Zdravie a wellness

5 úžasné zdravotné výhody Tahini

5 úžasné zdravotné výhody Tahini

Hľadáte pre zložky, ktoré chutí a je zdravé pre vás v rovnakom čase? Potom tahini je niečo, čo musí ísť. Tento lahodný pasta prichádza s mnohými zdravotných výhod, ktoré vám poskytnú ďalší dôvod, aby ho radi.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračujte v čítaní tohto príspevku.

Tahini - Prehľad

Pre tých z vás, ktorí už nepoznáte, tahini, vyrobený z rozomletých sezamových semienok, je super-univerzálne a ide s oboma sladkých i slaných pokrmov. Nájdete dva typy tahini - trupom a nelúpaných. Nelúpaných tahini je najpopulárnejší a najlepšie, ako to je vyrobené zo sezamových semienok, ktoré sú celé. To znamená, že nutričná hodnota semien je ponechaný bez zmeny.

load...

Nižšie sú uvedené zdravotné výhody tahini.

1. Poskytuje vynikajúcu nutričnú hodnotu

Tahini je bohaté na omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín. Aj keď sa obsah tuku v sezamovom je vysoká, 90 percent je dobré tuku. Lyžicu tahini pasta obsahuje 85 kalórií, a 65 z týchto kalórií sú základnými tuky. Tento vynikajúci pasta je tiež bohatá na vitamín B1, železa, horčíka, fosforu, mangánu a medi. Získate 1 g vlákniny a 3 g bielkovín s polievkovú lyžicu tahini. So svojím bohatstvom v dôležitých vitamínov a ďalších živín, tahini je určite jedlo, ktoré vám poskytne skvelé zdravotné výhody.

2. Robí Mozog Strong

Ako už bolo spomenuté, tahini je nabitý zdravé omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny podporiť vývoj nervového tkaniva v tele, čo pomáha pri zlepšovaní zdravia mozgu. Pomáhajú tiež k spomaleniu vývoja Alzheimerovej choroby. Myslenie a pamäte sa zvyšuje, keď omega-3 je spotrebovaná. Mangán zvyšuje nervové a mozgové funkcie rovnako.

load...

3. Posilňuje zdravie srdca

Podľa výskumu, omega - 3 mastné kyseliny nie sú len znížiť hladinu cholesterolu v tele, ale tiež pomôcť pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení, ktoré je spôsobené zápalom. Hoci 8 g tuku, je k dispozícii v každej čajovej lyžičke tahini, 80 percent je nenasýtený, že nemá žiadny nepriaznivý vplyv na zdravie srdca. Kým presné množstvo omega - 3s nedá vypočítať, sa navrhuje, aby 4 lyžice, alebo 1 oz, sezamových semien má omega - 3 mastné obsah kyseliny 0,1 gramov. Vďaka tomu sa medzi 6 až 9 percent denného príjmu, ktorá je odporúčaná.

4. Poskytuje Antioxidanty

Jedným z mnohých dôležitých minerálnych látok, ktoré dostanete z tahini je meď. Je to dobre známy pre svoju schopnosť k úľave od bolesti a zníženie opuchu. Má protizápalové vlastnosti, ktoré sú účinné pri liečbe príznakov reumatoidnej artritídy. Pomáha tiež pri rozšírení dýchacích ciest u pacientov s astmou. Enzýmy v imunitnom systéme, tiež sa pomôcť meď je využívať ich antioxidačnými vlastnosťami. Sezamové pasta má tiež phytonutrients, ktoré zabraňujú poškodeniu pečene spôsobené oxidáciou. Astmatických pacientov môžu tiež profitovať z tahini, pretože obsahuje horčík, ktorý pomáha pri zmiernenie ich symptómov.

5. Podporuje imunitný systém

Tahini má štyri dôležité živiny - železo, selén, zinok a meď. Títo poskytujú toľko potrebnú podporu imunitného systému. Železo a meď sú súčasťou enzýmov, ktoré poskytujú podporu imunitného systému a tiež pomáhajú pri výrobe bielych krviniek. Zinok pomáha pri vývoji bielych krviniek a pomáha ich vo svojej funkcii zničenie choroboplodných zárodkov. Selén pomáha enzýmy v plnení svojej úlohy, vrátane výroby antioxidanty a protilátky, a tiež účinne pomáha funkciu imunitného systému. 1 lyžicu tahini, dostanete 9 až 12 percent odporúčanej dennej dávky železa, selénu a zinku.

Tahini je fantastické jedlo, ktoré vám poskytne veľa priaznivých účinkov na zdravie. Ako ste si prečítali, že je plná živín, ktoré pomáhajú rôzne orgány a telesné funkcie. Pomáha v pečeni detoxikáciu, udržiavanie zdravého svalový tonus a kože a prevenciu anémie. To tiež pomáha pri chudnutí, pretože má vysoký obsah alkalických minerálov, ktoré tvoria jedlo ľahšie stráviteľné. Tahini je jednoduchý, ale skvelý spôsob, ako poskytovať svoje telo dôležité živiny, ktoré pomáhajú udržať si fit a zdravý.

Spôsoby, ako využiť TANH

Ako už viete, tahini je úžasne univerzálny jedlo a ide s takmer akýkoľvek druh pokrmu. Ak máte v úmysle ho začleniť do svojho každodenného jedálnička, môžete tak urobiť nasledujúcimi spôsobmi:

  1. Urobiť vynikajúce zálievka zmiešaním tahini s jablčným octom, olivový olej, a čerstvé kurkuma.
  2. Zmiešajte ju do misiek, ktoré sa hýbať-vyprážané.
  3. Premiešame s kašou avokáda pre super-zdravé jedlo.
  4. Urobte si hummus pier dopadá zmiešaním tahini s cícerom a trochou cesnaku.
  5. Si zdravé sladké dobroty, ako je kakaové guľôčky s tahini.
  6. Jednoducho rozotrite na raňajky toast, ako začať deň v zdravým spôsobom.
  7. Používajte ju ako korenie na hamburgery a iné mäso.

Už nemusíte sa báť, ak vy a vaša rodina sa stále dostatok živín akonáhle urobíte tahini súčasťou vašej každodennej stravy. Najlepšie na tom je, že deti nebudú snažiť vyhnúť, pretože to chutí úžasné. Tiež tým, že pridaním do zákuskov a iných lahôdok by ste sa uistiť, že malí vo vašej rodine dostať vitamíny, minerály a ďalšie životne dôležité živiny, ktoré potrebujú, aby rast a rozvíjať sa.

Tahini nemusí byť exotické blízkovýchodnej jedlo, ktoré jete raz za čas. Je to jednoduché urobiť a mala by byť súčasťou vašej rodiny diétu. Vzhľadom k tomu, že môže byť zmiešaný s širokou škálou iných potravín, je to ideálny nadupaný potraviny mať vo vašej kuchyni. Využite tejto nádhernej pasty a nechajte vaše zdravotný prínos od všetkého, čo môže ponúknuť. Ak ste nevykonali tahini svorku vo vašej domácnosti, je na čase, aby tak urobiť teraz.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...