Zdravie a wellness

50 účinných domácich liekov na liečbu bolesti hlavy

50 účinných domácich liekov na liečbu bolesti hlavy

Máte neodolateľnú túžbu poškriabať pokožku hlavy, ktorá bola dáva problémy v poslednej dobe, nie? Ale keď to urobíte svrbenie a bolesť len zhoršovať. Teraz sa vám nepáči všetko, že jo?

Tak ako môžete zbaviť tohto? Tam nie sú nejaké lepšie alternatívy k drahé liečby alebo produkty? Hádajte, čo existuje! A toto sú jednoduché domáce opravné prostriedky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolestí na hlave!

Ak chcete, aby vaše skalp späť v celej svojej kráse, potom tam sú niektoré domáce opravné prostriedky, ktoré môžete použiť! A tento príspevok vám ukáže, čo sú zač. Ísť dopredu a dať čítanie!

load...

Ako sa zbaviť skalp Pain:

1. Nepoškrabte:

Jednoducho povedané, nedávajú k poškriabaniu skalp. To vedie k infekcii šíri do ďalších častí pokožky hlavy. To môže zhoršiť vašu suchú stav skalp.

2. Udržujte pokožku hlavy Clean:

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zabrániť bolesti skalp je, aby sa vaše vlasy a vlasovú pokožku v čistote. Lupín môže byť dôsledkom nie umývanie vlasov alebo umývanie príliš často. Denné umývanie môže tiež poškodiť kadere a vysušovať pokožku hlavy. Z tohto dôvodu, a pokúsiť sa umyť si vlasy aspoň dvakrát týždenne a maximálne štyrikrát. Ak máte viac zvládnuteľné vlasy a veľmi mastnú pokožku hlavy, potom si môže umývať každý deň, ale použite jemný šampón.

3. Udržujte osobnú hygienu:

Je vhodné, ak máte stav skalp alebo vlasy vši problém, nezdieľajú svoje osobné veci, ako sú plachty, obliečky na vankúše, uteráky, kefy, hrebene a tak ďalej. To môže viesť k šíreniu baktérií a vírusov a môžu spôsobiť ďalšie infekcie. Udržiavať správne hygienické návyky k udržaniu zdravé vlasy a vlasovú pokožku.

load...

4. Kefa na vlasy niekoľkokrát za deň:

Kefa alebo hrebeň vlasy dvakrát alebo aspoň trikrát denne na zvýšenie toku prírodných olejov po celom skalp za účelom zníženia svrbenia a pomoc pri lepšiu cirkuláciu.

5. Pomocou Prírodné produkty:

Non-mastný šampón je dobrá stávka, ak máte na výber medzi šampóny. Používať prírodné produkty, ktoré sú bez škodlivých chemikálií. Predtým, než umývanie vlasov, aj keď sa nepoužívajú žiadnu oleja, masírujte vlasovú pokožku na stimuláciu krvného toku. Potom umyť.

6. Vyhnúť všetkému, čo mastnú:

Pozor na mydlá, šampóny, krémy a pleťové vody, ktoré používate. Vyhnúť sa používaniu nič mastná alebo olejová, pretože môže viesť k ďalšiemu zhoršeniu stavu pokožky hlavy.

7. Vyhnite sa výrobky, ktoré obsahujú laurelsulfátu sodného:

Mnoho šampóny a vlasové farbiace látky obsahujú drsné a škodlivé chemické látky nazývané Sodík Laurel Sulphate. Pokúsiť sa čítať etikety a vyhnúť sa nákupu alebo používania produktov, ako sú tieto. Ak ste zvyknutí na pravidelné farbenie vlasov, požiadajte o stylista, aby zobrazoval chemikálie používané na pokožke hlavy. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť spustená do problému.

