi strukovín (13). Tí, ktorí sú vegánskej alebo vegetariánskej by mala zahŕňať celý rad strukovín v ich strave.

Späť na obsah

5. Orechy a semená

Pre tých, ktorí hľadajú rýchly, zdravú desiatu, slnečnicové semienka, tekvicové semienka a oriešky vám pomôže splniť vaše kvóty arginínu (14).

Späť na obsah

6. Zelenina

Morské riasy a špenát sú obaja vegetariáni by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička pre získanie svoju dennú dávku arginínu (15).

Upozornenie: Aj keď to nie je možné predávkovanie arginínu, je rozumné, aby sa váš príjem v odporúčanom dávkovaní (6000 mg) (16). U zdravých jedincov, vysoké dávky môžu spôsobiť drobné zažívacie ťažkosti. To môže tiež zvýšiť účinnosť PDE - 5 inhibítory, ako je Viagra (17).

Arginín, vo forme doplnku, by nemali byť konzumované tí s akútnou herpes simplex, ako by to mohlo spôsobiť, že vírus sa množiť. Tí na lieky na predpis, poraďte sa so svojím lekárom predtým, než spotrebuje vyššie množstvo arginínu. Vyššie dávky by mali byť tiež vyhnúť tehotné / dojčiace ženy, osoby s nízkym krvným tlakom, alergiami alebo astmou a ochorením obličiek, spolu s tými, ktorí nedávno prekonal operáciu alebo srdcový infarkt (18).

Späť na obsah

Arginín je veľmi dôležité, pokiaľ ide o vaše celkovej pohody. Takže uistite sa, že si ju za zdravšie, lepšie sa.

load...