Zdravie a wellness

5 úžasných prínosov olej z hroznového oleja na pokožku, vlasy a zdravie

5 úžasných prínosov olej z hroznového oleja na pokožku, vlasy a zdravie

Nie všetko, čo nájdete v prírode sú zdravé. A nie všetky sú škodlivé jeden. To znamená, že niečo môže byť buď zdravé, alebo nie. Je to tak? No, máme výnimky. Jedným z nich je olej z hroznových jadier. A poviem vám - táto výnimka je mimo fascinujúce. Čo je dôvod, prečo by ste mali vedieť o výhodách z hroznových oleja alebo negatívne dopady. Správny. Teraz.

Obsah

 • Čo je Grape Seed Oil?
 • Aké sú olej z hroznových Nutričné
 • Je olej z hroznových zdravé?
 • Aké sú výhody olej z hroznových?
 • Aké sú iné použitia olej z hroznových jadier? (Nedostatok informácií)
 • Ako Hroznový olej môže byť nezdravé?
 • Aké sú najlepšie Druhy olej z hroznových jadier?
 • Kde kúpiť olej z hroznových?

Čo je Grape Seed Oil?

Ako už názov napovedá samozrejme, je olej lisované zo semien hrozna. Olej sa teda vedľajším produktom výroby vína.

Olej existuje už dlhšie ako 6000 rokov. Podľa niektorých zdrojov, Európania použil olej na liečbu chorôb spojených s očí a kože. A od prelomu 20. Storočia, olej z hroznových jadier začali zbierať pozornosť od vedcov a podobne.

load...

Čo robí niečo, čo to je, tak jeho obsah - a tu sa pozrieme na nutričný profil z hroznových semienok.

Späť na obsah

Aké sú olej z hroznových Nutričné

Fakty o výživovej hodnote

Veľkosť porcie 218g

Sumy na jednu porciu
Kalórie 1927 Kalórie z tuku 1927
% dennej hodnoty *
Celkový obsah tuku 218 g 335%
Nasýtený tuk 20 g 100%
Trans tuku
Cholesterol 0%
Sodík 0%
Celkový obsah sacharidov 0%
Diétne vlákno 0%
Cukry
Proteín 2 g
Vitamín a 0%
Vitamín c 0%
Vápnik 0%
Železo  0%
* percentuálna denná hodnota je založená na 2000 kalórií.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs

load...

Teraz sa dostaneme ku skutočnému téme. Prskající debata, ak sa spýtate. Niektorí hovoria, že ropy robí divy. A istý veľa cíti inak. Kde je pravda lož? Majte oči valcovania.

Späť na obsah

Je olej z hroznových zdravé?

Táto otázka predovšetkým zužuje na jeden faktor - omega - 6 mastných kyselín. Olej z hroznových semien obsahuje omega - 6 a omega - 3 mastné kyseliny. Ale bývalý je prítomný vo väčšom množstve.

A to môže spôsobiť problémy.

Olej z hroznových semien má najvyššiu hladiny omega - 6 mastných kyselín - v porovnaní s inými rastlinnými olejmi. Hoci omega - 6s nie sú zlé samy o sebe, ak môžu konzumované v prebytku spôsobiť komplikácie. Určité potenciálne podmienky zahŕňajú zvýšenie zápalu, zvýšené riziko obezity a zvýšenej hladiny cholesterolu.

Tiež, po tom všetkom, je to olej. Čo je dôvod, prečo to človek musí konzumovať striedmo, pretože obsahuje tuk. U žien je dávka 5 až 6 čajových lyžičiek za deň, a v prípade mužov, to je 6 až 7 čajových lyžičiek. Táto dávka je pre všetky oleje.

Ďalším dôležitým faktorom je spracovanie. Väčšina typov komerčne dostupných olej z hroznových jadier sú spracované - sú vyrábané za použitia chemických rozpúšťadiel, ako je hexán, ktorý je považovaný za neurotoxín. Nevieme, čo chemické rozpúšťadlá, ako to môže urobiť pre ľudí - a to bez ohľadu na množstvo, v akom sú spotrebované.

Hoci hroznový semená sú bohaté na živiny, niektoré štúdie uvádzajú, že to nie je prípad s olejom. Väčšina antioxidantov, vrátane proanthokyanidinov z hroznových jadier, neboli prítomné v oleji (1).

Ale nemôžeme dospieť k záveru doteraz. Nie, kým sme videli olej z hroznových výhody a vedľajšie účinky.

Späť na obsah

Aké sú výhody olej z hroznových?

