Zdravie a wellness

6 Liekové a 8 vedľajších účinkov Lobelia Herb

6 Liekové a 8 vedľajších účinkov Lobelia Herb

Myslíte si, spoliehajú na účinnosť šálku čaju v vyhnať svoje pondelok ráno blues? Čo keby sme vám povedať, že menej známa variant Tea - Lobelia čaj, nebude len odohnať svoju ospalosť, ale tiež profitovať vás v mnohými inými spôsobmi?

Znie to neuveriteľne, že?

Okrem takže budete aktívny v dopoludňajších hodinách, Lobelia čaj má mnoho ďalších využití a výhody. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej dopredu!

load...

Lobelia - Prehľad

Našiel väčšinou vo východnej časti USA a Kanade, Lobelia je bylina, ktorá sa vyznačuje tým, fialovo ružovkasté kvety a hustým rastom. Hlavnými oblasťami, kde rastie v hojnosti sú Britská Kolumbia, Arkansas a Nebraska. Trvalka kvitnúce bylina je tiež nazývaný indický tabak a bol používaný indiánske kmene po stáročia pre svoje početné liečivé a liečivé vlastnosti (1).

Strom je hustý v prírode, a to aj v púšti, dĺžka závodu nepresahuje 1,5 stôp. Kvety začínajú kvitne na začiatku letných a jesenných mesiacoch. Existuje niekoľko variantov, a kvet farba sa môže pohybovať od temne modrej až fialovej a bielej zafír.

Pomenoval poznamenal francúzsky botanik Mattias del Lobel, Lobelia má anti-nárazové, anti-astmatických a expektoračný účinky. Funguje aj ako povzbudzujúci prostriedok a relaxačnými na nervy. Pri použití s ​​inými bylinami v malých dávkach, funguje ako povzbudzujúci prostriedok (2). Pri použití vo väčších dávkach, funguje ako relaxancium.

load...

Jeho hlavnými zložkami sú isolobelanine a lobelin. Nájdete Lobelia v rôznych formách na trhu v dnešnej dobe - ako sú kapsule, extrahuje, sušených bylín a tinktúr. Je k dispozícii v bežných rastlinných obchodoch, a môžete tiež nájsť Lobelia extrakty a prášok v internetových obchodoch.

Ideálne Dávkovanie

Ak chcete byť na bezpečnej strane, je vhodné, aby začnete používať Lobelia v malých množstvách, či už používate tinktúru alebo sušený prášok. Ak zistíte, že žiadne vedľajšie účinky, zvyšovať dávku pomalšie môže byť v bezpečí. V priemere, dospelí môžu vziať v dávke 20 mg za deň. Môžete hovoriť s zdravotníckym pracovníkom zistiť apt dávkovanie pre Lobelia.

Hlavnými spôsoby využitia Lobelia Herb

Lobelia bol používaný už niekoľko storočí domorodé kmene pre lekárske potreby. Kým rad štúdií, ktoré vykonávali na vlastností - výsledky zostávajú vedecky nepresvedčivé. Avšak, jeho použitie bolo zistené, účinná pri liečbe niektorých zdravotných stavov, a to aj v modernej dobe.

