Zdravie a wellness

58 úžasné výhody a využitie tymiánu (Ajwain ke Phool) pre pokožku, vlasy a zdravie

58 úžasné výhody a využitie tymiánu (Ajwain ke Phool) pre pokožku, vlasy a zdravie

Veľmi populárny, voňavá bylina používa v kulinárskom svete, tymián je známy pre svoje početné zdravotné výhody. Bylina je naplnený fytonutrientov, minerálov a vitamínov, ktoré sú potrebné pre naše blaho.

Tymian je jedna z najobľúbenejších kuchynských bylín, ktoré vznikli z južnej Európy a stredomorských oblastiach. Thyme Rastie na ker a má tenký, woody základňa s square stonky. Jeho dĺžka môže byť asi 15 až 30 cm. Rastlina je svetlo zelenej farby a je mierne zakrivený, s aromatickými listami. Listy tymiánu a jej kvet tipy možno konzumovať čerstvé alebo sušené na kulinárske účely.

Tymián je naplnená základnými minerály a vitamíny, ktoré sú nevyhnutné pre naše zdravie. Je najbohatším zdrojom draslíka, železa, horčíka, vápnika, mangánu a selénu. Táto rastlina je tiež bohatým zdrojom dôležitých vitamínov, ako je B-komplex vitamínov, beta karotén, vitamín C, vitamín A, vitamín K, vitamín E a kyseliny listovej.

load...

Výhody tymiánu:

1. Akné:

Tymián je účinný na Propionibacterium, baktérie, ktorá spôsobuje akné. Tymian má dobrý antibakteriálny účinok v porovnaní s benzoyl peroxidu prítomného v akné krémy a pleťové pranie.

2. Komár:

Tiger komár, tiež známy ako Aedes albopictus, sa vyskytuje v tropických a subtropických oblastiach juhovýchodnej Ázie. To sa rozšírila do rôznych častí sveta a môže spôsobiť St. Louis encefalitídy, horúčku dengue, vírus žltej zimnice a horúčka Chikungunya. Tymol, alfa-terpinen a karvakrol môžu byť účinné pre zabitie komár larvy.

3. Vysoký krvný tlak alebo hypertenzia:

Tymián obsahuje vodný extrakt, ktorý môže znižovať krvný tlak u hypertenzných situáciách.

4. Ochrana pred prenášaných potravou Bakteriálna:

Esenciálne oleje z aromatických rastlín, ako je tymián môže pôsobiť ako prírodný ochranný prostriedok pre potravinárske výrobky. To môže chrániť potravu z mnohých bežných baktérií z potravín, ktoré vedú k ľudským chorobám. Tymian olej je účinná v boji proti bakteriálne kmene Enterococcus, Escherichia, Staphylococcus a Pseudomonas rodov.

load...

Rakovina hrubého čreva 5.:

Tymián je tiež chrániť pred rakovinou hrubého čreva.

Rakovina prsníka 6.:

Materina dúška ukazuje pozitívny vplyv na aktivitu rakoviny prsníka. To môže zastaviť vývoj buniek rakoviny prsníka.

7. Kvasinkovej infekcii:

Candida albicans je obyčajný huba, ktorá môže spôsobiť ústa a vaginálne kvasinkové infekcie. To je tiež známy ako "afty" a môže byť liečená pomocou tymiánu esenciálneho oleja. To bojuje s albicans C. Na liečbu kvasinkovú infekciu v ľudskom tele.

8. Predĺženie stability jedlé oleje:

Spracovanie a skladovanie potravín môžu spôsobiť oxidáciu lipidov, ktorý spôsobuje jedlo stratí svoju stabilitu, bezpečnosť, kvalitu a výživovú hodnotu. Tymian extrakty môže predĺžiť stabilitu jedlé oleje, vrátane slnečnicového oleja. Obsahuje silné antioxidačné účinky na stabilizáciu.

9. Časté Kožné problémy:

Kožné problémy sú najčastejšie vo vidieckych a mestských oblastiach. Tradičné prípravky vyrobené za použitia tymian rastlín sa používajú ako alternatíva k syntetické lieky. Extrakt z harmančeka a tymianu silice pôsobí ako fungicídne látky liečiť ekzém podobné lézie.

10. Bronchitída:

Tymian možno získať úľavu od príznakov zápalu priedušiek, ako je nádcha, kašeľ, horúčka a zvýšenej tvorbe hlienu.

Strata 11. Vlasy:

Alopecia areata možno liečiť s tymiánom v kombinácii s inými bylinami. Môžete použiť levanduľový olej s tymiánom, rozmarínom a cédrové drevo silice na skalp zlepšiť rast vlasov o 44% počas iba 7 mesiacov.

