Zdravie a wellness

6 neočakávaných vedľajších účinkov Decaf Coffee

6 neočakávaných vedľajších účinkov Decaf Coffee

Pijete kávu bez kofeínu často? Ste trpia pálením záhy alebo kĺbov v poslednej dobe? Ak áno, potom ste pravdepodobne dochádza k kofeínu káva vedľajšie účinky.

Áno, môže to byť šikovný spôsob, ako ovládať svoj príjem kofeínu, ale počet zdravotných rizík, ktorá prichádza s kofeínu káva je prekvapujúce! Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo je bez kofeínu káva a prečo je bez kofeínu káva zlé pre vás, pokračujte v čítaní článku.

Čo je to bez kofeínu káva?

Bez kofeínu káva sa pripravuje odtiahnutím kofeínu z vášho obľúbeného šálke kávy. Avšak, mali by ste vždy pamätať, že bez kofeínu káva nie je úplne bez kofeínu. V súlade s medzinárodnými normami, bez kofeínu káva je 97% bez kofeínu. Môže byť tiež až 99% bez kofeínu. Arabica kávové zrno má nižší obsah kofeínu v porovnaní s Robusta fazuľa.

load...

Kofeínu Káva Vs prekvapkávanú kávu:

Koľko kofeínu v kofeínu kávy? No, jednu šálku kávy bez kofeínu obsahuje dva až päť miligramov kofeínu. Na druhej strane, jedna šálka kávy pravidelne obsahuje 60 až 150 miligramov kofeínu.

Ako je káva bez kofeínu?

Kofeínu je jednoduchý proces, ktorý odstraňuje kofeín z kávových zŕn. Existujú tri spôsoby, ako odstrániť kofeín z kávy. Tieto metódy môžu zahŕňať použitie organických chemických rozpúšťadiel alebo oxidu uhličitého alebo vody.

Kofeínu Kávové Nežiaduce účinky

Bez kofeínu kávy môže trvať pomôcť obmedziť svoju závislosť na kofeínu, ale pitie predstavuje niekoľko zdravotných rizík. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac informácií o nežiaducich účinkoch kofeínu kávy:

load...

1. Príčiny kardiovaskulárnych komplikácií:

Bez kofeínu káva prichádza s vedľajšími účinkami, ktoré môžu byť život ohrozujúce. Štúdie ukazujú, že bez kofeínu káva zvyšuje riziko srdcových záchvatov. To vedie k zvýšeniu hladiny LDL cholesterolu, čo v konečnom dôsledku je zvýšená pravdepodobnosť vzniku srdcových chorôb, infarktu, a srdcové zlyhanie (1). Zníženie príjmu kofeínu kávy pomôže pri regulácii hladiny homocysteínu a prevenciu koronárnych problémov.

2. Nežiaducich účinkov na hustotu kostí:

Kofeínu Káva tiež zasahuje do hustoty kostí. Podľa niekoľkých štúdií, kostných minerálov majú alkalizujúci účinok na chronické metabolické kyslosti. Keď sú vysoké v tele hladiny kyslosti, to vedie k negatívnej rovnováhy vápnika a vyčerpania minerálu. Inými slovami, bez kofeínu káva je zvýšená pravdepodobnosť vzniku osteoporózy alebo iných chorôb súvisiacich s kosťou (2).

3. Zvyšuje zlý cholesterol:

Bez kofeínu káva tiež zvyšuje hladinu LDL cholesterolu v tele. Podľa štúdie, ktorú American Heart Association, káva bez kofeínu môže výlet hladiny apolipoproteínu B v tele, ktorý je súčasťou LDL cholesterolu.

4. Príčiny Reumatoidná artritída:

Bez kofeínu káva tiež robí náchylnejšie k reumatoidnej artritídy. Podľa nedávnej štúdie, pitie štyri šálky kávy denne kofeínu zvyšuje riziko vzniku tohto ochorenia (3). Na druhú stranu, môžete vypiť tri šálky čaju denne a znížiť pravdepodobnosť vzniku artritídy.

5. Hroty Metabolické Kyslosť:

Káva je vysoko kyslej povahy. Káva bez kofeínu môže spôsobiť väčšie kyslosť než bežný jeden. To môže tiež spôsobiť gastroezofageálny reflux. Jeho schopnosť spôsobiť prekyslenie môže viesť k väčšiemu riziku tvorby vredov (4). Z tohto dôvodu, ak ste trpia žalúdočné vredy vyhnúť pokušeniu dymiace šálka kávy bez kofeínu.

6. Zvýšenie gastrínu Úrovne:

Konečné a jeden z vážnych bez kofeínu káva nežiaducich účinkov je jeho schopnosť stimulovať hladiny gastrínu. Gastrín je hormón, ktorý zvyšuje uvoľňovanie kyseliny v žalúdku (5). To tiež zvyšuje sekréciu trypsínu (6).

Teraz viete, že váš obľúbený šálku lahodnej kávy príliš, môže mať mýto na vašom zdraví. Snažte sa piť s mierou znížiť svoje nepriaznivé účinky na zdravie.

Dúfam, že sú teraz jasné, o kofeínu kávy vedľajších účinkov. Pijete bez kofeínu kávu? Boli ste si vedomí týchto kofeínu káva vedľajších účinkov pred? Podeľte sa o svoje skúsenosti a myšlienky v poznámkach nižšie.

load...