 1. Ako na popud Maryland Medical Center, lobelia možno získať úľavu z niekoľkých respiračných ochorení (3). Bylinkári odporúčajú jeho použitie pre liečbu respiračných stavov a porúch, vrátane bronchitída, čierny kašeľ, astmu a zápal pľúc. Lobelia pracuje ako bylinné vykašliavanie a tým pomáha očistiť svoje dýchacie cesty a pľúca. Zložky Lobelia urýchliť vykašliavanie akciu v ľudskom tele.
 1. Cesta späť do 19. Storočia, domorodí Američania a lekári používali byliny na vyvolanie vracania u ľudí. Týmto spôsobom, môže byť použitý na odstránenie toxínov z ľudského tela a môže pomôcť vyrovnať sa s otravu jedlom. Z tohto dôvodu, lobelia bol tiež nazývaný zvracať burinu.
 1. Lobelia je tiež používaný v aktuálnych spôsobov, ako zmierniť bolesť svalov a kĺbov hrudky spúšťaných reumatoidnej artritídy. Je tiež používaný na liečbu prípadov bodnutí hmyzom a modriny (4).
 1. Hlavnou zložkou Lobelia, a to lobelin, sa hovorí, že majú vlastnosti podobné nikotínu, hoci vedecké štúdie neboli potvrdené toto tvrdenie. Napriek nedostatku vedeckých dôkazov, lobelia bol používaný značne ako odvykanie od fajčenia produkt na trhu. Nikotínové práce na špecifické receptory v ľudskom nervovom systéme pre zvýšenie srdcovej frekvencie, krvný tlak a krvné cievy zmluvy. Je zaujímavé, že lobelia pracuje v opačnom smere. To znižuje krvný tlak, srdcový tep, uvoľňuje svalstvo a rozširuje cievy. Štúdie tiež ukazujú, že to môže byť účinné pri liečbe drogovej závislosti.
 1. Bylinný uľahčuje svaly a zlepšuje prietok krvi v ľudskom tele. Tak, to môže pomôcť zmierniť menštruačné kŕče a svalové kŕče (5). Ako v skutočnosti, v 19. Storočí, to bolo používané na zníženie panvovej tuhosť počas pôrodu.
 1. Na rozdiel od jeho liečivé použitie, veľa ľudí rastlín Lobelia vo svojich záhradách pre potreby skrášľovania. Kvitnúce rastliny pristane a prilákať kolibríky. Svetlé kvety a nektár tiež lákať hŕbu motýľov. Rastie na slnečných miestach, ale popoludní odtiene sú vhodné tiež pre svoj rast.

Lobelia čaj Výhody

Rovnako ako je tomu u mnohých ďalších bylín s liečenie a liečivé vlastnosti, výhody Lobelia možno najlepšie dosiahnuť, keď ho použiť, aby sa infúzie a piť ako čaj.

Ďalej je uvedený spôsob, ako pripraviť Lobelia čaj.

Potrebuješ:

 • Sušené listy Lobelia
 • Voda
 • Med / stevia

Procedúra:

 1. Budete musieť ohriať vodu v hrnci a pridajte lyžicu sušených listov Lobelia v ňom.
 2. Nechajte ho lúhovať 5 minút alebo tak, a kmeň listy.
 3. Pred pitím čaju, pridajte trochu medu do neho. To pomôže zlepšiť chuť a eliminovať štipľavú chuť. Môžete použiť aj iné bylinné čaje zlepšiť chuť.

Nižšie sú uvedené hlavné výhody Lobelia čaju:

 • Môžete ponúknuť Lobelia čaj pre ľudí, ktorí chcú prestať fajčiť. Pôsobí ako príjemné a prirodzené alternatívy k e-cigarety alebo iných produktov pre odvykanie od fajčenia.
 • Pitie tohto čaju pomáha upokojiť napol nervy. Áno, môžete piť tento bylinné čaje pre prekonanie stresovej momenty.

Aby sa zabránilo akémukoľvek problému toxicity alebo zdravie, obmedzenie spotreby Lobelia čaju na dve šálky denne.

Nežiaduce účinky a riziká Lobelia Spotreba

Napriek rozšírené predstave, že lobelia je toxický pre ľudskú spotrebu, stravovanie Lobelia extrakt alebo pitie čaju nie je škodlivá. Avšak, nadužívanie v akejkoľvek forme môže viesť k celej rade vedľajších účinkov. Preukázané vedľajšie účinky spôsobené nadužívaním Lobelia sú:

 1. Potenie
 2. Hnačka
 3. Zvracanie
 4. Závrat
 5. Nevoľnosť
 6. Búšenie srdca
 7. Kóma
 8. Kašeľ

Využitie Lobelia čaju môže viesť k interakcii s nikotínu náhradiek a psychiatrických liekov. Z tohto dôvodu by ste mali byť opatrní o jeho príjmu. Z bezpečnostných dôvodov, ženy, dojčiace a tehotné by nemali používať túto bylinu. Kým tam sú takmer žiadne zdokumentované prípady úmrtia spôsobené používaním Lobelia, vedľajšie účinky nie sú práve zanedbateľné, a preto by ste mali konzumovať pod lekárskym dohľadom.

Šálka ​​čaju môže byť osviežujúce a hojenie zároveň! Takže, prečo nie priniesť domov tento krásny pivo a naštartovanie svoj deň s obnovenou energiou a elánom!

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Už ste spotrebovanej Lobelia čaj skôr? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...