8. Použitie antialergické produkty:

Často nevedome nakupujeme do produktov, ktoré nám môžu spôsobiť alergiu. Vlasové výrobky - farbivá, šampóny, gély, výplachy, kondicionéry alebo toniká môže spôsobiť podráždenie pokožky hlavy. Vykonajte nevyhnutné opatrenia, aby sa zabránilo také výrobky, ktoré môžu byť alergickí na, a ktoré nemusia vyhovovať váš typ pleti.

9. Vyberte medicínsky predpísaných Šampóny, ktoré sú Gentle:

Niekedy sa problém môže byť akútna a použitie len akékoľvek jemné alebo detský šampón môže vám nepomôže. V tomto prípade je vyskúšať a používať predpísané šampón svojím dermatológom, ktorý môže mať ďalší pozitívny vplyv na Váš zdravotný stav a vedie k rýchlejšiemu zlepšeniu. Konzultovať, ako často môže byť šampón použitý.

10. Udržiavať Vyvážená strava:

Na tom nie je nič tak účinné, ako potravín, ktoré jete. Plánovať a pripravovať jedlo dobre obsahovať aspoň 50 až 75 percent surové potraviny.

11. Piť dostatočné množstvo vody:

Spolu s správnej diéty, piť dostatočné množstvo vody tak, aby sa dobre hydratované. Prebytočná voda môže uplatniť svoj obehový systém a obličky. Tak zistiť, čo je pre vás vhodné množstvo vody a uistite sa, že konzumujú, že veľa každý deň.

12. Vyhnite sa mliečne výrobky a vyprážané potraviny:

Ak je vyvážená strava je tajomstvo zdravé telo, vlasovej pokožky a vlasov, potom je dlhý zoznam potravín, ktoré sa musia naučiť, aby sa zabránilo. Ide o obvyklé príčinami, ako sú vyprážané potraviny, mliečne výrobky, čokoláda, bielej múky a cukru.

13. Možno budete potrebovať doplnky:

Vaše telo môže byť nedostatok vitamínov a minerálnych látok, a preto je podmienkou skalp. Zlepšiť svoj jedálniček a doplniť ju komplex vitamínov skupiny B, B6, B12 a D3 spolu so stopovými prvkami a minerálmi. Horčík je nevyhnutný pre dobrý rast vlasov a je nájdený v hojnosti v listovej tmavo zelenej, semená, strukoviny, orechy, obilie, obilniny, jogurt, ryby a sušené ovocie.

14. Vitamín E má priaznivý vplyv:

Vitamín E je rozpustný v tukoch antioxidant, ktorý, spolu s vitamínom Bs je rovnako dôležitá pre tvorbu svalov, červených krviniek a krvný obeh. To má pozitívny vplyv na imunitu človeka a je ľahko nájsť v rôznych potravinách, ako je avokádo, špenát, slnečnicové semená, celé zrná a rastlinných olejov. Vezmite také potraviny, aby si svoje prísun vitamínu E, ktoré pomôžu v dobrom raste folikulov.

15. Vitamín A je potrebný:

Vitamín A pomáha v prevencii sucha a uľahčuje hojenie tkanív. Vitamín A je nevyhnutný pre dobrý zrak, génovej transkripcie a zvyšujúcich imunitné funkcie, a nehovoriac o to tiež pomáha pri zjavnom zdravie pokožky. Potraviny bohaté na vitamín A patrí sladké zemiaky, mrkva, tekvica, kel, špenát, marhule, tuniak a tak ďalej.

16. Konzumovať potraviny bohaté na vitamín C + bioflavonoidy:

Vitamín C a bioflavonoidy sú známe ako účinné antioxidanty, ktoré inhibujú poškodenie tkaniva na hlave a výsledok v hornej hojenia. Nájdené v zeleného čaju a citrusových potravín konzumujú pravidelne dobrými výsledkami.

Teraz sa jednalo o preventívne opatrenie. Môžete tiež dostať na veľa vecí vo vašej kuchyni, ktorá vám môžu pomôcť zmierniť bolesť.

