Zdravie a wellness

6 Jóga Dýchanie techniky pre chudnutie

6 Jóga Dýchanie techniky pre chudnutie

Ľudia z nadmernej hmotnosti niesť bremeno nej všade. Ste neustále vedomý svojho vystúpenia pred ostatnými. Žalúdočné lomy, podbradok a bacuľaté paže držať čo najďalej od tej malé čierne šaty ste vždy chceli nosiť. Gymming a tvrdé cvičenia dať svalové kŕče a bolesti tela. Alternatívny spôsob je to, čo potrebujete, a tu je šesť jóga dýchacie techniky, ktoré zmiznú všetok prebytočný tuk. Pokúsiť sa!

Jóga Dýchanie pre chudnutie

Jóga dýchanie môže stanoviť, čo drahé cvičenia zariadení a chudnutie cvičenie nemôže. Hlboké dýchanie zvyšuje oxidáciu v tele, čo vedie k chudnutiu. Príjem kyslíka v krvi zvyšuje dávať viac energie pre vás cvičenie. Dýchanie zvyšuje metabolizmus, čo nepriamo vedie k zníženiu hmotnosti. Niektoré dýchacie techniky pomáhajú masírovať brucho čo vedie k rýchlejšiemu spaľovaniu telesného tuku. Teraz, poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

Redukčná dychové techniky

  1. Kapalbhati
  2. Bhastrika
  3. Anulom Vilom
  4. Bhramari
  5. Surya Namaskar (Sun oslovenie)
  6. Sediaci Spinálna Twist

1. Kapalbhati

load...

Výhody: Kapalabhati je výborný spôsob, ako schudnúť prirodzene a kontrolu obezity.

Postup: Ak chcete Kapalbhati, sedí na podlahe s ohnutými ramenami, udržuje krk a chrbát rovno. Udržiavať obe dlane na kolená. Zatvor oči. Teraz inhalovať pomaly vydychujte dôrazne. Kým vydychovaní, budete sa cítiť vaše brucho ísť dovnútra. Opakujte tento postup po dobu najmenej 5 - 10 minút.

Späť na obsah

2. Bhastrika

Výhody: Bhastrika pranayamy dodáva energiu a silu. To zvyšuje vaše metabolické funkcie a spaľuje tuk rýchlejšie.

Postup: Ak chcete Bhastrika Pranayama, pohodlne sedieť s chrbát a krk rovno. Relaxovať vaše brušné svaly a zavri oči. Položte dlane na kolená. Začať energicky dýchanie s rovnakým dôrazom na vdýchnutí a výdychov. Dýchanie by malo byť dôkladné a výkonný po rytmu s krokom jednej sekundy za nádychu a výdychu. Vaša bránice mala rozťahovať a sťahovať v tandeme so svojím dychom. Opakujte tento postup po dobu 5 - 10 minút.

load...

Späť na obsah

3. Anulom Vilom

Výhody: Anulom Vilom zlepšuje fungovanie váš tráviaci systém a lieči zápchu. Vyrovnáva svoje hormóny a zvyšuje energiu.

Postup: Ak chcete Anulom Vilom, sedieť v lotosovej pozícii. Uzavrite pravú nosnú dierku s pravým palcom a jemne vdychovať cez ľavú nosnú dierku. Teraz zatvorte ľavé nosnú dierku s indexom alebo stredný prst a vydýchnite cez pravú nosnou dierkou. Opakujte rovnaký, naopak. Urob to po dobu dobrých 15 - 30 minút.

Späť na obsah

4. Bhramari

Výhody: Bhramari zlepšuje látkovú výmenu, zvyšuje príjem kyslíka a zostatky sekréciu hormónu.

Postup: Ak chcete Bhramari, sadnúť Vajrasana alebo Padmasana na pokojnom mieste. Ramená musia byť natiahnuté a vaša chrbtica rovno. Teraz, otvoriť dlane a zatvoriť uši so svojimi palcami. Položte ukazováky na čelo, priamo nad obočie. Nechajte svoje prostredné a prstenník zaspať na zatvorené oči. Dýchajte zhlboka a vydychovať pomaly, aby vaše ústa zatvorené. Pri dýchaní von, aby trochu mrnčala sound.Your prsty mal cítiť vibrácie zvuku. Odstráňte prstami jemne od tváre a zvyšok je na kolenách. Jedno kolo je dokončené. Tento postup opakujte 5 - 10 krát.

Späť na obsah

5. Surya Namaskar (Sun oslovenie)

Výhody: Poskytuje zdravú sadu cvikov s dýchania, ktoré sú skvelé pre chudnutie.

Postup: Je ich tam dvanásť kroky Surya Namaskar. Každá z týchto pozíciách je sprevádzaný postupnosti dýchanie, ktoré, ak sa vykonáva s koncentráciou a presnosťou podporuje chudnutie tónovanie do celého tela.

Späť na obsah

6. Sediaci Spinálna Twist

Výhody: dobré pre vaše brucho a chrbát.

Postup: Posaďte sa na jogu rohože s nohami rozšírených pred vami. Dýchať a relax.Bend pravé koleno a priniesť podpätky, rovnako blízko k zadku ako je to možné. Teraz zložiť pomocou ľavé koleno a cez to cez pravé koleno. Vaša ľavá noha členok by mal byť práve po boku svojho práva knee.Take ľavú ruku a položte ju za vami s dlaňou na pravej paži floor.Your treba dotýkať prstami na ľavej foot.Now ktoré ste umiestnené sami potom sa zhlboka nadýchol a predlžujú svoju spine.Twist trup na ľavej strane a pozrieť cez ľavé rameno. Ako budete krútiť exhale.Inhale a narovnať chrbticu; výdych a twist.Stay 5 dychov a uvoľniť krútenie. Teraz otočiť na druhú stranu taky.

Späť na obsah

Tieto pózy jogy pre dýchanie a chudnutie bude nepochybne vám dlhodobých výhod!

load...