Zdravie a wellness

5 závažných vedľajších účinkov granátového jablka

5 závažných vedľajších účinkov granátového jablka

Hoci rozruch z ovocia k jedlu, granátové jablko je jedným z najviac miloval prirodzenej cukrovinka. To je najlepšie známy pre jeho atraktívne farby a chuti. To robí dobrý prírastok do šalátov a dezertov. Šťavu z granátového jablka rovnako ponúka zdravé možnosť pitie.

Tento článok vám poskytne všetky informácie o vedľajších účinkoch granátových jabĺk. Začnime, nie?

Nežiaduce účinky granátových jabĺk:

Áno, granátové jablko chutí a zároveň ponúka množstvo výhod. Ale môže tiež spôsobiť niektoré nežiaduce účinky! Majme niekoľko granátových jabĺk nežiaduce účinky:

load...

1. Účinok enzýmov:

Enzýmy prítomné v granátového jablka môže brániť fungovaniu určitých enzýmov prítomných v pečeni. Ak ste na žiadnu konkrétnu lieky na ochorenie pečene, poraďte sa so svojím lekárom predtým, než spotrebuje toto ovocie alebo jeho šťavy.

2. Vysoký obsah cukru:

Hoci to bojuje s diabetom, granátové jablko je preventívna potravy. Ak trpíte cukrovkou, potom zostali ďaleko od granátového jablka, pretože má vysoký obsah cukru.

3. Vysoké Kalórie:

Ak ste na diétu a sledovať svoj príjem kalórií, potom sa vyhnúť užívaniu tohto ovocia alebo jeho šťavy. Granátové jablko dodáva kalórie na tanier. To môže tiež spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti.

load...

4. Poruchy zažívania:

Nadmerná konzumácia tohto ovocia spôsobuje mnoho porúch. Niektoré z nich sú nevoľnosť, vracanie, bolesti brucha a hnačka. Ale tieto príznaky zvyčajne vymiznú po niekoľkých hodinách. Nadmerná konzumácia granátového jablka môžu dráždiť tráviaci trakt.

5. Alergia:

Spotreba tohto ovocia tiež spôsobuje veľa príznakov, ktoré vedú k alergii. Tieto príznaky sú:

  • Bolestivé prehĺtanie
  • Vyrážky
  • Žihľavka
  • Opuch tváre
  • Dýchacie problémy
  • Bolesť a opuch v ústach

To bolo o vážnych vedľajších účinkov granátových jabĺk. Teraz sa pozrime na jeho nutričný profil.

Nutričné ​​informácie:

Granátové jablko ponúka nepreberné množstvo zdravotných výhod. Je plná živín, ktoré poskytujú naše zdravie podporu. Tu je nutričné ​​schéma chutné ovocie:

Energia (k) 285
Energia (kcal) 68
Proteín (g) 0.95
Vlákno (celková výživa (g)) 0.6
Vitamín a (iu) 0
Tiamín (vitamín b1 (mg)) 0.03
Riboflavín (vitamín b2 (mg)) 0.03
Niacín (vitamín b3 (mg)) 0.3
Vitamín b6 (mg) 0.11
Vitamín c (mg) 6.1
Vitamín e (mg) 0.55
Vápnik (mg) 3
Fosfor (mg) 8
Železo (mg) 0.3
Draslík (mg) 259
Horčík (mg) 3
Zinok (mg) 0.12
Selén (mcg) 0.6

Výhody granátového jablka:

Teraz sa pozrime na výhody granátového jablka. Majte na pamäti, vyklenuté cukru, ktorý pridáte do svojho šťavy. To môže brániť zdravotné aspekty tohto ovocia. Tu sú výhody granátového jablka:

1. Posilňuje imunitný systém:

So silou odvrátené baktérie a vírusy, granátové jablko je prospešná pri posilnenie imunitného systému. To pomáha, aby sa telo silnejšie.

2. Znižuje hladinu cholesterolu:

Náročné granátové jablko pravidelne môže pomôcť kontrolovať zlú hladinu cholesterolu v tele. To je vzhľadom k bohaté množstvo antioxidantov v ňom. Šťava má potenciál oxidovať lipoproteín s nízkou hustotou (LDL). Pomáha srdce lepšie pracovať.

3. Preventívne proti rakovine prsníka:

Niektoré enzýmy nachádzajúce sa v tomto ovocie zničenie buniek, ktoré spôsobujú rakovinu prsníka. Náročné granátové jablko pravidelne môže pomôcť predísť rakovine prsníka.

4. Boj proti Diabetes:

Granátového jablka znižuje hladinu cukru v krvi. To tiež vyplavuje toxíny z tela. Jedná sa o efektívny a dôležitým aspektom pre ľudí trpiacich cukrovkou.

5. Znižuje inštancií srdcových chorôb:

S účinky znižujúce hladinu cholesterolu, granátových jabĺk pomáha funkcia srdca lepšie. Pravidelná konzumácia granátového jablka tiež znižuje riziko srdcového zlyhania, mŕtvice a plaku nahromadenie.

6. Ochrana proti osteoartrózy:

Granátové jablko je prospešná, pretože spomaľuje proces zhoršovania chrupaviek okolo kosti. Pravidelné užívanie tohto ovocia môže tiež predchádzať rôznym ochoreniam kostí.

Zdroj: http://myhealthbynature.com/pomegranate-health-benefits-and-side-effects/

7. Bohatým zdrojom rôznych minerálov a živín:

Granátového jablka je bohatým zdrojom vitamínu B, vitamín C, sacharidov a cukrov, vápnika, draslíka, horčíka a železa. Jedna porcia granátových jabĺk môže poskytnúť veľa živín na jeden záťah.

Takže teraz, keď viete, výhody a nežiaducich účinkov granátové jablká, múdre a zostať zdravý!

Strieľať komentár a dajte nám vedieť o svojej skúsenosti s týmto zdravé ovocie.

Referencie: 1, 2

load...