17. Masážny Your Hair Pravidelne:

Malé množstvo teplého olivového oleja vmasíruje do pokožky hlavy a nechal cez noc môže pomôcť. Ak nemôžete nechať to na tak dlho, potom aspoň vyskúšať a nechať ju preniknúť do pokožky hlavy za hodinu alebo tak. Použite ju veľkoryso a rozšíriť ju dobre. Použite vatový tampón, ak budete potrebovať. Ak užívate aj snahu obtekanie teplý uterák nad hlavou po masáži sa absorpcia bude lepšie. Urob to často a vidieť stav pokožky hlavy zlepší.

18. Použitie zmes prírodných rastlinných olejov:

Zmes éterických olejov môže tiež ukazujú výsledky. Levanduľa, Almond, Melaleuca, Rosemary, Margosas majú čistiace a upokojujúce účinky. Zmiešajte tieto oleja v teplej vode a aplikovať ho na vlasovú pokožku so zameraním na postihnuté miesta. Umyte ho asi pol hodiny alebo tak nejako. To by malo poskytnúť určitú úľavu.

19. Treat s Tea Tree Oil:

Jednou z kľúčových vlastností tea tree olej je jeho schopnosť pôsobiť proti hubovým a bakteriálnym infekciám. To môže tiež pôsobiť proti zápalu, a tým pomáha upokojiť pokožku hlavy. Zmiešajte niekoľko kvapiek oleja Tea Tree vo vašom šampón pred použitím. Umyť si vlasy dôkladne potom. Môžete tiež zmiešať so zeleninou alebo olivový olej a používať ho vmasírujte do pokožky hlavy.

20. Kokosový olej je tiež užitočné:

Kokosový olej hydratuje pokožku hlavy a je úspešný v udržanie svrbenie a bolesť na uzde. Najlepšie výsledky boli pozorované, keď sa zahriať trochu kokosovým olejom a vmasírujte jemne do vlasovej pokožky. Tiež môžete votrite malé množstvo oleja do vlasov po tom, čo ste šampónovať. Týmto spôsobom váš skalp bude udržať vlhkosť po celý deň. Opakujte trikrát týždenne počas dobrými výsledkami.

21. Skúste Mandľový olej:

Mandľový olej sa uvoľní suchej váhy vo vločkách a omladzuje pokožku hlavy. Aplikovať teplý mandľový olej na pokožku hlavy. Použite vatový tampón pre terapiu. Nechajte pôsobiť 30 minút a potom šampón. Nepoužívajte mandľový olej viac ako raz týždenne, pretože by mohlo viesť k väčšej škody, ak sú realizované, alebo v prebytku.

22. Citrónová šťava je zvieravá:

Dobrý antiseptické a ľahko dostupný vo väčšine domácností je pokorný citrón. Citrónová šťava sa často používa na liečbu svrbenie pokožky hlavy, a to najmä v prípade, že je prítomnosť lupín. Má antiseptické vlastnosti a niekoľko kvapiek aplikovať na vlasovú pokožku pred šampón pomáha. Môžete ho použiť nariedením ho v malom množstve vody, rovnako.

23. Jogurt A Lemon - dobrá kombinácia:

Striedavo, citrónová šťava môže byť zmiešaný s jogurtom a aplikovať na pokožku hlavy po dobu niekoľkých minút. Tam po opláchnutí. Táto liečba by mala byť opakovaná denne až bolesť odznie.

24. Soda Znižuje svrbenie:

Bežným domácnosť prísada, jedlá sóda môže tiež znížiť svrbenie a zmiernenie bolestivé skalp. Pôsobí na plesne a pomáha kontrolovať šupinatosť a lupiny. Rub olivový olej, a potom masáž vo forme pasty, jedlej sódy v zmesi s vodou. Nechaj si to na dobu minimálne tridsať minút. Dobre opláchnite.

