Zdravie a wellness

5 úžasných zdravotných výhod použitia hrnčeka na vodu

5 úžasných zdravotných výhod použitia hrnčeka na vodu

Niekedy mali vodu z hlinenej nádobe? No, ak ste nie, potom vám chýba na nespočetné množstvo zdravotných výhod. Použitie hlinený hrniec na vodu nie je len tradičné alternatívou k ocele, sklenené a plastové nádoby, ale je to zdravá alternatíva rovnako.

Zaujíma vás, ako hlinenej nádobe môže byť tak prospešné? Prečítajte si to zistiť!

Clay Voda Pot - 5 Amazing Zdravie Výhody:

1. Vodné chladenie:

Všetci si pamätáme na staré dobré časy, keď budeme piť vodu uloženú v Matkas. Vedci tvrdia, že zadržiavanie vody v hlinenej vodné hrnce, je najlepší spôsob. Hlinené hrnce nielen chladiť vodou dole, oni tiež poskytujú liečenie s prvkami krajiny. Najvýraznejšie, hlinené hrnce preniesť chlad do vody založené na klímu. Táto vlastnosť hlinenej nádobe je jedinečný, a žiadny iný kontajner má rovnakú kvalitu (1).

load...

2. Porézne:

Clay je porézny. Rovnakým spôsobom, hlinený hrniec je porézny. Pri ukladaní vody v hlinenej nádobe, vyparovanie sa stane. Tento proces spôsobí ochladenie ako vodná častice získavajú energiu vo forme tepla, potom sa zmení na plyn a sa zmieša so vzduchom. Hlinená hrniec má malé otvory viditeľné na mikroskopickej úrovni, ktorými voda presakuje von a získava energiu, aby sa plyn, a dostane odparí spôsobuje chladenie. Tepla a vlhkosti obehu v celom hrnci, úplne opačný ku kovu alebo smaltu lemované riadu, ktoré používame dnes. Niektoré nádoby sú vyrobené zo špeciálneho typu ílu, ktorý obsahuje škvŕn zo sľudy, hovorovo známe ako hlinky "sľudou. Sľuda je prírodný izolant.

3. Alkalické:

Ďalšou výhodou íl vody hrnca je alkalický charakter hliny. Interaguje Alkalická íl s kyslosť vody a poskytuje správnu rovnováhu pH. Táto voda môže pomôcť potlačiť kyslosť a tým poskytuje úľavu od bolesti gastronomických. Tento druh ílu je veľmi užitočná a je jedným z mála dobre zdokumentovaných výhody pitnej vody z hlinené hrnce. Pri kyslé potraviny, ako mäsa alebo mlieka sa varí v hlinenej nádoby, pomáha íl neutralizovať príliš kyslé vlastnosti potravín i (2).

4. Zlepšuje metabolizmus a mužnosti:

Pitie správne množstvo vody denne nám môže pomôcť zvýšiť metabolizmus. Zvyčajne uložiť vodu v plastových nádobách, bez toho aby si uvedomil, že tam sú škodlivé chemikálie, ako je BPA (bisfenolu A) v plastu, ktorý lipne na molekuly vody a predstavujú zdravotné riziko. Alternatívne pitnej vody z hlinenej nádobe môže prispieť k zlepšeniu metabolizmu, bez toho, aby nebezpečné chemické látky, ako je BPA pridaný do boja. Pitná voda z hlinenej nádobe môže tiež pomôcť udržať hladinu testosterónu v tele, na rozdiel od plastu, čo zase znižuje množstvo testosterónu v našom tele. Clay voda chutí prírodné, príjemne chladené a tiež pomáha zlepšiť metabolizmus a mužnosť (3).

load...

5. Gentle On hrdla:

Spomeňte si na letnej dovolenke, keď sme sa vrátili z parku po peknej hre futbal alebo peklo. Mamička alebo babička bude trvať na pitnú vodu z Matka skôr než do chladničky. Aj keď sme nevedeli, prečo je jedným z dôvodov by mohlo byť, aby sa zabránilo úpal. A ten druhý dôvod, prečo by mohlo byť, že náhla zmena teploty by nás zle.

To, čo sme si neuvedomil, aj keď, je to, že voda skladuje v hlinenej nádoby je šetrný na krku. Je to ideálny nápoj pre ľudí, ktorí trpia kašľom alebo za studena (4).

To sú len niektoré z výhod pitnej vody z hlinené hrnce. Jediná dôležitá vec na zapamätanie je čistiť tieto hrnca každé tri dni a pravidelne meniť vodu. Ďalej len, Surah 'alebo úzkym hrdlom džbán v tvare vodnej pot a, matka' alebo tradičných vode hrniec sú dva typy hlinených črepníkoch k dispozícii.

Po prečítaní tohto, môžete byť v pokušení, aby si hlinený hrniec hneď! Tak čo ešte čakáte! Ste pripravený na použitie hlinený hrniec pre pitnú vodu? Uvedomte si, že tieto hrnce sú ručne vyrábané, a tam je dobrá šanca, všetky tie najlepšie z nich sú už prijatá. Dúfame, že sa vám to páčilo čítanie tohto. Súhlasíte s zoznamu? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii Komentáre nižšie!

load...