Zdravie a wellness

5 úžasných výhod vysokej bielkoviny s nízkym obsahom diéty

5 úžasných výhod vysokej bielkoviny s nízkym obsahom diéty

S ohľadom na rastúce povedomie o zdravom životnom štýle a stále fit medzi ľuďmi, mnoho ľudí dnes obhajujú divy výstrelok stravy. Či už je to pre dosiahnutie ich fitness cieľa tým, že zhodí kíl alebo aby bola zachovaná ich ideálna hmotnosť, diétne plány sú získavajú na popularite v obrovskom spôsobom medzi celebritami a prostí občania podobný. S vysokým obsahom bielkovín a low-carb diéta je jeden taký populárny diétny plán, ktorý nielen pomáha chudnutie, ale aj vaše telo sa základnými energeticky dávať živiny zatiaľ čo sýtiaci vašu chuť k jedlu.

Príklady s vysokým obsahom bielkovín low-carb potravín

Najlepšie časť o tejto diétny plán je, že je isté, že sa skladajú z niektorej z vašich obľúbených odrôd potravín, ktoré nemusíte vyhne. Tu sú niektoré z najobľúbenejších potravín, ktoré sú s nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín:

1. Mäso a ryby:

Všetci milovníci vy mäsa - radujte sa! Tu je diétny plán, ktorý podporuje spotrebu mnohých druhov mäsa a rýb bielkovín nabité. Patrí medzi ne morčacie a kuracie prsia, jahňacie mäso, steak, šunku, teľacie, bravčové sviečkovice, mleté ​​hovädzie mäso, krevety, krevety, krabie mäso, tuniak, losos, atď Hoci je nutné obmedziť príjem mäsa bohaté na nasýtené tuky, ako bravčové, jahňacie a hovädzieho mäsa, si môžete vychutnať jednu porciu ryby, biele mäso, rovnako ako chudé mäso každý deň. Poskytujú dobrú dávku bielkovín, zatiaľ čo vás chráni pred rizikami vyplývajúcimi z nasýtených tukov - napríklad srdcových chorôb.

load...

2. Orechy a semená:

Pri pohľade na zdravú desiatu bojovať proti tým, bodavá bolesť z hladu? Budete radi, aby vedeli, že váš go-to plnív sú vynikajúce proteínové prevalcovať! Mandle, vlašské orechy, pistácie, tekvicové, ľanové a slnečnicové semienka sú bohaté na bielkoviny a môže byť jeden priamy ako občerstvenie alebo môžu byť použité na začiatok šaláty a koktaily. Len uistite sa, že udržať veľkosť porcií týchto orechov a semien malé, pretože majú vysoký obsah tukov (dobré tuky).

3. Dairy:

Mliečne výrobky, ako sú syry, jogurty a tvaroh sú tiež dobrým zdrojom bielkovín. Jogurt je skvelý diétny doplnkom, ktorý pomáha zlepšiť vaše zažívacie zdravie a syr je dobrým zdrojom vápnika kostí posilnenie. Obsahovať aspoň jednu časť z týchto mliečnych výrobkov vo vašej každodennej stravy pre celkové zdravie boost.

4. Ďalšie možnosti:

Niektoré ďalšie potraviny, ako je tofu, quinoa, fazuľa, hrach, arašidové maslo, varené vajcia, atď, sú bohaté na bielkoviny a ďalších nevyhnutných živín, zatiaľ čo s nízkym obsahom sacharidov.

load...

S množstvom potravinárskych odrôd uvedených vyššie, môžete dýchať úľavou s vedomím, že s vysokým obsahom bielkovín a nízkym carb diéta nebude dať vaše chuťové poháriky na skúšku. Tieto potraviny vám poskytne ideálnu kombináciu božskej chuti, s vysokou energiou a správnej výživy.

Ako sa s vysokým obsahom bielkovín a Low-Carb Diéta Benefit The Body?