12. Zlepšenie porúch hybnosti:

Dyspraxiou u detí možno liečiť pomocou kombinácie tymiánu olej pupalkový olej, rybí olej a vitamín E. To môže zlepšiť pohybových porúch u detí, ktoré trpia dyspraxiou.

13. Bohaté na živiny:

Tymián je naplnený flavonoidy, ktoré obsahujú antioxidačné vlastnosti. To je bohatým zdrojom mangánu a vitamínu K, ktorý poskytuje antioxidačnú ochranu. Antioxidanty môžu zabrániť poškodeniu voľnými radikálmi a oxidačný stres, ktorý je preukázané, že zvyšuje riziko vzniku rakoviny, srdcových chorôb a procesu starnutia.

14. Protizápalové vlastnosti:

Tymian má protizápalové vlastnosti, ktoré sú užitočné pri liečbe chronického zápalu v tele.

15. Zdravé srdce:

Tymian má antioxidačné vlastnosti. V kombinácii so svojimi protizápalovými účinkami, ale môžu byť použité na prevenciu kardiovaskulárnych chorôb, ako je chronický zápal, ktorý môže viesť k vzniku srdcových ochorení.

16. Boje Off baktérie:

Tymián obsahuje antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu bojovať mnoho baktérií a plesní odrody ako coli. Extrakt olej Tymián je znázornené na boj proti antibiotikám rezistentné kmene rôznych baktérií.

17. Dýchať:

Tymian môžu zlepšiť vaše dýchacie zdravie. Je to ortodoxný liek používaný na liečbu podmienky na hrudi a problémy s dýchaním, vrátane kašľa a bronchitídy. Môžete piť čaj tymián pridaním niekoľkých listov do horúcej vody. Dovoliť, aby variť a piť na liečbu respiračných problémov a nádchu.

18. Získať nejaké železo:

Tymián je bohatým zdrojom železa, ktoré vám môže dať 20% odporúčanej dennej dávky železa pre dospelého za púhych 2,8 gramov. Železo je nevyhnutné pre výrobu energie pri nedostatku železa môže viesť k anémii, únavu a nízku imunity.

19. Feel It In Your Bones:

Tymian môže zlepšiť zdravotný stav kostnej, keďže ide o dobrý zdroj vitamínu K, železa, vápnika a mangánu. Tieto základné živiny pomôcť správny rast kostí, silné, zdravé kosti a znižujú riziko vzniku mnohých chorôb kostí.

Zdravie 20. Skin:

Tymian môže odraziť baktérie spôsobujúce akné kože. Byliny, ako je tymián, sú veľmi šetrné k pokožke v porovnaní s iné kozmetické výrobky, vzhľadom k svojej protizápalové vlastnosti.

21. Podporuje dobré zdravie:

Tymian má mnoho aktívnych látok, ktoré môžu predchádzať chorobám a zdravotným problémom.

22. Antiseptický:

Tymian bylina je tymol, esenciálny olej, ktorý má antiseptické a protiplesňové účinky. Ostatné silice nájdené v tymiánu sú carvacolo, borneol a geraniol.

23. Antioxidant:

Tymian má mnoho flavonoidov fenolové antioxidanty, ako je zea-xantín, naringenínu, luteolín, luteín, pigenin a thymonin. Čerstvým tymiánom bylinky obsahujú najvyššiu úroveň antioxidantov zo všetkých ďalších bylín.

24. Draselný:

Draslík nájdený v tymiánu je dôležitou súčasťou našich buniek a telesných tekutinách. Je možné kontrolovať tepovú frekvenciu a krvný tlak.

25. Mangán:

Tymian má mangánu, ktorý sa používa podľa nášho tela ako ko-faktor pre antioxidačné enzým, superoxiddismutáza.

26. Železo:

Železa prítomného v tymiánu je potrebný pre tvorbu červených krviniek.

27. Stres-buster:

Tymian vám môže poskytnúť 0,35 mg vitamínu B - 6 alebo pyridoxín, ktorý zodpovedá 27% dennej odporúčanej príjem. Pyridoxín pomáha udržiavať hladinu GABA v našom mozgu, a preto je známy ako stres buster.

28. Vitamín C:

Prítomný v tymiánu Vitamín C je užitočné pre ľudské telo k rezistencii voči infekčným agens.

29. Zásadné pre dobrý zrak:

Tymian má vitamín A, ktoré je v tukoch rozpustný vitamín a antioxidant. To má zásadný význam pre zdravé sliznice a kožu. To tiež udržuje kontrolu na svoju víziu.

