Zdravie a wellness

5 účinných domácich liekov na liečbu sepsy

5 účinných domácich liekov na liečbu sepsy

Napadlo vám niekedy, že by mohlo ísť domov opravné prostriedky na liečbu vážnej choroby, a to najmä tie, ktoré si vyžaduje okamžitý lekársky zásah a má fatálne dôsledky? Vážna choroba hovoríme je sepsa, ktorá sa tiež nazýva otrava krvi - a ak trpíte tohto nebezpečného stavu, potom si určite musíte prečítať tento post.

Tu hovoríme o efektívne domáce opravné prostriedky, ktoré môžu pomôcť liečiť sepsu. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.

Sepsa - Prehľad

Často vyplývajúce z infekcie, sepsa môže premeniť život ohrozujúce komplikácie v mihnutia oka (1). To sa stane, keď sa chemikálie uvoľňovanej do krvného riečišťa odvrátiť infekciu ísť do overdrive a spôsobiť rozsiahle zápaly po celom tele. To zase vedie k vážnemu poškodeniu orgánov v dôsledku poruchou prietoku krvi a môže dokonca viesť k smrti (2). Nižšie sú uvedené príznaky sepsy:

load...
  • Bolesť brucha
  • Zvýšená dychová frekvencia
  • Zvýšené srdce bije
  • Rýchla zmena telesnej teploty
  • Znížené vylučovanie moču

Sepsa Možnosti Liečba

Nemožno poprieť potrebu okamžitého a vhodného lekárskeho zákroku pre liečbu sepsy. Ak sa nelieči, môže sa ukázať ako fatálne. Vo väčšine prípadov sú obete vyžadujú okamžitú hospitalizáciu a liečbu, s niektorými dokonca potrebujú liečbu na JIS.

Väčšina obetí sepsa sú uvedené antibiotiká pre liečbu ochorení. Pacienti, ktorí trpia septického šoku, alebo ťažkou formou otravy krvi sa často podávajú antibiotiká vnútrožilovej metódy. Ak tam nie je dostatok času na diagnózu konkrétneho typu infekcie,, širokospektrálne 'antibiotiká sú uvedené. Ak sa spustí antibiotická liečba čoskoro po stanovení diagnózy, riziká závažných komplikácií a úmrtnosti možno vyhol. Ak môže byť detekovaná špecifická baktérie, viac, zamerané 'antibiotikum je uvedený.

Need For Domáce lieky na liečbu sepsy

Ako sa k liečbe sepsy? Kým sepsa môže viesť k vážnym zdravotným komplikáciám a vyžaduje okamžitý lekársky zásah, sa rozhodli pre prírodné a domáce opravné prostriedky môžu tiež pomôcť. Tieto prostriedky môžu byť použité na doplnenie tradičnej lekárske ošetrenie. Niektoré lieky na báze ako úvod môže prispieť k zmierneniu symptómov a urýchlenie rýchlosti zotavenia v mnohých pacientov.

load...

Nižšie uvedené sú najlepšie domáce prostriedky pre sepsu:

1. Kurkuma

Kurkuma je bylina, ktorá bola použitá od staroveku na liečbu široké spektrum ľudských chorôb. Má kurkumín - zložka, ktorá zosilňuje hladiny proteínu v krvi (3). Po infúzii s viac proteínov, krv v tele môže bojovať a zmariť infekcie rôzneho druhu. Okrem toho, kurkuma môže pomôcť bojovať proti opuchu a dlhopisy dobre antibiotikami, čo spôsobilo žiadne vedľajšie účinky na starosti viac ako!

Ak chcete bojovať proti sepsu, pridajte štipku kurkumy na riad pri varení. Ak si neželáte vykonať zmeny v spôsobe, akým budete variť, stačí pridať lyžičku kurkumy do prevarenej a ochladenej vody a konzumovať.

2. Cesnak

To je ďalšie bežné kuchynské zložka, ktorá môže byť použitá na liečbu sepsy. Cesnak obsahuje zlúčeninu s názvom allicín, ktorá bojuje zápal v ľudskom tele efektívne. To tiež posilňuje imunitný systém do značnej miery. Z tohto dôvodu, to bolo použité od nepamäti aj v bojiskách na liečbu rán a infekcií vojnové povahy ako sepsa a sneti (4).

Môžete ľahko integrovať cesnak vo vašej každodennej stravy odvrátiť následky sepsy. Môžete tiež zmiešať nakrájané strúčiky cesnaku s medom a prehltnúť. To pomôže vášmu telu udržať sepsu a iných infekcií v šachu.

3. Honey

Štúdia University of Malaya objavil účinnosť medu v boji proti sepsu. Štúdie ukazujú, že med moduluje imunitný systém, čím sa posilní vyhliadky pre obnovu, a preto môžu byť použité vo väčšej miere ako farmaceutický nástroj v budúcnosti (5).

Jednoducho vziať dve lyžice medu denne zostať zdravý! Med môže byť tiež zmiešaný s mliekom a mnoho ďalších nápojov pre spotrebu.

4. Vitamín C

Štúdia vykonaná na University of Western Ontario ukázala, že spotreba vitamínu C pomáha odvrátiť sepsy. To môže dokonca zabrániť vzniku sepsy.

Vitamín C môže byť injekčne alebo orálne spotrebovaný. Vitamín C pilulky sú ľahko dostupné vo väčšine lekární a sú bezpečné na konzumáciu. Môžete tiež jesť vitamín C obohatené ovocia a vyrábať na pomoc v boji proti infekciám.

5. Mung Bean

Feinstein Institute for Medical Research vedci zistili, že fazuľa (Vigna vyžarovať) extrakt môže pomôcť odvrátiť sepsa infekcie. To bean je pôvodom z Indie, a jeho využitie v čínskej jedlo je rozsiahla.

Fazuľa, keď bol spotrebovaný, môže znížiť funkčnosť proteínu kyseliny deoxyribonukleovej - HMGB1, ktorý je zodpovedný za zápalu. Konzumácia tohto bean môže skutočne neutralizovať účinky HMGB1 a zmariť vznik sepsy.

Jedná sa predovšetkým o liečbu sepsy. Ako bol tento príspevok vám pomohol? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie.

load...