Tu je niekoľko spôsobov, ako využiť tento prírodné krásy zázrak.

1. Anti-poburujúce a celkový zdravotný stav

Podľa iránskeho štúdie, olej z hroznových jadier môžu zlepšiť zápalových stavov u žien s nadváhou (2).

A ako sme videli, olej má vyššie percento omega - 6 mastných kyselín. Podľa University of Maryland Medical Center, omega - 6s môže mať prospešné účinky voči alergie, artritídy, ADHD, a rakovina prsníka (3). Olej tiež obsahuje kyselinu linolovú, ktorá sa prevedie do gama-linolová kyselina v tele - a, ktorý má ochrannú úlohu v tele.

Je bohatý na vitamín E, ktorý posilňuje imunitný systém (4).

Tiež olej neobsahuje trans tuk. Jeden nemusí konkrétne hovoriť o nebezpečenstve trans tuku alebo hydrogenované tuky - a olej neobsahuje žiadnu z nich. To by tiež mohlo prispieť k podpore zdravia srdca.

2. Variť olej z hroznových

Ako prospešná používa olej z hroznových pre varenie? No, pokiaľ ide o varení, oleje s vysokým dymu bodmi majú výhodu. Také oleje sú dobré pre sa hýbať-vyprážanie a vysokú tepelnú vyprážanie. Olej z hroznových semien má mierne vysokú dymivosti (400o F), a to je dobrou voľbou pre sautéing na miernom ohni (5). Mohlo by to byť zlé pre fritovanie, keď (6).

3. Hroznový olej Pre zdravie pokožky

K dispozícii sú výhody z hroznových oleja na tvár a kožu rovnako. Väčšina kozmetických prípravkov radšej olej z hroznových jadier ako svoju základňu. Olej vo svojej ideálnej hrúbka, je tiež bohatá na vitamíny C, D, a E - z ktorých všetky pomáhajú pri znižovaní vrásky a jazvy. Pomáha pri uťahovaní kože. Polyfenoly a antioxidantov v oleji pomáhajú pri liečbe akné rovnako. Olej pôsobí tiež ako schopný hydratačné - vyvažovanie ako suché a olejové škvrny na koži. Ako tonera, olej môže preniknúť póry a čistí pokožku - a tým vytvrdnutí pupienkov.

Vitamíny C a E a mastné kyseliny, aby sa olej nádherné zmäkčovadlo. Pomáha odstrániť strie rovnako. Reštrukturalizáciu vlastnosti Olej pomáhajú koži udržať svoju normálnu štruktúru, v dôsledku zníženia vzhľad strií. Kyselina linolová môže tiež pomôcť pri liečbe ekzémov.

Dá sa použiť olej pre masážne terapiu príliš, ako to dostane ľahko vstrebáva do pokožky. Chcete vedieť, ako používať hroznový olej zo semien pre kožu? No, naliať niekoľko kvapiek to na ruky a trieť svoje dlane. Masáže v smere nahor, až sa dostane úplne vstrebáva do teraz super-hladkú kožu.

4. Hroznový olej pre zdravie vlasov

Ak hovoríme o vlasoch, vzhľadom k tomu, olej je ľahší ako olivové alebo kokosového oleja, hydratuje a podmienky vlasy, bez opustil to pocit mastný. To tiež znižuje lupín a vypadávanie vlasov a posilňuje vlasy aj - čo jej rastú rýchlejšie. Obsah vitamínu E v oleji pomáha budovať vlasov tkanivo, a obsah kyseliny linolovej v oleji podporuje rast vlasov.

5. Hroznový olej na sex

Olej z hroznových semien môže pôsobiť ako mazivo nádherné rovnako.

Hroznových jadier kapsule majú prínos je príliš. Kapsuly sú štandardizované, aby obsahovali asi 80% proanthokyanidinov, ktoré sú známe pre zlepšenie sexuálne zdravie.

Späť na obsah

Aké sú iné použitia olej z hroznových jadier? (Nedostatok informácií)

Tvrdí sa, že existuje mnoho ďalších olej z hroznových výhody. Aj keď sa zistilo, že je to pravda v niektorých štúdiách a osobných výpovedí, je potrebný ďalší výskum.

- V niektorých prípadoch bolo zistené, že ropa môže ponúknuť úľavu pre diabetikov. To môže tiež pomôcť predísť rakovine.

- Hroznový olej môže pomôcť znížiť tmavé kruhy pod očami. Jeho silné antioxidačné vlastnosti môžu pomôcť v tomto smere. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť niektoré z oleja pod očami, než spíte.