30. Pľúc a dutiny ústnej rakoviny:

Tymián je prirodzene bohatá na flavonoidy, ako je vitamín A a beta-karotén. Spotreba tymiánu môže byť užitočné pre ochranu proti pľúc a dutiny ústnej rakoviny.

31. Omega - 3 mastné kyseliny:

Šálka ​​čaju, tymianu, pretože má thymol, čo je silný antioxidant. To zvyšuje úroveň omega - 3 mastných kyselín a zdravé tuky vo svojich mozgových buniek. Tymian olej môže tiež poskytnúť ochranu proti vekovej zmeny vo vašich mozgových buniek.

32. Alzheimerova choroba:

Tymian môže znížiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby. Tymian čaj obsahuje tiež naringenínu, luteolín apigenin a thymonin.

33. Upokojuje Kašeľ:

Skúste si šálku čaju tymiánu, ak máte nádchu alebo kašeľ. Táto funkcia je užitočná pri liečbe zápalu priedušiek a zmierňuje kašeľ. To je tiež používa v mnohých rastlinných prípravkov pre jeho relaxant a bronchodilatačný účinky.

34. Zmierňuje poruchy trávenia:

Tymian čaj je často radia bylinných liečiteľov na podporu trávenia, úľavu od plynatosti a nadúvanie. Prchavé oleja v tymiánu môže znížiť plyn, a pôsobí ako proti kŕčom poskytnúť úľavu od črevnej kŕčov.

35. Poskytuje základných minerálov:

2 lyžičky. Sušeného tymianu môže dať 19,8% dennej odporúčanej hodnoty železa. Tymian čaj je tiež najlepším zdrojom vitamínu K, ktorý je nevyhnutný pre zrážanie krvi.

36. Zvyšuje Circulation:

Môžete pridať tymián éterické oleje do polievok a dusených pokrmov. To môže byť užitočné pre zvýšenie krvného obehu v tele.

37. Dodáva energiu:

Varil čaj, tymián môže povzbudiť celý systém a produkovať posilňujúci účinok na nervový systém. To môže liečiť fyzické a psychické vyčerpanie, napätie, úzkosť, tlak, a depresie.

38. Relaxanciá Akcia:

Tymian je užitočné získať úľavu od vinutia a kŕče v žalúdku a čriev. To je tiež užitočné na liečbu syndrómu dráždivého čreva, hnačka a črevné infekcie. Tymian môže obnoviť normálnu bakteriálnu populácie vo vašej čreva.

39. Zdravý Mind:

Tymián je používaný už od staroveku k udržaniu zdravej mysle.

40. Hnačka:

Tymián je veľmi účinná proti Shigella sonnei. Jedná sa o baktérie, ktoré môžu spôsobiť hnačku. Wash šalát v 1% tymiánu olej alebo tymol na zníženie počtu baktérií Shigella. Tymian esenciálne oleje sú tiež používané ako prírodné potravinárske konzervanty.

41. Energy Tonic:

Moderná veda používa tymián pôsobiť ako energetické tonikum a pomôcka k dlhovekosti. Tymián je prchavé oleje majú antioxidačné fenoly a flavonoidy spolu s vitamínmi a minerálmi. Tieto chrániť DNA pred oxidačným poškodením.

42. Spomaľuje starnutie:

Tymian má éterické oleje, ktoré chránia mozog tým, že zvýši základné omega - 3 mastných kyselín v mozgu, udržiavať zdravé bunky a spomaľuje proces starnutia.

43. Poškodenie pred voľnými radikálmi:

Mastné kyseliny sú nutné pre stavbu bunkových stien a pre zachovanie štruktúry mozgu, nervového systému a ciev. Pretože sa jedná o silný antioxidant, chráni tieto tuky z škody spôsobené v dôsledku voľných radikálov. To tiež pomáha pri prevencii Alzheimerovej choroby.

44. Preťažená Hrudník:

Tymián má antiseptické a antibiotické vlastnosti, ktoré sú užitočné pre liečenie prechladnutie, kašeľ alebo bolesť v krku. To sa používa v mnohých rastlinných prípravkov pre bronchitídy a liečbe kašľa. Pre bolesť v krku alebo preťažené hrudníka, môžete vypiť šálku čaju tymianu.

45. Fever:

Hot tymian čaj môže byť sladené s trochou medu znížiť dole horúčky spôsobené v dôsledku potenia.

46. ​​dráždivého močového mechúra:

Môžete piť chladné alebo vlažné tymian čaj zápal močového mechúra a dráždivého mechúra. Môžete tiež kombinovať s ďalšími tymián upokojujúcich bylín, ako je ibištek a pýr plazivý zmizne prebytočné močovej kyseliny z vášho systému.

