Zdravie a wellness

6 neočakávaných vedľajších účinkov Tulsiho

6 neočakávaných vedľajších účinkov Tulsiho

Tie by ste počuli o Tulsi byť jedným magická bylina, ktorá lieči všetky choroby. Ak vezmeme do úvahy obrovské množstvo výhod, ktoré ponúka, nie je divu, ako pravda, že je.

Už od detstva naše matky a babičky boli nám vzdelávať ohľadom svojej nádhernej zdravotné výhody. A boli sme prikyvoval hlavu a veriť všetko.

Teraz Nehovorím, tieto slová sú všetko lži. Nie. Tulsi robí prínosom pre naše zdravie v niektorých úžasné spôsoby. Je to bylina, ktorá pochádza priamo z lona Ayurveda, a vy by ste mali vedieť o svojich zdravotných zvyšovanie kvality.

load...

Ale potom je tu niečo iné, čo možno neviete. Táto rastlina, ktorá zbierala všetky chvály na svete má niektoré nežiaduce účinky príliš.

Čo sú zač? Čítať a zistiť!

6 Najvyššie Holy Basil Nežiaduce účinky

Poďme sa pozrieť na neočakávané nežiaduce účinky Tulsi listy:

1. Eugenol Predávkovanie:

Čo?

Eugenol je hlavnou zložkou Tulsi.

Ako?

To bolo zistené, že nadmerné konzumácia Tulsi môže viesť k predávkovaniu eugenol (1). Je tu možnosť konzumovať príliš veľa eugenolu, ktorá by mohla viesť až k otrave (2).

load...

Eugenol sa nachádza v klinčekov cigarety a niektorých potravín aromatických.

Príznaky?

Blooding pri kašli, zrýchlené dýchanie a krv v moči.

2. Krvné Riedenie:

Čo?

Tulsi má tú vlastnosť, k zníženiu zrážanlivosti krvi v našom tele. A preto by sa nemali užívať spolu s ďalšími liekmi znižujúce zrážanlivosť krvi (3).

Ako?

Ľudia, ktorí už užívajú krv stenčovanie lieky, ako je warfarín a heparín by mali obmedziť spotrebu Tulsi. Tulsi môžu zosilniť vlastnosti krvný stenčovanie predpísaných liekov a viesť k ťažkým komplikáciám (4).

Príznaky?

Modriny a / alebo dlhšia doba krvácania.

3. Hypoglykémia:

Čo?

Hypoglykémia je podmienkou abnormálne nízke hladiny cukru v krvi. Hoci to nie je choroba, je to známkou zdravotného problému (5).

Ako?

Tulsi je obsadená ľuďmi, s vysokou hladinou cukru v krvi, aby znížili hladinu cukru v krvi. Ale ak ľudia, ktorí trpia cukrovkou alebo hypoglykémii a sú pod lieky konzumovať Tulsi, mohlo by to viesť k nadmernému zníženiu krvného cukru. To je jeden z najviac nebezpečných vedľajších účinkov Tulsi, že jeden by mal byť vedomí.

Príznaky?

Bledosť, závrat, hlad, slabosť, podráždenosť (6).

4. Môže mať vplyv na plodnosť:

Čo?

Tulsi môže spôsobiť neplodnosť u mužov.

Ako?

Testy boli vykonané na králičích samcov. Králiky boli rozdelení do testu a normálnej skupine. Test skupina králiky boli dva gramy Tulsi odchádza po dobu 30 dní. Bola zaznamenaná významné zníženie počtu spermií skupinových králikov skúšok (7).

5. Reakcia u tehotných žien:

Čo?

Nadmerná konzumácia Tulsi tehotné ženy môžu mať dlhodobý vplyv ako na matku a dieťa. Tulsi mohol tiež vyvolať reakcie u tehotných žien.

Ako?

Jeden zo svätých bazalka vedľajšie účinky patrí zvýšenie kontrakcií maternice u tehotných žien (8). Tento vedľajší účinok Tulsi môže viesť ku komplikáciám pri pôrode alebo menštruácie.

Príznaky?

Bolesti chrbta, kŕče, hnačka a krvácanie (9).

6. Liekové interakcie:

Čo?

Tulsi môže ovplyvňovať spôsob, akým naše telo spracováva niektoré lieky.

Ako?

To sa vykonáva pomocou, cytochróm P450 '- v pečeni sa enzým systému. V dôsledku toho hladiny liekov v krvi sa môže zvýšiť alebo znížiť.

Diazepam a skopolamín sú dva lieky, ktoré pomáhajú znižovať nevoľnosť, vracanie a nervozita, úzkosť, resp. Tulsi môže znížiť amnestický účinok spôsobený týmito dvoma liekmi (10).

Príznaky?

Pálenie záhy, závraty, bolesti hlavy a nevoľnosť.

Akákoľvek látka, ale prirodzený ich, má vedľajšie účinky. To by mohlo prísť ako liek na určitú chorobu. Alebo by to mohlo mať veľmi dobré liečivé vlastnosti. Ale to neznamená, že je prostý nežiaducich účinkov.

Takže až sa nabudúce uvažujete o užívaní Tulsi, môžete si ju vziať. Ale uistite sa, že ho konzumovať s mierou!

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na vedľajších účinkov Tulsi. Zažili ste niekedy niektorý z vyššie uvedených svätá bazalka vedľajšie účinky? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v komentároch.

load...