Zdravie a wellness

5 účinných jogových asanov na liečbu endometriózy

5 účinných jogových asanov na liečbu endometriózy

Bolesť z endometriózy je ako nôž do brucha. Ste ochotní urobiť čokoľvek, aby sa ho zbaviť? Prírodné prostriedky sú jednoduché, ale účinné spôsoby, ako riešiť bolesť. Konkrétne, joga má jednoduché riešenie tohto problému. Prečítajte si o to vedieť, čo endometrióza a ako jóga ju liečiť.

Čo je endometrióza?

Endometrióza je bolestivé, chronické brušné ochorenie, ktoré postihuje mnoho žien po celom svete. Vnútorná tkanive maternice vrstva prístrešky počas menštruácie. V niekoho s endometriózou, tkanivo uniká do iných telových dutín. Vzhľadom k svojej povahe, bude táto tkanivo tiež prístrešok cyklicky. To spôsobuje obrovské bolesti, nadúvanie a nepohodlie. Podmienkou je jednou z hlavných príčin neplodnosti u žien a ďalej sa zhoršuje stres a úzkosť. Endometrióza je buď dedičné alebo spôsobené chybným imunitným systémom (1).

Jóga ako liek:

Jóga a jej štruktúrovaný prístup k telu zmierniť príznaky endometriózy pri súčasnom zlepšení celkové fungovanie tela. Ženy, ktorí sa pokúsili jóga pre zníženie bolesti, tiež poznamenal, že ich stav je cez liečenie výrazne zlepšila. Kontrolované dychové cvičenia znižuje úzkosť, propagáciu všeobecný pocit pohody. Jogy zmierňuje menštruačné bolesti, zlepšuje plodnosť a pomáha hormonálnu rovnováhu. Tu sú niektoré základné jóga predstavuje, ktoré si môžete vyskúšať na úľavu od bolesti endometria.

load...

1. Motýľ Pose:

Póza motýľa s názvom baddha Konasana, otvára boky a panvovej oblasti. Upokojuje menštruačné bolesti a zvyšuje plodnosť. 1. Začnite s nohami rozšírených pred sebou a sústrediť sa na svoj dych. 2. Pri výdychu, pokrčte kolená a vytiahnite ich smerom dovnútra s podpätkami čelí panvicu. 3. Stlačte plosky nohy pevne dohromady a nechať kolená klesnúť do strán. 4. Uchopte prsty prsty a priviesť podpätky čo najbližšie k oblasti slabín ako je to možné. 5. Bez nútiť kolená na zem, tlačiť je dole, rovnako ako pohodlne možné. 6. Uchopte pózu po dobu 5 minút a obnoviť nohy naklonenej pozícii.

2. Goddess Pose:

Bohyňa póza je jedným z najlepších predstavuje pre zmiernenie menštruačných ťažkostí. Tiež volal SUPT baddha Konasana, póza stimuluje brušné orgány a ťahá triesla svaly. 1. Začnite tým, že motýľ predstavovať, ako bolo popísané vyššie. 2. Z motýľa predstavovať, štíhly dozadu pomocou lakte o podporu. 3. Teraz pomaly znižovať sami celú cestu smerom k podlahe, aby vaše chrbát je v súlade s vozovkou. 4. Dýchať hlboko a držať pozíciu po dobu 5 až 10 minút. Posadiť, prevrátiť na bok.

3. Kľudovú Hero Pose:

Sklopené hrdina predstavovať, alebo SUPT virasana, je dobré pre zažívacie a reprodukčných orgánov. Póza veľmi prospieva triesla a znižuje menštruačné bolesti rovnako. 1. Kľaknite si na zem s nohami od seba a kolená k sebe. 2. Vaše nohy by mala byť umiestnená širšie než boky, zatiaľ čo horná časť každej nohy je pevne dotýka podlahy. 3. Teraz sa oprieť a sedieť medzi nohami. Zaistite, aby obe kosti zadku sú rovnomerne uložené na podlahe. 4. Ak nemožno sa podporovať na podlahe, môžete použiť podložku, aby si pohodlie. 5. Tu sa oprieť o chrbát a zložiť ruky a umiestniť ich nad hlavou. 6. Použitie zbrane pre podporu, výdych a tlačiť späť smerom k podlahe. 7. Držte pozíciu po dobu najmenej jednej minúty alebo viac, keby pohodlnejšie.

load...

4. Rameno Stojan:

Rameno Stojan pomáha zmierniť veľa príznakov spojených s endometriózou. Vyrovnáva produkciu hormónov štítnej žľazy, upokojuje nervový systém, znižuje zápchu a pomáha k spánku odpočinkovo. 1. Ľahnite si na chrbát. Dýchajte zhlboka a pri výdychu, pokrčte kolená a priviesť ich k hrudníku. 2. Položte ruky na vašej strane, lakte priliehajú k telu. 3. Pomocou ruky pre podporu v dolnej časti chrbta, aby vaše nohy hore ku stropu. 4. Môžete pomaly privedie jednu nohu nasleduje druhý. 5. Stlačením lakte na podlahe a podporiť svoju váhu na ramená a nadlaktie. 6. Prsty na nohách sú teraz ukázal hore a zarovnané cez hrudník. 7. Pokračujte v dýchaní počas 5 minút, zatiaľ čo budete držať pozíciu.

Táto póza sa neodporúča u žien, ktoré podstupujú svoju menštruáciu.

5. Širokouhlý Sediaci predklone:

Táto póza je celé telo pretiahnuť a je ideálny stimulant vašich brušných orgánov. To tiež uvoľňuje a pomáha zmierniť stres. 1. Sadnite si na zem s rovným chrbtom a nôh pred vami. 2. Teraz sa šíri nohy tak ďaleko, ako je to možné, kým môžete cítiť úsek. 3. Udržujte vaše prsty ukázal hore a nohy pevne pritlačí k podlahe. 4. Pomaly sa ohnite v páse, držať hornú časť tela rovné a vyrovnané. 5. Použite svoje ruky dotknúť oboch stranách prsty na nohách a ohýbať, rovnako ako pohodlne možné. 6. Uchopte predstavovať aspoň jednu minútu.

To sú niektoré z bežných pózy používaných v liečbe endometriózy. Existuje viac pre tých, ktorí chcú cvičiť jogu. Myslíte si, že po vás pomohol? Dajte nám vedieť o komentár nižšie.

load...