47. Arthritis and Dna:

Niekedy, tymián Odporúča sa tiež získať úľavu od artritídy a dni.

48. Boľavé kĺby a svaly:

Tymian možno použiť aj zvonka. Olej sa zmieša s ohriatím masti a krémy, ktoré majú byť trela o bolesti kĺbov a svalov.

49. Vredy v ústach:

Tymian tinktúra môžu byť pridané k dostatočným množstvom vody. Toto sa chová ako dobrý antiseptický krém liečiť rezy, odreniny a vredy v ústach.

50. Športovcov noha:

Tymian má protiplesňové účinky, čo je dôvod, prečo je to dobrý prostriedok na liečbu afty a pleseň nôh.

51. Pokojný spánok:

Ak máte pocit, dole na dne, tymián pôsobí ako liek dať okamžitú úľavu a zaistí pokojný spánok.

52. Tymian Bath:

Tie 200g vetvičky tymianu a strmé nich v horúcej vode. Pridá sa niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a mlieka do vody a užite si kúpeľ.

53. Správne trávenie:

Tymián pomáha pri správne trávenie tukov. To je veľmi užitočné, aby výťah baranie alebo bravčové mäso. Tymian tiež pôsobí ako zažívacie tonikum na zvýšenie niečí chuť k jedlu.

54. Mouth Zdravie:

Tymian olej je prospešné pre vaše telo a široko používané v mnohých zubných pást, ústnych vôd a mastí. Táto bylina je tiež najlepšie pre kloktadlo a ústna voda, pre prevenciu zubného kazu. To je tiež účinný na tvorbu plaku, bolesti v krku, vriedky v ústach, hrtanu, angína a zápach z úst.

55. Kožné problémy:

Tymian má thymol, ktorý má antiseptické vlastnosti. To môže byť použitý ako obklad pre liečbu bodnutí hmyzom, bodnutie, mastitídy, rany, machovec, threadworm a škrkavky. To je tiež výhodné, aby zničil kožných parazitov, ako sú svrab a vši.

56. Bolesť očí:

Táto bylina sa používa ako umytí oka na liečenie bolesť očí.

57. Lupiny:

Môžete použiť tymián ako vlasy opláchnite. To pomáha predchádzať tvorbe lupín.

58. Menštruácia:

Tymian má protikŕčové vlastnosti, ktoré poskytujú úľavu pre ženy počas menštruácie.

USDA výživa Schéma tymianu:

Tymian (sušený)
Nutričné ​​fakty
Veľkosť porcie 1 lyžička zeme
Čiastka na jednu porciu
Kalórie z tuku 1 kalórie 4
% denných hodnôt *
Celkový obsah tuku 0,1 g 0%
Nasýtený tuk 0,038 g 0%
Polynenasýtený tuk 0,017 g Mononenasýtený tuk 0,007 g
Cholesterol 0 mg 0%
1 mg sodíka 0%
11 mg draslíka
Celkový obsah sacharidov 0,9 g 0%
Diétne vlákno 0,5 g 2%
Cukry 0,02 g
Proteín 0,13 g
Vitamín a 1% Vitamín c 1%
Vápnik 3% Železo 10%
* percentá denných hodnôt sú založené na 2000 kalóriovej diéte. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti od vašich potrieb kalórií. Výživové hodnoty sú založené na databáze usda nutrient sr18
1% Rdi * (4 kalórie)
Rozpad kalórií: uhľohydrát (70%) tuku (23%) proteín (7%)
* na základe rdi 2000 kalórií

Tipov pre použitie úzkolistá:

  • Tymián je v bezpečí, keď sa do potravín pridávajú.
  • To môže užívať ako liek na krátku dobu.
  • To môže niekedy narušiť váš tráviaci systém, takže vyhýbať, ak sú už k žiadnym problémom.
  • Tymian olej je bezpečný aplikovať na kožu.
  • Vyhnite sa to v prípade, že olej Spôsobuje podráždenie kože.
  • Tymián je tiež bezpečný pre tehotné a dojčiace ženy v bežných množstvách, ale uistite sa, poraďte sa so svojím lekárom.
  • Tymian by sa nemal užívať vo väčších množstvách.
  • Oregano alergici môžu byť tiež alergickí na tymianu.
  • Vyhnúť sa používaniu tymián 2 týždne pred operáciou.

Tymian musí byť vždy pridaný do misky na konci procesu varenia. To môže stratiť svoju chuť pri zahriatí.

Vyššie uvedené body sú početné výhody konzumácie tymián. Užite tymián a využiť jeho výhody pre vaše telo. Zostať fit, zostať zdravý!

load...