- Olej tiež bojuje vlasy alergie - to je hypoalergénny a vyhovuje aj citlivú pokožku hlavy.

To sú výhody z hroznových oleja. Ale nemôžete vedieť všetko o niečom, ak nahliadnuť do svojej temnej strane.

Späť na obsah

Ako Hroznový olej môže byť nezdravé?

Takže, aké sú hroznových jadier nežiaduce olej pleť účinky? Byliny, ako hroznových jadier a ropy, môže obsahovať zložky, ktoré by mohli interagovať s inými liekmi a doplnky stravy. Niektoré časté vedľajšie účinky patrí nevoľnosť, svrbenie, žalúdočná nevoľnosť, bolesti hlavy a bolesti hrdla (7).

Ďalšie závažné alergické reakcie na oleji zahŕňajú vyrážky, žihľavka, dýchacie ťažkosti, opuch tváre a úst a tiesne na hrudníku (8).

Istí, že sme sa diskutovať, že nie všetky omega - 6s spôsobiť zápal. Áno - ale olej z hroznových jadier by mohli obsahovať aj tieto omega - 6s, ktoré robia. Ako sme už diskutovali na začiatku, strava extrémne vysokým obsahom omega - 6 mastných kyselín môže spôsobiť zápal, cholesterol a obezity.

Podľa jednej brazílskej štúdie blahodarné účinky oleja z hroznových jadier objavené v štúdiách sa stalo v malých kontrolných skupín a nie v oblasti výskumu vo veľkom meradle. To vrhá svetlo na skeptické veľa uznávaný výhod oleja (9).

Podľa inej správy, aj keď tam môže byť významný Extrakt zo semien hrozna olej výhody, nie je tam žiadny priamy dôkaz preukazujúci žiaduce účinky motorových a prevodových olejov (10). A prichádza do kalórií, olej z hroznových jadier môže byť trochu na hornom konci. Jednu polievkovú lyžicu oleja obsahuje asi 120 kalórií.

Udržiavanie nedostatok dôkazov stranou, olej z hroznových jadier, je veľmi vysoký obsah polynenasýtených mastných kyselín (PUFA). Ale to, čo musíme tiež vedieť, že existujú rôzne druhy polynenasýtených mastných kyselín - omega - 3 mastné kyseliny Omega - 6s a omega - 9s. Tam, kde sa veci hrozné je, že nadbytok omega - 6s v strave v porovnaní s ostatnými PUFA môže spôsobiť problémy. Musí existovať rovnováha.

Ešte dôležitejšie je, olej z hroznových jadier má väčšiu omega - 6 mastných kyselín než iných rastlinných olejov. Pre lepšie pochopenie -

- olej z hroznových semien obsahuje 70% omega - 6 mastných kyselín - slnečnicový olej, to je 68% - Kukuričný olej, to je 54% - sójový olej, to je 51% - repkový olej, to je 19%

Je dôležité pochopiť, že omega - 6s samy o sebe nie sú zlé. Tie sú nevyhnutné pre celkové zdravie. Ale ak sú konzumované v prebytku, dochádza k poškodeniu. Omega - 3S a omega - 6s dostaneme z našej strave navzájom konkurujú, pretože podstúpi chemické reakcie v tele. Oba tieto typy PUFA sú dôležité pre fungovanie a metabolizmus mozgu, atď

A rovnako ako sme si povedali, keď koncentrácia omega - 6s v našom tele je vyšší v porovnaní s omega - 3 mastné kyseliny, vznikajú problémy.

Niektoré z týchto problémov patrí -

Zvýšené riziko srdcového ochorenia - Podľa American Heart Association, náročné kdekoľvek medzi 5 až 10 percent z celkového kalorického príjmu omega - 6s, je v bezpečí (11). Čo je suma, väčšina ľudí už jesť (a čo je dôvod, prečo olej z hroznových jadier mohol ublížiť, pretože to je vyššia v omega - 6s). Keď sa to presahuje, vaše srdce je v nebezpečenstve.

Obezita - Prebytok príjem omega - 6s spôsobuje zápal, čo zhoršuje schopnosť organizmu vyrovnať hormóny. To v konečnom dôsledku ovplyvňuje metabolizmus, čo vedie k nárastu telesnej hmotnosti, a v dlhodobom horizonte, obezity. Nerovnováha v hormónov môže dokonca narušiť fungovanie štítnej žľazy - a to môže viesť k obezite rovnako.

