Zdravie a wellness

6 jogy predstavuje, ktoré pomáhajú s rakovinou prsníka zotavenie

6 jogy predstavuje, ktoré pomáhajú s rakovinou prsníka zotavenie

Všetci vieme, že joga je neuveriteľné liečivá energia. Ale vedeli ste, že to je dosť silný, aby v boji proti rakovine? Áno, to je, a funguje to skvele pre rakovinu prsníka.

To je preto, že pacienti s rakovinou prsníka sú obvykle diagnostikovaná v skorších štádiách choroby v porovnaní s inými pacientmi s rakovinou a sú preto vedomí a dostatočne aktívny, aby cvičím jogu od počiatku a zabrániť ich stav sa zhoršuje.

Či už je to prsníka Diagnóza rakoviny alebo liečbu alebo hojenie po operácii, jóga je váš nástroj dobre zotaviť. Výskum ukazuje, že jóga môže zmierniť nevoľnosť, depresia a úzkosť, ktorá často sprevádza liečbu rakoviny prsníka.

load...

Tiež upokojuje a upokojuje vás a budete sa cítiť zdravý po bolesti a neistoty liečby. Tu sú 6 najlepších Jóga, ktoré vám pomôžu urobiť. Pozri sa.

Pred tým, poďme sa dozvedieť o tom, ako joga pomáha s rakovinou prsníka.

Jóga a prsníka

Joga pomáha pacientom s rakovinou prsníka cítiť sa lepšie a bojuje proti vedľajšie účinky, ako je únava, nevoľnosť, nehybnosti a slabosť. A všeobecne, zmierňuje vedľajšie účinky.

load...

Jogy zlepšuje pevnosť a pohyblivosť pacienta a znižuje stres a úzkosť. To znižuje srdcovú frekvenciu a krvný tlak.

Výskum ukázal, že pacienti s rakovinou prsníka, ktorí praktizujú jogu majú lepšiu regeneráciu a celkové zlepšenie kvality života.

Jóga zvyšuje uvedomenie si svojho tela, zlepšuje kardiovaskulárny, respiračný a zdravie kostí, a umožňuje lepší prietok krvi. Zlepšuje náladu, spánok, a koncentrácie, ktoré vziať zadnom sedadle pri liečbe rakoviny.

Odborníci odporúčajú cvičenia vo všetkých fázach liečby rakoviny, teda pred, počas a po ožiarení, hormonálna terapia, chemoterapia a chirurgia. Ale uistite sa, že budete cvičiť jogu po konzultácii so svojím lekárom a pod vedením odborníka jogy.

Teraz sa poďme pozrieť na Jóga, ktoré pracujú pre pacientov s rakovinou prsníka najlepší.

Jóga pre rakovinu prsníka zotavenie

Praktizovať tieto pózy jemne. Uistite sa, že sú pohodlné do nich a do nich svojím vlastným tempom.

  1. Ardha matsyendrasana (Rybie Pose)
  2. Virasana (Hero Pose)
  3. Sethi Bandhasana (Bridge Pose)
  4. Anjaneyasana (Crescent Pose)
  5. Virabhadrasana II (bojovník II Pose)
  6. Savasana (Corpse Pose)

1. Ardha matsyendrasana (Rybie Pose)

O póze: Ardha matsyendrasana alebo Fish Pose je polovica spinálne krútenie, ktorý je pomenovaný po jogína s názvom Matsyendranath. Je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Ardha matsyendrasana odstraňuje únavu a dodáva energiu vašu chrbticu. To zlepšuje pružnosť bedra a otvára svoj krk. Póza tiež stimuluje srdce a vyplavuje toxíny.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: ardha matsyendrasana

Späť na obsah

2. Virasana (Hero Pose)

O póze: virasana alebo hrdina predstavujú, ako už názov napovedá, je póza, ktorá vám pomôže dobyť svoj vnútorný zmätok a viesť ako hrdina. Je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Praktizovať virasana v dopoludňajších hodinách pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: virasana roztiahne kolená a stehná, energizujúci unavené nohy. Póza zlepšuje držanie tela a strava pre vysoký krvný tlak.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: virasana

Späť na obsah

3. Sethi Bandhasana (Bridge Pose)

O póze: Seth Bandhasana alebo Bridge Pose je ásany, ktoré sa podobá štruktúre mosta, čo zdôvodňuje názov je daný. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ásany ráno na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Seth Bandhasana roztiahne hrudník a posilňuje svoje zadok. Póza znižuje stres a mierne depresie. Je strava pre hypertenziu a nespavosť.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Seth Bandhasana

Späť na obsah

4. Anjaneyasana (Crescent Pose)

O póze: Anjaneyasana alebo Crescent Pose je pomenoval podľa Lorda Hanuman a je podobný jeho postoji. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť na lačný žalúdok a to buď ráno alebo večer. Držte ho po dobu 15 až 30 sekúnd.

Výhody: Anjaneyasana tiahne vaše hamstring a buduje mentálne sústredenie. To otvára ramená a zlepšuje rovnováhu tela. Ásana Rozvíja vedomie jadra a stimuluje vaše tráviace orgány.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Anjaneyasana

Späť na obsah

5. Virabhadrasana II (bojovník II Pose)

O póze: Virabhadrasana II alebo Warrior II Pose je pomenovaný po legendárnom bojovníka Veerabhadra, ktorý bol vytvorený Šivu. Póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok. Držať pózu po dobu najmenej 30 sekúnd.

Výhody: Virabhadrasana II stavia výdrž a zlepšuje koncentráciu, stabilitu a dýchanie. Póza posilňuje svaly a stimuluje kardiovaskulárny systém.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: virabhadrasana II

Späť na obsah

6. Savasana (mŕtvola Pose)

O póze: Savasana alebo Corpse Pose je relaxačné jóga Asano zvyčajne praktizovaný na konci cvičenia jogy. Nehybnosť Ásana sa podobá mŕtvolu. Je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Praktizovať Savasana kedykoľvek počas dňa. Ubytujte sa v ňom po dobu 5 až 10 minút.

Výhody: Savasana uvoľní celé vaše telo. Uvoľňuje napätie v tele a upokojuje myseľ. To zlepšuje neurologický systém a duševné zdravie. Póza vám hlboký a meditatívne odpočinok.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Savasana

Späť na obsah

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa jogy na rakovinu prsníka.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako často môžem cvičiť jogu pričom liečbu rakoviny prsníka?

Poraďte sa so svojím lekárom a podľa toho cvičiť. Netlačte sami. Nechaj si to jednoduché a ľahké.

Musím cvičiť sám, alebo chodiť do triedy?

Miesto cvičenie jogy je výber máte robiť. Ak máte pocit, motivovaní v skupine, rozhodnúť sa pre to. Alebo cvičiť osamote, ak je to oveľa príjemnejšie.

Miesto cvičenie jogy je výber máte robiť. Ak máte pocit, motivovaní v skupine, rozhodnúť sa pre to. Alebo cvičiť osamote, ak je to oveľa príjemnejšie.

Prechádzajú rakoviny prsníka nie je ľahké. Ale tvári, že ako statočný bojovník. Robiť všetko, čo môže, aby bol proces hladký a efektívny. Jóga je starobylá prax, ktorá stimuluje energiu vo vašom tele, a stále väčší počet žien sa obracia na neho zmierniť svoju cestu vpred. Takže, skúste vyššie uvedené pózy a poraziť rakovinu prsníka úspešne.

load...