Zdravie a wellness

5 typov mozgových vĺn a účinky meditácie na ne

5 typov mozgových vĺn a účinky meditácie na ne

Meditácia nie je len duchovný zážitok. Tam je zložitá veda, ktorá vysvetľuje, čo to robí, aby váš mozog. Mozgové vlny, ktoré sú elektromagnetickú energiu ukazujú účinky meditácie na svojom tele.

Áno, čítate to správne. K dispozícii je celý rad aktivít sa deje v mozgu, zatiaľ čo vy meditovať a môžete zmapovať a zistiť, o jeho fungovaní.

Meditácia mení elektrickú aktivitu mozgu. Zvedaví, ako sa to stane? No, musíte si prečítať na nasledujúcich účinky meditácie na mozgových vĺn zistiť.

Ale pred tým poďme sa dozvedeli o mozgových vĺn.

Aké sú mozgových vĺn?

Mozgové vlny sú produkované, keď neuróny v mozgu komunikovať medzi sebou navzájom. Je to synchronizované elektrický impulz.

load...

Rôzne typy mozgových vĺn sú koreň vášho myslenia, emócií a správania. Mozgové vlny sa líši v závislosti na vašej nálade a aktivite.

Pomalší mozgové vlny, aby sa cítite unavená a pomalá, zatiaľ čo mozgové vlny vyšších frekvencií, aby vás v strehu a aktívny.

Poďme zistiť, čo robí meditácie sa mozgové vlny.

Účinky meditácie na mozgové vlny

Existuje päť typov mozgových vĺn, a každý predstavuje určitú činnosť. Mozgové vlny kolísať v závislosti na tom, čo robíte a cítite.

load...
  • A meditácia môže presunúť mozgové vlny z vyšších frekvencií na nižšej frekvencii, a tým, že má schopnosť meniť, ako sa cítite.
  • Inú časť mozgu dostane stimulované konkrétnym spôsobom počas meditácie. Čelné lalok, ktorý plánuje a dôvody vypnúť počas meditácie vám pomôže odpojiť a relaxovať.
  • Talamus, ktorý usmerňuje zmyslové informácie v tele spomaľuje čo vám umožní zachovať pokoj. Mozgovom laloku, ktorá vám dáva pocit z času tiež spomaľuje, ktorý vám pomôže stať sa bez stresu.
  • Retikulárne udrží váš mozog výstrahu a pomáha reagovať na situácie. Počas meditácie je retikulárne aktivita znižuje umožňuje zachovať pokoj a byť pokojný.
  • Ak chcete získať jasnú predstavu, poďme sa dozvedieť sa o rôzne druhy mozgových vĺn.

Typy mozgových vĺn

  1. Alpha Waves
  2. Beta Waves
  3. Theta vlny
  4. Gama Waves
  5. Delta vlny

1. Alfa vlny

Alfa vlny sú najčastejšie mozgové vlny, ktoré sa vyskytujú na začiatku meditácie, ako pokuse o prechod do hlbšieho stavu mysle. Sú elektromagnetické kmity s frekvenčnom rozsahu 8Ð12 Hz.

Tlačidlá funkcií Alfa vlny tíši nervový systém. Znižujú krvný tlak a tepovú frekvenciu. Vlny znížiť produkciu stresových hormónov a podporovať relaxáciu.

Späť na obsah

2. Beta Waves

Beta vlny sa vyskytujú s frekvenčným rozsahom 12 až 30 Hz. Stanú sa z nich aktívny, keď je mozog pracuje na úlohách gól orientované, ako napríklad plánovanie udalosť alebo hĺbavý cez problém.

Tlačidlá funkcií Beta vlny vytvoriť povedomie a zlepšiť koncentráciu. Zvyšujú logické myslenie a rozvíjať svoje konverzačné schopnosti.

Späť na obsah

3. Theta vlny

Theta vlny sú často považované za, tretie oko ', pretože pomáhajú získať múdrosť. Jedná sa stal prevládajúcou keď budeme robiť všetky úlohy, ktoré sú automatické, ako hnacie, pranie bielizne, šampónovanie vlasy, skladanie oblečenie, atď. Sú tiež prítomné vo snívanie a nadprirodzených javoch.

Tlačidlá funkcií theta vlny poskytujú pozitívne psychický stav a podporiť kreativitu. Zlepšujú svoje schopnosti riešiť problémy a zvýšiť svoju pamäť. Vlny zlepšiť svoje zameranie a pomáhajú udržať si pokojný a vyrovnaný.