25. Jablčný ocot je dobre známy:

Ocot má silný anti-vlastnosť irritationability ktorý napomáha ničiť škodlivé kvasinky a baktérie, ktoré môžu spôsobiť, že skalp svrbieť. Jablčný ocot tiež vyrovnáva hladinu pH pokožky hlavy, čo spôsobuje úľavu. Na mokré vlasy, použiť alebo nástrekom zmesi rovnakých dielov octu rovnakých dielov vody. Po nejakej dobe, šampón s čistou vodou. Opakovať raz alebo dvakrát týždenne.

26. Aloe Vera je dobrý hydratačný:

Aloe Vera Gél je dobre známe, hydratačné. Použitie Aloe Vera, môže proti suchosti pokožky hlavy, ktoré spôsobí, že poškriabaniu a pocity pálenia. Gél môže byť použitý priamo a vtiera do pokožky hlavy pomocou prstov pomalými krúživými pohybmi. Nechať ho sedieť po dobu 15 - 20 minút. Opláchnite normálne.

27. Banány môže liečiť:

Ako ovocie, banán má veľa liečivých vlastností. Jedným z jeho použitia je liečba skalp. Banány tiež vlhkosti do vlasov a podmieňujú to prirodzene. Mash pár banánov a vzťahujú sa na skalpu reklamné vlasy, ak chcete. To povedie k zníženiu lupín, suchosť a zápal. Nechajte ho, aby sa vstrebáva po dobu najmenej pol hodiny. Umyť neskôr.

28. Jesť, a takisto uplatňovať avokádo:

Avokádo je bohaté na minerály a živiny. Okrem jesť, môžete tiež použiť pre Váš zdravotný stav pokožky hlavy. Trvať niekoľko zrelé avokádo a zmiešajte ich s banánmi v množstve, ktoré je potrebné, aby vyhovoval vašim dĺžku vlasov. Vmasírujte do pokožky hlavy dobre. Čakať na pol hodiny. Šampón.

29. Sezamový olej je Terapeutická:

Sezamový olej je veľmi prospešné terapeutické a mazanie, čo je možné, liečba suchú pokožku hlavy. Opäť, rovnako ako väčšina olejov sezamový olej by mal tiež byť mierne zahriata a aplikovať v noci. Tento olej preniká lepšie, keď sú vlasy zabalená do horúceho uteráka po aplikácii po dobu 10 alebo 15 minút. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov nechajte ju na celú noc. Umývať v dopoludňajších hodinách. Pokračovať tak dlho, ako je potrebné.

30. Witch Hazel môžu byť pravidelne vybavenosť:

Daily sfarbenie a sušenie vyfúkať vlasy a vlasovú pokožku. Hamamelu je prirodzene zistené, adstringentné, ktoré môžu pomôcť svrbenie pokožky hlavy. Naneste niekoľko kvapiek zmiešané vo vode pravidelne umývať vlasy potom. Pozrite sa na výsledky a pokračovať v jeho používaní.

31. Jojobový olej je nádherný:

Molekulárna štruktúra mazu alebo prírodných olejov, ktoré je súčasťou hlave sú úzko napodobňovaný jojobový olej, a preto je pre dobrú alternatívu pre liečbu suchej a svrbenie pokožky hlavy. Tiež najlepšie uplatní v noci, zabaliť teplý uterák po dobu niekoľkých minút a umyte ráno. Opakovať raz týždenne.

32. Arašidový olej je dobrým riešením:

Služieb pastu z arašidového oleja (organickej) a citrónovou šťavou. To je potrebné aplikovať pred umývanie vlasov. Masáže a nechajte pôsobiť 10 minút. Starostlivo opláchnite jemným šampónom a stavu.

33. Ľanové semienko môže zmierniť bolesť:

Olej používaný na zmiernenie svrbenia, bolesť a zápal je ľanový olej. Maxana alebo lososový olej je tiež účinná hydratačné a pomáhajú podporovať zdravú pokožku a vyživujú pokožku hlavy.