Vrátane bielkovín nabité a low-sacharidov potraviny ako súčasť vašej každodennej stravy môže robiť zázraky pre zlepšenie svojej celkovej zdravie. Tu sú niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste mali jesť low-sacharidov a vysokým obsahom bielkovín:

1. To pomáha k dosiahnutiu väčšej Chudnutie:

-Li schudnúť, je na programe rokovania, potom s vysokým obsahom bielkovín a sacharidov s nízkym strava by mala byť vysoko účinná, Journal of Pediatrics štúdiu Uistite sa, že vytvorí svoj diétny plán, po konzultácii s certifikovaným dietológom alebo lekárom.

2. Boje proti rakovine:

Počet prípadov rakoviny sú celosvetovo na vzostupe v dôsledku našich zlých stravovacích a životnými návyky. Štúdia Cancer Research uvádza, že strava s nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín nielen pomáha pri chudnutí, ale tiež obmedzuje vznik a rast rakoviny.�

3. Pomáha pri nakladaní s diabetom:

Ďalší zdravotný prínos s vysokým obsahom bielkovín a sacharidov s nízkym stravy je, že pomáha riadiť typ - cukrovka 2. Štúdia zverejnená v časopise American Journal of Clinical Nutrition naznačuje, že strava bohatá na bielkoviny a nízkym obsahom sacharidov zlepšuje kontrolu glykémie u typu - 2 pacientov s diabetes a pomáha im schudnúť.�

4. Znižuje vnímanie hladu:

Podľa štúdie v Journal of American diétne asociácie, s nízkym sacharidov a vysokým obsahom bielkovín stravy nielen zvyšuje kognitívne jesť zdržanlivosť, ale tiež znižuje vnímanie hladu. Prispieva tak prispieť k zvýšeniu chudnutie.�

5. To môže znížiť riziko zhoršenia kognitívnych funkcií u starších osôb:

Z mnohých nebezpečenstvom vysokým obsahom sacharidov stravy, zvýšené riziko demencie medzi staršími ľuďmi je najčastejší. Žurnál Alzheimerovou chorobou štúdie uvádzajú, že diétne vzor, ​​v ktorom sacharidy sú hlavným zdrojom kalórií - zatiaľ čo proteíny a tuky sú sekundárnym zdrojom kalórií -increases riziko kognitívne poruchy.

Každý môže mať prospech z dobrých vecí, s vysokým obsahom bielkovín a nízkym carb diéta môže ponúknuť. Je však dôležité, aby ste svojmu lekárovi v slučke o vašich stravovacích možností, aby sa zabránilo nepriaznivým následkom (ako je zvýšenie hladiny HDL).

Je Low-Carb Diet lepší ako ne-Carb Diéta?

Vzhľadom na význam vyváženej stravy, je nevyhnutné, aby ste upustiť od odstránenia sacharidov z vašej stravy úplne. Tie by mali obsahovať malé porcie dobrých sacharidov vo vašej strave. Aj keď môžete naraziť na mnohých diét, ktoré eliminujú sacharidy alebo prísne obmedzuje ich množstvo, mali by ste to urobiť bod je konzumovať nízka, ale. Je nutné, aby ste si uvedomiť, že sacharidy majú tiež dôležitú úlohu v našom tele. Oni sa správajú ako zdroj paliva potrebného pre fyzickú aktivitu, tak aj pre funkciu dôležitých orgánov, ako je mozog. Uistite sa, že obsahujú zdravé zdroje sacharidov, ako celé zrná vo vašej strave, pretože poskytujú telu základných živín, ako je vitamín B, vlákninu, vitamín E, meď, selén, zinok, atď chcete znížiť svoje sacharidov saciu cestu príliš veľa, môže to vás pri vysokom riziku nedostatky vitamínov, ktorý, podľa poradia, môže spôsobiť vážne ochorenie. Listová zelenina, banány, mrkva, popcorn a hnedá ryža sú niektoré zo zdravých zdrojov sacharidov môžete rozhodnúť pre.

Aby bolo zaistené, že dostanete dostatok sacharidov, bez toho aby im overconsuming vo vašej strave, znížiť veľkosť porcií, ktoré konzumujú. S vysokým obsahom bielkovín a low-carb diéta je veľmi zdravé, ak vaše telo je stále potrebné živiny, aby zostali ako palivo. Ak máte v úmysle znížiť svoj príjem sacharidov, uistite sa, že by ste sa poradiť s dietológom, aby mohol pomôcť určiť svoje energetické nároky.