Späť na obsah

4. Gamma Vlny

Gama vlny sú spojené s intenzívnym zameraním.

Tlačidlá funkcií gama vlny znižovať úzkosť a strach a zvýšiť pozitívne emócie. Znižujú depresívne pocity a príznaky.

Späť na obsah

5. Delta vlny

Delta vlny sú vysoké amplitúdy mozgových vĺn s frekvenciou 0Ð4 hertzov. Tieto mozgové vlny sú spájané s najhlbšej fázy spánku.

Tlačidlá funkcií Delta vlny zvýšiť produkciu dvoch proti starnutiu hormóny, ako je DHEA a melatonín. Pomáhajú podporovať hlboký súcit a schopnosť vcítiť sa do druhých, zlepšiť sociálnu inteligenciu a vyhnúť sa konfliktu. Vlny uľahčilo rýchle uzdravenie.

Späť na obsah

Počas meditácie mozog vykazuje theta vlny prevažne. Tieto vlny sú spojené s uvoľnenom stave mysle v porovnaní s alfa vlny, ktoré sú spojené s vzbudila stav mysle.

Výhody meditácie na mozog

1. Šedej hmote

Hoci nie je tam žiadny presvedčivý vedecký dôkaz toho, niektoré štúdie ukázali, že meditácia je spojená s väčším množstvom šedej hmoty v čelných oblastiach mozgu. Viac šedej hmoty môže zvýšiť pozornosť a emočnej stability u jedinca.

Štúdia MRI vykonávaná na Harvardovej univerzite ukázali, že meditácia vedie k hrubšie šedej hmoty v tých častiach mozgu, ktoré sú spojené s súcit a sebauvedomenie.

2. Úzkosť

Početné nervové dráhy sa vynorí z mediálnej prefrontálnej kôry mozgu. Tieto trasy pripojiť k strachu a telesnými pocitmi vnímanie centier mozgu. Keď ste v zhoršujúcej situácii, prefrontálnej kortex cítite strach či úzkosť.

Meditácia v podstate uvoľňuje tieto úzke prepojenie s cieľom zabezpečiť žiadna silná reakcia sa naplní v prefrontálnej kôre. Meditácia znižuje bolesť úzkosti. Namiesto toho nám umožňuje vyhodnotiť situáciu racionálnejšie.

3. Resilience

Niektorí výskumníci v Wisconsin-Madison University vzali MRI obrazov tibetskými mníchmi a zistil, že meditácia a odolnosť majú hlboko zakorenenú spojenie.

Štúdia ukazuje, že meditácia pomáha amygdala (ktorý je spájaný s emócií a emočných spomienok) rýchlo zotaviť z traumy alebo stres.

4. Stres

Znížená hladina stresu je jednou z najväčších výhod hlbokej meditácii. Výskum preukázal, že tí, ktorí meditujú ukázať menej stresu ako tí, ktorí nemajú.

5. Tvorivosť

U Leiden University, Holandsko, vedci zistili, že ľudia, ktorí cvičili s otvoreným monitorovanie meditáciu fungovala lepšie pri úlohách, ktoré žiadal nové nápady.

6. Pamäť

Podľa výskumu uskutočneného Osher Research Center a MartinosCenter pre biomedicínsky Imaging, ľudia, ktorí praktizujú VEDOMÍM meditáciu mohol upraviť mozgové vlny sa naladiť von rozptýlenie.

To zvyšuje produktivitu a jednoduché začlenenie nových informácií, a tým posilňuje pamäť.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako často môžem cvičiť meditáciu?

Prax meditácie každý deň po dobu minimálne 20 minút.

Môžem vidieť rozdiel v mojom mozgu skenovanie pred a po meditácii?

Áno, môžeš. Meditácia môže zmeniť mechanizmus mozgu.

Ľudské telo je zaujímavé telo štúdia. Mozog, ktorý ho riadi, je ešte viac. To všetko a zároveň sme pohľadu meditáciu ako nezmerné množstvo, ktoré sa jedná. Ale mnoho nedávnych štúdií by mohli prísť celistvo, aby zobrazoval jeho účinky. A vedecké prínosy meditácie by mohla byť fathomed z neho dávať k odpočinku životaschopnosť meditácie. Prečítajte si o fungovaní mozgu vyššie a stať sa viac vedomý svojej meditačné procesu.

load...