34. KELPŠA námestník štátneho Help:

KELPŠA námestník štátneho sú veľké rias alebo riasy, ktoré rastú v plytkej podvodná plnej mikronutrientov. Bežne sa používa ako ozdoba alebo chuť vývaru, to je tiež populárne občerstvenie. Je bohatá na jód a má lekárske použitie. To podporuje rast vlasov a má blahodarný účinok na pokožku hlavy.

35. Selén je potrebné vziať:

Selén je súčasťou antioxidačných enzýmov dôležitých v malých množstvách, ktorá pomáha pri riadení suchosť pokožky hlavy. To tiež zohráva úlohu pri správne fungovanie štítnej žľazy.

36. Vlasy Rinse z tymianu:

Oplach z infundovanej Chaparral alebo tymianu je šetrný k použitiu a nie sú škodlivé pre váš skalp. Trvať nejaký suchý tymian a varíme vo vode. Kmeň a použiť nálev ako pláchanie pri každom umývaní šampónom, alebo si vlasy.

37. Make Home-Made kondicionér:

Domáce vyrobené kondicionér môžu byť vyrobené zmiešaním 1 litra vody s lyžicou každou z lopúcha koreňov, rôzne kvety - harmančeka, levanduľa, harmanček, šalvia olej a rozmarínu. Variť vodu a strmé s bylinkami na dvadsať minút. Kmeň zmes cez mušelínu handričkou. Potom pridajte ocot. Po použití tohto kondicionéru, neumývajte.

38. Zeler voda je vhodná:

Môžete ľahko šumí vytvoriť vlasové vody varom zeler stonku a listy. Prvé priviesť vodu do varu a pridajte zeler. Varí ho ešte niekoľko minút a necháme vychladnúť. Kmeň a potom uchovať vo fľaši za použitia niekoľkokrát týždenne.

39. Repa skóre High:

Červená repa korene by mali byť varené a ochladí sa a extrakt by mal byť aplikovaný v noci na pokožku hlavy. To je potrebné urobiť každú noc.

40. Prijmi Sunlight:

Vystaviť postihnutú pokožku hlavy slnečnému žiareniu, s výhodou v dopoludňajších hodinách po dobu minimálne 30 minút. Slnko má uzdravenie vlastnosti a protizápalové výsledky na infikovanú pokožku hlavy.

41. Pomocou A Harmanček čaj Rinse:

Suchá, šupinatá pokožka vyvoláva svrbenie a bolesti. Harmančekový čaj má upokojujúce účinky a jeho protizápalové využitia sú dobre zdokumentované. Po šampón a stav vašich vlasov, použite várku harmančekový čaj ako konečný oplach. To sa upokojiť pokožku hlavy a pomôcť mu zlepšiť.

42. Citrónovou šťavou a med - Skúste si to:

Možno ste len počuli pitnej teplej vody s medom a citrónom ako tonikum v dopoludňajších hodinách na lačno. Ale tento brilantný zmes dokáže divy na vlasy a vlasovú pokožku rovnako. Len nepoužívajte citrón priamo na zapálenú alebo porušené kožu ako jej sťahujúce vlastnosti môžu spôsobiť, že skalp páliť. Med má antibakteriálne vlastnosti, ktoré budú v pokoji svrbenie pokožky hlavy k žiadosti.

43. Med a olivový olej tiež pracovať:

Med a olivový olej, aby pre silné kombináciu ako kondicionér liečiť odlupovanie a suchá pokožka podmienok. Pol šálky medu na štvrť šálky olivového oleja (môžete meniť množstvo oleja v závislosti na suchu vlasov) by mala byť dobre premieša a aplikovaný veľkoryso po dobu 30 minút. Zabaliť uterák ako väčšina ropy ošetrenie a potom umyť ako obvykle.