Ak olej z hroznových semien sa dáva vám nervozita už možno ho nahradiť s canola (bohatý na mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú vhodné pre srdce), kokosový orech (bohaté na kyseliny laurovej, ktorý má imunitný-posilnenie účinkov), alebo sezamovom (bohaté na antioxidanty ktoré pomáhajú znižovať krvný tlak) oleja.

Ak hovoríme o dávky, nie je uvedené vyššie. Niektoré štúdie predpísané 100 až 300 miligramov oleja denne, ale inak, nikto nepozná hornú hranicu (12).

Späť na obsah

Aké sú najlepšie Druhy olej z hroznových jadier?

Predtým, než sme sa zistiť, čo je najlepší druh oleja z hroznových je, poďme sa stručne pozrieť na to, ako je olej vyrobený.

Olej, samozrejme, je vyrobené z hrozna. Ale ako sa vyrába, je dôležité. Jedná sa o zvyšok vedľajším produktom procesu vinárstva. Víno sa vyrába lisovaním šťavy z ovocia a opustenia semená za sebou. Tieto semená sa potom rozdrví, a olej sa extrahuje z nich.

Táto extrakcia olejov sa môže stať v mnohých spôsobmi. Jedným z nich je lisovaný za studena olej. Semená sa lisujú s moderným oceľovom lisu. Za studena lisovaný olej zachovávajú svoju vôňu, chuť a výživu. Oni tiež zachovať ich úžasné výhody.

Ďalším spôsobom, ako sa zavádza chemické rozpúšťadlá (ako je hexán, ako sme videli vyššie) a potom sa po dlhý proces čerpať olejov zo semien. Väčšina moderných priemyselných strojov dokonca ohrievať olej do extrémne vysokých teplotách - a nechceme, aby to ako olej je úplne zničená v procese.

To je dôvod, prečo, ako to najmä olej z hroznových jadier je pripravený má zásadný význam. Olej obsahuje tuk, a zahriatím (čo je to, čo najčastejšie sa deje), môže premeniť zlé tuku. Zmeny molekulárnej zloženie oleja v. Ukazuje zatuchnutý a má nežiaduce účinky.

Z tohto dôvodu je potrebné zvoliť ten hroznový olej zo semien, ktorá je najmenej spracované. Uistite sa, že máte organický, za studena lisovaný, bez obsahu rozpúšťadiel značku! Pozrite sa na uvádzanie na fľaši.

Späť na obsah

Kde kúpiť olej z hroznových?

A máme bonus pre vás - ak hľadáte pre organický olej z hroznových jadier, tu to máte.

Späť na obsah

Záver:

Tak čo teraz?

Vieme, že omega - 3 mastné kyseliny sú najlepšie. A omega - 6s nie sú tak zdravé. A pretože olej z hroznových jadier je vysoko v druhom prípade to nemusí byť ideálnou voľbou väčšinu času (a pre väčšinu ľudí).

Môžete použiť aj iné zdravé oleje (ako je olivový olej) pre varenie a využiť z hroznových semienok pre svojej koži a vlasy výhody. Vo varení, možno raz za čas. To je všetko.

Povedzte nám, ako tento príspevok o výhodách olej z hroznových vás pomohlo. Do podeliť o svoje pripomienky k iným účelom ropy z hroznových semienok ponechaním komentár do nižšie uvedeného poľa.

Referencie

 1. "Analýza proanthokyanidinov v hroznových semienok výťažky..." National Institute of Health Sciences, Osaka Branch. 2003 február.
 2. "Má olej z hroznových jadier zlepšiť zápal a inzulínovú rezistenciu..." Tabriz University of Medical Sciences, Tabriz, Irán. 2015 v septembri.
 3. "Omega - 6 mastné kyseliny". University of Maryland Medical Center.
 4. "Vitamín E a imunita". Yamaguchi Prefectural University, Japonsko. 2000.
 5. "Aký typ oleja by som mal použiť pre varenie s vysokou teplotou?". MayoClinic.
 6. "Tieto jedlé oleje by ste mali používať a kedy ich použiť." Huffington Post. 2016 apríl.
 7. "Hroznových jadier". University of Maryland Medical Center.
 8. "Hroznových jadier vedľajšie účinky olej". Drugs.com.
 9. "Olej z hroznových jadier zlúčeniny: Biologická a chemická Akcia pre zdravie". University of Vale do Rio dos Sinos, Brazília. 2017 v auguste.
 10. "Hroznový olej". University of Washington.
 11. "Omega - 6 mastných kyselín: môžu spôsobiť ochorenie srdca?" MayoClinic.
 12.  "Extrakt semien hrozna". WebMD.

load...