Popular Low-Carb, s vysokým obsahom bielkovín stravy plány:

1. Atkins Diéta:

Atkinsonova diéta je jednou z najznámejších chudnutie diéta plánov nedávnej doby. Podporuje Low-sacharidov s dôrazom na zvýšený príjem bielkovín a tukov. Diéta má štyri fázy, ktoré podporujú prijatie životnosť svojich navrhovaných stravovacích návykov. Namiesto toho, aby kontroly časti alebo počítanie kalórií, Atkins diéta odporúča sledovanie vášho príjmu sacharidov. Strava má podiel oboch zástancovia a kritiky.�

2. CSIRO Diéta:

CSIRO strava je 12 týždňov chudnutie program vyvinutý austrálskymi výskumníkmi. Táto diéta príliš odporúča príjem high-proteín spolu s miernymi sacharidov a nízkym obsahom tuku. To podporuje kombináciu oboch zmeny stravovacích návykov a cvičenie na dosiahnutie chudnutie.

Keď môžete prijímať niektorý z diétnych plánov uvedených opýtať svojho dietológa vytvoriť vlastné high-proteín, low-carb diétny plán pre vás - brať svoje požiadavky a anamnézu do úvahy - je efektívnejšie možnosť.

Medzi ďalšie body na zapamätanie:

Keď ste na high-proteín low-carb diétu, existujú určité body, ktoré by ste mali mať na pamäti, vrátane nasledujúcich:

  1. Vždy sa uistite, že môžete získať vaše bielkovín zo zdravých zdrojov, nie tie s vysokým obsahom nasýtených tukov. Hydina a ryby sú dobrým zdrojom živočíšnych bielkovín, zatiaľ čo matice, tofu a fazuľa sú dobrým zdrojom rastlinných bielkovín.
  2. Nevedú sacharidov od svojho jedálnička úplne.
  3. Vždy sa uistite, že ste zahrnuli čerstvého ovocia a zeleniny vo vašej strave, takže váš s vysokým obsahom bielkovín a low-carb diéta je vyvážená.
  4. Užite sacharidov s vysokým obsahom zeleniny, ako sú zemiaky, mrkva, sladké zemiaky, repa a kukurica v moderovanie.
  5. Vezmite svojho lekára a dietológa súhlas sa pred prípravou stravy graf pre seba.
  6. Uistite sa, že tiež zahŕňajú fyzické cvičenia ako súčasť svojho denného režimu, spolu s týmito diétne zmeny, pre dosiahnutie najlepších výsledkov.
  7. Dávajte pozor na balených potravín označených "low-sacharidov". Treba predovšetkým vyhnúť tieto potraviny ako cukrové alkoholy použité pri ich príprave nemôže byť ľahko stráviteľné v tele. Môžu teda mať za následok poruchy trávenia, nadúvanie a hnačky.
  8. Najlepší spôsob, ako sledovať svoj príjem sacharidov je zahrnúť len komplexné sacharidy vo vašej strave - a zároveň sa vyhnúť rafinovaných sacharidov. Komplexné sacharidy majú vysoký glykemický index. Môžu pomôcť vyhnúť sa hrotmi cukru v krvi, ako sa dostať vstrebáva do krvného obehu pomaly.

Namiesto spoliehania sa na rôznych diét výstrelky, ktoré prichádzajú a odchádzajú, sa rozhodli pre zdravé, s vysokým obsahom bielkovín a sacharidov s nízkym stravy určite pomôžu žať viac výhod, zatiaľ čo vás chráni pred diétne nedostatky a zdravotných rizík. Táto diéta vám umožní schudnúť zdravo a pritom poskytuje svoje telo so základnými živinami, ktoré potrebuje, aby správne fungovali.

Takže sa tešíš na vyskúšanie tento diétny plán? Dajte nám vedieť v sekcii Komentáre nižšie.

load...