44. Vaječný bielok a jogurt - silný Mix:

Vajcia obsahujú cenné živiny. Zmes vaječných bielkov a jogurtu je celkom dobre známy liek používaný pri liečbe vlasovej pokožky a vlasov súvisiace problémy. Vaječné bielky posilnenie vlasovej folikuly a jogurt je prírodný kondicionér, ktorý pomáha pri odstraňovaní nečistôt a odumretých kožných buniek z pokožky hlavy. To môže byť trochu nechutné používať, pretože pach surových vajec, ale byť istí, budete spokojní s výsledkami.

45. Brokolica pyré je prirodzené a jednoduché:

Brokolica, bežne nájsť vo väčšine chladničiek doma možno pureed a zmieša sa s olivovým olejom za vzniku pasty. To potom by mal byť aplikovaný na pokožku hlavy. Opláchnite po nechať pôsobiť po dobu pol hodiny.

46. ​​Neem olej je Antiseptický:

Neem olej sa získava zo semien stromu neem a má mnoho lekárskych aplikácií, okrem toho, že prírodné hnojivá a pesticídy. Má dobré vlastnosti pre starostlivosť o pleť a je prírodné antibiotikum. Pridá sa niekoľko kvapiek do šampón a použitia. Čistí pokožku hlavy mŕtveho šupinatá koža a posilňuje vlasové folikuly. Udržujte mimo dosahu detí, ktoré by ju mohli zneužiť.

47. Použitie peroxidu vodíka:

Peroxid vodíka je benígna germicídne látka skladá z vody a kyslíka molekúl. Použiť v zriedenej forme, a to môže byť účinné ako čistiaci prostriedok a čističky na pokožku hlavy.

48. Peppermint Oil:

Mätový olej odvodený z mäty piepornej rastliny nájdené v hojnosti v Európe a Severnej Amerike sa zvyčajne používa ako príchuť do potravín a nápojov, a pretože jeho príjemnej vône sa používa v mydiel a kozmetiky a vôní. Tento olej sa používa v rôznych kožných formuláciách pre boj proti bakteriálnym a hubovým infekciám a tiež pomáha, ak sú použité pre zmiernenie svrbenia a šupinatosť pokožky hlavy.

49. Ricínový olej je dobre známy:

Ricínový olej sa extrahuje z ricínového semena je silný olej, ktorý má ako neobvyklé chemické zloženie a môžu byť použité ako anti-vírusové a antibakteriálne činidlá na liečbu niektorých kožných infekcií lokálne, zníženie bolesti a ako stimulant pre imunitný systém. To bol tiež použitý na zahustenie rastu vlasov a zabrániť vypadávaniu vlasov. To tiež pomáha pri kontrole štiepeniu a liečbu lupín a suchej pokožky hlavy podmienok vlasy.

50. Šalvia listy môžu byť použité:

Vezmite čerstvé lístky šalvie a varíme vo vode. Strmé po dobu niekoľkých minút a potom sa ochladí. Namáhať a naneste na pokožku hlavy. Môžete použiť tento po sprche a nechať ju, aby sa zabránilo odumretých kožných buniek z hromadia na hlave.

Záver:

Suchá šupinatá pokožka hlavy je hanba, pretože máte neustálu túžbu poškriabať pokožku hlavy na upokojenie svrbenia a to bez ohľadu na to, kde by ste mali byť. Táto podmienka je liečiteľná a lekárske pokyny je potrebné hľadať. Okrem lekárskej vedenie, môžete cvičiť niektorý z vyššie uvedených nápravných opatrení, ako aby pomohli zmierniť bolesť skalp.

Široká škála prírodných produktov a organických olejov sú k dispozícii. Postarať sa vo vlasové prípravky, ktoré budete používať a udržiavať vysokú úroveň hygieny a sanitácie, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu infekcie. Udržať sa na to a budete vidieť výsledky pre seba. Tu je čistiť, bezbolestná skalp a lesklé kadere!

Viete o akékoľvek iné domáce opravné prostriedky pre bolesti na hlave? Podeľte sa s nami tým, že komentuje v poli nižšie!

load...