Zdravie a wellness

6 neočakávaných vedľajších účinkov Mulberry

6 neočakávaných vedľajších účinkov Mulberry

Vedeli ste, že sladké moruše plody môžu mať vedľajšie účinky? Zdá sa neuveriteľné, že? Známy ako, Shahtuta 'v hindčine, toto ovocie je vytvorený v hodváb stromu. Mulberry má nespočetné množstvo liečivých a zdravotných výhod. Avšak, to môže spôsobiť, že niektoré docela škaredé alergie a nežiaduce účinky. Ale skôr, než sa dostane do moruše ovocných vedľajších účinkov, poďme sa najprv pozrieť na jeho výhody.

Výhody - Krátka:

  • Moruše majú nízky obsah kalórií, majú anti-karcinogénne vlastnosti a sú bohatým zdrojom resveratrolu.
  • Moruša tiež obsahujú dôležité živiny, ako sú vitamín E, vitamín A, železo, draslík, horčík a mangán.
  • Moruše pomáhajú v boji proti artritíde, diabetu, hypertenzie a zápcha.

Samozrejme, moruše pochváliť oveľa viac výhod, ale budeme sa zameraním na jeho vedľajšie účinky.

Moruša Ovocné Nežiaduce účinky

Čítajte ďalej a vyzbrojiť pochopenie niektorých z týchto moruše nežiaducich účinkov:

1. Blood Sugar efekty:

Testuje American Diabetes Association (ADA) účinky požitím moruše extrakt a sacharózu, ako to má vplyv na spotrebu cukru v krvi 20 ľudí. Desať z dvadsiatich non-diabetikov a ostatné sú diabetici typu II na perorálne lieky. Obe sady ľudí bol diagnostikovaný s redukciou počiatočnou hladiny glukózy po jedle cukru.

load...

Zlúčenina s názvom 1-deoxynojirimycin alebo DnJ je hlavným vinníkom tohto poklesu. Užívanie inhibítory α-glukozidázy, ako je akarbóza a moruše extraktu sa predpokladá, že zvyšuje účinky týchto liekov. To zvyčajne vedie k náhlemu poklesu hladiny cukru v krvi. Tento nepriaznivý vedľajší účinok moruše má obzvlášť škodlivé účinky a môže narušiť rovnováhu krvného cukru v tele.

2. Skin Cancer Risk:

Prichádza jedna z najnebezpečnejších moruše extrakt z vedľajších účinkov. Mnoho produktov pre starostlivosť o pleť sú vybavené moruše extrakt. Moruše obsahuje arbutín, zlúčeninu, ktorá pomáha odľahčiť kožu, robiť to spravodlivejšie. Arbutín je hydrochinón, ktorý zabraňuje uvoľňovaniu melanínu tým, že obsahuje enzým tyrosinázy.

Štúdia francúzskych vedcov uskutočnila v roku 2017 zistil, že hydrochinón mohol byť priamou príčinou karcinómu. Hydrochinón je karcinogénny vedľajšie účinky boli študované u zvierat. Hoci arbutín je miernejší forma hydrochinónu, to môže ešte spôsobiť rakovinu kože. Takže, ak používate zosvetľujúci pokožku produkt, ktorý obsahuje extrakt moruše, môžete byť vcítiť sa v nebezpečenstve rakoviny zmluvné kože.

load...

3. Stretáva s chemoterapiou:

Vedci z Nihon University v Tokiu pozorované, že albanol A, látka sa extrahuje z kôry moruše koreňov, môže vyvolať bunkovú apoptózu v leukemických bunkách. Aj keď to je samozrejme dobrá vec, a situácia nemôže byť ružovejšia, dôležité je, moruše extrakty sa treba vyhnúť u pacientov podstupujúcich chemoterapiu, pokiaľ to lekár výslovne dovoľuje. Moruša výňatky by nemali byť prijaté bez dozoru a súhlasu lekára.

4. Sacharidy Absorpcia:

Moruše je známe, že bráni sacharidov absorpcie. Moruše môže byť prekážkou triacylglycerolov a vstrebávanie sacharidov v dôsledku ich schopnosti zabrániť α-amylázy, α-glukozidázy, pankreatické lipázy a sodno-glukózy transportéry.

5. Nízkej hladiny krvného cukru:

Moruša extrakt sa používa v rôznych receptúr. Moruše je známe, že znižujú hladinu cukru v krvi, a to môže viesť k hypoglykémii. Tento stav môže viesť k hladu, bolesti hlavy, rozmazané videnie, nadmerné potenie, závraty, zmätenosť a tras. Moruša teda musí byť konzumované s trochou opatrnosti.

6. Účinky na obličky:

Moruša sú bohatým zdrojom draslíka. Draslík môže spôsobiť komplikácie u ľudí, ktorí trpia ochorením obličiek a bolesti žlčníka. Hoci draslík má mnoho zdravotných výhod a je dôležité pre náš rast, musí byť moruše vyhnúť ľudia, ktorí majú ochorenie obličiek a sťažnosti žlčníka.

Ak máte obličkové kamene alebo akýkoľvek iný problém, mali by ste zvážiť vyhnúť moruše a dokonca aj moruše čaj.

Takže, ak ste na moruše ovocnú diétu, je na čase prehodnotiť moruše výhody a vedľajšie účinky. Moruše majú mnoho vedľajších účinkov, ktoré môžu byť obzvlášť dráždivý. Dúfame, že sa nám podarilo uviesť niektoré z nich vyššie. Tak prečo čakať? Zdieľať informácie o moruše ovocia vedľajších účinkov so svojimi priateľmi a rodinou aj dnes.

load...